Esileht Koolilaps Täid – lootusetu võitlus? RE: Täid – lootusetu võitlus?

Postitas:
Kägu

RE: Täid – lootusetu võitlus?

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Täimure meie peres alates neljapäevast. Leidsin tütre peast kolm täid ja endalt kaks, lisaks tinge. Mehelt ainult tinge ja poiss tundus puhas olevat. Apteegist sain Paranit shampooni, mida õpetuse järgi kasutasin meie kolme pereliikme peal. Kõik kammisime korralikult pead ära ja pesumasin huugas mitu päeva järjest. Tütrele tegin igaksjuhuks ka vahvlilokid järgmisel päeval suures hirmus (kl juh soovitus).

Olen teisi kontrollinud ja tunduvad puhtad, kuid mees on pime (esimene kord ütles ta mulle, et olen samuti puhas, kuigi hiljem leidsin ise peast kaks täid!) ja seega kammin end ise pea alaspidi vanni kohal mitu korda päevas. Uurin, et kas minu puhul selline asi on piisav? Mul ei ole kedagi võtta, kes mu enda pead kontrolliks ja tinge nopiks. Või on OK pöörduda eelpool nimetatud variandi – pereõde – külastamise poole??

Siiani olen oma pead iga päev isegi 4-5 korda kamminud täikammiga vannitoas. Tinge rohkem ei ole peast suutnud välja kammida, kuid täna – just veidi aega tagasi uuesti kammides – nägin vanni põhjas pisikesi nagu punakaid ca 0,5 mm täpikesi vms. Võtsin ühe küüne peale ja käisin ereda lambi all uurimas, ei suuda aru saada mis see on 🙁 Ei tea isegi kas hirmus, paanikas või päriselt on neid pisikesed jalakesed nagu all ?! Kas need võisidki need nö nümfid olla? Ja kui need on nümfid siis kas on OK juba jälle selle Paranit shampooniga pead pesta (kirjas oli, et uuesti tuleb pesta 7 p möödudes)?
Lugesin ka netist, et nümfid paljuneda ei saa, et seda saavat teha ainult täiskasvanud täid. Kuid mida rohkem ma täide peale mõtlen seda hullemini tunnen \”rallit\” peas (tegelikkuses ma ei tea kas seda üldse on või ei).. 🙁

Kõige hullem on see, et mu enda pea ei sügelenudki ja täide leidmine oli täielik shokk :([/tsitaat]
Kas poisile ei teinudki ¨ampooniga tõrjet? KÕIK pereliikmed peavad üheaegselt tegema. Võib-olla jäi just see ainuke täi sealt juustest leidmata ja kõik hakkab teil jälle otsast peale.
Teise Paraniti korra teed 7p peale esimest ja vahepeal lihtsalt kammid ja otsid. Kui pole kedagi kes otsiks, siis lihtsalt kammid. Ma endal värvisin ka juukseid.

0
0
Please wait...