Esileht Pereelu ja suhted väga valus teema RE: väga valus teema

Postitas:

Kolm aborti, lööge mind maha. Ma olin loll ja süüdimatu, kompleksides maatüdruk, kes ei julgenud meestelt nõuda kondoomi kasutamist. Olin üldse õnnelik, et keegi mind tahtis.Madal ensehinnanguga naine on looduse õnnetus.
Ma ei kahetse selles mõttes, et ilmselgelt polnud ma laste saamiseks valmis, samuti ei kujutanud end üksikemana ette. Teisalt kahetsen väga, et ma sisuliselt lasksin tappa need väikesed .Elu lõpuni jääb meelde ultrahelis nähtud väike inimalge, kelle süda vapralt tuksus…Mõtlen ikka ja jälle selle nähtud loote peale ,tunnen sügavat kahetsust- mõtlen kui vana see laps praegu oleks, mis soost ta võinuks olla… Kui tol hetkel olnuks vanemahüvitis, siis oleksin sünnitanud.
Ma ei tea, miks mulle üldse kõrgemalt poolt anti võimalus saada veel lapsi aga mul on nüüdseks kolm last- ma tahtsin kolme, sest olin lasknud kolm loodet ära kaotada. Loll lootus, et need hinged , kellel ma sündida ei lasknud, said võimaluse tagasi tulla.Kummaline, miks on nii, et need , kes last tahavad, ei pruugi neid üldse saada ja peavad selleks tohutult vaeva nägema, samas kui mina…
Tean ka üht samasugust naisterahvast, lõdva püksikummiga (nagu minagi) , kes oli teinud mitmeid aborte ja rääkis avalikult , et kahetseb neid väga. Tema ei saanudki enam lapsi.
Abort on tabuteema, ometi on see Eestis üsna levinud kui statistikast lähtuda.Mu meheema tegi omal ajal aborti, sest laste vahele jäänuks ainult üks aasta. Mu mees oli ema peale pahane, sest too lasi tappa tema õe või venna.Ka mina selle koha pealt ei mõista, miks abielus naine aborti tegi kuid ilmselt vene ajal oli majanduslikult keeruline naisel mitu aastat järjest kodune olla. Oma mehele ei ei räägi ma tehtud abortidest kunagi, ta ei mõistaks mind.
Kannan elu lõpuni hinges süütunnet ja oma lastele teen selgeks, kui tähtis on saada lapsi, keda ka tegelikult soovitakse.
Mäletan et kui ootasin kabineti ukse taga arsti juurde minekut, siis ootas seal minuga ühes üks totsakas naisterahvas, arvasin, et ta on juba poole raseduse peal, ta tundus väga õnnelik . Tahtnuks temaga kohti vahetada.Hiljem kohtusime palatis, ka tema tegi aborti…

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.