Näitan 17 postitust - vahemik 1 kuni 17 (kokku 17 )

Teema: Appi!!

Postitas:

Ma ei taha minna tagasi tööle..peale lhp…
Ma tahaks teha muid asju, investeerida, tegeleda oma ideedega:, neid nii palju… aga kahjuks need pangalaenu ei maksa ja ma pean minema oma tööle tagasi…

Ma tunnen ennast nii nii nii halvasti, et ma jätan oma beebi juba. Ma tunnen, et kõik plaanid, mis ma teen, lähevad luhta..ma tunnen ennast nii mõttetuna..

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 05.01 23:58; 06.01 00:09;
To report this post you need to login first.
Postitas:

3-aastane ei ole beebi.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 06.01 00:05; 06.01 11:48;
To report this post you need to login first.
Postitas:

MU beebi on 1,4kuud. Ja kutsun teda beebiks niikaua kui tahan.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 05.01 23:58; 06.01 00:09;
To report this post you need to login first.
Postitas:

MU beebi on 1,4kuud. Ja kutsun teda beebiks niikaua kui tahan.

lhp-l võid olla kuni lapse 3aastaseks saamiseni, pole mingit kohustust 1,4se kõrvalt tööle minna, see on tõesti alles beebi.
beebil on isa ka, las tema otsib parema/teise töökoha

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Läksin 3a. lapse körvalt tööle. Tunnen end ka peale seda halvasti, et laps peab olema 5 päeva nädalas lasteaias. Selline tunne, et elu möödubki tööl ja lasteaias. Aga kui saabub jälle nädalavahetus,tusatunne lahtub. Nii me tiksume nädalast nädalasse. Küll see varsti üle läheb, lapsel tekivad sõbrad, ema pole enam olulisim. Küllap see raskustunne hinges ununeb. Aeg parandab haavad…
Aga kui sul nii palju ideid on ja investeerimisoskus, pane aju tööle, äkki õnnestub ikka aastake veel kodus olla ja miskitmoodi lisaraha saada…1,4a. on tõesti beebi. Müü kasvöi midagi maha, äkki on midagi sellist… Tegelikult ise müüsingi ja sain muretult peale vanemahüvitist kodus olla, tegeleda kodukujundusega, käia lapsega igal pool. Töeliselt mõnus aeg!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teemapüstitus tundub teatud põhjustel ebareaalne, aga mis siis. Igasugused imelikud enesetunded lapsega kodus olles ei ole üldse haruldased: mulle piisas ca 10 kodusest kuust, et hakata ennast ühiskonnale kasutu ja mõttetuna tundma ning taolisi juhtumeid on veel palju. Ainus, mis minu puhul aitas, oli osakoormusega töö. Siinse loo loogikaviga tundub olevat selles, et soovid igasuguseid raha nõudvaid ideid ellu viia ja investeerida on tekkinud hetkel, mil VH paari kuu pärast lõpeb ning nähtavasti säästud ja varasemad investeeringud puuduvad, kui rahalistest kaalutlustest tuleneb tungiv vajadus tööle minna.

Soovitused: logistilised skeemid lasteaia asemel. Minu logistilisse skeemi kuulusid esimesel täiskoormusega tööaastal lapse mõlemad vanaemad, enda ja mõnikord ka mehe kodutöö päevad või tunnid ning lapse tööle kaasa võtmine, aasta hiljem lisandus paaril päeval nädalas lastehoid ja alles kolmandal aastal lasteaed, kus saab käia kasvõi 5 päeva nädalas. Kuuldud on keerulisematestki skeemidest, kuhu suuremas suguvõsas on kaasatud nt õed ja kodutöö päevadel üksteise laste vaheldumisi hoidmine. Kui tugivõrgustik puudub, on alternatiiviks lapsehoidja.

Kui senine VH pole olnud oma ideede elluviimiseks investeerimiseks ja säästmiseks piisav, siis jätkuva soovi korral tööst vabaneda, soovitaks esimesel võimalusel tööle minna ja aasta lõpuni täie hooga, võimalusel kasvõi mitmel kohal töötada (kogenud investorite üks esmane soovitus algajatele ju ongi vajadusel lisasissetulek leida) ja samal ajal teha valmis teine laps, kellega rasedana uue aasta algusest taas koju jääda. Vahepeal oleks välja teenitud korraliku suurusega hüvitised, mis muidu sama elustandardit säilitades peaksid tagama võimaluse ka investeerimiseks, säästmiseks jne. Rahalises mõttes on lapsepuhkus Eestis kahtluseta suurepärane võimalus saada täiesti seaduspäraselt senise elu suurimat sissetulekut ja alustada investeerimist, kui enne on tööga vaeva nähtud ja asi ajaliselt läbi mõeldud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

MU beebi on 1,4kuud. Ja kutsun teda beebiks niikaua kui tahan.

