Esileht Ilu ja tervis aeg-ajalt meeletu nõrkus ja nagu hakkaks minestama

Näitan 29 postitust - vahemik 1 kuni 29 (kokku 29 )

Teema: aeg-ajalt meeletu nõrkus ja nagu hakkaks minestama

juba mitu aastat on mul selliseid episoode, et ühel päeval tekib korraga meeletu nõrkus ja uimasus, pea käiks nagu kergelt ringi. olen mõõtnud sel hetkel vererõhku ja ei ole madalam kui tavalisest. arvasin, et ehk veresuhkur järsult langenud, aga ka söögiamps ei ole enesetunnet parandanud. selline meeletu nõrkus võib kesta paarist tunnist lausa mitme päevani.

et olen olnud viimastel aastatel mitmete hädadega kimpus, siis on mind päris palju uuritud. just lõppesid põhalikud südameuuringud (võeti ette peamiselt seetõttu, et periooditi oli palju vahelööke, mis häirisid igapäevast elu), süda on täiesti terveks tunnistatud. neuroloogil käisin – kontrollis igasuguseid reflekse ja siis tegi mingi närviimpulsside uuringu, kui käte-jalgade külge pandi elektroodid – see oli ka igati korras ja tema sõnul välistati selle uuringuga SM.

vereproovid on ka alati korras olnud. ometi on enestunne mõnel päeval tohutult kehv ja see on mind teinud närviliseks, sest kunagi ei tea, kuidas end homme tunnen. millest ometi võib selline ootamatult tekkiv meeletu nõrkus tuleneda? nii nõrk on olla, et lausa värin on sees ja on tunne, nagu hakkakin minestama.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 10 korda. Täpsemalt 01.09 09:10; 01.09 20:34; 01.09 22:12; 28.08 20:40; 01.09 16:41; 01.02 23:41; 02.02 14:43; 02.02 15:57; 03.02 11:44; 21.02 17:14;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui vana sa oled? Mul tekkisid need nõrkus- ja uimasushood kliimaksis ja vahelduva eduga tulevad ja lähevad praegugi. Samamoodi olen arstide poolt terveks tunnistatud. Ise olen põhjuseks pidanud ärevushäiret, tundlikku veresuhkrut (ei ole küll diabeetik), madalat vererõhku jne. Pulss on ka kiiremapoolne ja südamepekslemist esineb sageli. Ma arvan, et see on teatud kehaehituse ja ainevahetuse tüüp, mis pingelistes olukordades või muretseva mõtlemisega seoses niimoodi reageerib. Me vist oleme väga tundlikud inimesed, märkame detaile (ka oma enesetunde juures), millest igaüks väljagi ei tee.
Kokkuvõttes: ma olen õppinud sellega elama samamoodi, nagu mõni teine on kohandanud ennast mistahes kroonilise tervisehäirega.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Kui vana sa oled? Mul tekkisid need nõrkus- ja uimasushood kliimaksis ja vahelduva eduga tulevad ja lähevad praegugi. Samamoodi olen arstide poolt terveks tunnistatud. Ise olen põhjuseks pidanud ärevushäiret, tundlikku veresuhkrut (ei ole küll diabeetik), madalat vererõhku jne. Pulss on ka kiiremapoolne ja südamepekslemist esineb sageli. Ma arvan, et see on teatud kehaehituse ja ainevahetuse tüüp, mis pingelistes olukordades või muretseva mõtlemisega seoses niimoodi reageerib. Me vist oleme väga tundlikud inimesed, märkame detaile (ka oma enesetunde juures), millest igaüks väljagi ei tee.
Kokkuvõttes: ma olen õppinud sellega elama samamoodi, nagu mõni teine on kohandanud ennast mistahes kroonilise tervisehäirega.
[/tsitaat]

Aitäh väga asjaliku vastuse eest. Mind kimbutab ka see probleem juba paar aastat ja ikka nii, et pean siis ka kohe pikali saama, muidu pilt kaob eest. Minul on vanust üle 50 ja üleminekuaeg käes.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]juba mitu aastat on mul selliseid episoode, et ühel päeval tekib korraga meeletu nõrkus ja uimasus, pea käiks nagu kergelt ringi. olen mõõtnud sel hetkel vererõhku ja ei ole madalam kui tavalisest. arvasin, et ehk veresuhkur järsult langenud, aga ka söögiamps ei ole enesetunnet parandanud. selline meeletu nõrkus võib kesta paarist tunnist lausa mitme päevani.

