Esileht Väikelaps Vaktsineerimine tuulerõugete vastu RE: Vaktsineerimine tuulerõugete vastu

Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Punetised on ohtlikud. Tuulerõuged siiski mitte[/tsitaat]
No tõesti!?

Teen sulle siia copy-paste:

Raseduse ajal põeb tuulerõugeid 1-3 naist 1000st. Täiskasvanutel kulgeb tuulerõugeinfektsioon raskemini kui lastel. Kuna rasedus kujutab endast teatud määral immunosupressiivset seisundit, põevad rasedad teatud viirusinfektsioone raskemini kui mitterasedad. Kui naine pole enne rasedust tuulerõugeid põdenud ning nakatub primaarselt tuulerõugeviirusega, on risk saada tüsistusena pneumoonia 10-30%. Rasedatel kulgeb tuulerõugepneumoonia raskemalt ning enne atsükloviirravi kasutuselevõttu lõppes haigus kuni 40% juhtudest letaalselt. Raseda tuulerõugeinfektsiooni tuleb alati ravida atsükloviiri, valatsükloviiri või famtsükloviiriga. Atsükloviiri on kasutatud kõige enam ning siiani on see osutunud lootele ohutuks preparaadiks.

Tuulerõugeviirus on teratogeenne ning läbib platsenta umbes 25% juhtudest; tõenäosus on seda suurem, mida kaugemale on rasedus arenenud. Teise trimestri ajal tuulerõugeid põdenud loote embrüopaatia risk on 2-3%. Kaasasündinud tuulerõugeinfektsiooni põhjustatud embrüopaatiat iseloomustab väike sünnikaal, jäsemete hüpoplaasia, korioretiniit, mikroftalmia, Horneri sündroom, katarakt, kortikaalne atroofia, mikrotsefaalia ning vaimse arengu pidurdus.

Kui ema haigestub tuulerõugetesse 5 päeva enne sünnitust kuni 2 päeva pärast sünnitust, on risk vastsündinule oluliselt suurem. Vastsündinu tuulerõugeinfektsioon avaldub nahakahjustuste, hepatiidi, meningoentsefaliidi ja pneumooniana ning letaalsus võib olla 30-50%. Kui ema haigestub 3 nädalat kuni 5 päeva enne sünnitust, on risk vastsündinule minimaalne, kuna tuulerõugeviirusevastased antikehad on juba emalt lootele jõudnud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.