Esileht Koolilaps õpilaste piirarv klassis? RE: õpilaste piirarv klassis?

Paneks nüüd korra kooli olukorda ka ennast. Kujutame ette, et haridusamet on määranud kooli, mis on projekteeritud kahe paralleeliga kooliks, kokku 60 last.
Kuidas kool peaks käituma? Kas moodustama kolm kahekümne lapsega klassi ja panema need kõik õhtupoolsesse vahetusse, sest kuidas sa seletad ühe klassikomplekti vanematele miks just nende lapsed õhtu poole koolis peavad käima. Pealegi on Tallinnast sel aastal näide tavakoolist, kus tegutses üheksa õpilasega esimene klass. Asi just selles, et see, määratud õpilastega klass, pandi õhutpoolsesse vahetusse käima mille peale enamus sellesse klassi määratud õpilastest leidis omale teise kooli.
Või siis läheb kool haridusameti nõusolekul vastuollu seadusega ja teeb kaks kolmekümne õpilasega klassi, mis mõlemad saavad käia hommikupoolses vahetuses. Nagu algatatud teemast järeldada võib, siis ka sellele lahendusele on vastuseisjaid.
Mõte selles, et sellist olukorda, mil kõik rahul oleksid, pole tänastes oludes kusagilt näha.