et olen olnud viimastel aastatel mitmete hädadega kimpus, siis on mind päris palju uuritud. just lõppesid põhalikud südameuuringud (võeti ette peamiselt seetõttu, et periooditi oli palju vahelööke, mis häirisid igapäevast elu), süda on täiesti terveks tunnistatud. neuroloogil käisin – kontrollis igasuguseid reflekse ja siis tegi mingi närviimpulsside uuringu, kui käte-jalgade külge pandi elektroodid – see oli ka igati korras ja tema sõnul välistati selle uuringuga SM.

vereproovid on ka alati korras olnud. ometi on enestunne mõnel päeval tohutult kehv ja see on mind teinud närviliseks, sest kunagi ei tea, kuidas end homme tunnen. millest ometi võib selline ootamatult tekkiv meeletu nõrkus tuleneda? nii nõrk on olla, et lausa värin on sees ja on tunne, nagu hakkakin minestama.[/tsitaat] Miks sa neuroloogil käisid?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 01.09 18:19; 02.09 07:26;
To report this post you need to login first.

neuroloogil käisingi uimasuse ja pearingluse pärast, paar korda on olnud lausa taskaaluhäireid. ja veider närvivalu moodi asi ka kimbutab aeg-ajalt.

kusjuures olen ise ka vahel mõelnud, et äkki on need hädad tundliku närvisüsteemiga seotud, olen kergesti ärevusele kalduv inimene küll. samas elu on praegu stabiilne ja midagi ärevust tekitavat ei ole. vanust on mul 41, aga need probleemid tekkisid juba 7 aastat tagasi.

kõige veidram on see, et hädad käivad periooditi ja algavad täiesti ootamatult. halva enesetunde perioodide vahel tunnen end igati terve inimesena.

vahel olen kahtlustanud ka hormonaalseid häireid, sest menstruatsioonid on viimastel aastatel vererohkemaks muutunud ja PMS tugevamaks.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 10 korda. Täpsemalt 01.09 09:10; 01.09 20:34; 01.09 22:12; 28.08 20:40; 01.09 16:41; 01.02 23:41; 02.02 14:43; 02.02 15:57; 03.02 11:44; 21.02 17:14;
To report this post you need to login first.
Postitas:

rauapuudus?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on sellised häired pikaajalisest borrellioosist. Teil see kontrollitud?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 01.09 21:00; 02.09 19:14;
To report this post you need to login first.

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Mul on sellised häired pikaajalisest borrellioosist. Teil see kontrollitud?[/tsitaat]

ma kartsingi, et varem või hiljem tuleb selline vastus. sest ma ikka nii väga loodan, et põhjus pole selles… jah, mul on avastatud peale mitut aastat hädasid borrelioos. õigemini sellega on maru segased lood, sest ühes kohas tehtud proov borrelioosi ei tuvastanud, aga tartu ülikooli kliiniku proovid näitasid, et on borrelioos. sain kaks korda antibiootikumiravi ja näidud on pidevalt allapoole liikunud, sellesuvised vereproovid näitasid, et borrelioosinäit on juba negatiivne. aga tervena pole ma end juba aastaid tundud ja seepärast kardan, et ravi on totaalselt hilinenud ja midagi on organismis tõsiselt tuksis. kusjuures puuki ma endal ei näinudki, borrelioosidiagnoos tuli nagu välk selgest taevast.

millest ma aru ei saa, on see, et ükskõik, mida mul uuritud on, olgu see siis süda, pea või miskit muud – kuskil mingeid kõrvalekaldeid ei ole leitud. kui on borrelioosi tüsistus, siis peaks ju uuringud ikkagi mingit häda neis organites näitama, mis borrelioosist kannatada on saanud. aga mul on justkui kõik terve ja korras. sellepärast mõtlengi vahel, et äkki on asi ikkagi närvidest.

miks sina arvad, et sul need hädad just pikaajalisest borrelioosist on?

