Esileht Pereelu ja suhted 45+ mehed ja keskeakriis. Kuidas see üle elada?

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 49 )

Teema: 45+ mehed ja keskeakriis. Kuidas see üle elada?

Postitas:

Tõsine mure – mees on 46 ja on sattunud kohutava keskeakriisi küüsi. Ausalt öelda on see teemaks juba viimased 5 aastat. Eriliselt “ägeneb” olukord kevadel-suvel. Veri hakkab vemmeldama. Ainult tülitseme, mees teeb KÕIKI neid asju, mida keskeakriisis vaevlevad mehed ikka teevad: pidutsevad, flirdivad, “suhtlevad”, leiavad aega enda sõprade ja hobide jaoks, perele mitte, ajab end jõusaalis vormi, käib sõpradega väljas jne. Otsib igat võimalust, et minna erinevatele üritustele ilma minuta. Pidevad etteheited mulle välimuse, kehakaalu jms osas (NB. olen täiesti tavaline 37 a naine, 3 lapse ema). Oleme koos olnud 17 aastat, loonud pere. Meie vanusevahe on 9 aastat mehe kasuks. Seega, tal on põhimõtteliselt kõvasti noorem naine. Ja sellest ikka ei piisa. Paistab, et enam mitte millestki ei piisa. Teen kõike valesti. Olen halb ema, laisk (töötan täiskohaga, lisaks oman/juhin ettevõtet, mis töötab edukalt). Rääkimata siis ikkagi sellest kehast, mis pole enam sama, kui tutvumise hetkel.
Olen püüdnud teda mõista. Teades ja teadvustades, millega on tegu, olen püüdnud andestada igasugu jubedusi. Aga kas peaksin? Kas keskeakriis peab olema selline, et röövib mehelt viimsegi mõistuse?

Olen sellest olukorrast nii kurnatud ja õnnetu, et viimased aastad elame vaid tülist leppimiseni ja ring algab taas. Majanduslikult olen temast täiesti sõltumatu, ka peamine pere ülalpidaja. Ja julgust pole, et lahku minna! Ei tea, kas see keskeakriis on mööduv nähtus või läheb siit edasi vaid hullemaks? Kas tasuks ära oodata, et äkki see jube ringitõmbamine möödub või tuleks nüüd joosta ja mitte tagasi vaadata? Millised on teie kogemused keskeakriisis meestega? Kui pikalt see periood kestab ja millega lõppeda võib?

0
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 19.06 19:07; 19.06 20:02; 20.06 07:58;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga las ta langetab selle otsuse siis ise? Ütled: kui ei meeldi, mine mujale.

PS see naine keha(kaalu) muutumine võib kah muidugi imesid teha. Tegelikult. Eeskätt naisele endale.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tõsine mure – mees on 46 ja on sattunud kohutava keskeakriisi küüsi. Ausalt öelda on see teemaks juba viimased 5 aastat. Eriliselt “ägeneb” olukord kevadel-suvel. Veri hakkab vemmeldama. Ainult tülitseme, mees teeb KÕIKI neid asju, mida keskeakriisis vaevlevad mehed ikka teevad: pidutsevad, flirdivad, “suhtlevad”, leiavad aega enda sõprade ja hobide jaoks, perele mitte, ajab end jõusaalis vormi, käib sõpradega väljas jne. Otsib igat võimalust, et minna erinevatele üritustele ilma minuta. Pidevad etteheited mulle välimuse, kehakaalu jms osas (NB. olen täiesti tavaline 37 a naine, 3 lapse ema). Oleme koos olnud 17 aastat, loonud pere. Meie vanusevahe on 9 aastat mehe kasuks. Seega, tal on põhimõtteliselt kõvasti noorem naine. Ja sellest ikka ei piisa. Paistab, et enam mitte millestki ei piisa. Teen kõike valesti. Olen halb ema, laisk (töötan täiskohaga, lisaks oman/juhin ettevõtet, mis töötab edukalt). Rääkimata siis ikkagi sellest kehast, mis pole enam sama, kui tutvumise hetkel.
Olen püüdnud teda mõista. Teades ja teadvustades, millega on tegu, olen püüdnud andestada igasugu jubedusi. Aga kas peaksin? Kas keskeakriis peab olema selline, et röövib mehelt viimsegi mõistuse?

