Esileht Kodunurk Võileivatort&küpsisetort RE: Võileivatort&küpsisetort

Postitas:

Küpsisetorti teen nii, et immutan küpsised kanges mahlas (nt punane sõstar), vahele panen kas:
segu kohupiimakreem+vahukoor
hapukoor
hapukoor+veidi suhkrut+kakao

Vahel olen erinevate kihtide vahele erinevat kraami ka pannud. Moose ma pole vahele pannud, aga mõned panevad.

Peale teen tihti sulatatud ¨okolaadist katte. Lisan tilga rõõska koort, et ¨okolaad päris ära ei tahkuks, sest siis on parem lõigata. Olen pannud peale ka valmiskaunistusi poes olevast valikust, nt martsipaniroose.

Kui 20 in jaoks teha, siis ma teeks minimaalselt 60 küpsisest (st 20 ruutu ja 3 kihti), aga 4 kihti on võibolla isegi parem ja soovi korral võid veelgi suurema teha. Ühes pakis (Kalevi, Selga) on 18 küpsist.

Ma olen kasutanud Kalevi küpsiseid alumises ja pealmises kihis ning Selga omasid keskmistes. Sest Selga küpsised ligunevad hästi pehmeks ja jätava tordi mahlase, Kalevi omad ei lähe nii pehmeks – hoiavad torti koos. Eriti kui teha kõrgem kui 3-4 kihti.
————-
Võileivatorti teen enamasti röstsaiast, millel lõikan kooriku ära. Iga kihi vahele panen täidist. Tavaliselt kasutan 2 täidist, üle ühe kihi siis erinevat.

Olen teinud erinevaid täidiseid, aga minu enda meelest parima tordi sain siis, kui üheks täidiseks oli riivjuust+hapukoor+ veidi majoneesi maitseks ning teiseks täidiseks blenderis purustatud sink (korralik maasink) ja hapukoor. Kuidagi vist maitsestasin ka, aga olen unustanud täpsemalt. Ise peast tegin, retsepti ei ole.

Olen täidiseks kasutanud ka hapukoor+merevaik, munavõi (aga siis olen immutanud kihid kergelt piimaga), pasteet ja ilmselt ka mingid muud toiduained, mis on näppu jäänud ja paslikud tundunud.

Musta leivaga tordi vahele panin munavõi ja teiseks kihiks hapukoor ja hakitud kilufilee.

Täidised peaks olema pigem vedelamapoolsed ja pigem tugevamaitselised, sest sai mahendab maitset ja peab veidi läbi ligunema, et kuiv ei jääks.

Kõige peale olen pannud lihtsalt hapukoore-majoneesi segu ning kaunistanud värviliste aedviljade, vutimunade, singiviilude-rullide, riivjuust jms. Tordi teen valmis eelmisel päeval (jõuab imbuda), katan kohe ka seguga ning jätan seisma. Järgmisel päeval panen uue kihi hapukoore-majoneesi segu (eelmine on sisse imbunud enamasti) ning kaunistan.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.