kas siis peangi leppima, et olen borrelioosi tõttu krooniliselt haige ja pean nende ebamääraste tervisehädadega elu lõpuni rinda pistma?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 10 korda. Täpsemalt 01.09 09:10; 01.09 20:34; 01.09 22:12; 28.08 20:40; 01.09 16:41; 01.02 23:41; 02.02 14:43; 02.02 15:57; 03.02 11:44; 21.02 17:14;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul ka mingid naljakad sümptomid. Lihased valusad vahelduva eduga ning närviline olen ka Mõtlesin teha ise apteekist ostetud borrelioosi testi, sest arst ei pidanud vajalikuks analüüsi võtta. Kohati on köed jube kanged ja füüsilist tööd tehes süveneb. Juba kahtlustain endale alzheimerit ja mida kõike veel, aga prooviks esialgu selle puugihaiguse kindlaks teha.Olen ka meeletult tundlik inimene. Uue aasta algul ootab ees endokrinoloogi visiit. Oh jah, vigane pruut olen

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 01.09 18:19; 02.09 07:26;
To report this post you need to login first.

kuidas teil, siinkirjutajatel, läheb?

mina olen teemaalgataja ja praegu on jälle mingid imelikud sümptomid – ootamatult hakkasid jalad valutama ja valu ei taha kuidagi üle minna.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 10 korda. Täpsemalt 01.09 09:10; 01.09 20:34; 01.09 22:12; 28.08 20:40; 01.09 16:41; 01.02 23:41; 02.02 14:43; 02.02 15:57; 03.02 11:44; 21.02 17:14;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on ka vahel meeletud nõrkushood ja sllega koos on ka vaimne väsimine. Vahel pean töötama üsna pingeliselt, mu töö on palju seotud inimeste ees esinemisega. Tihti on nii, et väljaspool kodu olen särav ja siis kui üle ukse astun, istun põrandale ja nutan kui väike 5 aastane laps. Ma olen nii väsinud, et ei jõua magama ka minna.
Mul oli ka borrelioos, lisaks on mul ka väga kehvad närvid, olen kohutav muretseja. Mul on tehtud väga põhjalikud uuringud ja muud ei avastatudki kui borrelioos. Lisaks on mul ka ärevushäire kolm aastat ja parenemismärke ma ei näe. Võtsin AD sid kaks aastat, nüüd paar kuud ei võta ja paanikahood tagasi.
Töö juures suudan ma paanikahoogusid varjata, aga tegelikult on selline tunne, et hüppa või kaevu.
Mul on tunne, et ma ei talu mingit stressi- tihe liiklus, palju inimesi, olukorrad tööl, kus ma pean kiiresti otsustama, see kõik on mulle stressi tekitav. Tegelikult tahaks metsa elama minna.
Televiisorit mul enam kodus pole, kodused on ka selle muudatusega rahul.
Minu aeg kahtlustasin endal fibromüalgia, kõik sümptomid klapivad- http://inimene.ee/f/fibromualgia
Olen 43 aastane naine.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 29.08 11:35; 02.09 21:22;
To report this post you need to login first.

Mul on ka vahel meeletud nõrkushood ja sllega koos on ka vaimne väsimine. Vahel pean töötama üsna pingeliselt, mu töö on palju seotud inimeste ees esinemisega. Tihti on nii, et väljaspool kodu olen särav ja siis kui üle ukse astun, istun põrandale ja nutan kui väike 5 aastane laps. Ma olen nii väsinud, et ei jõua magama ka minna.
Mul oli ka borrelioos, lisaks on mul ka väga kehvad närvid, olen kohutav muretseja. Mul on tehtud väga põhjalikud uuringud ja muud ei avastatudki kui borrelioos. Lisaks on mul ka ärevushäire kolm aastat ja parenemismärke ma ei näe. Võtsin AD sid kaks aastat, nüüd paar kuud ei võta ja paanikahood tagasi.
Töö juures suudan ma paanikahoogusid varjata, aga tegelikult on selline tunne, et hüppa või kaevu.
Mul on tunne, et ma ei talu mingit stressi- tihe liiklus, palju inimesi, olukorrad tööl, kus ma pean kiiresti otsustama, see kõik on mulle stressi tekitav. Tegelikult tahaks metsa elama minna.
Televiisorit mul enam kodus pole, kodused on ka selle muudatusega rahul.
Minu aeg kahtlustasin endal fibromüalgia, kõik sümptomid klapivad- http://inimene.ee/f/fibromualgia
Olen 43 aastane naine.