Olen sellest olukorrast nii kurnatud ja õnnetu, et viimased aastad elame vaid tülist leppimiseni ja ring algab taas. Majanduslikult olen temast täiesti sõltumatu, ka peamine pere ülalpidaja. Ja julgust pole, et lahku minna! Ei tea, kas see keskeakriis on mööduv nähtus või läheb siit edasi vaid hullemaks? Kas tasuks ära oodata, et äkki see jube ringitõmbamine möödub või tuleks nüüd joosta ja mitte tagasi vaadata? Millised on teie kogemused keskeakriisis meestega? Kui pikalt see periood kestab ja millega lõppeda võib?

Hakka käituma nii nagu mees.
Mitte tagasi tegemiseks, vaid enda jaoks. Leia aega hobide ja sõprade jaoks, aja ennast jõusaalis vormi. Soovi korral flirdi mõne laheda peretuttavaga. Mehe vanuse jms kallal võid ka norida, aga see pole kohustuslik osa. Praegu oled sina see stabilisaator ja poksikott, kelle arvelt mees võib tõmmelda ja tõmbleb ta täpselt nii kaua kui tema füüsiline tervis lubab ehk siis vähemalt kümme aastakest veel. Usu mind, sa ei jõua seda aega ära oodata ja närtsid enne ära.
Muuseas, sinu loo puhul tekkis mõte ehk on mehel alaväärsuskompleks, sest sina oled peres rahateenija, nii et tema ainus võimalus oma ego upitada on sind maha teha.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lahku ei julge ka minna? Mida sa siis kardad? Super isa ja imeline mees? Tean ühte 60 aastas vanameest, endal tal ka 9 aasta noorem naine, aga üks armuke tuleb ja teine läheb. Kohati tundub, et oma naine püüab vanamehele pugedas ja igati meele järgi olla.(rõõmus meel läbi pisarate), muidu läheb vanamees veel veel viimati päriseks mõne oma armukese juurde.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vastan: Jaa, olen isegi arvanud, et tegu võib olla tema alaväärsustundega. Mina olen kõrgharidusega, eduka karjääriga, tema mitte. Tulen põhimõtteliselt pere ja laste ülalpidamisega kenasti toime. Tema aga siputab mingeid oma ärisid teha ja süüdistab kõiki teisi enda ebaõnnestumistes. Emotsionaalselt väga harimatu tüüp. Aga olin 20 aastane, kui kokku elama hakkasime ja noorelt tulid ka kohe lapsed üksteise järgi. Nüüd aga tunnen, et olen temast “mööda jooksnud”. Ju ta üritab kuidagi end veel machona tunda. Ma panen käe südamele ja ütlen, et olen püüdnud talle hea naine olla. Meie suhe on olnud alati selline… pigem distantsiga…. Elame koos, aga rahakotid on eraldi, koos üritusi ei ole, kuskil väljas ei käi koos, sest mees käitub väga väljakutsuvalt, kui napsutab. Lisaks ütleb, et häbeneb mind! (NB olen keskmise kehaehitusega).
Ühesõnaga jah… olen vist peasees juba ka otsustanud – tuleb enda eluga edasi minna. Ma ei tea, mida ma siiani olen kartnud? Kõik trumbid on ju minu käes! Ja minul on ka noorus, mida temal enam pole 🙂
Jäin lihtsalt mõtlema, et kas äkki see periood on ajutine.
Kunagi mulle üks vanem naine ütles, et TARK NAINE JUHIB OMA MEHE KESKEAKRIISIT NIIMOODI MÖÖDA, ET MEES EI SAA SELLEST ARUGI. Mulle paistab pigem, et TARK MEES TEADVUSTAB ENDALE, ET TEGU ON TEMA KESKEAKRIISIGA JA PÜÜAB SELLEST TULENEVALT ENDA TUNGE JA SOOVE TAGASI HOIDA, ET PERE EI LAGUNEKS.

