Esileht Koolilaps 1 klassi vanemad ,kas te otsite ise kooli kodulehelt infot

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 42 )

Teema: 1 klassi vanemad ,kas te otsite ise kooli kodulehelt infot

Postitas:

Kui ei oleks kooli kodulehelt lugenud ,et 1 klassi laste vanematele tuleb augusti lõpus koosolek siis poleks teadnudki ,Kas kool peaks ka läbi meili teatama ?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 14.08 01:46; 14.08 16:41; 14.08 18:28;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tere
Töötan koolis. Jah, see on vaikimisi nii (kooli poolt vaadates), et info on pigem kodukal ja siis muidugi pärast ka e-koolis. Eraldi elektronkirjade saatmine on pigem väga suur erand (näiteks mul oli 5. klassi juhatajana küll mingil hetkel see kirjade kett, aga pigem sellepärast, et mul oli endal niimoodi mugavam). Samas hakkasid vanemad ka suvepuhkuse ajal kirjutama ja nädalavahetusel- õhtul isiklikule telefonile helistama, mis mulle pigem ei meeldinud. Samas ma sain vanematest ka aru (aktiivsete suhtlejate laste kooliskäik oligi palju valutum tegelikult – hiljem kevadel tõdesin – teine äärmus ei tundnud üldse huvi) ja tegelikult see ongi üks igavene kombineerimine, et kuidas mõistlikum oleks ja kuidas tööaja sisse ära mahtuda. Kes sellise kirja sulle saatma peaks?:) Kui see on koolisekretär, siis tal on PALJU kirjavahetust ja eraldi vanematega ta seda muidugi peab, aga pigem vastab kirjadele jne. Aga kui see oleks klassijuhataja, siis ta on ju praegu veel puhkusel (või pole näiteks uue töötajaga veel lepingut tehtud jne) ja ausalt öeldes klassijuhatajal on lihtsam, et info tuleb sügisel ainult e-koolist pigem. Muidugi – 1. klass on erand tõesti, aga ma arvan, et lihtsalt et teie tore õpetaja on puhkusel veel ja koolis toimetab ainult sekretär. On ka palju lahutatud peresid, kärgperesid, aga ka muidu (koosolevate vanemate korral) sellist infot peaksid saama võrdselt mõlemad lapse vanemad ja nende aadresside otsimine on nagu otsiks rosinaid saiast, eks. Head algavat kooliaastat aga igal juhul siis teile:)

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui ei oleks kooli kodulehelt lugenud ,et 1 klassi laste vanematele tuleb augusti lõpus koosolek siis poleks teadnudki ,Kas kool peaks ka läbi meili teatama ?

Mis põhjusel sa kirjavahemärgi ette tühiku trükid? Kas su kooliminev laps on pärinud sinu geenid? Siis peaksid otsima koole hoopis õpiraskustega laste jaoks.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 14.08 08:07; 14.08 18:00;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mitte ainult kodukal pole infot, vaid ka kooli FB lehel ja FB on teistlaadi info. Tasub mõlemil silma peal hoida

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Esimesse klassi mineva lapse puhul on ju üliloogiline, et hoitakse silm peal kooli kodulehel, ehk ka FB lehel. Enne kooli algust ei ole ju veel lapsevanemate meililiste, ei ole e-kooli kontosid – ehkl puudub otsene tihe side kooliga. Küll aga on koolil koduleht, millele igasugust infot juurde panna saab (lapsevanemate koosoleku ajad, kooliaasta avaaktuse kellaajad, ostmist vajavate esemete nimekiri, mingid spetsiifilisemad nõuded (ntx tantsimisega asendatav kehaline kasvatus, kooli üldisest suunast tingitud lisavajadused),…). Peab ikka paras ignorant olema, kui oma lapse uue kooli kodulehte aeg-ajalt vaatamas ei käi.