Minul on samasugused hädad. Kasutan ka juba aastaid ADsid, aga tegelikult on neid mõttetu võtta, kui põhjus on muus. Ise arvan, et minu hädade põhjus peitub just pikka aega ravita jäänud borrelioosis, mis keha laastas. Ja ega seda vana borrelioosi enam ilmselt välja täiesti ravigi, seega päris lootusetu värk. Pole ka ime, et närvisüsteem on nende aastatega ülitundlikuks muutunud. Elukvaliteeti pole ollagi.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 10 korda. Täpsemalt 01.09 09:10; 01.09 20:34; 01.09 22:12; 28.08 20:40; 01.09 16:41; 01.02 23:41; 02.02 14:43; 02.02 15:57; 03.02 11:44; 21.02 17:14;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu küsimus – kas te teete regulaarselt trenni? 3-4 korda nädalas 1 tund korraga? Või olete vähemalt proovinud teha ning kas enesetunne on muutunud? Olen ka tundliku närvisüsteemiga, lapsepõlvest saati. Ei kannata stressi, pearinglushood, uimasus, väsimus ja kõik muu sarnane. Olen pannud ka endale igasuguseid diagnoose, aga arstid on mind terveks tunnistanud. Olen mitu aastat ennast jälginud ja mööda arste käinud. Olen jõudnud järelduseni, et rohkem arstide juures käia ja analüüse teha ei ole mõtet. Nüüd peab kohanema oma närvisüsteemi tüübiga ja õppima sellega elama. Kaua me süüdistame arste oma probleemides? Otsige parem infot, kuidas närvisüsteemi tugevdada. Mina olen leidnud järgmised viisid: hommikune karastamine – külma ja sooja veega vaheldumisi, magneesiumi preparaadid, B-vitamiin. Ja mis kõige tähtsam – trenn! Talvel tegelesin jalutamisega – ikka 4-5 x nädalas ja enesetunne muutus ikka märgatavalt paremaks. Vahepeal jäi trennitegemine soiku ja oli halvem periood. Nüüd võtsin ennast jällegi kätte ja käin jooksmas. Ei ole mõtet istuda kodus ja haletseda ennast ning kiruda arste. Parem minge välja pikale jalutuskäigule või jooksma. Ja tehke seda regulaarselt, vähemalt 3-4 korda nädalas.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul tekitas samasuguseid jamasid kilpnäärmehaigus.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 01.09 21:00; 02.09 19:14;
To report this post you need to login first.
Postitas:

