Esileht Kodunurk Uus ahi RE: Uus ahi

Postitas:
Kägu

RE: Uus ahi

Potikiviahju üürikasse soovitada on küll paras nali. Potikiviahi on väga kallis lõbu. Materjal juba maksab hingehinda ja töö on ka kallim, kui tavalise telliskiviahju tegemisel.
Mõistlik on teha kahekordse seinaga ja seest villaga ahi, mis salvestab kõige paremini sooja. Ahi on sul soe ilusti järgmise kütmiseni. Ahi kuumaks ei lähe. On ühtlaselt soe ja ühtlaselt soe on ka toatemperatuur. Meil on sellised ahjud ja kütame üks kord päevas õhtul. Hetkel suured kasepuuhalud ja neid panen 4 tükki alla. Sellest piisab. Tubades 25 kraadi sooja.
Vareeniku mehele nii palju, et ei tasu väga üle pingutada pikkade tööpäevadega. Mul kodus mees, kes pottsepatööd teinud üle 10 aasta. Tegi ka ülipikki tööpäevi, et kiiresti saaks tööd tehtud. Magas magamiskotis ahju kõrval jne. Tulemuseks tervisemured, mille tulemusel lõpetas pottsepatöö. Muidugi probleem oli ka selles, et üksi päris seda tööd ei tee ja peab olema abiline. Abilisi leida oli aga raske. Seguämbrite tassimine tegi oma töö ja nüüd vaevleb seljaprobleemidega. Tegelikult peaks lausa opile minema. Rapsimine võtab ka kõige tugevama mehe maha.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt