Esileht Koolilaps vanemad kooli lapse halva õppeedukuse pärast RE: vanemad kooli lapse halva õppeedukuse pärast

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Jah, eks olen isegi koolis käinud ja mäletan, kuidas see iseseisev õppimine käis: vahetunnis kirjutasid kodutööd kelleltki kohusetundlikult maha ja tunnis leiutasid sadu võimalusi positiivseid hindeid saada ja nii need head hinded tulidki. Alles ülikoolis mõistsin, et siiski loevad konkreetsed oskused ja teadmised, mitte iseseisvus kooliajal ega positiivsed hinded.

Iseseisvust kui elustiili võib ju oma laste kooliasjades harrastada. On maitseküsimus, kas vanem hindab lapses iseseisvust või teadmiste kvaliteeti. [/tsitaat]

Kallis inimene. Iseseisvus tähendab seda, et laps õpib mõistma: ma õpin iseendale. Samuti tähendab iseseisvus, et laps õpib ise õpikust õiget infot üles leidma (ei pea ema seda iga päev ette näitama), õpib ise oma aega planeerima (mis kell õppima hakata), oskab vajadusel raamatukokku minna, õpetajalt küsida selgitusi, kui asjad jäävad segaseks jne.

See on ikka masendav, kui täiskasvanud inimese arvates on iseseisvus \”vahetunni ajal mahakirjutamine\” ja sellele vastandub teadmiste kvaliteet. Iseseisvalt õppida oskaval inimesel ongi kvaliteetsed teadmised. Ehk õpetad oma lapse iseseisvalt töötama ja lihtsalt kontrollid, kuidas ta hakkama sai, mitte ei tee tema eest asju ära. Või on see täiesti välistatud?

Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 13.10 18:14; 13.10 18:16; 14.10 08:36; 14.10 08:40;