OLen 43 aastane naine. Trenn aitab väga, käin regulaarslet trennis. Ja näen tõesti seost, kui teen rohkem trenni, on närvikava tugevam. Aga kuna mu töö on seotud tihti teatud projektitega, siis need nõuavad kiiresti tegutsemist ja siis ongi kõige raskem. Kui on tavaline töö ja elutempo, siis saan hakkama. Väldin komaneeringuid, nüüd peakski varsti minema välismaale. Ülemusele ei julge iitsatagi, et tegelikult on mul kehv närvikava. Tema arust olen ma sellist tüüpi naine, kes saab alati hakkama ja seda arvavad mu sugulased ja sõbrad ka. Vaid väga lähedased teavad, kui palju ma tegelikult endaga tegelema pean. Arutasime kodus mehega, et peaks ikka tööl rääkima, et soovin olla poole kohaga tööl, nii on mul endal ja perel ka lihtsam. Loodangi, et suudan julguse kokku võtta ja ülemusega rääkida, et töökoormust vähendada.
Jälgin ka toitumist, aga vitamiine ei ole tõesti tükk aega võtnud. Tänud meeldetuletuse eest! Hakkan võtma, ehk aitab!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 29.08 11:35; 02.09 21:22;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jumal kui õudne on lugeda, kuidas meil inimesi sandistatakse. Need eelpooltoodud lood on klassikaline kaugelearenenud ja ülikeeruliseks muutunud borrelioos, mida ei saa enam meie meditsiinis kasutatavate testidega tuvastada ja seetõttu jäävad sajad inimesed ravimata ja aastateks inimvaredeks. Ja iga aastaga muutuvad vaegused vaid hullemaks ja testid ei näita endiselt midagi. On mingid kindlad märgid, mida ei tohiks arstid eirata, aga seda tehakse:
1. testid on usaldusväärsed vaid värske nakkuse tuvastamiseks. Edasi ei aita ei ELISA, ei WB, ega Borrelia DNA test enam. Seda võiks tunnistada lõpuks! Aga ei tunnistata. Kui Igm peab teoorias kaduma ära ravitud nakkuse korral mõne kuu või aastaga, siis jah, Igg jääb. Aga ta peab langema trendina peale edukat ravi aasta või kahe jooksul. Ei kao ära, aga trend peab olema langev. Meil saavad inimesed ELISA Igg tulemusi 155 jms suured numbrid (referentsväärtus on 15) ja siis öeldakse, et see on märk vanast kokkupuutest. Tule teavas appi! See on märk vägagi elusast bakterist ja jätkuvast bakteri põhjustatud nakkusest.
2. 14..30 päevane ravi on asjakohane vaid värske nakkuse faasis esimese kuu jooksul. Kui siiski. Uuemad teooriad nõuavad ka esmase kokkupuute korral vähemalt 2 kuulist AB kuuri, sest borrelia elutsükkel on 30 päeva ja ravi peab kestma minimaalselt selle perioodi, et satuks katma kogu tema elutsüklit.
3. Aeg oleks tunnistada borreliate erinevaid vorme. Me ravime siin vaid keerjat vormi, mis iseloomustab algavat haigust. Kuu jooksul keerab vedrujas bakter end AB vastu kokku, moodustab AB ravile mittealuva tsüsti. Edasi nad hakkavad “varastama” valke organismist ja organismis olevate metallide abil moodustavad AB-dele läbimatu kile, mille all oodata ravi möödumist. Ja siis mõne aja jooksul alustavat uut elu, eelnev ravi on null ja sümptomid algavad uuesti.
4. Tuleb vaid lisaks kehvadele testidele hakata siiski tunnistama sadade ja tuhandete Eesti haigete reaalseid sümptomeid ja kannatusi. Need on REAALSED sümptomid, mitte väljamõeldised. Need ei ole MS, ALS, Alzheimer, dementsus jne. Need vaegused kõik leevenduvad kui organism näeb taas AB kuuri. Ravida niisama ei saa enam, aga vaegused leevenevad mõneks ajaks. MS-i ja ALS-i niisama AB-dega ju ei leeveneda.
5. Hilisvormi ravi on ülikeeruline, see on kompleksne haigus, mis puudutab enamikke organeid kehas – nahk, liigesed, aju, silmad jne jne. Lisaks on vaja mõnikord enne ravida mitmeid puukidega või muul moel kehasse sattunud nakkusi – mükoplasma, erlihhia, mingi klamüüdia jne. On haigeid, kel borreliaid polegi, kui on mükoplasma saanud puugilt hoo sisse ja sellel on sarnased vaegused. Sel juhul on vaja enne need ravida ja siis minna borreliate kallale. Levinud kirjeldus on olukordadest, kus borrelioosi analüüsid muutuvad positiivseteks alles peale lisanakkuste ravimist! Ravi on individuaalne, palju tuleb katsetada erinevaid antibiootikume (kõigi kolme bakterivormi jaoks on vaja erinevaid) ja vajalik raviperiood võib olla kuudest aastateni. Eestis sellist ravi ei saa. Lähim koht on Soomes või Saksamaal, maksumused tuhandeid eurosid ja garantii puudub ikka. Neuroborre vältimiseks või juba selle taandamiseks on pikk AB ravi hädavajalik.
6. Hilisravi korral ei tasu inimesel enam loota 100% tervistumist, vaid hakata harjuma mõttega ja lootusega saada tagasi selline elukvaliteet, mis lubab toimetada igapäevaselt minimaalsel tasemel. Oluline on elustiili muutus, vähem stressi, ülikorralik ja sisukas toitumine. See ei ole mingi voodoo, toit ja puhas organism muudab immuunsuse paremaks ja siis hakkab ka immuunsus suruma baktereid aina paremini vaiksesse olekusse ja sümptomid võivad kaduda kuudeks ja aastateks. Aga see värdjas on keres alles ja ootab, kui peremees närvi läheb või haigeks jääb.

Ma ei ole posija ja voodoomutt, olen sellega vaevelnud omajagu. Lugenud raamatukogu jagu uuringuid, lugusid ja raviskeeme, kulutanud tuhandeid eurosid. Elukvaliteeti pole ollagi, iga päeva vead õhtusse ja ootad, et hommik ei tuleks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Püha jumal kui õudne! Mina enam asfaldilt kõrvale ei astu.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.

