Esileht Kodunurk Aknad ikka triibulised

Näitan 16 postitust - vahemik 1 kuni 16 (kokku 16 )

Teema: Aknad ikka triibulised

Postitas:

Ma olen vist läbi proovinud kõik maailma aknapesuvahendid ja meetodid alates ajalehe- ja majapidamispaberitest, aknakummidest (imevatest ja tavalistest) kuni mikrofiiberlappideni, ostnud erinevat keemiat nii tavapoest kui profipoodidest – ikkagi on nii et kui päike pöörab nii, et päikesekiired paistavad akna pinnaga enam-vähem risti, siis on ikkagi kõigest hoolimata triibud. Kui päike paistab teravnurga alt või on üldse pilves – no siis on aknad nii puhtad, et nagu klaase polekski ees. Aga see 15 minutit, kui päike paistab otse – no kurat küll, kas see on siis mingi täiesti võimatu missioon?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 16.04 15:54; 16.04 16:12; 16.04 19:01; 16.04 20:27;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Klaasilapp.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Klaasilapp (smart mikrofiiber) – proovitud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 16.04 15:54; 16.04 16:12; 16.04 19:01; 16.04 20:27;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aken tuleb puhtaks saada kõigist vahendite jääkidest!
St enamus nn pritsitavaid vedelikke või vahtusid jätab klaasile korraliku kihi. Puhas vesi, pindpinevuse lõhkumiseks 1-2 tilka nõudepesuvahendit vm üldpuhastusvahendit…pesed, nühid svammiga, loputad puhta veega, kuivatad kummiga +puhta kuiva lapiga… kas või mitu korda, hõõrud puhta kuiva klaasilapiga üle ja valmis.
Edaspidi vesi pritspudelist+mikrofiiberlapp(ikka mitu-pesemiseks, kuivatamiseks), ei mingit keemiat. Lapid pesumasinas puhtaks(NB! pesuvahend ei tohi sisaldada pehmendajat).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Muidugi pesen akna alati esmalt fairyga puhtaks, kummid, svammid jms
Olen isegi paar proffi koju kutsunud – ISS-ist ja veel mingist firmast. Kõikidel tarkust jagub. Olen spetsiaalselt kutsunud kella 3 paiku, sest tean, et kell 4 pärastlõunal hakkab päike just otse aknasse paistnud. Pesijad on teinud kõik õigesti, tulemus väga ilus (nagu mul endalgi) – täpselt seni kuni päike keerab nii, et paistab otse. No siis nad tavaliselt ütlevad, et päike on sellise nurga all 10-15 minutit ja nii ongi kõikidel. Lihtsalt päike enamasti ei paista just täisnurga all.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 16.04 15:54; 16.04 16:12; 16.04 19:01; 16.04 20:27;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Muidugi pesen akna alati esmalt fairyga puhtaks, kummid, svammid jms
Olen isegi paar proffi koju kutsunud – ISS-ist ja veel mingist firmast. Kõikidel tarkust jagub. Olen spetsiaalselt kutsunud kella 3 paiku, sest tean, et kell 4 pärastlõunal hakkab päike just otse aknasse paistnud. Pesijad on teinud kõik õigesti, tulemus väga ilus (nagu mul endalgi) – täpselt seni kuni päike keerab nii, et paistab otse. No siis nad tavaliselt ütlevad, et päike on sellise nurga all 10-15 minutit ja nii ongi kõikidel. Lihtsalt päike enamasti ei paista just täisnurga all.

Mis jaurad siis nii mõttetu asjaga? Vihm käib korra üle ja ongi nagunii su perfektne tulemus läinud. Mina kasutan professionaalset aknapesukontsentraati (saab Puhastusimpordist näiteks) ja head kummi, osad kohad kuivatan paberiga ja ei ütleks, et triipe jääb. Fairyga jääb küll päris kindlasti. Tean, et puhastusfirmad kasutavad ka Fairyt, sest need spetsiaalvahendid on liiga kallid.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kärcheri aknapesur ja spets. puhastuskontsentraat.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 16.04 19:55; 17.04 09:06;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kärcheri aknapesur ja spets. puhastuskontsentraat.

