Esileht Väikelaps Suurem laps lasteaeda või mitte? RE: Suurem laps lasteaeda või mitte?

Postitas:

[small]birgitl kirjutas:[/small]
[tsitaat]Mul mõlemad lapsed 2-aastaselt lasteaeda läinud ja kohanesid suhteliselt kiiresti. Kasvatajad räägivad, et mida väiksemad seda paremini kohanevad. Näiteks Saksamaal ja Norras jm. lähevad lapsed 10-kuuselt lasteaeda ja kohanemisraskused peaaegu et puuduvad. Oma esimese klassi kogemusest mäletan kolme last, kes lasteaias ei käinud ja tulid otse kooli. Neil oli veidi raskem alul hakkama saada: suures kollektiivis enda eest seista, kergesti sattusid narrimise objektiks jne. Minu neljaastane vingub ka vahel, et ei taha lasteaeda minna, et suuremad kiusavad jne. Vend, kes on kuuene, aga ütleb, et keegi ei kiusa teda ja tegelikult on minu 4-aastane superluiskaja ning tahab lihtsalt hommikuti kauem magada:)[/tsitaat]

Minul on nende lasteaias mitte käinud laste kohta täiesti erinevad näited. Mul on kaks klassivenda kes ei käinud 1. klassis ka sest emad kodus õpetasid. Väga targad poisid olid. Keska lõpuni pea viielised. Ei olnud omavahel kuidagi seotud lihtsalt meie klassi tol hetkel sattus 2 sellist poissi. Ehk siis kui emad lastega tegelevad, las see laps olla kasvõi koolini kodus!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.