kas keegi siinkirjutajatest on tervise osas abi saanud? vaevlen ka uimasuse ja pearingluse käes ning leidsin otsinguga selle teema.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jumal kui õudne on lugeda, kuidas meil inimesi sandistatakse. Need eelpooltoodud lood on klassikaline kaugelearenenud ja ülikeeruliseks muutunud borrelioos, mida ei saa enam meie meditsiinis kasutatavate testidega tuvastada ja seetõttu jäävad sajad inimesed ravimata ja aastateks inimvaredeks. Ja iga aastaga muutuvad vaegused vaid hullemaks ja testid ei näita endiselt midagi. On mingid kindlad märgid, mida ei tohiks arstid eirata, aga seda tehakse:
1. testid on usaldusväärsed vaid värske nakkuse tuvastamiseks. Edasi ei aita ei ELISA, ei WB, ega Borrelia DNA test enam. Seda võiks tunnistada lõpuks! Aga ei tunnistata. Kui Igm peab teoorias kaduma ära ravitud nakkuse korral mõne kuu või aastaga, siis jah, Igg jääb. Aga ta peab langema trendina peale edukat ravi aasta või kahe jooksul. Ei kao ära, aga trend peab olema langev. Meil saavad inimesed ELISA Igg tulemusi 155 jms suured numbrid (referentsväärtus on 15) ja siis öeldakse, et see on märk vanast kokkupuutest. Tule teavas appi! See on märk vägagi elusast bakterist ja jätkuvast bakteri põhjustatud nakkusest.
2. 14..30 päevane ravi on asjakohane vaid värske nakkuse faasis esimese kuu jooksul. Kui siiski. Uuemad teooriad nõuavad ka esmase kokkupuute korral vähemalt 2 kuulist AB kuuri, sest borrelia elutsükkel on 30 päeva ja ravi peab kestma minimaalselt selle perioodi, et satuks katma kogu tema elutsüklit.
3. Aeg oleks tunnistada borreliate erinevaid vorme. Me ravime siin vaid keerjat vormi, mis iseloomustab algavat haigust. Kuu jooksul keerab vedrujas bakter end AB vastu kokku, moodustab AB ravile mittealuva tsüsti. Edasi nad hakkavad “varastama” valke organismist ja organismis olevate metallide abil moodustavad AB-dele läbimatu kile, mille all oodata ravi möödumist. Ja siis mõne aja jooksul alustavat uut elu, eelnev ravi on null ja sümptomid algavad uuesti.
4. Tuleb vaid lisaks kehvadele testidele hakata siiski tunnistama sadade ja tuhandete Eesti haigete reaalseid sümptomeid ja kannatusi. Need on REAALSED sümptomid, mitte väljamõeldised. Need ei ole MS, ALS, Alzheimer, dementsus jne. Need vaegused kõik leevenduvad kui organism näeb taas AB kuuri. Ravida niisama ei saa enam, aga vaegused leevenevad mõneks ajaks. MS-i ja ALS-i niisama AB-dega ju ei leeveneda.
5. Hilisvormi ravi on ülikeeruline, see on kompleksne haigus, mis puudutab enamikke organeid kehas – nahk, liigesed, aju, silmad jne jne. Lisaks on vaja mõnikord enne ravida mitmeid puukidega või muul moel kehasse sattunud nakkusi – mükoplasma, erlihhia, mingi klamüüdia jne. On haigeid, kel borreliaid polegi, kui on mükoplasma saanud puugilt hoo sisse ja sellel on sarnased vaegused. Sel juhul on vaja enne need ravida ja siis minna borreliate kallale. Levinud kirjeldus on olukordadest, kus borrelioosi analüüsid muutuvad positiivseteks alles peale lisanakkuste ravimist! Ravi on individuaalne, palju tuleb katsetada erinevaid antibiootikume (kõigi kolme bakterivormi jaoks on vaja erinevaid) ja vajalik raviperiood võib olla kuudest aastateni. Eestis sellist ravi ei saa. Lähim koht on Soomes või Saksamaal, maksumused tuhandeid eurosid ja garantii puudub ikka. Neuroborre vältimiseks või juba selle taandamiseks on pikk AB ravi hädavajalik.
6. Hilisravi korral ei tasu inimesel enam loota 100% tervistumist, vaid hakata harjuma mõttega ja lootusega saada tagasi selline elukvaliteet, mis lubab toimetada igapäevaselt minimaalsel tasemel. Oluline on elustiili muutus, vähem stressi, ülikorralik ja sisukas toitumine. See ei ole mingi voodoo, toit ja puhas organism muudab immuunsuse paremaks ja siis hakkab ka immuunsus suruma baktereid aina paremini vaiksesse olekusse ja sümptomid võivad kaduda kuudeks ja aastateks. Aga see värdjas on keres alles ja ootab, kui peremees närvi läheb või haigeks jääb.

