Esileht Rasestumine ja lapse ootamine Endometrioos, jagaks mõtteid :)

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 40 )

Teema: Endometrioos, jagaks mõtteid :)

Postitas:

Viimasel ajal olen kuidagi maha rahunenud ja leppinud selle diagnoosiga. Aga huvitavad saatusekaaslaste mõtted seoses selle haigusega.

Endal tuli kuidagi ootamatult see kõik, kunagi polnud probleeme päevadega ja vaevustega nende ajal. 2008 saime oma esimese lapse, mingeid probleeme polnud, 2013 august mõtlesime, et võiks teine beebs meie perre tulla, kuidagi asjad olid kenasti paika loksunud ja tundsime, et õige aeg. Lõpetasin pillid ära ja siis see kõik algas. Peale pillide ärajätmist, hakkas alaselg tuikama imelikult, kuna oli naistearstile juba aeg kirja pandud, kontrolliks kas beebi tulekuks on tervis ikka korras sai arstile muret jagatud, UH näitas tsüsti ja siis kuidagi hakkas kõik kolinal allamäge minema, millegipärast hakkasin ennast süüdistama ja ei osanud kuidagi leppida olukorraga, sest lapsesaamis soov oli selleks ajaks meil kogu perel juba väga suur 🙂
Järgnesid 4 kuud, mil üritati ravimitega nn tsüstist lahti saada, aga ei midagi ja nii ma siis aasta tagasi LAP-il käisin ja endometrioosi II astme diagnoosi sain, arsti sõnad olid kuidagi nii negatiivse alatooniga, et peale nutmise ma ei osanud kuidagi reageerida, seda enam, et polnud endal aimugi mis asi see endometrioos on ja miks mul see on. Arstid võiks kuidagi inimese keeles rääkida need asjad selgeks, aga mulle öeldi suhteliselt konkreetselt, et paar aastat ja siis jääb vaid kunstlik viljastamine. Kõige rohkem oligi mul sellepärast kurb meel, et me ju reaalselt polnud mehega isegi saanud võimalust ise proovida, sest kohe kui UH tsüst avastati ütles arst, et beebi saamise lükkame nüüd küll edasi.
Aga me mehega otsustasime, peale endometrioosi diagnoosi saamist, et tahame ikka ise ka proovida, mis siin enam hullemaks saab minna. 6 kuud võtsin jutti pille, et päevad ei tekiks ja siis anti luba proovima hakata 🙂
Augustist saati oleme nüüd üritanud, pool aastat möödas ja ei midagi, neli viimast kuud määrati ka duphastoni kuur, sellest ma mingit kasu hetkel küll pole täheldanud. Järgmisel kuul uuesti arsile, eks näis mis siis otsustatakse 🙂

Kuna töö on paras stressiallikas olnud, olen alates sellest kuust kodune, ise loodan et sellel on positiivne mõju. Tegelen vaikselt trenniga, loen ja naudin rahu.

Huvtabki, mida olete muutnud oma elus selle diagnoosi saamisel? Ehk on mõnel edulugusid ise rasedaks jäämisel 🙂

Võiks olla selline väike nurgake, kus endometrioosiga naisterahvad oma mõtteid saaks jagada 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mõistan Sind täiesti! Minul diagnoositi endo ca 4a tagasi. Kolded asuvad emakakaelal. Olen läbinud LAP’i ja hüsteroskoopia ja igasugu muid toredaid uuringuid! Kogu “seiklus” aga algas juba 7a tagasi, kui avastati muutused emakakaelal. Peale emakakaela konisatsiooni, mis oli tehtud veidike lohakalt, jäid alles haavandid, mida kõrvetati 2 korda ja nendest arenesid endometrioosi kolded. Ka olen neid koldeid viimastel aastatel koaguleerimas käinud. Mind aga pani imestama see, et võttis 3 aastat aega, et panna mulle diagnoos. Selle aja sees sõin hormoone ja pille jne. Lõpuks vahetasin arsti, kes pani mulle diagnoosi 5 minutiga. Oleks varem õigesti toimitud, poleks ma täna sellises olukorras. Nüüd on nii, et ennem päeavi ja pärast päevi määrib,iga jumala kuu. Ov toimub aga näe, teist last ei õnnestu saada. Teise lapse peale hakkasime mõtlema 2a tagasi.
Nüüd olen otsapidi Novavitas ja mind ootab ees IUI ja kui see ei õnnestu siis IVF.
Aga pole hullu, olen leidnud endas rahu ja kindla meele ja kõik saab ainult minna hästi:)

