Esileht Koolilaps Mida kummalist teevad Teie Aspergeri sündroomiga lapsed? RE: Mida kummalist teevad Teie Aspergeri sündroomiga lapsed?

Postitas:

Masenduses kägu: mul on küsimus, et mismoodi te teda olete sõna kuulma tahtnud panna? Igasugune kõvem sõna blokib sõnumi. Aspergeriga saab ainult selgitades-selgitades-selgitades. Ja selgitus ei ole \”sest mina ütlen nii\”. Aspergeri aju lähtub loogikast. Kui loogikat taga pole, siis mäng ei vääri ka küünlaid. Kui loogiliselt ära seletada, miks ühte või teist asja on vaja teha, siis on võimalik aspergerit juhtida just sinna, kuhu parasjagu vaja.

Ma ei tea, kuidas teistega, aga mina ei ole näiteks sõnaga \”peab\” kohe üldse sõber. Teen väga kindlalt vahet, kas peab või on vaja. Kui peab, siis tegelt ei pea midagi, sest peab on käskiv kõneviis ja sellel puudub loogika. Vajadus on hoopis midagi muud, sest vajaduse mitte täitmine võib tähendada mulle ebamugavust – näiteks seda, et ma jään talvel külma või nälga, kui ma suvel puid ei tee või seeni ei korja… Igasugune ebamugavus on aga õudsam kui millegi tegemine…

Ilmselt pole Teie lapse puhul võib-olla tegemist ka puhtalt aspergeri vaid ka mõne muu lisanduva hädaga. Või siis VÄGA paljude loogiliste vestluste ja seletuste puudumine. Loomade piinamine või liiga tegemine teadmises, et see võib kellelegi kannatusi põhjustada, ei ole minu arvates aspergeri moodi, sest asperger ei ole meelega pahatahtlik.

Aspergeriga ühepoolne suhtlus ehk ülalt alla suhtlemine ei toimi. Temaga tuleb rääkida kui võrdne võrdsega. Igasugune jõupositsioonide võtmine tähendab ebaõnnestumist juba eos.

Asperger on nagu teenistuskoer – kui tema ajule piisavalt tööd ei anta, siis rakendatakse see kas lollusteks või siis muuks mitte meeldivaks asjaks. Nagu dobermannid – kui ajutööd teha pidevalt ja regulaarselt on nunnuloomad, kui nende mõistus unarusse jätta, võivad minna tüütuks, agressiivseks ja \”pahasti ütlema hakata\”.

Nii et vanematele tahaksingi siinkohal poolnaljaga lohutuseks öelda, et kui muidu last ei mõista, siis kujutlege nagu te oleksite ootamatult endale koju dobermanni saanud või mõne muu teenistuskoera, kes ilma ajutööta elada ei saa. Kui seda õigesti rakendada, on elu nagu lill ja aega jääb üle veel õnnelik ja uhke olemiseks ;).

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 17 korda. Täpsemalt 29.07 00:52; 29.07 00:54; 29.07 01:12; 29.07 09:37; 30.07 15:38; 30.07 18:17; 31.07 16:18; 31.07 19:43; 02.08 23:54; 08.05 14:33; 08.05 19:01; 14.05 00:01; 14.05 00:04; 14.05 00:06; 14.05 00:18; 14.05 12:08; 14.05 21:54;
To report this post you need to login first.