Esileht Rasestumine ja lapse ootamine analüüsid enne raseduse planeerimist

Näitan 8 postitust - vahemik 1 kuni 8 (kokku 8 )

Teema: analüüsid enne raseduse planeerimist

Postitas:

Milliseid uuringuid/analüüse olete lasknud enne raseduse planeerima hakkamist teha?
Kas oleks üldse vaja lasta mingid analüüsid teha kui mingeid kaebusi ei ole? Kas teie lasite? Milliseid?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mine perearstile ja ütle, et on soov rasestuda ning kui sul on pädev perearst, siis teab ise mis on vaja teha. Põhimõtteliselt võid küsida ka lihtsalt üldiseid analüüse ehk sinna kuuluvad KÕIK analüüsid (nagu ma aru saanud), 2x aastas on õigus sul neid analüüse perearstilt nõuda ja haigekassa maksab.

Käi ära naistearstil, uuri enne, et oleks hästi pädev arst. Mina soovitaksin otse viljatusravi arstile registreerida, kuna neil on parem varustus ning teevad põhjalikumalt asja. Dr Mare Pajumets pelgulinnas nt hea arst.

Kindlasti palu kõiki analüüse, kuid üldiselt jällegi kui on pädev arst ja Sa ütled, et soovid rasestuda, siis ta teab ise mis analüüse võtta on vaja.

Otseselt ei ole ju miskit vaja lasta teha, kuid soovitatav on.

Lisaks kui Sa oled analüüsid kõikvõimalikud ja vajalikud lasknud ära teha, siis ei paanitse üle kui rasedus ei peaks kohe esimeste kuude jooksul tulema. Muidu on nii, et võid hakata üle paanitsema, et appi äkki on minuga midagi valesti, kuigi tegelikult täiesti tervetel inimestel võibki rasestumine võtta aega kuni 2 aastat.

Kindlasti hakka tarvitama foolhapet! Väga oluline asi.

Mõni vb ütleks, et ei ole vaja miskit niiväga põhjalikult valmistuda, kuid parem ilusti valmistuda kui riskida lapse tervisehäiretega või peetumis/katkemis ohuga. Ning jah, isegi kõiksugu ettevalmistused ei hoia selliseid asju ära, kuid noh foolhappe lisaks võtmine ja arstilt läbikäik ei ole nüüd nii keeruline asi, et mitte ette võtta. Lihtsad ‘käigud’ ning ettevalmistused.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina (3 lapse ema) pole selle teema peale üldse mõelnud. St. et pole rasedust planeerides analüüse teinud.
Enne rasestumist konsulteeriksin arstiga juhul kui mul oleks mõni krooniline haigus, kui tarvitaksin igapäevaselt ravimeid või kui tunneksin, et enesetunne on kehv.
Samas kui Sa ise tahad ja see Sind rahustab, võid lasta perearsti juures üldise tervisekontrolli ära teha.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mu perearst tegi vitamiinide analüüsi, määras nt selle alusel D vitamiini doosi. Tuvastas foolhappe sisalduse organismis ja B grupi vitamiinid. Uriiniproov, vererõhk, veresuhkur, kolesterool, raud nt olid ka. Ja järeldus, et lisavitamiine v.a D vitamiin ma ei vaja.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Enne praegust rasedust konsulteerisin perearsti ja reumatoloogiga, sest mul on reumaatiline haigus. Perearst oli alles hiljuti teinud põhjalikuma vereanalüüsi ning uut ei olnud mõtet teha. Remumatoloog rääkisi riskid ära ja andis rohelise tule. Naistearstil olin paar kuud varem käinud, kuna 4,5 kuud varem oli raseduse peetumine.
Midagi targemaks ei saanud ja ei leia, et see on hädavajalik protseduur, kui varasemalt on tervis korras olnud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui günekoloogi juurde lähed, siis mina soovitaks võtta ureaplasmoosi analüüsi, see on üsna sage bakter, mis ei pruugi otseselt igapäevaelus tunda anda, aga võib takistada rasestumist või põhjustada ka katkemist/peetumist. Minul kahjuks selgus, et on ureaplasmoos alles viljatusarsti juures (olin pikalt üritanud rasestuda, üks rasedus oli peetunud), saime mehega mõlemad ravikuuri ja pärast seda jäin kohe uuesti rasedaks ja seekord läks kõik hästi. Tupeseen, põletik jmt sellised asjad, mis võivad rasedusega võimenduda ja muidu mitte kaebusi tekitada, oleks ka hea enne välja ravida. Kui rasedaks jääd, siis kontrollitakse neid asju niikuinii, aga halvem variant on see, et raseduse ajal tuleb rohtusid võtta.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 03.02 15:25; 07.02 20:38;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui günekoloogi juurde lähed, siis mina soovitaks võtta ureaplasmoosi analüüsi, see on üsna sage bakter, mis ei pruugi otseselt igapäevaelus tunda anda, aga võib takistada rasestumist või põhjustada ka katkemist/peetumist. Minul kahjuks selgus, et on ureaplasmoos alles viljatusarsti juures (olin pikalt üritanud rasestuda, üks rasedus oli peetunud), saime mehega mõlemad ravikuuri ja pärast seda jäin kohe uuesti rasedaks ja seekord läks kõik hästi. Tupeseen, põletik jmt sellised asjad, mis võivad rasedusega võimenduda ja muidu mitte kaebusi tekitada, oleks ka hea enne välja ravida. Kui rasedaks jääd, siis kontrollitakse neid asju niikuinii, aga halvem variant on see, et raseduse ajal tuleb rohtusid võtta.

