Esileht Rasestumine ja lapse ootamine Vastsündinule b-hepatiidi süst – teha või mitte? RE: Vastsündinule b-hepatiidi süst – teha või mitte?

Postitas:

Huvitav, miks vaktsineerijad nii kurjaks saavad nende peale, kes veidi teisiti vaktsineerimisele lähenevad? Kas see on mingi vaktsiinide kõrvalmõju 🙂
Keegi ei riidle neid, kes vaktsineerivad. Miks on nii raske mõista, et saab ka teisiti ja vahel on see teisiti kellegi teise olukorras ainuõige otsus.
Valikulisi ja nihutatud graafikuga vaktsineerijaid on üha rohkem, kuid samas ei ole täheldanudnäiteks lastehalvatuse puhangut.
Läkaköha on tõesti levinum, aga mitte nende vaktsineerimata beebide hulgas, vaid just vanemas vanusegrupis. Kusjuures haigestuvad nii vaktsineeritud kui vaktsineerimata.

Jutt käib hetkel peamiselt b-hepatiidi vaktsiinist. Kui sinu elukeskkond on selline, et beebi võib selle haiguse saada (vaata ühest eelmisest postitusest nakkusvõimalusi), siis vaktsineeri. Teades, et selles on ühe ainena ka elavhõbedaühendi jääke (väga väike kogus küll, aga miks peaks seda minu vastsündinusse süstima), teades, et ma suudan imiku kasvukeskkonda kontrollida – ma ei tee b-hepatiidi süsti vastsündinule.
Sina vaktsineeri. Sa ei ole selle pärast halb või rumal või mõtlematu ema. Mina ka ei ole halb või rumal või mõtlematu ema.
Näe – mina süstin raseduse ajal, sinul ehk neid süste vaja ei ole. Inimesed on erinevad, nad reageerivad samadele ainetele erinevalt ja kõik ei peaks saama kõiksugu keemiat ühe puuga.

Mu laps sai tuberkuloosi vaktsiinist kõrge palaviku. Kui seda arstile nimetasin, öeldi, et täiesti võimatu. Olgu öeldud, et laps oli arsti poolt enne vaktsiini täiesti terveks kuulutatud – palusin kontrollida. Millegipärast vaktsiini infoleht ütleb, et palavik on täiesti võimalik. Minu arst väitis, et ei ole ning keeldus sellest kui kõrvaltoimest vastavatesse kohtadesse teatamast. Mina olin selle kõrvaltoimega arvestanud, polnud arsti peale pahane ega midagi. Lihtsalt statistika mõttes pidin arsti teavitama sellest.
Kuidas on võimalik saavutada usaldust, kui arst mulle näkku valetab ja jätab info andmata, kui ma küsin. Tahaksin argumenteeritult arutada ja ehk hindaksin ma oma otsused mingil määral ringi. Kahjuks on see võimatuks tehtud ja nii pean ma infokildudest olulise kokku panema ja otsustama lähtuvalt oma lastest.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.