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ka mina olen täiesti teadlik mida te tunnete. Oleme proovinud oma esimest last saada peaaegu 7 aastat. 4 aastat tagasi saadeti mind LAP’ile et kontrollida munajuhade läbivust. Tulemus oli positiivne ja anti aega veel ise proovida. Aasta hiljem avastati endrod mõlemis munasarjas (ühes oli 3,6cm läbimõõduga munasari ise 2.5cm). Saadeti uuesti LAP opile selle korra tulemusteks oli endode 3 aste ning op oli kasutu kuna olid sama suured 3 nädalaga kui opile minnes. Endod tekitasid minule ka päris suuri valusid mida leevendasin siis valuvaigistitega. Sõin peale seda 7 kuud tablette et äkki aitab, tulemus paranes selle võrra et ühe munasarja sain puhtaks kuid teised oli neid lõpuks kaks tükki pesitsemas. Arst ei andnud mulle ise rasestumiseks mitte mingit lootust, mäletan kuidas arst veel ütles et te ei saa MITTE KUNAGI LAST, see lause viis mu endast väga välja nutsin ohjeldamatult mitu tundi, mehele ei julgenud sõnakestki öelda. Lõpuks võtsin ennast kokku ja tegin esimese sammu viljastus arsti juurde. Tuli oodata pikalt enne kui sai alustada IVF katsetega. Kuid hetkel ma ei kahetse ühtegi oodatud minutit ega ühtegi negatiivset rasedustesti, olen õnnelik et mul IVF lõpuks õnnestus ja ootan oma esimesi lapsi. 🙂
Loodan et ma oma looga kedagi nüüd väga ära ei ehmatanud ja soovin kõigele jõudu ning jaksu võitlemisel oma unistuste nimel!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Arvan, et eks meilgi IVF tulevikus ootamas. Märtsi algusest saab asi selgemaks. Kahju tõesti, et nii hilja avastatakse paljudel, minu puhul läks kuidagi väga kähku selle diagnoosi saamiseni.

Eelmine kuu oli viimane duphastoni kuur ja sel kuul on asi jälle imelik, alakõhu valud tagasi, nädal enne päevi määrib, loodan vaid, et tsüst tagasi pole tekkinud.