Ma ei ole posija ja voodoomutt, olen sellega vaevelnud omajagu. Lugenud raamatukogu jagu uuringuid, lugusid ja raviskeeme, kulutanud tuhandeid eurosid. Elukvaliteeti pole ollagi, iga päeva vead õhtusse ja ootad, et hommik ei tuleks.

Sa ei ole jah ilmselt posija ega voodoomutt, sa oled lihtsalt psühh.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.

Jube, kui ei tea, mis tervisehädasid põhjustab. Perearst ei oska enam midagi uurida, laiutab käsi ja ma saan temast hästi aru.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 10 korda. Täpsemalt 01.09 09:10; 01.09 20:34; 01.09 22:12; 28.08 20:40; 01.09 16:41; 01.02 23:41; 02.02 14:43; 02.02 15:57; 03.02 11:44; 21.02 17:14;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Borrelioosi tagajärjel võib tekkida ka düsutonoomia ja POTS. Jällegi diagnoosid, mille peale arstid ei oska tulla, sest sümptomid sarnanevad väga paljude erinevate haigustega ning tihti ekslikult diagnoositakse ärevushäiret. Kui on probleeme tahtmatult kiireneva pulsiga, siis seda arstile mainida ja Tild-laua test teha, et välistada POTS.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 02.02 13:06; 02.02 15:35; 02.02 16:29;
To report this post you need to login first.

Borrelioosi tagajärjel võib tekkida ka düsutonoomia ja POTS. Jällegi diagnoosid, mille peale arstid ei oska tulla, sest sümptomid sarnanevad väga paljude erinevate haigustega ning tihti ekslikult diagnoositakse ärevushäiret. Kui on probleeme tahtmatult kiireneva pulsiga, siis seda arstile mainida ja Tild-laua test teha, et välistada POTS.

Mul on pulss pigem madalamapoolne, rahulolekupulss kisub isegi pisut alla 60 minema. Ning isegi pideva ärevuse ajal pulss eriti kõrgeks ei lähe, vaid ärevus väljendub muude sümptomitena. Kus seda POTSi muidu diagnoosida saab?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 10 korda. Täpsemalt 01.09 09:10; 01.09 20:34; 01.09 22:12; 28.08 20:40; 01.09 16:41; 01.02 23:41; 02.02 14:43; 02.02 15:57; 03.02 11:44; 21.02 17:14;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lihtsalt pilk peale heita, et kas on tuttav või ei ole https://potsik.wordpress.com/p-o-t-s/ See võib tekkida väga erinevate asjade tagajärjel ja hetkel tean juhtumeit, kus borrelioosi tagajärjel on tekkinud POTS. Diagnoosimiseks on vajalik TILD.testi (neuroloogid ja vist ka kardioloogid saavad sellele testile suunata), sellega on kohe näha, kas ja kuidas asendi muutudes pulss ja vererõhk on. Teised analüüsid võivad olla täiesti korras, kuid inimesel on ikkagi reaalselt sümptomid. Kindlasti tasub tegeleda ärevusega, sest see tekitab ka kehas palju paha. Keskenduda enesetervendamise materjalidele ja keha tervendada mõttejõuga (leevendada). Need, kes liigselt keskenduvad oma sümptomitele, neil tuleb natuke mõte eemale saada, sest keskendudes pingsalt sümptomitele, siis võib ka asja hullemaks teha.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 02.02 13:06; 02.02 15:35; 02.02 16:29;
To report this post you need to login first.

Lihtsalt pilk peale heita, et kas on tuttav või ei ole https://potsik.wordpress.com/p-o-t-s/ See võib tekkida väga erinevate asjade tagajärjel ja hetkel tean juhtumeit, kus borrelioosi tagajärjel on tekkinud POTS. Diagnoosimiseks on vajalik TILD.testi (neuroloogid ja vist ka kardioloogid saavad sellele testile suunata), sellega on kohe näha, kas ja kuidas asendi muutudes pulss ja vererõhk on. Teised analüüsid võivad olla täiesti korras, kuid inimesel on ikkagi reaalselt sümptomid. Kindlasti tasub tegeleda ärevusega, sest see tekitab ka kehas palju paha. Keskenduda enesetervendamise materjalidele ja keha tervendada mõttejõuga (leevendada). Need, kes liigselt keskenduvad oma sümptomitele, neil tuleb natuke mõte eemale saada, sest keskendudes pingsalt sümptomitele, siis võib ka asja hullemaks teha.