Samas ei nõustu ma ka siin kirjutanud pedagoogiga. Tegelikult on ju kõik vanemad andnud koos avaldusega ka oma meiliaadressi nind nende aadresside najalt listi koostamine, et ühe nupuliigutusega kolmkümmend meili saata, ei ole enam ammu mingi tuumateadus, vaid kooli sekretärile või IT-juhile rutiinne igapäev. Pealegi, need listid ju kohe ka koostatakse, asi seda siis nädal aega varem teha on.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 9 korda. Täpsemalt 14.08 10:11; 14.08 16:47; 14.08 18:41; 15.08 16:54; 20.08 12:13; 20.08 13:50; 20.08 14:57; 20.08 15:10; 20.08 22:11;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vanasti tuli kooli alguse kohta infot otsida august lõpu ajalehtede kuulutuste osast või kooli ukselt. Kooli koduleht on tänapäeval ju piisav täiesti.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Esimesse klassi mineva lapse puhul on ju üliloogiline, et hoitakse silm peal kooli kodulehel, ehk ka FB lehel. Enne kooli algust ei ole ju veel lapsevanemate meililiste, ei ole e-kooli kontosid – ehkl puudub otsene tihe side kooliga. Küll aga on koolil koduleht, millele igasugust infot juurde panna saab (lapsevanemate koosoleku ajad, kooliaasta avaaktuse kellaajad, ostmist vajavate esemete nimekiri, mingid spetsiifilisemad nõuded (ntx tantsimisega asendatav kehaline kasvatus, kooli üldisest suunast tingitud lisavajadused),…). Peab ikka paras ignorant olema, kui oma lapse uue kooli kodulehte aeg-ajalt vaatamas ei käi.

Samas ei nõustu ma ka siin kirjutanud pedagoogiga. Tegelikult on ju kõik vanemad andnud koos avaldusega ka oma meiliaadressi nind nende aadresside najalt listi koostamine, et ühe nupuliigutusega kolmkümmend meili saata, ei ole enam ammu mingi tuumateadus, vaid kooli sekretärile või IT-juhile rutiinne igapäev. Pealegi, need listid ju kohe ka koostatakse, asi seda siis nädal aega varem teha on.

kuulge, enamik kooliperest tuleb tööle alates 21. augustist!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 14.08 12:24; 15.08 21:37; 19.08 22:29;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui ei oleks kooli kodulehelt lugenud ,et 1 klassi laste vanematele tuleb augusti lõpus koosolek siis poleks teadnudki ,Kas kool peaks ka läbi meili teatama ?

Mis põhjusel sa kirjavahemärgi ette tühiku trükid? Kas su kooliminev laps on pärinud sinu geenid? Siis peaksid otsima koole hoopis õpiraskustega laste jaoks.

Mobiilist kirjutades tuli tegelikult ma ei tahtnud seda tühikut mingil juhul panna sinna…..ja kohe on vaja norida selle kallal ja sinu õnneks või kahjuks sai mu laps eliitkooli sisse nii ,et hoia oma suu kinni 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 14.08 01:46; 14.08 16:41; 14.08 18:28;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui ei oleks kooli kodulehelt lugenud ,et 1 klassi laste vanematele tuleb augusti lõpus koosolek siis poleks teadnudki ,Kas kool peaks ka läbi meili teatama ?

Mis põhjusel sa kirjavahemärgi ette tühiku trükid? Kas su kooliminev laps on pärinud sinu geenid? Siis peaksid otsima koole hoopis õpiraskustega laste jaoks.

Mobiilist kirjutades tuli tegelikult ma ei tahtnud seda tühikut mingil juhul panna sinna…..ja kohe on vaja norida selle kallal ja sinu õnneks või kahjuks sai mu laps eliitkooli sisse nii ,et hoia oma suu kinni

Jep! On vaja norida, sest seda koma värdpaigutust on ikka rõve vaadata ning meie emakeel muutub selliste barbaarsustetagi iga päevaga üha isasemaks.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 9 korda. Täpsemalt 14.08 10:11; 14.08 16:47; 14.08 18:41; 15.08 16:54; 20.08 12:13; 20.08 13:50; 20.08 14:57; 20.08 15:10; 20.08 22:11;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tegelikult käib koolides alles eelmine õppeaasta ja uued nimekirjad Stuudiumis koostatakse alles augusti lõpus või septembris – siis läheb jah lihtsaks see ühiste kirjade saatmine. Seni peab ükshaaval otsima ja toksima. Ning tõepoolest – enamik pedagooge lähevad tööle lähipäevil. Võimalik, et uue aasta kiri saabub sulle esmaspäeval.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui ei oleks kooli kodulehelt lugenud ,et 1 klassi laste vanematele tuleb augusti lõpus koosolek siis poleks teadnudki ,Kas kool peaks ka läbi meili teatama ?