Tore kui pikk teekond ikkagi lapseni viib 🙂
Viimane Kägu rõõmsat ootusaega!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kõik on võimalik ning ärge andke alla! Uskuge, et beebi tuleb, siis kui tulema peab lihtsalt. Mina soovisin last alates 2013 suvest, aga mida ei juhtunud oli rasedus ning kaks korda ka katkes. Käinud erinevate arstide juures, aga midagi mulle ei diagnoositud, arvati, et ehk endo kui nii suured valud päevadega (ma ikka minestasin jms), aga UHs polnud näha ühtegi asja, mis seda kinnitaks ja midagi ette ei võetud, LAP vms. Endometrioosi kolded vasakus munasarjas avastas dr.Šois ultrahelis seoses raseduse tuvastamisega 8ndal nädalal! Rasedust see enam ei mõjuta, pool rasedusest juba kenasti läbi ka. Nii et kõik on võimalik 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 11.02 16:10; 16.02 11:06;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Õnneks ei ole endometrioos enamasti siiski surmaotsus. Mina andsin beebile tulekuks vaba tee 2006 suvel, jäin suht ruttu rasedaks, aga see ka katkes sama kiiresti ja siis ei juhtunud enam midagi. 2010 sügisel oli LAP ja avastati endo II-III aste, munajuhad olid korras, kuid ühel munasarjal oli suur n-ö šokolaaditsüst ja kolded ka kõhuõõnes, kõik, mis nähti, ka eemaldati. Zoladex ravist keeldusin ise, olin täiesti positiivne, et nüüd see beebi tuleb. Kui 6 kuud oli täis ja siiski ei miskit, otsutasin, et panen augustiks aja IVFi konsultatsiooniks, aga enne käin veel juunis reisil, et mine tea, millal muidu jälle saab, reisilt tagasi tulles avastasin, et olin juba enne reisi rasestunud, ju see pingelangus seoses otsusega laps IVFi teel saada, tekitas mu organismis midagi, mis soodustas rasedaks jäämist. Paraku oli seda rõõmu vähem kui 2 kuud, sest rasedus peetus. Aga lootus minus säilis, sest olin ju siiski rasedaks jäänud, ent taas ei juhutnud midagi. 2012 sügisel otsustasin ikkagi IVFi kasuks ning 12.12.12 oli siirdamine, mille tulemusel sündis 9kuud hiljem meile meie esimene laps ning üllatus-üllatus täiesti ootamatult ja planeerimata avastasin ennast 6 kuud peale lapse sündi taas titaootel olevat ja meie pisike poeg on tänaseks 2-kuune. Peale kõike seda saime me täieliku jackpoti, meil on 2 last, poeg ja tütar 🙂 ja mulle tundub, et nad tulevad tõesti siis, kui on õige aeg.
Endost aga veel nii palju, et kuigi öeldakse, et endot ravib rasedus ja menopaus, siis minul rasedus endot siiski ära ei võtnud. Kuna mul on mõlemad lapsed sündinud keisrilõikega, siis esimese keisri käigus kõrvetas arst ka nähtavaid endokoldeid ja teise keisri epikriisis on ka kirjas, et näha oli üksikuid endo täpikesi.
Ja ma ei muutnud seoses endo diagnoosiga oma elus midagi.

Teemaalgataja, küllap kõik läheb lõpuks hästi, pesamuna tuleb siis, kui on õige aeg 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 11.02 23:07; 13.02 15:05;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kägu 16.10

Õnnesoovid sulle su väikese ime ootusajaks 🙂
Päris ise jääda rasedaks endoga, seda saab vist tõesti väikestviisi imeks pidada 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kägu 23.07

Seda olen päris palju lugenud, et kui IVF teel üks laps saada, siis võib väga vabalt loomulikul teel teist ootama jääda. Nii tore, et teil ka nii läks, kujutan ette seda rõõmu tunnet 🙂

Meil üks laps olemas ja oleme mõelnud alati, et kaks last võiks peres ikka olla, aga kui endo diagnoosi sain siis hakkasime mõtlema, et võiks lausa kolm kokku olla ja kui tõesti läheks ka nii, et ühe IVF teel ja üks loomulikult siis oleks super lihtsalt 🙂

Seda nad tõesti väidavad, et see haigus nn uinub raseduse ajal. Aga kui lapsed nüüd käes, siis mis ravi nüüd saad v ei saa? Huvitabki, et mida siis menopausini naised tegema peaks? 🙂 Osadel ju väga hullud valud jms.

Tänud ja ma olen nõus täitsa ootama seda õiget aega, peaasi et tuleb 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

olen kägu 23.07

ei saagi mingit ravi, tuleb lihtsalt ära kannatada, ise olen ka tavaliselt päevade ajal esimesed 2 päeva pideva ibumetiini laksu all, muidu ei ela üle 🙁

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 11.02 23:07; 13.02 15:05;
To report this post you need to login first.
Postitas:

