Esileht Väikelaps õrnahingelise lapse toetamine? RE: õrnahingelise lapse toetamine?

emps kolmele

RE: õrnahingelise lapse toetamine?

nõu küsida võiks muidugi. Aga mina pole ka sellest foorumist kuulnud. Muidu olen nõus \”kampa lööma\”.
Minu laps ise tõrjuv ei ole, otsib pigem rõõmsalt kontakti – olen näinud ise kõrvalt (nt piilun ukse vahelt õhtul enne kui tema näeb, et ma tulen, või nt täna nägin poes, kuidas sõbralikult suhtlesid ühe rühmakaaslasega, kes ka poodi tuli.) Ja täna näiteks ütles, et mängis X ja Y-ga ja et tal on kaks sõpra 🙂 Lastel ongi see nii naljakas, et on kohe 5 minutiga sõber ja 5 min pärast mitte enam.
Mäletan, mu keskmine laps, poiss, oli ka koolieelik, kui ükskõik millisel mänguväljakul mängimas oli veidi, siis järele minnes oli ta juba mitu \”sõpra\” leidnud.
Samuti ongi see normaalne selles vanuses, et sõpru meie mõistes \”ostetakse\” , st et sõber on see kellel on põnev mänguasi ja kes on nõus seda jagama. Selles osas on võimalik küll, et laps saab sõpru tänu huvitavale asjale ja hiljem võib sellest ka midagi mittemateriaalsemat kujuneda.
Vanimal lapsel (ka poeg) on aga meil siiani parimaks sõbraks lasteaiakaaslane, kellega 4-a lasteaias kohtus, kuid kellega ei ole käinud isegi samas koolis. Nii et lapsed ja nende sõprus on nii erinevad.
Aga tat2 – kui oled huvitatud koos sellest sinamina foorumist nõu küsimisest, siis võime eraviisiliselt edasi suhelda, võid mulle kirjutada e-mailile: etriinuke@gmail.com