Esileht Beebi ja mitmikud Rauasiirupi andmine lapsele RE: Rauasiirupi andmine lapsele

Postitas:

Minu laps on seda saanud Ferrum Leki sünnist saadik. Haiglas andsin ravimitopsikesest- lihtsalt tegin suu lahti ja kallasin suhu, kuid koju saades suurendati rauakogust ja proovisin anda lutipudelilutist.Päris kenasti limpsis seda sealt otsast. Siis aga lõpetas ta päevapealt lutipudelist üleüldse millegi võtmise (sai esimesed 2 kuud rp lutipudelist) ja tunnistas ainult rinda, nii et sisi hakkasin pisikesest süstlast andma.
Arsti soovitusel lasin Soomest tuua Maltoferi rauatilkasid. Neid on ikka kordi lihtsam lapsele anda- tilgutadki lihtsalt pudelist otse suhu, nagu d-vitamiinigi. Lisaks talub laps ka seda paremini. FerrumLeki ta pm oksendas kohe välja (olgugi, et mul oli ettemääratud kogus terve päeva peale ära jagatud), kuid maltoferi talub tunduvalt paremini.
Annan rauda söögikordade vahepeal. Piimaga ei tohi mingil juhul koos anda, sest piimaga raud ei imendu. Paraku on ka selle kogus igal arstivisiidil suurendatud, kuna rauanäit lihtsalt langeb. Alguses sai 3 tilka, nüüd 7 tilka. Ma enam ei mäleta, palju ferrum leki sai. Vist oli 2,5ml (võrdus 4 maltoferi tilgaga).
Viimatine rauanäit veres oli 34 (aga norm seal 100 kandis ju!) 1-kuuselt oli näit 68. Nii et langeb iga kuuga. Järgmine visiit veebruaris, olen nüüd väga hoolikalt jälginud, et iga päev ikka õige koguse kätte saaks, nii loodan, et on tõusma hakanud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.