16:10 Kägu olen taas. On küll ime, seda eriti, et me ju polnud sellest endost ise teadlikudki 🙂 Aga endot “ravibki” näiteks rasedus, need hormoonid vähendavad endometrioosi koldeid ning sellepärast ongi tõenäosus ise rasestuda suhteliselt peatselt peale sünnitust kui endo pole veel uuesti lokkama hakanud. Samuti ravitakse antibeebipillidega, see ka hoiab endometrioosi kontrolli all ning sümptomid nagu kõhuvalud jms on väiksemad. Praktikas kasutatakse veel sellist skeemi, et 6 kuud antibeebipille ning siis proovitakse koheselt rasestuda, lootes, et endo veel “magab” pillide kuurist.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 11.02 16:10; 16.02 11:06;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Rasedus võib endo ka täiesti välja ravida. Endometrioos on ju haigus, kus emaka limaskest kasvab emakast väljaspool. Peale rasedust venib enamikel naistel emakas suuremaks ja tihti pidi peale seda limaskest kenasti sinna ära mahtuma ja välja enam ei trügi. Vähemalt minu arsti sõnul:)
Beebipillidega seda tõesti ravitakse, sest endo saab jõudu nn. menstruaaltsükilist ehk päevadest. Pillidega päevi pole ja endo kolded närbuvad. Suuri liiteid need muidugi ei eemalda ja selleks on vaja ikka LAP-i.
Ise käisin oktoobris LAP-il ja õnneks munajuhad olid puhtad ja liited olid kusepõie ja emakakaela juures. Need said arsti sõnul kenasti eemaldatud, kuid kusepõie sein oli endo täpikesi täis ja sain 6-kuulise Visannette ravi. Nüüd hambad ristis võtan neid tablette, kuigi tahtmine on pooleli jätta, sest kõrvalmõjuna on minu näonahk hävitatud. Õnneks on ainult 2 kuud veel jäänud. Ja pärast seda loodan ise küll koheselt rasestuda, sest arst arvas, et mingeid takistusi ei tohkiks siis enam olla.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina olen ka endometrioosi diagnoosiga. Olen opil käinud 2x. Esimesel korral oli arst täiesti kindel, et endo, kuid labor seda diagnoosi ei kinnitanud. Võtsin pärast oppi Yaz pille c 3 aastat ning siis hakkasin tundma jälle valusid ning otsustasime arstiga korrata operatsiooni. Siis sain ka kinnituse, et endo. Pärast seda pidin 6 kuud Visannette tablette sööma, mis õnneks kõrvalmõjusid mulle ei avaldanud. Nüüd siis ravi läbi ja üritan rasestuda. Minu arsti seisukoht oligi selline,et kui ma beebit perre ei plaani, siis pean kasutama tablette, et endo ei saaks uuesti võimust võtta. Rasedus pidi jällegi endot ravima 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Huhh, mul tekkis vahepeal suur hirm, et tsüst tagasi, aga täna arstil käidud ja kõik tip-top.
Kõik korras ja toimib nagu kellavärk, aga kahjuks mida ei ole on siiani rasedus 🙁

Aga otsustasime, et neli kuud veel duphastoni võtan ja siis viljatusraviarstile. Et nüüd stressitase mul ka nulli viidud seoses töölt ära tulemisega ja kevad kaunis aeg, pea helgeid mõtteid täis 🙂

