Esileht Kodunurk Uus ahi RE: Uus ahi

Postitas:
yxikmees

RE: Uus ahi

[small]Alfonss kirjutas:[/small]
[tsitaat]mu isa oli pottsepp, kes ehitas külas kõigile ahjud. olen ka ise lapsena käinud tal abis- tassinud kive ette jne.

hea ahi on see, mis pumpab võimalikult vähe soojust korstnasse. heal ahjul on parem löörilahendus, mis tagab soojuse äraandmise ahju korpusesse enne korstnasse lendumist.

toasoojust aitab säilitada seegi, kui tuua põlemiskoldesse välisõhk, see välistab toasooja väljapumpamise, sest see, mis korstnast välja lendab, on sinu raha ja asemele tungib õuest külm õhk.

ahi vajab heaks tõmbeks ju õhku ning kust mujalt see tuleb, kui toast. kui on aga eraldi õhu sissevool toodud kolde alla vms, siis võid pakettaknaid ka kasutada ja pole hirmu, et ahi ei tõmba või ei jätku sulle endale õhku.[/tsitaat]
Jään eriarvamusele välisõhu otstarbekuse üle küttekoldes.
1.Toaõhu kasutamisel toimub õhuvahetus,ehk ventilatsioon,mille käigus tõmmatakse mikrotolmuosakestega(tolmulestad,seeneeosed,hallitusjne) saastunud õhk läbi põlemiskolde välja.
2.Eelsoojendatud õhu ja eelsoojendatud puidu kasutamisel tekib vähem tahma,sest kütus põleb täielikumalt,kuna puudes sisalduv niiskus(ka kuiv ahjupuu sissaldab vähemalt 15% vett) aurab kiiremini ja ei jahuta leeki maha.
3.Soojuse kadumise vastu korstnasse aitab piisava pikkusega ahjulõõr.Et suitsugaaside temperatuur enne korstnasse jõudmist oleks piisavalt madal.

0
0
Please wait...