0
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 19.06 19:07; 19.06 20:02; 20.06 07:58;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vastan: Jaa, olen isegi arvanud, et tegu võib olla tema alaväärsustundega. Mina olen kõrgharidusega, eduka karjääriga, tema mitte. Tulen põhimõtteliselt pere ja laste ülalpidamisega kenasti toime. Tema aga siputab mingeid oma ärisid teha ja süüdistab kõiki teisi enda ebaõnnestumistes. Emotsionaalselt väga harimatu tüüp. Aga olin 20 aastane, kui kokku elama hakkasime ja noorelt tulid ka kohe lapsed üksteise järgi. Nüüd aga tunnen, et olen temast “mööda jooksnud”. Ju ta üritab kuidagi end veel machona tunda. Ma panen käe südamele ja ütlen, et olen püüdnud talle hea naine olla. Meie suhe on olnud alati selline… pigem distantsiga…. Elame koos, aga rahakotid on eraldi, koos üritusi ei ole, kuskil väljas ei käi koos, sest mees käitub väga väljakutsuvalt, kui napsutab. Lisaks ütleb, et häbeneb mind! (NB olen keskmise kehaehitusega).
Ühesõnaga jah… olen vist peasees juba ka otsustanud – tuleb enda eluga edasi minna. Ma ei tea, mida ma siiani olen kartnud? Kõik trumbid on ju minu käes! Ja minul on ka noorus, mida temal enam pole ????
Jäin lihtsalt mõtlema, et kas äkki see periood on ajutine.
Kunagi mulle üks vanem naine ütles, et TARK NAINE JUHIB OMA MEHE KESKEAKRIISIT NIIMOODI MÖÖDA, ET MEES EI SAA SELLEST ARUGI. Mulle paistab pigem, et TARK MEES TEADVUSTAB ENDALE, ET TEGU ON TEMA KESKEAKRIISIGA JA PÜÜAB SELLEST TULENEVALT ENDA TUNGE JA SOOVE TAGASI HOIDA, ET PERE EI LAGUNEKS.

No peale seda juttu??? Mis teid üldsw seob või sidunud on? Ainult lapsed ju. Kõik hobid-tegemised eraldi. No sa oledki terve see 17 aastat olnud ta rahakott ja augutäide, muud midagi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

46 ollakse pensionieelik, mitte keskeakriisis.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kõik trumbid on ju minu käes! Ja minul on ka noorus, mida temal enam pole

No mis noor see ligi neljakümbine naisterahvas ikka enam on, ära nüüd päris hullu juttu ka aja.

No piisavalt noor, et uut ringi iseenda huvides elu õnnelikumalt ja stressivabalt elama hakata!!!!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 19.06 22:14; 19.06 22:16; 19.06 23:22; 21.06 13:51;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma arvan, et minge lahku. Siis on variandid:
a) mees võtab ennast kohe kokku
b) mees võtab kunagi aru pähe kui keskeakriis üle läheb ja tuleb tagasi. ehk oled selleks ajaks juba uue ja parema kaaslase leidnud
c) mehel on savi ning sellisel juhul pole ka midagi kahetseda. miks joosta inimese järel, kes sind ja pereväärtusi mitte millekski ei pea.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

46 ollakse pensionieelik, mitte keskeakriisis.