Mis põhjusel sa kirjavahemärgi ette tühiku trükid? Kas su kooliminev laps on pärinud sinu geenid? Siis peaksid otsima koole hoopis õpiraskustega laste jaoks.

Mobiilist kirjutades tuli tegelikult ma ei tahtnud seda tühikut mingil juhul panna sinna…..ja kohe on vaja norida selle kallal ja sinu õnneks või kahjuks sai mu laps eliitkooli sisse nii ,et hoia oma suu kinni ????

Jajah, Kapakohila eliitkooli 😀 No palju õnne siis teie väheharitud perekonnale!
Ei tee ükski mobiil ise kirjavahemärgi ette tühikut. Luba tähelepanu juhtida ka sellele aspektile, et sa trükid tühiku ka lauselõpumärgi ette. Ja puudulikust keeleoskusest annab aimu ka see, et sa ei tea, et mitte alati ei käi sõna “et” ette koma. Noh, nt nagu väljendi “nii et” puhul. Aga see on sinu jaoks juba kõrgem pilotaaž 😀

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 14.08 08:07; 14.08 18:00;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui ei oleks kooli kodulehelt lugenud ,et 1 klassi laste vanematele tuleb augusti lõpus koosolek siis poleks teadnudki ,Kas kool peaks ka läbi meili teatama ?

Mis põhjusel sa kirjavahemärgi ette tühiku trükid? Kas su kooliminev laps on pärinud sinu geenid? Siis peaksid otsima koole hoopis õpiraskustega laste jaoks.

Mobiilist kirjutades tuli tegelikult ma ei tahtnud seda tühikut mingil juhul panna sinna…..ja kohe on vaja norida selle kallal ja sinu õnneks või kahjuks sai mu laps eliitkooli sisse nii ,et hoia oma suu kinni

Jajah, Kapakohila eliitkooli ???? No palju õnne siis teie väheharitud perekonnale!
Ei tee ükski mobiil ise kirjavahemärgi ette tühikut. Luba tähelepanu juhtida ka sellele aspektile, et sa trükid tühiku ka lauselõpumärgi ette. Ja puudulikust keeleoskusest annab aimu ka see, et sa ei tea, et mitte alati ei käi sõna “et” ette koma. Noh, nt nagu väljendi “nii et” puhul. Aga see on sinu jaoks juba kõrgem pilotaaž ????

Mine võta päikest komahälvik kui sul muud midagi teha pole……

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 14.08 01:46; 14.08 16:41; 14.08 18:28;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui ei oleks kooli kodulehelt lugenud ,et 1 klassi laste vanematele tuleb augusti lõpus koosolek siis poleks teadnudki ,Kas kool peaks ka läbi meili teatama ?

Mis põhjusel sa kirjavahemärgi ette tühiku trükid? Kas su kooliminev laps on pärinud sinu geenid? Siis peaksid otsima koole hoopis õpiraskustega laste jaoks.

Mobiilist kirjutades tuli tegelikult ma ei tahtnud seda tühikut mingil juhul panna sinna…..ja kohe on vaja norida selle kallal ja sinu õnneks või kahjuks sai mu laps eliitkooli sisse nii ,et hoia oma suu kinni

Jajah, Kapakohila eliitkooli No palju õnne siis teie väheharitud perekonnale!
Ei tee ükski mobiil ise kirjavahemärgi ette tühikut. Luba tähelepanu juhtida ka sellele aspektile, et sa trükid tühiku ka lauselõpumärgi ette. Ja puudulikust keeleoskusest annab aimu ka see, et sa ei tea, et mitte alati ei käi sõna “et” ette koma. Noh, nt nagu väljendi “nii et” puhul. Aga see on sinu jaoks juba kõrgem pilotaaž

Mine võta päikest komahälvik kui sul muud midagi teha pole……

Suured vabandused teema risustamise pärast, aga see viimane kommentaar lihtsalt nõudis vastust. 😀

Mine (koma) võta päikest (koma) komahälvik (koma) kui sul muud midagi teha pole (hüüumärk)

Ok, ma saan aru, et vahel lähevad inimesed vigade parandamisega liiale, kui kui sa oled nii suure reegli vastu eksinud, siis neela see alla, võta teadmiseks ja pane see kuradi tühik järgmine kord õigele poole koma, mitte ära hakka tuld tõstma.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 9 korda. Täpsemalt 14.08 10:11; 14.08 16:47; 14.08 18:41; 15.08 16:54; 20.08 12:13; 20.08 13:50; 20.08 14:57; 20.08 15:10; 20.08 22:11;
To report this post you need to login first.

