Esileht Veebikonstaabel moraalne ahistamine läbi neti ja telefoni RE: moraalne ahistamine läbi neti ja telefoni

Postitas:

Kõige lihtsam ja kindlam on asjad omavahel selgeks rääkida ja omavahel kokku leppida. Seda eriti olukorras kui pikka aega (ehk isegi aastaid) on omavahel saadud väga hästi läbi; samuti olukorras kui kumbki konflikti osapool ei ole tegelikult süüst puhas. Enamasti jätavad kannatanud olulisi asju kannatamisega seonduvalt rääkimata, vaikides täiesti maha omapoolsed teod; lisaks sageli liialdatakse oma kannatusi. Ehk siis esmalt tasub peeglisse vaadata ja mõelda järele, mida ma valesti olen teinud. Kui see on selgeks saanud, võiks püüda konflikti teise osapoolega maha istuda ja täiskasvanud inimestena mõistlik kokkulepe saavutada. Aga selleks peavad konflikti osapooled teineteist vastastikku aktsepteerima. Kui teist osapoolt reaalselt (mitte näiliselt) aktsepteeritakse, siis üldjuhul on täiskasvanutel võimalik mõistliku kokkuleppeni jõuda. Kui keegi lugejatest mu jutu peale arvab, et ma süüdistan kannatanut ja kaitsen kannatuste põhjustajat, siis see ei ole tegelikult kindlasti nii. Lihtsalt maailm ei ole nii must-valge nagu me seda sageli iseendale või üldsusele tahame tõestada.
Lisaks tuleb aru saada ka sellest, et jõuga saavutatavad lahendused (nagu keegi siin teemas soovitas tuttavatega külla minekut või nagu teemaalgataja kirjutas telliskivist, ka politsei ja kohtu kaasamine on tegelikult jõu kasutamine) on enamasti ajutised lahendused ja jätavad söed tuha alla edasi hõõguma. See aga tähendab, et kusagil tulevikus võib probleem esile kerkida senisest hoopis teravamalt. Jõuga ei ole võimalik saavutada sisulist kestvat lahendust. Kui keegi tahab sisulist ja püsivat mõistlikku lahendust, tuleks püüda jõu asemel kasutada reaalset head tahet ja kainet mõistust.
Vabandust kui mu arvamus liiga naiivne tundub. Ise olen ma täiskasvanuna suutnud alati just neist põhimõtetest lähtuvalt probleemsed olukorrad lahendada.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 28.08 00:01; 02.09 00:14;
To report this post you need to login first.