Hahaaa, kõva investeerija:D Mida sa sinna tööle lähed, kui raha nii palju üle, et investeerida kannatab. Investeeri lapsesse parem.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 06.01 00:05; 06.01 11:48;
To report this post you need to login first.
Postitas:

1,4-aastane on tõesti alles beebi, minagi ei pannud veel 1,6-aastast kohe lastesõime ning tööd tegin hoopis kodust. Mul oli see võimalus.

Aga ma lohutan sind, et see tunne, et sa ei taha tööle minna ja tahad hoopis muid asju teha, see enamasti möödub enne lapse 3-aastaseks saamist. Minul oli kodus istumisest kõrini umbes siis kui laps sai 2-aastaseks. Siis ta oli juba üsna iseseisev ja oskas ennast ka niimoodi väljendada, et võõrad inimesed jutust aru said. Enne seda said aru ainult lähedasemad pereliikmed, sest sõnad olid puntras või olid tal asjade kohta oma väljendid.

Ole kodus nii kaua kui saad. Investeerima hakkamiseks aga osta mõni raamat, mine kursustele, hari ennast, ega niisama lambist sa ei investeeri midagi.

Igal juhul, võta rahulikult. See aeg, et sa TAHAD kodust välja saada ja tööle minna, tuleb ka.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

1,4kuuse beebi puhul pole veel sünnituspuhkuski lõppenud, sa mõtled tõesti üle.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei taha minna tagasi tööle..peale lhp…

MU beebi on 1,4kuud. Ja kutsun teda beebiks niikaua kui tahan.

Mis sa juba muretsed siis? Kui beebi on 1,4 kuud, siis on peaaegu 3 aastat sul veel LHP lõpuni

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

see on normaalne, et ei taha tagasi tööle. selle jaoks oleks aidanud ehk vh kõrvale panemine, et saaks kauem kodus olla. kui seda pole, siis 1,5 aastase kõrvalt tööle minemine on enamikule naistest reaalsus.
tasub olla tänulik, et meil pole nagu mõnes riigis, et 3 kuuse beebi hoidu peab jätma ja tööle minema.
kas sa selle 1,5 aasta jooksul ei saanud siis investeerida jne, nii et saaks kauem koju jääda? see oleks olnud ju ideaalne aeg katsetada kõige muuga, mida muidu töö kõrvalt teha ei jõua.

pea püsti, küll saad hakkama.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

tee siis järgmine beebi kohe valmis ja saadki rahulikult kodus investeerida…

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

1,4 on pisike ja vajab kodus emaga olemist..kas saaksid tööleminekuga veel veidi oodata? Või väikse koormusega töötada? Või olemasoleva laenuga elamise välja üürida ja ise väiksemal elamispinnal või nt vanemate juures elada? kui sul ideid on, küll sa midagi välja mõtled. Selge, et pangalaen seab omad takistused, aga igale asjale on lahendus.

ise läksin täiskohaga tööle, kui laps oli 2a4k, siis oli ta juba nii asjalik ja suht iseseisev ja tundis lasteaiast rõõmu, nii et läksin tööle ilma süümekateta. panin lihtsalt tuimalt emapalgast kõrvale (hoidsin lhp ajal kokku, endale suurt midagi ei ostnud) ja õnnestus tööleminekuga venitada, eks mees ka aitas jne.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

enamik tuttavaid on emapalgast säästnud, et saaksid kodus kauem olla. mina pidin tööle minema, kui laps oli 1,8. Võtsime hoidja, kes käis kodus – tegin lühemaid päevi, olin lõunaajal lapsega, võtsin vabu reedeid ja pikemaid puhkuseid (olen eraettevõtja), kas mees leidis maksimaalselt aega olla koos lapsega.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oled jah mõttetu, kui treisid lapse mehega, kes ei võimalda sul isegi lapse 3-aastaseks saamiseni kodus olla.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mida nii vaene investeerib ja mismoodi tööl käimine investeerimist takistab?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma tahaks teha muid asju, investeerida, tegeleda oma ideedega:, neid nii palju… aga kahjuks need pangalaenu ei maksa ja ma pean minema oma tööle tagasi…

Investeeringud maksavad pangalaene päris hästi 🙂

Tunnen end ka peale seda halvasti, et laps peab olema 5 päeva nädalas lasteaias.

Teeni rohkem ja tööta poole kohaga. Kui lapse teine vanem teeb sama, ei pea laps üldse lasteaias käima.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 17 postitust - vahemik 1 kuni 17 (kokku 17 )


See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.