No sealt on ikka pensioni eani tugev maa, noored ärge alahinnake 40+ inimesi, sealt edasi on töö aastaid vaja rohkem teenida kui selle eani jõudes!!! Viige end eluga kurssi!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 19.06 22:14; 19.06 22:16; 19.06 23:22; 21.06 13:51;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mis pagana pensionieelik, pensionini on ju veel 20 aastat 46aastasel.
On teemaalgataja mehel “kriis” või lihtsalt pereelust siiber, kes seda teab. Aga miks peaksid sa teda ja seda kriisi kannatama?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 19.06 22:54; 20.06 10:21;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ega selliseid sigadusi ja halba oma perele ikka nii pika aja jooksul mingi keskeakriisiga küll välja ei vabanda. Ta lihtsalt ei viitsi pereelu elada ja tal on suva, ongi kõik. Ja kõik seisab koos vaid naise pingutamise varal.
Kui ta nüüd üksi ja ise peaks üürikas oma trikke tegema, siis näeb, kas on mõnus elu või ei.Selliselt pere kõrval mugavat elu tarbides ei saa ta iial aru ja nagu näha polegi saanud, see jant kestab aastaid. Ära lase seda suve ka tal rikkuda veel.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mis pagana pensionieelik, pensionini on ju veel 20 aastat 46aastasel.
On teemaalgataja mehel “kriis” või lihtsalt pereelust siiber, kes seda teab. Aga miks peaksid sa teda ja seda kriisi kannatama?

Mis ajast 66- selt pensonile saab ja veel meesterahvas !? 70-ndal aastal sündinud nii vara küll pinsile ei saa!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 19.06 22:14; 19.06 22:16; 19.06 23:22; 21.06 13:51;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mees teeb sul kõike seda, sest ta SAAB seda teha, sa lubad tal kaudselt nii endaga käituda.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma olen ka kannatlik ja andestav inimene, kuid üle 2 aasta mina seda tralli välja ei kannatanud. Oli väga raske lahku minna, sest olin siis 44a , kuid tahtsin lihtsalt hingerahu.
Sina oled noorem ja ka rahaliselt kindlamas seisus kui mina omal ajal. Tutvudes oli muidugi ka meil ilusaid aegu ja neid ma meenutasin ja ootasin, et asi muutuks. Minu kehakaalu kallal näris ka ja püüdis muid minu oskusi halvustada, armukese leidis minust priskema, kuid noorema. Meil käis asi ka kokku-lahku mitu korda. Vahepeal nuttis ja palus andeks, kuid see oli ajutine. Poole aastaga oli kriis tagasi. Minust vähem haritum oli ka. Ta poleks iialgi mingit suhteõpikut lugenud või nõustajat kuulanud.
Kirjuta need mehe plussid paberile ja mõtle järele, kas neist piisab ikka oma närvide rikkumiseks.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui on pere ja lapsed, mingu vaba aeg pooleks. Ära tee enam mitte ühtegi etteheidet. Vaid räägi mehega, kuidas kohustusi nii jagada, et sulle jääksid ka üritused, kus sa käid üksi, “silmarõõmu” osa võid jätta kõrvale, valid selle asemele hobi või sõbrannad, aga ja sa võtad endale. Tagasitulles ootad seda, et mees on toad koristanud, pesu pesnud ja toit laual ja loomulikult võtab sind vastu heatujuliselt. Võta selline jutuajamine ette ja leppige kokku, kuna on sinu aeg keskea kriisile. See on mehele üsna kainestav. Kui muud ajaga teha ei oska, mine hotelli ja maga end korralikult välja.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu arust pole sellisega enam midagi teha. Lugupidamine sinu ja perekonna vastu on kadunud, ta ei hinda seda ja seda kuskilt tagasi enam ei saa ka.

