Esileht Tööelu, raha ja seadused. 28-päevane puhkus on liiga lühike

Näitan 22 postitust - vahemik 1 kuni 22 (kokku 22 )

Teema: 28-päevane puhkus on liiga lühike

Postitas:

Normaalne oleks 35 päeva.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nõus, liiga lühike. Lisaks veel, et meil kogu aeg pooled pühad nädalavahetustel ja sealt ka lisapäevi ei saa.

Kunagi rääkisin ühe soome kolleegiga puhkustest. Tema ütles, et tal nädal talvepuhkust ja suvel puhkab 6 nädalat, kuna ei võta välja topeltpuhkusetasu. Kui võtaks, siis oleks lühem puhkust. Meil siis see nadi 28 päeva ja kogu lugu. Eriti nõme, et vajadusel peaksin oma soome kolleegi asendama.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.

nõus

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

palgata puhkust saab alati võtta.
kui on palga ja töölepingu läbirääkimised, siis saab ka puhkuse osas läbi rääkida.
minul pole kunagi alla 35 päeva puhkust olnud

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eriti nõme on see et eestis 28 päeva tähendab 4 nädalat.
Näiteks Inglismaal tähendaks see seda et kui töötad 5 päeva nädalas võtad ainult 5 päeva puhkust nädala kohta. Ehk 28 päeva= 5 nädalat ja 3 päeva sellel juhul. Samamoodi riigipüha langeb siin nädalavahetusele siis saad esmaspäeva vabaks. Eestis tuleks süsteemid läbi vaadata, kuna see pole lihtsalt aus töötajate suhtes.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen nõud. Tobe. Rootsis on ka puhkus 5 nädalat. Lisaks muidugi kõik need vabad päevad aasta keskel 🙁 jube orja ühiskond on meil.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oma raha eest võite ju lõpmatuseni puhata, seega milles probleem?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oma raha eest võite ju lõpmatuseni puhata, seega milles probleem?

Eks ikka selles, et tahaks puhata kellegi teise raha eest!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 08.08 15:57; 08.08 23:27;
To report this post you need to login first.
Postitas:

väga “lahe” on see mõtteviis, et minnakse tööle, et saaks puhata. pole veel töölegi asunud,
kui juba küsitakse, millal puhkust saab.
puhkamiseks pole vaja tööl käia, kui keegi veel seda ei tea.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

palgata puhkust saab alati võtta.
kui on palga ja töölepingu läbirääkimised, siis saab ka puhkuse osas läbi rääkida.
minul pole kunagi alla 35 päeva puhkust olnud

palgata puhkust saab võtta ainult siis, kui tööandja sellega nõus on. mingit õigust palgata puhkust nõuda kahjuks eesti seadustega võimalik pole

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 08.08 16:28; 08.08 18:12; 11.08 10:36;
To report this post you need to login first.
Postitas:

palgata puhkust saab võtta ainult siis, kui tööandja sellega nõus on. mingit õigust palgata puhkust nõuda kahjuks eesti seadustega võimalik pole

Kuni 14aastase lapsega saab tasustamata lisapuhkuse võtta kuni 10 tööpäeva. Ma olen seda alati kasutanud ja kellelgi pole midagi plõksida.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

palgata puhkust saab võtta ainult siis, kui tööandja sellega nõus on. mingit õigust palgata puhkust nõuda kahjuks eesti seadustega võimalik pole

Kuni 14aastase lapsega saab tasustamata lisapuhkuse võtta kuni 10 tööpäeva. Ma olen seda alati kasutanud ja kellelgi pole midagi plõksida.

no valdaval osal töötajaskonnast ei ole siiski alla 14aastast last 🙂 ja need, kellel on, saavad veel lisaks 3 või 6 tasustatud lapsepäeva ka

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 08.08 16:28; 08.08 18:12; 11.08 10:36;
To report this post you need to login first.
Postitas:

no valdaval osal töötajaskonnast ei ole siiski alla 14aastast last ???? ja need, kellel on, saavad veel lisaks 3 või 6 tasustatud lapsepäeva ka

Ma ei oleks selles nii kindel, et valdaval osal töötajaskonnast ei ole ühtegi alla 14-aastast last. Vabalt võib olla, et üle pooltel töötajatel on. NB! ka isadus läheb siin arvesse. Minu mees just sel aastal võttis tasustatud lapsepäevad välja.