kas täpsustaksid, milline ureplasma sinult leiti? mul on parvum positiivne ja urealyticum negatiivne, kolm arsti pole selles probleemi näinud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui günekoloogi juurde lähed, siis mina soovitaks võtta ureaplasmoosi analüüsi, see on üsna sage bakter, mis ei pruugi otseselt igapäevaelus tunda anda, aga võib takistada rasestumist või põhjustada ka katkemist/peetumist. Minul kahjuks selgus, et on ureaplasmoos alles viljatusarsti juures (olin pikalt üritanud rasestuda, üks rasedus oli peetunud), saime mehega mõlemad ravikuuri ja pärast seda jäin kohe uuesti rasedaks ja seekord läks kõik hästi. Tupeseen, põletik jmt sellised asjad, mis võivad rasedusega võimenduda ja muidu mitte kaebusi tekitada, oleks ka hea enne välja ravida. Kui rasedaks jääd, siis kontrollitakse neid asju niikuinii, aga halvem variant on see, et raseduse ajal tuleb rohtusid võtta.

kas täpsustaksid, milline ureplasma sinult leiti? mul on parvum positiivne ja urealyticum negatiivne, kolm arsti pole selles probleemi näinud.

Ureaplasma urealyticum. Ega see kõigil ei pruugigi probleem olla, suurel osal selle bakteri kandjatest on see loomulik mikrofloora osa. Osadel bakteri kandjatel aga põhjustab probleeme (nagu meie puhul oli, et mitu aastat püüdsime triipe, ultrahelis oli näha, et ov toimus (munarakud küpsesid), mehe spermaanalüüs oli ka korras, minul hormoonanalüüsid ka, mida aga ei tulnud, oli rasedus). Kusjuures ka teise lapse ootele jäädes oli mul see bakter endiselt organismis, aga ei vohanud nii, nagu enne ravi.

Kui sulle arstid on öelnud, et pole probleeme, siis ilmselt polegi, ei ole organismis vohama hakanud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 03.02 15:25; 07.02 20:38;
To report this post you need to login first.
Näitan 8 postitust - vahemik 1 kuni 8 (kokku 8 )


Esileht Rasestumine ja lapse ootamine analüüsid enne raseduse planeerimist

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.