Kui ei oleks kooli kodulehelt lugenud ,et 1 klassi laste vanematele tuleb augusti lõpus koosolek siis poleks teadnudki ,Kas kool peaks ka läbi meili teatama ?

Mis põhjusel sa kirjavahemärgi ette tühiku trükid? Kas su kooliminev laps on pärinud sinu geenid? Siis peaksid otsima koole hoopis õpiraskustega laste jaoks.

Mobiilist kirjutades tuli tegelikult ma ei tahtnud seda tühikut mingil juhul panna sinna…..ja kohe on vaja norida selle kallal ja sinu õnneks või kahjuks sai mu laps eliitkooli sisse nii ,et hoia oma suu kinni

Jajah, Kapakohila eliitkooli No palju õnne siis teie väheharitud perekonnale!
Ei tee ükski mobiil ise kirjavahemärgi ette tühikut. Luba tähelepanu juhtida ka sellele aspektile, et sa trükid tühiku ka lauselõpumärgi ette. Ja puudulikust keeleoskusest annab aimu ka see, et sa ei tea, et mitte alati ei käi sõna “et” ette koma. Noh, nt nagu väljendi “nii et” puhul. Aga see on sinu jaoks juba kõrgem pilotaaž

Mine võta päikest komahälvik kui sul muud midagi teha pole……

Suured vabandused teema risustamise pärast, aga see viimane kommentaar lihtsalt nõudis vastust. ????

Mine (koma) võta päikest (koma) komahälvik (koma) kui sul muud midagi teha pole (hüüumärk)

Ok, ma saan aru, et vahel lähevad inimesed vigade parandamisega liiale, kui kui sa oled nii suure reegli vastu eksinud, siis neela see alla, võta teadmiseks ja pane see kuradi tühik järgmine kord õigele poole koma, mitte ära hakka tuld tõstma.

Täiesti nõus eelkirjutajaga. Oma teksti võiks ju ikka enne postitamist läbi lugeda ja kirjavead ära parandada. Sa oled ju lapsevanem, kes peaks oma last suutma hariduse omandamise teel toetada.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mine võta päikest komahälvik kui sul muud midagi teha pole……

Aga miks laps üldse kooli panna, kui saab ju ka ilma hariduseta hakkama? Piisab päevitamisest. Tühja sellest kirjaoskusest.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 14.08 19:46; 14.08 20:07;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui ei oleks kooli kodulehelt lugenud ,et 1 klassi laste vanematele tuleb augusti lõpus koosolek siis poleks teadnudki ,Kas kool peaks ka läbi meili teatama ?

Mis põhjusel sa kirjavahemärgi ette tühiku trükid? Kas su kooliminev laps on pärinud sinu geenid? Siis peaksid otsima koole hoopis õpiraskustega laste jaoks.

Mobiilist kirjutades tuli tegelikult ma ei tahtnud seda tühikut mingil juhul panna sinna…..ja kohe on vaja norida selle kallal ja sinu õnneks või kahjuks sai mu laps eliitkooli sisse nii ,et hoia oma suu kinni

Jajah, Kapakohila eliitkooli No palju õnne siis teie väheharitud perekonnale!
Ei tee ükski mobiil ise kirjavahemärgi ette tühikut. Luba tähelepanu juhtida ka sellele aspektile, et sa trükid tühiku ka lauselõpumärgi ette. Ja puudulikust keeleoskusest annab aimu ka see, et sa ei tea, et mitte alati ei käi sõna “et” ette koma. Noh, nt nagu väljendi “nii et” puhul. Aga see on sinu jaoks juba kõrgem pilotaaž

Mine võta päikest komahälvik kui sul muud midagi teha pole……

Suured vabandused teema risustamise pärast, aga see viimane kommentaar lihtsalt nõudis vastust. ????

