Esileht Tööelu, raha ja seadused. teine rasedus enne esimese lapse aastaseks saamist. RE: teine rasedus enne esimese lapse aastaseks saamist.

Postitas:
zensus

RE: teine rasedus enne esimese lapse aastaseks saamist.

Mitte ühtegi päeva ei pea tööl käima – esimene tööpäev = uue dekreedi esimene päev.

70 päeva enne tähtaega pole mittemingisugust mõtet dekreeti jääda ju – nagunii tööl ei käi ja oled kodus. Rahaliselt tähendab nii vara dekreeti jäämine veel suuremat kaotust.

Kui ema kasutab II lapsega dekreeti, siis sellel ajal saaks isa olla lapsehoolduspuhkusel küll. Kui üks vanem on lapsehoolduspuhkusel, siis makstakse vanemhüvitist sellele vanemale. Aga mis saab siis, kui II lapse dekreet läbi saab? Kui isa on LHP, kas siis ema naaseb tööle või lõpetab töölepingu? Kui isa jääb LHP ja ema lõpetab töölepingu, siis puudub emal haigekassakindlustustus, sest riigipoolne kindlustus on isal kui LHP olijal.

Kui kasutada dekreeti ja jääda dekreeti viimasel võimalusel ehk siis 30 päeva enne tähtaega, siis algaks II lapse vanemahüvitis 5.okt. I lapse oma lõpeks 11.sept. Seega kahe lapse vanemahüvitised ei kattuks.

Kui dekreeti mitte kasutada, siis kattuks kahe lapse vanemahüvitise perioodid, kuid makstakse ikka üht. Kui ema on LHP ja I lapsega vanemahüvitise saaja, siis EI SAA isa samal ajal jääda II lapsega LHP ja olla samuti VH saaja.

0
0
Please wait...