Esileht Kodunurk Aidake maasikakasvatajad, tütartaimed?

Näitan 18 postitust - vahemik 1 kuni 18 (kokku 18 )

Teema: Aidake maasikakasvatajad, tütartaimed?

Postitas:

Mul on peenravaibaga maasikapeenar, kus nüüd taimed on ajanud uusi tütartaimi, sellised pikad väädid nagu. Kuidas neid uude peenrasse pannakse, kui ära lõikan siis juuri ju all pole?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 04.08 12:05; 04.08 12:36; 04.08 12:51; 04.08 13:18; 16.08 13:46;
To report this post you need to login first.
Postitas:

mingid väiksed juured ju on, pistad mulda kasvab mis mühin

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina olen natuke vees hoidnud, paar päeva, juured kohe all. Siis mulda ja tõesti, kasvab, mis mühin.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Proovin ka siis algul vees hoida, kui lõikan nad varre küljest, siis algul ju juuri pole. Et siis jääbki selline üks väät, kus juureke all ja istutan selle maha?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 04.08 12:05; 04.08 12:36; 04.08 12:51; 04.08 13:18; 16.08 13:46;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Või oota, kuni juurdub ja siis lõika lahti. Mul olid maasikad kastis, panin sinna kõrvale ühe sellise kärg-kasti (kus ikka istikuid müüakse, mulda täis ja iga taim eraldi kärje sisse suunatud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga kuidas ta juurdub? On ju lihtsalt üks pikk väät, mis toetub peenravaiba peale ja siis lõikan ära ning juuri pole?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 04.08 12:05; 04.08 12:36; 04.08 12:51; 04.08 13:18; 16.08 13:46;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oota natuke. Väädi otsa tuleb lehetutike ja selle alla juured.
http://www.litres.ru/static/bookimages/25/96/25/25962514.bin.dir/h/b00000063.jpg

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 04.08 13:14; 04.08 13:42;
To report this post you need to login first.
Postitas:

https://www.google.ee/search?q=maasika+t%C3%BCtartaimede+eemaldamine&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwjsj-DarL3VAhUBvxQKHRogCjwQ_AUICigB&biw=1536&bih=760#imgrc=XZS0NY4-t1bRyM:

Sellised siis, aga juuri ma ei näe

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 04.08 12:05; 04.08 12:36; 04.08 12:51; 04.08 13:18; 16.08 13:46;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Juured tulevad suurematele tütartaimedele alles. Lase veel kasvada, meil lõigati pärast 2. taime võsu tipp ära, et tugevamaid taimi saada.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

https://www.google.ee/search?q=maasika+t%C3%BCtartaimede+eemaldamine&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwjsj-DarL3VAhUBvxQKHRogCjwQ_AUICigB&biw=1536&bih=760#imgrc=XZS0NY4-t1bRyM:
Sellised siis, aga juuri ma ei näe

Juured tulevad hiljem, kui väät esimesest tupsust edasi kasvab. Samuti arenevad juured kiiremini siis, kui tups puutub mulda või vett.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 04.08 13:14; 04.08 13:42;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma teen seda alles augusti viimasel nädalal tavaliselt, eelmisel aastal istutasin 6. septembril. Ilusad suured olid selleks ajaks, paar juurt kõigil all.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 05.08 10:43; 18.08 12:07;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pane pisike pott mullaga nende taimede alla, mida soovid kasutada. Teised lõika ära, siis on jõudu rohkem taimel juurduda.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

mul ka plaan alles septembri alguses maasikaid nülgima minna 😀 esimest korda siis katsetan iseendalt taimi saada, samamoodi võhik 😀

Aga see vees hoidmine on hea mõte, kui juuri all näha pole.

Ma pigem pean vaatama, et mees niidukika väätidest üle ei laseks :O

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

tõin tuppa veekaussi need nüüd, ehk tulevad juured alla.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 04.08 12:05; 04.08 12:36; 04.08 12:51; 04.08 13:18; 16.08 13:46;
To report this post you need to login first.
Postitas:

mina ootan kuni tulevad lehed ja pisikesed juured alla ja siis lõikan selle pika varre ära mille otsas see tütartaim on ning panen uude peenrasse. ja kui juhtub, et taim juba mulla sees kinni, siis kaevan ettevaatlikult välja selle.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

tõin tuppa veekaussi need nüüd, ehk tulevad juured alla.

see küll hea mõte vist pole. taim peab ikka “titest” peale oma loomulikus keskkonnas kasvama, et elujõuliseks saada.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on ka küsimused maasikakasvatuse kohta.

1. Kui uusi taimi istutada, siis kas peaks auku panema ka sõnnikut, siis kiht mulda vahele ja seejärel taim auku?

2. Olen lugenud, et sügisel tuleks maasikapealsed ära lõigata. Kui palju peaks taime alles jääma? Ehk kui kõrgelt või madalalt lehed eemaldada tuleb?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on ka küsimused maasikakasvatuse kohta.

1. Kui uusi taimi istutada, siis kas peaks auku panema ka sõnnikut, siis kiht mulda vahele ja seejärel taim auku?

2. Olen lugenud, et sügisel tuleks maasikapealsed ära lõigata. Kui palju peaks taime alles jääma? Ehk kui kõrgelt või madalalt lehed eemaldada tuleb?

Sõnnikut pole pannud, musta mulda või komposti küll.
Olen augusti lõpus või sept. alguses alati pealsed maha lõiganud, varrejupid jäävad kolm-neli sentimeetrit püsti, kui kõrgelt hekikäärid just võtavad, mõni lühem, mõni pikem. Kraabin põõsa seest vanast sodist puhtaks ka.
Kohe hakkavad uued lehed kasvama ja enne külmade tulekut on puhmas jälle üsna suur.

Eile torkasin suuremad taimehakatised maha, väiksemad jätsin veel kasvama.
Erilisi juuri polnud ühelgi all, aga muidu tugevad võrsed olid.
Istutan alati väga märga mulda, peaaegu mutta. Juured tulevad kiiresti, väga harva, kui mõni kasvama ei lähe.
Tuppa juuri ootama ei ole kunagi toonud, vette ka pole pannud. Kui kellegi käest võrseid saan ja kohe istutada pole mahti, siis panen kasti mulla sisse ja kastan selle ka väga märjaks. Juured tekivad kiiresti.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 05.08 10:43; 18.08 12:07;
To report this post you need to login first.
Näitan 18 postitust - vahemik 1 kuni 18 (kokku 18 )


Esileht Kodunurk Aidake maasikakasvatajad, tütartaimed?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.