0
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 20.06 07:07; 22.06 09:15;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tundub, et lugupidamise puudumine ongi siinkohal võtmesõna. Tal tõesti puudub lugupidamine minu ja pere ja üldse kõige ümbritseva osas. Egoist. Tema heaolu on kõige olulisem. Ma ei taha teda halvustada, lihtsalt ta on minust väga erinev ja see erinevus hakkab üha enam häirima. Kindlasti leidub ka tema jaoks kuskil keegi, kes vastab tema ootustele ja nõuetele. Ja kui ei leidu, siis ehk saab oma õppetunni, et mõnest asjast elus oleks tasunud kinni hoida või mõne asja eest rohkem pingutada.

Ja teie, noored, kes te 46-aastast pensionieelikuks peate 🙂 te olete nii toredad! Jõudke kord sellesse ikka, siis saate ise ka aru, mis putru te kunagi suust välja ajasite! ;D
Ja 37 aastane on ikka NOOR naine küll! Mitte enam lapseohtu noor, aga küps, noor ja elukogenud naine. Selline, kes võib vabalt teie 25-aastased mehed üle lüüa! 🙂

0
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 19.06 19:07; 19.06 20:02; 20.06 07:58;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen püüdnud teda mõista. Teades ja teadvustades, millega on tegu, olen püüdnud andestada igasugu jubedusi. Aga kas peaksin? Kas keskeakriis peab olema selline, et röövib mehelt viimsegi mõistuse?

Teemaalgataja on endale loonud illusiooni mingist müstilisest ‘keskeakriisist’, sest nii on ilmselt lihtsam ja valutum mõelda (et mehe käitumisel on mingi selline konkreetne põhjus ja mees ise justkui ei olegi milleski süüdi). See on vale illusioon.
See mees ei armasta oma naist ja tal on temast ja oma perest savi. Ongi kogu tõde.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ja teie, noored, kes te 46-aastast pensionieelikuks peate te olete nii toredad! Jõudke kord sellesse ikka, siis saate ise ka aru, mis putru te kunagi suust välja ajasite! ;D
Ja 37 aastane on ikka NOOR naine küll! Mitte enam lapseohtu noor, aga küps, noor ja elukogenud naine. Selline, kes võib vabalt teie 25-aastased mehed üle lüüa!

Päris lolliks lähed ära või?! Pole ime, et mees sul ringi tõmbab, kui nii ajuvaba juttu suust välja ajad!