Mine (koma) võta päikest (koma) komahälvik (koma) kui sul muud midagi teha pole (hüüumärk)

Ok, ma saan aru, et vahel lähevad inimesed vigade parandamisega liiale, kui kui sa oled nii suure reegli vastu eksinud, siis neela see alla, võta teadmiseks ja pane see kuradi tühik järgmine kord õigele poole koma, mitte ära hakka tuld tõstma.

Kas ühes lauses kaks kuid on sinu tase. Kui, kui kuivik keeletoimetaja!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 14.08 19:59; 15.08 16:42; 20.08 13:18; 20.08 14:30; 20.08 15:06; 20.08 15:30;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas ühes lauses kaks kuid on sinu tase. Kui, kui kuivik keeletoimetaja!

Kas kah värske koolimineja?
Kuidas teil oma kirjaoskamatuse pärast ometi vähemalt oma lapse ees piinlik ei ole? (Juhuslik näpuviga ei viita kirjaoskamatusele.)

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 14.08 19:46; 14.08 20:07;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teised on kirjaoskamatud, sinul lihtsalt näpukas.
Kui norid teiste kallal, siis raputa ka endale tuhka pähe oma vigade pärast ja vabanda. Viisakas.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 14.08 19:59; 15.08 16:42; 20.08 13:18; 20.08 14:30; 20.08 15:06; 20.08 15:30;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teised on kirjaoskamatud, sinul lihtsalt näpukas.
Kui norid teiste kallal, siis raputa ka endale tuhka pähe oma vigade pärast ja vabanda. Viisakas.

See polnud tema viga, vaid minu oma (kaks erinevat kägu). Vabandan oma puuduva “d” tähe pärast ning vabandan ka mind kaitsnud käo ees, kes polnud seda pahandamist millegagi välja teeninud. Vabandust! Oleksin pidanud vist juba eile vabandama, sest ma ei saa ju eeldada, et keskmine inimene ka vaataks, keda ta süüdistab, ja milles. Siinkohal lükkan ümber veel ühe vääritimõistmise: mitte keeletoimetaja, vaid eriala poolest hoopis füüsik. Lihtsalt, ma olen seda meelt, et hariduse puudumine ei vabanda lollust ning seda siis ka oma erialast kaugemal. Alati on võimalik reegleid meelde tuletada ja enda teadmisi parendada või uuendada, kui selleks ainult natukenegi tahtmist on.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 9 korda. Täpsemalt 14.08 10:11; 14.08 16:47; 14.08 18:41; 15.08 16:54; 20.08 12:13; 20.08 13:50; 20.08 14:57; 20.08 15:10; 20.08 22:11;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Millal saab teie koolides teada millisesse klassi laps läheb? Kas klasside nimekirjad lisatakse kodulehele või e kooli?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

minu meelest oli aktuse päeval, nimekirjad olid kooli välisuksel.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 14.08 12:24; 15.08 21:37; 19.08 22:29;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Millal saab teie koolides teada millisesse klassi laps läheb? Kas klasside nimekirjad lisatakse kodulehele või e kooli?

Meil olid esimesed klassid komplekteeritud maikuuks, aga tavapäraselt on ka 1.septembril koolis sees, stendil klasside nimekirjad.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Koosolekutel käimise soov leevendub lapse kasvades ja mitmeid lapsi kooli saates oluliselt. Kui mu esimene laps läks lasteaeda, siis helistasin mais juhatajale ja küsisin, millal koosolek on?! 😉 Praegu teist last esimesse saates, ei soovi ma enne 1 septembrit ühtegi meili ega teadet (v.a. aktuse aeg) saada. Mai lõpust on suunatud kõik e-kooli teated otse spämmi. Laulupeo ajal vaatasin otse e-kooli (meil stuudium) meilboksi vajadusel.
Veel vähem soovin ma FB gruppe kooli teemal, täna voltisime lennukit, täna käsime käbisid korjamas, jne jne. minu jaoks täielik mürafoon. Lapsega vesteldes saan kõigest nagunii teada.
Vanemate ootused on erinevad. Samuti on erinev arusaamisvõime asjade toimimisest (keegi kunagi ei puhka, alati keegi vastab telefonile) genofond on ju rikkalik, juba vaadates infovahetust perekool.ee-s.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 16.08 04:28; 16.08 04:32; 16.08 10:30;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vabandust, õige oleks nii:
Koosolekutel käimise soov, leevendub lapse kasvades ja mitmeid lapsi kooli saates, oluliselt.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 16.08 04:28; 16.08 04:32; 16.08 10:30;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vabandust, õige oleks nii:
Koosolekutel käimise soov, leevendub lapse kasvades ja mitmeid lapsi kooli saates, oluliselt.