No ikka loodan, et saame ise selle asjaga hakkama 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hei! Kuigi teema on aasta tagasi tehtud siis kuidas siinsetel beebitegijatel läheb?
Endal avastati endometrioos 2009 aasta alguses. III aste ja suured shokolaaditüstid. Tehti LAP ja määrati 6 kuud zoladex süstid. Peale zoladexi jäin koheselt beebiootele, isegi päevi ei tulnud vahele. 2010 aprill sündis laps erakorralise keisrilõikega 8ndal raseduskuul. Praeguseks kodus rõõmus 5 aastane poisiklutt ja uue beebi soov on suur. Võtsin 2011-2015 beebipille, st päevi üldse polnud, et haigus tagasi ei tuleks. 2015 maikuus lõpetasin pillide võtmise ja sain arsti poolt rohelise tule. Tsüste pole, kasvajamarker norm, valud puuduvad, tsükkel täiesti normaalne. Mida pole on, aga rasedus. Abikaasaga oleme vahekorras sõna otseses mõttes iga päev, välja arvatud päevade aeg.
Maikuus lähen tagasi arstile ja eks siis vaatab kui aasta täis on.
Mis vanuses Te muidu siin olete? Ise olen 28, arvatavasti vanus ka juba mängib rolli. Või polegi siis mul võimalik ilma abivahenditeta rasestuda.
Kas alati järgneb siis kohe kunstlik viljastumine?
Oeh pinge on peal küll ja samas ei saa nagu mitte mõelda ka beebitegemisele 🙁
Jagage mõtteid kui siin on veel endometrioosiga beebitegijaid 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul ka endometrioosi diagnoos. 2012 LAP, kus eemaldatud kolded ning raviks pidin kasutama Yaz pille, kahjuks oli endo nii agressiivn, et 2014 läksin tuima kõhugaluga vasakul küljel tagasi enda arsti juurde, kus järjekordne LAP ning eemaldati kolded ning raviks tookord oli Visannette 6 kuud, pärast mida anti roheline tuli rasestumiseks. Rasedus saabub teisel kuul ning praegu olen kuu lõpus 5 kuusteks saavate kaksikute poiste emme 🙂 jõudu, jaksu, positiivset meelt!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina olen selle teema algataja, hetkel on aega edasi läinud kõvasti.
Vahepeal kolisime, kuna elasime varem väiksemas kohas, seal päris viljatusravi arste polnudki.
Uues kohas pöördusin sügisel 2015 viljatusravi arstile, soovitan kõigil, kel vähegi võimalus oma ala spetsialistide juurde pöörduda, asjad hakkavad palju kiiremini liikuma, kui tavalise naistearsti juures käies.

Avastati 3 endo kollet, kartsin jubedalt, et uus LAP ootamas, aga õnneks ei näinud arst selleks vajadust. Määras visannette ravi, paar kuud ise proovimis aega ja mais on mind kunstlik viljastamine ootamas.

Aga hetkel ei taha midagi ära sõnuda, aga sain eile testile triibud, kirjutasin arsile ja ootan vastust.
Väga suur pabin on hinges, sest ei julge veel rõõmustada 🙂

Lootust ei tohi kaotada mingil juhul!

Minul selle haigusega iga kuised kõhuvalud jms, ainult duphaston aitas määrimise ja osaliselt ka valude vastu, samuti oli visannette ravi ajal kõik suurepärane.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Palju, palju õnne sulle 🙂

Sinu lugu annab mullegi lootust, et kõik on veel võimalik 🙂

Mõnusat kosumist ja paisumist Sulle 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aitäh Mammu23 🙂
Hetkel ootan kannatamatult millal saabuks 06.05. siis tehakse UH, loodan et kõik hästi.
Eelmine nädal tehti veretest, HCG oli 550.

Endale tundub, see kõik hetkel veidi uskumatuna veel, heljun kuskil pilvedes 🙂
Mees ka nagu puuga pähe saanud, taban teda tihti mind heldinud pilguga vaatamast.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu rasedus kahjuks katkes, enne kui esimesse plaanilisse UH sain minna.
Eks uuel nädalal võtan raviarstiga ühendust ja näeb mis siis edasi saab.
Aga sain vähemalt kinnitust, et vaatamata endole, olen võimeline siiski ka ise rasestuma.

Jõudu ja jaksu kõigile, kindlasti palju helgeid mõtteid ja mitte lootuse kaotamist!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oi, kui kurb uudis. Tunnen kaasa 🙁