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jaa, küps, noor ja elukogenud lahutatud kolme lapse ema, selline on ju iga 25aastase mehe unistus! Ara nüüd ise ka üle võlli mine 🙂 (ma ei ole kade, ma olen 38aastane “küps, noor ja elukogenud” ja ka juhulikult kolme lapse ema). Tore on kõik mehe sigadused kirjutada mingi kriisi alla, millele mees nagu vastu panna ei suudaks. Kui mehe elus on pere prioriteediks, siis ei pane mingi kekseakriis teda selle pere heaolu halvendavaid sigadusi tegema, kellel ei ole, see teeb neid nagunii. Eks sa vist ise tead ka seda juba selle aja peale.
Ka minu mees on minust 9+ aastat vanem, keskeakriisis ei paista kusagilt, rohkem perele pühendunud meest pole vist olemaski.
Ei pea kohe lahku minema (aga kui tunned, et vaja, ju siis vaja), võite rahulikult perena koos eksisteerida kui kaks tegelikult eraldi elu elavat tiskasvanut ja lapsevanemat. Ei panusta oma heaolu temasse, ei pane oma südamerahu ja pere heaolu tema tempudest rippuma.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 19.06 22:54; 20.06 10:21;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei näita see perele pühendumine ka alati midagi. Minu abikaasa, kellega koos 24 aastat, meil kolm last, noorim 3-aastane. Mul pole ühtki tuttavat, kes sedasi perele pühendub. Viib tütre lasteaeda, peale tööd käib poes, teeb söögi. Jalutab kõige pisemaga või käib vanematega jooksmas, rattaga sõitmas. Ehitab maja. Kingib tihti lilli, kallistab, ütleb, et armastab. Aga ometi 5 aastat istunud tutvumisportaalis nagu nüüd teada sain. Tekkis temalgi kõrvalsuhe, mis kestis aasta. Kohtuti lõuna ajal, varem töölt ära tulles, kui olin lastega vahel harva ise maal ema juures. Sain lõpuks aru, sest ta kunagi ei kribanud telos kellegagi, muutus selliseks õnnelikuks, mõtetes oli näha, et mujal. Ta ei ajanud tagasi ka, soovis isegi lahku minna. Istusime pikalt ja rääkisime, kas tasub siiski hüljata kõik see pikk koosveedetud aeg. Kas maksab lapsed isata jätta jne. Hetkel katsume ikka koos edasi minna, ehk andis see aastane kõrvalsuhe meile mõlemale mingi õppetunni.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei näita see perele pühendumine ka alati midagi. Minu abikaasa, kellega koos 24 aastat, meil kolm last, noorim 3-aastane. Mul pole ühtki tuttavat, kes sedasi perele pühendub. Viib tütre lasteaeda, peale tööd käib poes, teeb söögi. Jalutab kõige pisemaga või käib vanematega jooksmas, rattaga sõitmas. Ehitab maja. Kingib tihti lilli, kallistab, ütleb, et armastab. Aga ometi 5 aastat istunud tutvumisportaalis nagu nüüd teada sain. Tekkis temalgi kõrvalsuhe, mis kestis aasta. Kohtuti lõuna ajal, varem töölt ära tulles, kui olin lastega vahel harva ise maal ema juures. Sain lõpuks aru, sest ta kunagi ei kribanud telos kellegagi, muutus selliseks õnnelikuks, mõtetes oli näha, et mujal. Ta ei ajanud tagasi ka, soovis isegi lahku minna. Istusime pikalt ja rääkisime, kas tasub siiski hüljata kõik see pikk koosveedetud aeg. Kas maksab lapsed isata jätta jne. Hetkel katsume ikka koos edasi minna, ehk andis see aastane kõrvalsuhe meile mõlemale mingi õppetunni.

Kindlasti andis! Edaspidi oskab nüüd paremini varjata.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen ka 37 ja läbi teinud abielukriisi, sest mees tüdines pereelust ja kolis üürikasse. Mina ei jäänud nurka konutama. Lõin ennast üles, käisin sõbrannadega väljas, pidudel, trennis, leidsin endale huvitavaid kursuseid. Hakkasin suhtlema teiste meestega. Mu abikaasa läks armukadedusest lolliks, nuttis ja tegi igasuguseid trikke, et mind tagasi saada. Ahh, mulle üldse ei meeldi, et naised on sunnitud olema veidi litsakad, et mees neid tahaks (kõik mehed ei ole sellised, aga mingi tüüp mehi küll), aga nii see on. Praegugi, kui märkan, et mees muutub minu suhtes leigemaks, siis ajan kohe sõbrannad kodust välja, lähme linnapeale või sõidame puhkama.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei näita see perele pühendumine ka alati midagi. Minu abikaasa, kellega koos 24 aastat, meil kolm last, noorim 3-aastane. Mul pole ühtki tuttavat, kes sedasi perele pühendub. Viib tütre lasteaeda, peale tööd käib poes, teeb söögi. Jalutab kõige pisemaga või käib vanematega jooksmas, rattaga sõitmas. Ehitab maja. Kingib tihti lilli, kallistab, ütleb, et armastab. Aga ometi 5 aastat istunud tutvumisportaalis nagu nüüd teada sain. Tekkis temalgi kõrvalsuhe, mis kestis aasta. Kohtuti lõuna ajal, varem töölt ära tulles, kui olin lastega vahel harva ise maal ema juures. Sain lõpuks aru, sest ta kunagi ei kribanud telos kellegagi, muutus selliseks õnnelikuks, mõtetes oli näha, et mujal. Ta ei ajanud tagasi ka, soovis isegi lahku minna. Istusime pikalt ja rääkisime, kas tasub siiski hüljata kõik see pikk koosveedetud aeg. Kas maksab lapsed isata jätta jne. Hetkel katsume ikka koos edasi minna, ehk andis see aastane kõrvalsuhe meile mõlemale mingi õppetunni.

