Esileht Väikelaps Septembrilaps lasteaeda – seletage palun lollile RE: Septembrilaps lasteaeda – seletage palun lollile

Umbes nii jah.

Uus aastaring kooli ja lasteia jaoks algab 1. oktoobrist. (\”aastakäiku\” jälgitakse nii, et sama rühma lapsed läheksid koos kooli, vähemalt üldjuhul).
Nii et need lapsed, kes on sündinud oktoobri algul, on lasteaia järjekorra jaoks eelisseisundis (sest puhtfüüsiliselt sai neid ju kirja panna kõige varasemalt). Nii et septembrilapsed on siin tõesti kõige kehvemas seisus (kuna nende ees järjekorras on juba eelmise aasta oktoobrist kuni tema sünniaasta augustini sündinud lapsed).

Kuna aga rühmad komplekteeritakse õppeaastaks, siis on vähe tõenäoline, et saad lapsele keset õppeaastat sõimekoha (mingil määral ehk on laste liikumist, aga õppeaasta keskel mitte eriti).
Nii et kõige tõenäolisemalt saad oma lapsele lasteaiakoha siiski järgmiseks aastaks, kui ta peaks minema juba aiarühma (või siis ei saa sedagi).

Endal on kaks septembrilast – esimene oli esimese aasta erakas (2-aastaselt), 3-seks saamise sügisel sai munitsipaallasteaeda.
Teine laps sai 2-aastaselt sõimekoha (käisin juhataja juures ikka halamas ka, et vanem laps juba ees ja ikka kangesti tahaks… , ehk aitas ka see, kes teab). Sõimes käis siis ühe õppeaasta (sept-mai), uuest sügisest läks juba aiarühma (koos kogu senise sõimerühmaga + mõned uued).

Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 12.01 22:36; 12.01 22:59;