Ei ole nii õige 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Millal saab teie koolides teada millisesse klassi laps läheb? Kas klasside nimekirjad lisatakse kodulehele või e kooli?

Igas koolis oma kord. Kes saadab meilile, kes paneb kodulehele, kes kooli uksele. Teiste kogemus ei aita sind siin kuidagi. Kui väga kripeldab, siis kõige targem on helistada oma kooli kantseleisse ja sealt uurida.

Vabandust, õige oleks nii:
Koosolekutel käimise soov, leevendub lapse kasvades ja mitmeid lapsi kooli saates, oluliselt.

Mina ei julge küll väita, et koosolekud mõttetud oleks, ma pole ka kohanud veel õpetajaid, kes lihtsalt igavusest koosoleku kokku kutsuks. Ikka info edastamiseks/arutamiseks on siiani kõik koosolekud olnud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Koosolekutel käimise soov leevendub lapse kasvades ja mitmeid lapsi kooli saates oluliselt. Kui mu esimene laps läks lasteaeda, siis helistasin mais juhatajale ja küsisin, millal koosolek on?! ???? Praegu teist last esimesse saates, ei soovi ma enne 1 septembrit ühtegi meili ega teadet (v.a. aktuse aeg) saada. Mai lõpust on suunatud kõik e-kooli teated otse spämmi. Laulupeo ajal vaatasin otse e-kooli (meil stuudium) meilboksi vajadusel.
Veel vähem soovin ma FB gruppe kooli teemal, täna voltisime lennukit, täna käsime käbisid korjamas, jne jne. minu jaoks täielik mürafoon. Lapsega vesteldes saan kõigest nagunii teada.
Vanemate ootused on erinevad. Samuti on erinev arusaamisvõime asjade toimimisest (keegi kunagi ei puhka, alati keegi vastab telefonile) genofond on ju rikkalik, juba vaadates infovahetust perekool.ee-s.

Tõsiselt üllatab, et nii mõtlevaid vanemaid on. Mul on ka kaks last, aga ei ütleks, et ma ei taha infovahetust kooliga- vastupidi, pean seda endiselt oluliseks. Loomulikult saan mina ka lapsega vesteldes teada, kuidas tal päev on läinud, kuid mulle väga meeldib aeg-ajalt näha ka õpetajapoolset versiooni mõnest põnevamast asjast (nt fotodega blogi kujul, nagu minu lapse algklassiõpetaja pidas). Loomulikult on hea ka aegsasti teada koolialgusega seotud infot – kirja läbilugemine võtab vaid mõne minuti, ei pea seda tüütuks või oma aega raiskavaks (vahet pole, kas mul on puhkus või tööaeg). Mis puutub koosolekutesse, siis asjalik ja informatiivne koosolek, kus vanemaid kaasatakse ka aruteludesse, et kuidas ühte või teist asja korraldada, ei ole mingil juhul ajaraisk. Lisaväärtus on see, et näeb lapse sõprade vanemaid. On ka muidugi olnud teistsuguseid koosolekuid, kus õpetaja unustab ära, et ei pea mitte klassijuhatajatundi (mille peaeesmärk on moraalilugemine ja terve klassi tümitamine paari kraade lolluste pärast), vaid tal on koosolek täiskasvanud inimestega. Aga ausalt öeldes pole selliseid viimastel aastatel enam ette tulnud – ju meil on õpetajatega vedanud.