Sinu mehe armuke siis tegigi siia teema – Armunud nagu pubekas vist oli pealkiri. Klapib vägagi.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 21.06 12:59; 21.06 14:01; 21.06 14:48;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma lihtsalt ei mõista, miks ma peaksin end pooleks putkestama inimese pärast, kes mind ei taha. Või kui ka tahab minuga seotud hüvesid ja sealjuures tahab ta ka vaba mehe elu elada. Laste pärast? Kesine variant ju, sest kui minu mahv läheb litsaka mehe kinnihoidmisele ja mehe mahv muule maailmale – mis see laste osa siis oleks, närvilised, mõtteis eemalviibivad vanemad? Ei kõla nagu mõnus pereelu.
Minu abikaasa (praeguseks endine) hakkas ka teatud vanuses kummaliselt käituma. Nagu oleks puberteet tabanud teda. Ma ei saanud kohe arugi, et teised naised ka mängus on, aga kui sain, siis andsin mehele koheselt seda, mida ta tahtis. Täieliku vabaduse nimelt. Ma lihtsalt ei suutnud hakata mingeid mänge mängima, et lullilöövat täiskasvanud inimest lühema keti otsas hoida. Ega ma talle ema pole, et õpetan elama, kui ta ise ära pöörab. Muidugi olin alguses õnnetu, öösiti olin lausa ahastuses, tagusin patja ja ulgusin nutta. Kakskümmend aastat vastu taevast, noorus läbi, armastus läinud, segaduses lapsed, asjade rahaline külg – ega see pole kerge.
Hakkasin tegelema erinevate asjadega, et mõtteid mujale saada, lastega toimetasime koos hästi palju ja vist nii aasta pärast, kevadel, tundsin, et ohmistore, suvi on tulekul, nii palju põnevat on ees, nii mõnus on, nii palju on oodata!
Mitte ühtegi asja ei teinud ma mehele “näitamiseks”, tegin iseenda pärast. Neli aastat pärast lahkuminekut tuli esimene tagasilöök, kui lahutatud abikaasa tuli ukse taha sisselaskmist nuruma. Et istume ja räägime, vanade aegade nimel. Et tal on raske ja valus, elu on mõttetu, tunneb minust ja pereelust puudust, andku ma andeks ja mõistku teada. Andsin andeks, mõistsin. Tuppa ei lasknud, tagasi ei võtnud. Miks ma peaksin oma elu draamade peale raiskama? Niigi häiris, et ta lunima tuli, vana kõntsa uuesti üles keerutas. Tema põhiargument tagasitulekuks oli see, et keegi ei mõista teda nii nagu mina ja kuna mina olin endiselt üksik, siis võiks ju uuesti proovida. Jah, ma mõistsin teda tõesti, aga tema ei mõistnud mind! Ta ei saanud ega saanud aru, et minu üksiolemise põhjus polnud mitte see, et keegi mind ei taha või et ma niutsun vana elu taga. Ma lihtsalt tahtsingi üksi olla ja see oli mu enese vaba valik. Miks ei võiks üks 42-aastane naine tahta üksi elada? Rõõmu saab ju muustki tunda, selle jaoks ei pea tingimata mehelõhn majas olema.
Mul oli see rõõm, et hoopis tütar läks vahepeal mehele, said lapse. Elama jäid minu katuse alla. Nii et mu pere kasvas toreda väimehe ja vahva lapsukese võrra. Mul on lapsed, lapselaps, suur maja, aed, hobid, töö, sõbrad, vabadus. Sinna mustrisse ei mahu ei uus mees ega ka mitte endine mees.
Mees muidu oleks mahtunud, kui ta oleks edasi olnud võrdne täiskasvanu, aga ta ju ei olnud. Oli keegi, kelle pärast tulnuks trikitada, pingutada, pilpa peal kanda. Ei, tänan!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 21.06 13:31; 21.06 18:58;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ja teie, noored, kes te 46-aastast pensionieelikuks peate te olete nii toredad! Jõudke kord sellesse ikka, siis saate ise ka aru, mis putru te kunagi suust välja ajasite! ;D
Ja 37 aastane on ikka NOOR naine küll! Mitte enam lapseohtu noor, aga küps, noor ja elukogenud naine. Selline, kes võib vabalt teie 25-aastased mehed üle lüüa!