28 päeva on vähe, kui peaksin kellast kellani ja/või rutiinset tööd tegema, ja töö on tõsiselt väsitav ja/või ei paku suuremat huvi. Mul on olnud õnn töötada mitmeid aastaid töökohal, mis mulle endale väga meeldib (nagu hobi) ja mis ei ole rutiinne ega nõua kellast kellani kuskil kohapeal olemist. Puhata olen saanud jooksvalt siis, kui on väiksema töökoormusega periood. Sellel töökohal polegi seda 28 päeva täis puhanud ühelgi aastal. Pole lihtsalt vaja olnud.
Aga kui peaksin näiteks klienditeenindajana või kasvõi arstina töötama, siis tõesti 28 päevast ei piisaks kuidagi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Haridustöötajatel ju paljudel 56 päeva puhkust. Isegi suva osakoormusega ringijuht saab 42 päeva.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Haridustöötajatel ju paljudel 56 päeva puhkust. Isegi suva osakoormusega ringijuht saab 42 päeva.

Mina kui suva koormusega ringijuht olen üldse igal suvel kolm kuud töötu. Lõpparvega saan ühe kuu puhkuserahad.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 08.08 15:57; 08.08 23:27;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Probleem algab minu meelest juba sellest, et töönädal kestab 40 tundi. 35h oleks minu arvates täiesti mõistlik. Samuti vabade päevade andmine riigipühade nädalavahetusele langemisel. Nädal talvepuhkust + 4 nädalat suvepuhkust oleks minu arvates ka juba ok.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Seda enam, kui tööandja veel lubab puhata vaid 2 nädalad suvel ja 2 sügis-talv-kevadel.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 11.08 07:40; 11.08 22:52; 13.08 10:13;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Seda enam, kui tööandja veel lubab puhata vaid 2 nädalad suvel ja 2 sügis-talv-kevadel.

puhkust saab osadeks jagada vaid töötaja nõusolekul ning seda nõusolekut peab andma igal aastal uuesti

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 08.08 16:28; 08.08 18:12; 11.08 10:36;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Probleem algab minu meelest juba sellest, et töönädal kestab 40 tundi. 35h oleks minu arvates täiesti mõistlik. Samuti vabade päevade andmine riigipühade nädalavahetusele langemisel. Nädal talvepuhkust + 4 nädalat suvepuhkust oleks minu arvates ka juba ok.

No mul on kogu aeg olnud 5 tööpäeva talvepuhkust ja 28 päeva suvepuhkust. Vaheta tööandjat.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Seda enam, kui tööandja veel lubab puhata vaid 2 nädalad suvel ja 2 sügis-talv-kevadel.

puhkust saab osadeks jagada vaid töötaja nõusolekul ning seda nõusolekut peab andma igal aastal uuesti

Kui puhkuse võtmine kord on määratud firmas sise eeskirjades siis töötaja nõusolekut ei küsita vaid see ongi kord. Seda enam kui töötajaid on palju.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 11.08 07:40; 11.08 22:52; 13.08 10:13;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma võin unistada ainult 28päevast.
Meil saab ainult 14 päeva korraga, üks suvel ja teine omal valikul muul ajal. Ja veel on lisaks E-R töötamisele ka iga teine nv poolikud tööpäevad.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Normaalne oleks 56 päeva.

Muidu piisaks ka 35päevast kuid peaks olema tervenikuna. Nii saab inimene tõepoolest välja puhata vaimselt. Arstid mainivad, et esimesed 2nädalad inimene harjutab, et tööl ei käi; 2-3nädal – tegeleb oma koduprobleemidega; 4nädal – puhkab; 5nädal – ettevalmistab end uueks tööminekuks.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 11.08 07:40; 11.08 22:52; 13.08 10:13;
To report this post you need to login first.
Näitan 22 postitust - vahemik 1 kuni 22 (kokku 22 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. 28-päevane puhkus on liiga lühike

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.