Esileht Imetamine Rinnapiima pudelist? RE: Rinnapiima pudelist?

Postitas:

Ma tean, et rinna-luti segadus on üldiselt harvaesinev. Või kui, siis esineb kergel kujul, st kui laps ka pärast luti saamist jamab natuke rinnal, siis saab ta ikka rinnale tagasi (ja siis tead, et lutti rohkem ei anna). Aga kuna ma ise olla lapsena võõrdunud rinnast 1 korra lutipudeli saamise järel, siis oma lastega pole soovinud riskida. Äkki on pärilik või miskit. Ma ei ütle üldse, et teemaalgataja ei võiks pudelist andmist veel proovida. Aga juhuks kui seda toimima ei saa, siis pakun alternatiive lihtsalt.

Põhiliselt ma soovitaks küll lusikat. Miks mitte? Niikuinii peab laps lusikast kunagi sööma hakkama. Sellega on jama ses mõttes, et lapse söödud piimakogus on päris suur ju enamasti. Nii 100ml ikka. Ja teelusikaga see sisse sööta polegi nii kerge, 2-3ml kaupa umbes saab anda. Samas pluss on see, et kui 2-3ml raisku läheb, pole see suur õnnetus. Ja kui laps näljane ja saab aru, et lusikast tuleb tuttava maitsega toit, siis arvatavasti õnnestub seda talle ka sisse saada.

Süstlaga ma vist ei hakkaks jamama, sest sellega on raske doseerida. Paned otsa lapsele suhu, vajutad tagant. Lapsele üllatuseks saab suhu terve hulk vedelikku, eriti kui andja pole osav doseerija. Seda on korraga raske neelata ja osa niriseb suunurgast välja. Väikse sünnikaaluga lapse puhul tehtud asi, vabatahtlikult ei teeks, kui laps elu sellest ei sõltu. Topist jootmise korral oleneb jällegi jootja osavusest ja lapse koostöösoovist. Kui laps ei jaga matsu välja, mida ta tegema peab kui topsi äärest vedelik ta suu vastu puutub, siis ei tule jootmisest midagi välja. Samas kui topsist jootmine õnnestub (st laps õnnestub saada koostööd tegema), siis on see kõige lihtsam variant.

Kui ma ise oleks koos võõra titega, kes on näljas, mul on piim olemas ja lutipudelit pole/laps ei võta, siis ma prooviks esmalt lusikaga anda ja kui võtab ja aru saab, et nii saab süüa, siis prooviks üle topsi ääre anda. Väike tops peab olema, viinapits vms väikest.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 25.02 13:57; 25.02 18:55;
To report this post you need to login first.