Igalt poolt tuleb nn “mürafooni” palju küll – olgu selleks või FB-sõprade kassipildid ja kohvikukülastuste raportid – kuid oma lastega seotud infot pole ma kunagi müraks pidanud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Panin täiesti ausalt laigi viimasele postitusele.
ma oma postitusega andsin teada, et tõesti on selliseid vanemaid.
Selgitan: mul on kolm last. Nad on kõik käinud ühes ja samas lasteaias, õpetajadki on paljuski kattunud. Pered ja lapsedki kõik samad suures osas, käime nendest paljudega läbi, kuigi lapsed läksid erinevatesse koolidesse. Muidugi ma käin koosolekutel, kuid see jutt kordub ju aastast aastasse. Ma tean kõike unepealt, ma olen seal lasteaias käinud kokku 9 aastat, nüüd on ainult pesamuna veel. Me oleme mehega 3 aastat kuulunud hoolekogusse, nüüd ma juba ütlen, et tulen kohale, kui mind ei valita. Õpetajad on nagu peresõbrad, olen neid näinud läbi raskuste ja rõõmude.
Kooliga sama lugu, teine laps läheb samassse kooli, kus vanem laps ees. Süsteem on tuttav. Õpetaja tuleb uus. Esimese õpetajaga on meil väga hea suhe, räägime vahepeal päris rasketele teemadel, katsun nõu anda. Laps on läbilõhki viieline, arenguvestlused on 2 korda aastas. Miks peaks veel meilima? Kui on kiire asi (võtmed kodus), siis helistan või jätan sms. Teise lapse koosolek oli ära, koosoleku lõpp läks täiesti lappama, tekkis vaidlus mobiilide lubamise kohapealt, kuna uut infot ei tulnud, lahkusin. Pärast küsisin tuttavalt lapsevanemalt, kas jäin millegist ilma, ei jäänud. No osadele kohe meeldib koosolkutel rääkida maast ja ilmast, aga minu laps nii, aga minu laps naa ja siis meie lapsel on veel see teema, et te kõik teaksite 😛 Minu jaoks on need ebaviisakad vanemad, kes raiskavad kõigi aega. Punkt.

Muusikakool, spordiringid, huvikoolid- esimesel aastal hoidsin kätt pulsil, kui kõik toimib, mida on arutada? Solfis tekkisid probleemid, tegime paar kõnet ja eks näis, kuidas sügisel.

Kõik lepingud, koolialguse info on mul ühes kaustas, kust saan kõike kontrollida.
Meil on eraldi märkmik, millega käime koosolekutel, käib mees või mina, info talletub.

FB on selles osas ka tüütu, et kuidagi inimesed arvavad, et võivad sinna kõik kõigile teateid jätta. Absurd! FB on minu jaoks paljuski ajupuhkamise üritus, kuid nüüd on seal nagu töö ja kool risti ees. Õnneks meie lapsevanemad hääletasid FB grupi vastu, seega meil on flickris pildid üritustest, ikka vaatan kuid siis kui meelde tuleb, mitte ei sõida need pildid mulle sisse.

Muidugi võtab kirja läbilugemine paar minutit, kuid ma ei tööta arvuti taga. Mulle sobib rääkida otse, kui kahe kolme meili pingpongitamisega asja korda ei saa, ma võtan telefoni. Lihtsalt meili teel seda suhtlust on minu jaoks palju, kuid mul on ka vähe küsimusi selle tõttu, et lasteaiad ja koolid on samad.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 16.08 04:28; 16.08 04:32; 16.08 10:30;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Enda laps läheb Järveotsa Gümnaasiumi ja samuti leidsin kooli kodulehelt info koosoleku kohta. Tundub üldse kuidagi “ajast maha jäänud” koduleht. Pakun, et IT ala pole seal koolis siis eriti tugev. Eks ole näha kuidas info liikuvus ekooli ja meilide kaudu sügisest käima hakkab.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.

Kooli kodulehel pole veel 1. klassi aktuse aegagi, muust infost rääkimata.
Tobe on see, et öeldi, et kunstitarvete osas ütleb õpetaja augustis toimuval koosolekul, mida vaja. Koosoleku aega veel ei tea, endal on augusti lõpp suht töiseks planeeritud, arvestusega, et sept algus vabam oleks. Töö selline, et ära ei saa, kui tööpäev on. Ei tahaks küll augusti viimastel päevadel hakata ei-tea-kust seda infot otsima, et siis õigeid värve- pliiatseid-pintsleid- pabereid otsima hakata. Tean, et mõnes koolis on olnud vägagi konkreetsed nõudmised, et vot just sellised peavad olema.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 42 )


Esileht Koolilaps 1 klassi vanemad ,kas te otsite ise kooli kodulehelt infot

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.