ma tõesti hämmastun, et keegi seda jura soovitab. Proovitud!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 16.04 15:54; 16.04 16:12; 16.04 19:01; 16.04 20:27;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul mingeid peeneid masinaid ja vahendeid ei ole. Hoopis vastupidi – olen aknapesu koha pealt suur stagnant. pesen tavalise vahendiga. tavaliselt mingi sellisega: http://s3-ap-southeast-2.amazonaws.com/wc-prod-pim/JPEG_1000x1000/AJ224525_ajax_spray_n_wipe_glass_cleaner_trigger_pack_500ml.jpg

piserdan seda sellisele lapile http://mopman.ee/wp-content/uploads/2015/01/IMG_5011.jpg ja pesen akna puhtaks. siis tõmban kummiga üle. umbes selline näeb välja http://www.pireka.ee/tools/neo_image.php?id=34822&width=175&height=600

seejärel teen sama liigutuse uuesti. ehk siis teisisõnu, pesen ühte suurt aknaruutu kaks korda. pärast seda, kui olen teist korda peene aknakummiga akna kuivaks teinud, tõmban majapidamispaberiga aknaääred kuivaks ja klaasi keskelt kuivatan võimalikud nired ja jutid NB! ajalehega…
mul ei jää mitte kunagi jutte. ja ma olen väga kriitiline ses osas ja väga hea silmanägemisega.

Ilmselt ongi point selles, et ühest korrast pesemisest (vähemalt akna välispinnalt) ei piisa. esimese raksuga puhastan suurema mustuse pealt ära ja siis teist korda juba saab põhjalikult puhtaks.

Teemaalgatusest jäi silma kaks asja, mis võib triipe jätta. Esiteks see, et ta peseb vaid üks kord. Teine asi see, et ka väga hea ja peene aknakummi puhul tuleks ikkagi aken veel millegagi üle käia. Mina teen seda ajalehega, sest lapp ei ima ilmselt nii hästi niiskeid jutte endasse kui paber.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Muidugi pesen akna alati esmalt fairyga puhtaks, kummid, svammid jms
Olen isegi paar proffi koju kutsunud – ISS-ist ja veel mingist firmast. Kõikidel tarkust jagub. Olen spetsiaalselt kutsunud kella 3 paiku, sest tean, et kell 4 pärastlõunal hakkab päike just otse aknasse paistnud. Pesijad on teinud kõik õigesti, tulemus väga ilus (nagu mul endalgi) – täpselt seni kuni päike keerab nii, et paistab otse. No siis nad tavaliselt ütlevad, et päike on sellise nurga all 10-15 minutit ja nii ongi kõikidel. Lihtsalt päike enamasti ei paista just täisnurga all.

Mine tööle, siis ei ole aega absurdsustega tegeleda.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pese oma aken kõigepealt 100+1 sodist puhtaks, võta mikrokiud aknatald, tõmba sooja vee ja 1 tilga fairyga (lihtsalt vee pindpinevuse ja tilkade vhendamiseks) üle, siis kummiga vesi ära ja klaasilapp kõige lõpuks. Ja ma tahaks näha, et siis ka veel triipe jääb. Less is more.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kärcheri aknapesur ja spets. puhastuskontsentraat.

ma tõesti hämmastun, et keegi seda jura soovitab. Proovitud!

Sa lihtsalt õpi seda aparaati korralikult kasutama, viga otsi endas 😀

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 16.04 19:55; 17.04 09:06;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina pesen aknaid üsna samamoodi igal pool, aga tulemus jääb väga erinev.
Mulle näib, et ka klaasipinnad võivad väga erinevad olla.

Tegelikult väga paljud endas kindlad aknapesijad hindavad oma oskusi üle. Minu kodus on ühes toas päris suure pinnaga aknad, lisaks veel topeltraamid. Ma ei ole kunagi tulemusega 100% rahul. See, kuidas vaadata, sõltub nii valgusest kui ka distantsist.
Mul on üks sõbranna, kes suisa ütles mulle, et ah sa ei oska lihtsalt pesta. Lubasin tal lahkelt endale siis näidisakna pesta. Jah, tegi puhtaks. Aga … kui päike peale pööras ja seda päikest ca 10m kauguselt aknaklaasil vaatasime, siis vajus ka temal karp lahti. Ei midagi hullu, muidugi. Tuleb esimene vihm ja ongi jälle selline ühtlane. Ja kui 3-4m kauguselt vaatad, siis – absoluutselt puhas. Aga kui 10 sammu tagasi astud, siis hakkad nägema. Jah isegi täiesti puhas vesi jätab triibu.

Õnneks on meil vihma palju ja päikest vähe ja varsti tõuseb päike ka kõrgemalt käima – siis on kõik aknad puhtad.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina pesen kõiki aknaid vee ja äädika lahusega ja pole kunagi ühtegi triipu jäänud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kärcheri aknapesur ja spets. puhastuskontsentraat.

ma tõesti hämmastun, et keegi seda jura soovitab. Proovitud!

Nöustun. Kärscher on täielik pask. Igavlevate koduperenaiste mänguasi, aeglane ja kehv

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minule Kärscher väga meeldib. Mul on elamises väga palju suuri aknaid ning selle riistapuuga on kõige vähem liigutusi vaja teha.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 16 postitust - vahemik 1 kuni 16 (kokku 16 )


Esileht Kodunurk Aknad ikka triibulised

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.