Kas see POTS on muidu ravitav ka?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 10 korda. Täpsemalt 01.09 09:10; 01.09 20:34; 01.09 22:12; 28.08 20:40; 01.09 16:41; 01.02 23:41; 02.02 14:43; 02.02 15:57; 03.02 11:44; 21.02 17:14;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oleneb. Iga POTSi lugu on erinev.
Kui on juba sünniga kaasas, siis prognoos on kehvem ja suure tõenäosusega tuleb elada sellega terve elu. Tavaliselt POTS kulgeb ägenemiste ja taastumiste perioodidega, et tuleb osata ennetada neid asju, mis võivad ägenemise eile kutsuda.
Kui POTS on tekkinud mingi teise haiguse tagajärjel, siis algpõhjuse ravimisel on võimalik saada tervemaks või isegi terveks. On juhuseid, et näiteks AD raviga on saadud POTS kontrolli alla ja on kadunud.
Halvimal juhul aga ei teatagi tõpseid algpõhjuseid ja vahel isegi algpõhjuse teadmine ei anna midagi.

Üldiselt on ravimatu ja toimub vaid ennetamine ja leevendamine. Tuleb õppida kohanema selle sündroomi eripäraga, tuleb teada, mis seda ägenemist esile kutsub jne.

POTS on tegelikult düsautonoomia üks alaliik ja paljudel on lisaks POTSi pulsi teemadele ka teised autonoomse närvisüsteemi häirumisest tekkinud sümptomid.
Tuli väga pikk jutt, lihtsalt infoks, sest POTS (posturaalne ortostaatiline tahhükardia sündroom) diagnoosi iga aastaga aina enam pannakse ja arstid vaikselt õpivad selle diagnoosi peale tulema.

ahjahh, osadel tekib ka hormonaalsetest muutustest ja hormonaalsed muutused ise ka kutsuvad olemasoleva POTSi ägenemist. igatahes väga pikk ja keeruline teema.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 02.02 13:06; 02.02 15:35; 02.02 16:29;
To report this post you need to login first.

Appi, ma nüüd lugesin neid POTSi sümptomeod ja peaaegu kõik kattuvad!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 10 korda. Täpsemalt 01.09 09:10; 01.09 20:34; 01.09 22:12; 28.08 20:40; 01.09 16:41; 01.02 23:41; 02.02 14:43; 02.02 15:57; 03.02 11:44; 21.02 17:14;
To report this post you need to login first.

Kas keegi teab, kus Tartus seda TILT-testi teha saab? Netist ei leia selle kohta mingit infot.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 10 korda. Täpsemalt 01.09 09:10; 01.09 20:34; 01.09 22:12; 28.08 20:40; 01.09 16:41; 01.02 23:41; 02.02 14:43; 02.02 15:57; 03.02 11:44; 21.02 17:14;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kurb, kui põhjust ei leita. Minu emal olid aastaid üsna samasugused sümptomid – järsk pearinglus, tasakaaluhäired, halb enesetunne. Lõpuks jõudis kõrvaarsti juurde, tuli välja, et vajas operatsiooni ja kuulmekilega oli midagi (täpselt ei mäleta) ja sellest ka tasakaaluhäired jmt. Op tehti Tartus ära, pärast seda enam selliseid pearinglus- ja tasakaaluhäireid pole olnud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul ka mingid naljakad sümptomid. Lihased valusad vahelduva eduga ning närviline olen ka Mõtlesin teha ise apteekist ostetud borrelioosi testi, sest arst ei pidanud vajalikuks analüüsi võtta. Kohati on köed jube kanged ja füüsilist tööd tehes süveneb. Juba kahtlustain endale alzheimerit ja mida kõike veel, aga prooviks esialgu selle puugihaiguse kindlaks teha.Olen ka meeletult tundlik inimene. Uue aasta algul ootab ees endokrinoloogi visiit. Oh jah, vigane pruut olen

Alzheimeri puhul ei esine ühtegi siin loetletud sümptomitest.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 29 postitust - vahemik 1 kuni 29 (kokku 29 )


Esileht Ilu ja tervis aeg-ajalt meeletu nõrkus ja nagu hakkaks minestama

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.