Esileht Koolilaps vanemad kooli lapse halva õppeedukuse pärast RE: vanemad kooli lapse halva õppeedukuse pärast

Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Enamikuga teevad vanemad klassis kodus lisatööd – eriti nõrgal tasemel on seal just (võõrk)eeled (sel aastal on neil küll esimene normaalsem inglise keele õpetaja, kahjuks siiski mitte puhas inglise filoloog) ja eesti keel ja kirjandus (samuti, sel aastal õpetab neid esimest korda eesti filoloog ja loomulikult eeldab, et nii kaugele klassi jõudnud lapsed valdaksid elementaarsel tasemel nii mõndagi oskust eesti keelest ja kirjandusest, kuid need suvalised õpetajad pole osanud neid oskusi lastes varasematel aastatel arendada, mina olen seda kodus ise omal algatusel lapsega teinud), vene keelt õpetatakse lausa nahhaalsel meetodil, et küll vanemad kodus lastele kõik asjad selgeks teevad, õpetaja rolliks on vaid tunnis \”piitsa plaksutada\”.

Jah, eks olen isegi koolis käinud ja mäletan, kuidas see iseseisev õppimine käis: vahetunnis kirjutasid kodutööd kelleltki kohusetundlikult maha ja tunnis leiutasid sadu võimalusi positiivseid hindeid saada ja nii need head hinded tulidki. Alles ülikoolis mõistsin, et siiski loevad konkreetsed oskused ja teadmised, mitte iseseisvus kooliajal ega positiivsed hinded. Nii et oma lapse puhul pean küll tähtsaks olla pidevalt kursis tema tegelike teadmistega ainetest, sest hinded koolis seda paraku sageli ei väljenda (tihti väljendavad need lapse pugemis- või manipuleerimisoskust õpetajate või kaasõpilastega või sageli lihtsalt halba käitumist tunnis või siis ka õpetaja \”kopsu üle maksa\” läinud seisundit.

Iseseisvust kui elustiili võib ju oma laste kooliasjades harrastada. On maitseküsimus, kas vanem hindab lapses iseseisvust või teadmiste kvaliteeti. Mina isiklikult arvan, et iseseisvub enamik inimesi varem või hiljem niikuinii – ega pääsu ju pole, aga lünki teadmistes on hiljem tunduvalt raskem täita. Mu jaoks pole lapse iseseisvus koolitöödes väärtus omaette, sest see iseseisvus saabub talle varem või hiljem niikuinii. Siiski aksepteerin iseseisvuse kui elustiili harrastajaid lapsevanemaid, mitte ei materda neid, kuigi vastupidist olen sageli kogenud.[/tsitaat]
Miks sa oma last üldse kooli saadad kui kool kuhugi ei kõlba? Kas poleks lihtsam laps koduõppele jätta kui sa nagunii kodus õpetajatööd üle teed? Või miks sa pole kooli vahetanud? Miks pole vanemad pöördunud kooli juhtkonna poole kui õpetajate kvaliteet ei kõlba kuhugi?

Eks teisedki siinsed kommenteerijad on ise koolis käinud (kooliharidus on meil teatavasti kohustuslik) ja mina isiklikult küll vanematega koos ei õppinud. Ja ei õppinud ka pere teised lapsed. Absurdne on väita, et need, kes kodus ise õppisid, tegelikult kirjutasid hiljem maha või lihtsalt pugesid õpetajale.

Anna andeks, aga sinu postitused on praegu stiilis, et kõik teised on süüdi ja sina oled vaene kannataja. Objektiivsust neist küll välja ei loe.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 12.10 12:35; 13.10 22:13;
To report this post you need to login first.