Esileht Kodunurk Uus ahi RE: Uus ahi

Postitas:
Kägu

RE: Uus ahi

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]vareenik kirjutas:[/small]

Ma küll ei tea kedagi kellel nii tihedalt ehitatud elamine oleks,et ahi sellepärast ei tõmba.Küll aga tean,et nii mõnelgi on ahju tõmbama pannud hoopis pikemaks ehitatud korsten ja ka väike koonuse andmine,mis nii mõnelgi korstnassepal meelest teha läheb.[/tsitaat]

Toetan ka vareenikut, tema meest ja teisi, kes õhu pealeandmisest räägivad.
Enda kogemus Tulikivi-ahjuga. Kui ahi majja ehitati, rääkis ahjumeister, et võib-olla oleks vaja teha seina ventauk, kust ahi õhku peale saaks võtta. Seda eriti olukorras, kus samal ajal töötab ka pliidikubu, mis omakorda imeb õhku välja. Meil oli maja nagu sara, mingit probleemi polnud – võis töötada pliidikubu või mis iganes – ahi tõmbas õhku peale nii seintest kui põrandast. Kui maja ära renoveerisime, saime tunda seda, millest ahjumeister rääkis. Nüüd paneme akna tuulutusasendisse, kui samaaegselt ahjukütmise alustamisega on käimas ka söögitegu. Saab ahi vungi sisse, ei ole enam probleemi.

Sina, kägu, oled jälle seesama tegelane, kes ühes teises teemas polnud kuulnudki terminist \”hingav maja\”. Koputa endale peakolu sisse (ma tagumist soovitama ei hakka, lööd veel paigast ära midagi), et maailmas on palju asju, mida sina ei tea.

P.S. muus osas – pottahi ei tähenda automaatselt glasuurpotti. On ka ilma glasuurita variant olemas, teatud interjööris ilusam.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 9 korda. Täpsemalt