Esileht Hobinurk Palun abi- kas soetada overlok RE: Palun abi- kas soetada overlok

Postitas:
Kägu

RE: Palun abi- kas soetada overlok

overlokk on mõistlik soetada siis, kui plaanid palju õmmelda ja selle omamine end kindlasti ära tasuks.
ise ostsin overloki (lisaks varem olemasolevale tavalisele õmblusmasinale) natuke enne esimese lapse sündi. arvestades, et ca esimesed 5a õmblesin lapsele kõik riided ise, siis tasus ost end kindlasti ära. nüüd, kui lapsed juba teismelised, õmblen ise vähem, aga isegi pojad kasutavad vahel seda 🙂
4 niiti (tegelikult lausa 5, sest kui õmblen, siis 2 masinaga kordamööda) on mul vaid musta ja valget. kuna väljaspoole näha jääb vaid 1 ja 2 niit, siis olen nt õmmelnud värvilisi asju nii, et 2 esimest värviline niit ja 2 alumist vastavalt kangaga sobivusele valged või mustad. või nt punakaspruune diivanikatteid sai kunagi õmmeldud nii, et pealmised punakaspruunid ja all punased niidid.
Tähtis on see, et alumised, 3. ja 4. niit, oleksid hästi kvaliteetsed. Ei sobi igasugune odav saast Kangad¸unglist/Hagelinist, vaid tuleb niite ostes vaadata, et see oleks ühtlane, ilma paksenduste või karvakesteta, sest muidu kulub hulk aega ja närve katkeva niidi tõttu töö katkestamiseks ja uuesti niidistamiseks.
Kattemasina eraldi juurdeostmisel mõtet ei näe. Ise olen kasutanud alläärte ja varrukaotste palistamiseks overlokil peitõmbluse lisajalga (selle kasutamine nõuab algul küll veidi harjutamist, kuidas riiet õigesti selle alla kokku voltida 3xselt, aga tulemus on ok), maksis midagi 100krooni (6-7¤) tookord.
endal brotheri overlokk, edulkalt teeninud mind järjest juba 17a, ainus asi, mis katki on läinud selle aja jooksul, on masinaga algselt kaasas olnud õmbluse harutamise hark (aga selle sain uue osta peenraha eest)

0
0
Please wait...