Päris lolliks lähed ära või?! Pole ime, et mees sul ringi tõmbab, kui nii ajuvaba juttu suust välja ajad!

Ja kuidas veel, elage näete!
Olen 41 ja 27 aastaseid kanditaate oleks varnast võtta!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 19.06 22:14; 19.06 22:16; 19.06 23:22; 21.06 13:51;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Päris lolliks lähed ära või?! Pole ime, et mees sul ringi tõmbab, kui nii ajuvaba juttu suust välja ajad!

Ja kuidas veel, elage näete!
Olen 41 ja 27 aastaseid kanditaate oleks varnast võtta!

ja mitte ainult kanditaate, ikka igasuguseid taate on varnast võtta! 😀

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 21.06 12:59; 21.06 14:01; 21.06 14:48;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vastan: Jaa, olen isegi arvanud, et tegu võib olla tema alaväärsustundega. Mina olen kõrgharidusega, eduka karjääriga, tema mitte. Tulen põhimõtteliselt pere ja laste ülalpidamisega kenasti toime. Tema aga siputab mingeid oma ärisid teha ja süüdistab kõiki teisi enda ebaõnnestumistes. Emotsionaalselt väga harimatu tüüp. Aga olin 20 aastane, kui kokku elama hakkasime ja noorelt tulid ka kohe lapsed üksteise järgi. Nüüd aga tunnen, et olen temast “mööda jooksnud”. Ju ta üritab kuidagi end veel machona tunda. Ma panen käe südamele ja ütlen, et olen püüdnud talle hea naine olla. Meie suhe on olnud alati selline… pigem distantsiga…. Elame koos, aga rahakotid on eraldi, koos üritusi ei ole, kuskil väljas ei käi koos, sest mees käitub väga väljakutsuvalt, kui napsutab. Lisaks ütleb, et häbeneb mind! (NB olen keskmise kehaehitusega).
Ühesõnaga jah… olen vist peasees juba ka otsustanud – tuleb enda eluga edasi minna. Ma ei tea, mida ma siiani olen kartnud? Kõik trumbid on ju minu käes! Ja minul on ka noorus, mida temal enam pole
Jäin lihtsalt mõtlema, et kas äkki see periood on ajutine.
Kunagi mulle üks vanem naine ütles, et TARK NAINE JUHIB OMA MEHE KESKEAKRIISIT NIIMOODI MÖÖDA, ET MEES EI SAA SELLEST ARUGI. Mulle paistab pigem, et TARK MEES TEADVUSTAB ENDALE, ET TEGU ON TEMA KESKEAKRIISIGA JA PÜÜAB SELLEST TULENEVALT ENDA TUNGE JA SOOVE TAGASI HOIDA, ET PERE EI LAGUNEKS.

Lisaks ütleb, et häbeneb mind…………ÜTLEB nii ja elate veel koos ?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

See on ju ammuteada et noortele meestele meeldivad voodis elukogenud ja julged 40+ naised. Nii et ajuvabadusest on asi ikka väga kaugel. Noored naised lihtsalt ei suuda seda mõista…

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 49 )


Esileht Pereelu ja suhted 45+ mehed ja keskeakriis. Kuidas see üle elada?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.