Esileht Koolilaps 15a tütar tuli koolist peale 2.tundi ära

Näitan 13 postitust - vahemik 1 kuni 13 (kokku 13 )

Teema: 15a tütar tuli koolist peale 2.tundi ära

Postitas:

Läks koju ja vaatas televiisorit. Mulle ütles, et ta ei suutnud vaimselt koolis edasi olla, kuna ta higi järgi lõhnavale klassiõele pöörasid klassiõed selja. Nimetatud tüdruk jäi kooli. Ütleb, et pole minu asi, kas käib koolis või mitte ja et ma ei saa midagi teha. Tütar räägib, et on armunud 18a internetituttavasse, kellega suhtleb iga päev. Ta hinded on viimastel nädalatel ühed ja kahed. Elame väikelinnas ja laupäevaks on meile Tallinna teatrisse piletid. Samas ei tea, kas minna. Palun abi, kogemusi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Äh?????????????

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas teil pole hetkel mitte suuremaid probleeme, kui otsustamine, kas minna teatrisse või mitte??

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tutvusta tütrele seadusi, 15a õigusi ja kohustusi, lapsevanema õigusi ja kohustusi. Selgita, mis on, kust ja kuidas tuleb ning kuhu kulub raha. Mõtlen seda päris tõsiselt, ära pahanda, karju vms. Vabanda, et elu õpetamisega nii hiljaks oled jäänud.
Sõlmige teostatavad kokkulepped, nt teleka ja iluvidinad saab tagasi kui nädal-kaks pole halbu hindeid juurde tulnud, telefoni saab tagasi kui ühed-kahed parandatud. Internet nt normaalselt lõpetatud klassi puhul jne

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 25.04 17:18; 26.04 00:07;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tearisseminek ei puutu asjasse, miks peaks selle ära jätma?
Internett võta ära, kuni hinded paranevad, seda oma tuttavale õelgugi. Ei saa soosida suhet, mis õppimise alla viib.
Kui su tütar tahab higilõhnalisele klassiõele toeks olla, siis kutsuga ta teile ja arutage, mida annaks teha, et lõhna poleks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

15-aastasel on kohustus koolis käia ja lapsevanemal on kohustus tagada, et laps koolis käib ja õpib!
Lisaks armumisele võib olla veel minged probleeme. Selles vanuses on paraku tihti olukordi, kus nö katus sõidab. Sellele vaatamata tuleb õppida endaga hakkama saada ja oma kohustusi täitma. Vajadusel saab psühholoogiga vestelda, koolis peaks ehk ikka mõnelgi päeval nädalas see võimalik olema.

Higilõhnalisusest – no ikka juhtub. Inetu on selle üle naerda, aga vastutustundetu on seda ettekäändeks tuues lihtsalt koju jalutada. Kahtlustan, et probleem oli tegelikult milleski muus, kuigi selles vanuses tõesti käivad emotsioonid nagu ameerika raudteel, nii et mõnele ehk piisab sellestki…

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

selle pärast tuli koju, et klassiõde haises higi järgi? ma ausalt saaks ikka väga kurjaks, kui laps sellisel lollakas põhjusel tuleks koolist koju. minu lapsed sellist asja küll ei julgeks teha.
ja mis see teater siia puutub?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma sinu asemel uuriks internetipeika tausta.
Kui koolis ei käi, pole vaja netti, taskuraha, riideid. Saab hädapärase söögi ja kohudtuse kõik majapidamistööd teha.
Mobiilile peaks panema asukoha tuvastuse juhuks kui otsustab printsiga põgeneda

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

selle pärast tuli koju, et klassiõde haises higi järgi? ma ausalt saaks ikka väga kurjaks, kui laps sellisel lollakas põhjusel tuleks koolist koju. minu lapsed sellist asja küll ei julgeks teha.

ma sain teemaalgatusest nii aru, et tüdrukul viskas üle see, kuidas teised higihaisuga klassiõde kiusasid, mitte see, et keegi klassis haises. kui ta selle tüdruku kaitseks välja astus, siis me ei tea, mis sellele järgnes. kehvi hindeid see vahejuhtum muidugi ei õigusta, nende põhjus on mujal.

üht ma ütlen: rääkige oma teismeliste lastega ja püüdke neid mõista. niisama lahmimine a la teatrisse ei lähe, nett kinni ja telefon ära ei vii kuskile.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

üht ma ütlen: rääkige oma teismeliste lastega ja püüdke neid mõista. niisama lahmimine a la teatrisse ei lähe, nett kinni ja telefon ära ei vii kuskile.

Lahmimisena jah ei vii kuhugi ja rääkima peab, aga teismeline peab hakkama oma kohustustest ja elust üldse aru saama. Kui täiskasvanu oma kohustusi ei täida, siis ei ole ka teatrit, telefoni ega netti. Mõne teismelise jaoks piisab rääkimisest, aga mõne jaoks pole rääkimine üksi piisav.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 25.04 17:18; 26.04 00:07;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Küllap kuhjus tal mitmeid pingeid nii, et tahtis tulla koju rahunema. Ma suhtuks mõistvalt, puhaku siis see üks päev.
Aga muud probleemid on ju tõsisemad. Esiteks oleks vaja, et teil oleks usalduslik suhe – kui ta näiteks oma 18 netisõbraga kokku tahab saada, siis peaksid sina täpselt teadma, kus ta on ja kellega. Ja korraldagu esimene kohtumine päevasel ajal avalikus kohas (kohvikus nt). Siis oleks näha, kas ta ka edasi armunud on ja kas see suhe probleeme tekitab kooli jms asjadega.
Teine asi ongi õppimine. Ürita olla talle toeks – kui halvad hinded on alles hiljuti tekkinud, pole lüngad veel suured ja ta peaks uuesti järje peale saama. Paku abi, näita et mõistad, kuidas tunnetemöll tekitab ükskõiksust kõige muu suhtes (oled ju noor ja armunud olnud kunagi?), aga et on mõned asjad, mida ta hiljem väga kahetseb, kui praegu käest laseb.
Teatrisse läheks ikka – see olekski just miski, mis teda jälle oma pere poole vaatama paneks ka ja ehk aitaks teie head suhet säilitada.
Ma arvan, et väga radikaalsed meetmed (nett ära võtta) annavad selles vanuses noore puhul hoopis vastupidise tulemuse – tekib hull trots ka vanemate vastu ja sul on märksa raskem tema mõtetest ja tegemistest aru saada (sest ta hakkab neid hoolikamalt varjama).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.

Läks koju ja vaatas televiisorit. Mulle ütles, et ta ei suutnud vaimselt koolis edasi olla, kuna ta higi järgi lõhnavale klassiõele pöörasid klassiõed selja. Nimetatud tüdruk jäi kooli. Ütleb, et pole minu asi, kas käib koolis või mitte ja et ma ei saa midagi teha. Tütar räägib, et on armunud 18a internetituttavasse, kellega suhtleb iga päev. Ta hinded on viimastel nädalatel ühed ja kahed. Elame väikelinnas ja laupäevaks on meile Tallinna teatrisse piletid. Samas ei tea, kas minna. Palun abi, kogemusi.

hea humorist 😀

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mis sa nüüd jamad, leidis, kuhu minna! Teatrisse! Kindel ei. Reedel minnakse ikka peole. Koos 18-aastase internetipeikaga.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 13 postitust - vahemik 1 kuni 13 (kokku 13 )


Esileht Koolilaps 15a tütar tuli koolist peale 2.tundi ära

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.