Vähemalt andis see sulle teada, et on lootust ise rasestuda. Ma usun, et uued triibud tulevad peagi ja need jäävad püsima. Võiduka lõpuni 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ka mina rasestusin ise. Endo avastati 2,5a enne seda. Endost võisid olla päevade aegsed kõhuvalud, aga need olid muutlikud – mõni kuu oli vaja rohtu võtta, teinekord polnud eriti vigagi. Tundus sõltuvat mu kehalisest aktiivsusest/passiivsusest ning raudrohu ja naistepuna tee enne päevi ka nagu leevendas olukorda.
Tehti Lap, eemaldati kolded munasarjadest jm, seepeale sain vist 3 kuud mingeid kolekalleid süste, seepeale käisin 2x aastas kontrollis ja tsüste uuesti ei tulnud. Aasta peale ravi abiellusin ja kui u 10 kuud olime proovinud rasestuda, siis naistearst ütles, et vanust mul juba omajagu (35 sel ajal), peaks uurima ja rasestumisele kaasa aitama. Ise ma veel ei muretsenud. Saatis kõigepealt mehe uuringutele. Aga enne kui mees oma tulemuse teada sai, olid triibud olemas. 🙂

Pärast kaksikute sündi olen vaid korra kontrollis käinud, siis tsüste polnud. Rohkem pole leidund aega minna juba mitu aastat. Vähemalt kõht niipalju ei valuta enam päevade ajal, määrib küll enne ja pärast ja muidu kehv olla. Rohkem pole ka proovinud rasestuda, kaksikute ja vanuse tõttu.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tere!

Jagaksin ka oma lugu.

Kuna minul on alati päevad olnud väga hullud, nii valuliselt kui ka jooksu mõttes, siis ma ei osanud esialgu miskit kahtlustada.

Pille võtsin esimest korda kui oli 19 (aastal 2011, mehega olime koos aastast 2010). Sai mehega (eksmehega) nii kokkulepitud, et hakkan pille võtma. Pillid panid asjad paika, kõik toimis ja minu õnneks võtsin kaalust alla aga rinnad paisusid :). See oli positiivne! ( Yasminelle pille kasutasin). Paari aasta pärast kui lahku läksime, otsustasin, et mina pille ei vaja. Jätsingi pillid ära, aga siis tekkisid suht kohe valud ja pidev väsimus ja nõrkus ja kohutav olek. Kuna olime eksmehega mingi aeg kokku saanud ja kohtumine lõppes jahm khmm ( vast juhtub ka teistel) ja siis ma juba enam pille ei võtnud, kahtlustasin ehk olen rase. Päevad hilinesid juba 2 nädalat, lõpuks oli ka nii halb olla igapäevadel ja tekkisid kõhuvalud, nii et eksmees põrutas järgi viis mu emosse. Haiglast sain paari tunni pärast minema saatekirjaga, et tulge homme uuesti ja saadame kohe naistearstile. Eksmees oli ehmunud kui ka õnnelik, et noh tema on minuga alati last tahtnud… Järgmine päev kontrolli minnes küsis arst, et kas laps oleks oodatud ( mis ma ikka vastan, et mehega lahus ja ei ole ?), et ikka jah kuna tegelikult mina olen hull lastearmastaja :). Vaatas mu üle, ja ütles et tundub siiski et tulevad päevad aga päris kindel selles ei saa olla. Pidin kindlasti helistama uuesti kui ei ole hakanud, siis uuritakse edasi. Päevad siiski hakkasid õhtuks.

Edaspidi siis arvasin ja pidasingi neid valusid ja halba olekut päevade eelnevaks sümptomiteks.
Olin ikka hädas oma päevadega, kui teised sõbrannad kurtsid väikest kõhuvalu ja peavad sidet kasutama, siis mina laksasin sisse endale iga 4 tunni tagant kaks korda 400 ibumetini, et kuidagigi oli. Kõht oli hullult paistes, alaselja valud, kõhuvalud, topelt kaitse all ( suur side ja suur tampoon, mida käisin ka iga 2 tunni tagant vahetamas esimesed 3 päeva kindlasti). 4ndal päeval sain alles end inimese moodi tunda. Mingi aeg läksin oma naistearstile, kes hoolikalt kuulas mind ning otsustasime, et kuigi mul suguelu polnud juba pikalt, hakkan ikkagi pille võtma (YAZ aastal 2014), et saada päevad kontrolli alla. Asi muutus hullemaks, kõik läks sassi. Päevad ei tulnud siis kui pidi olema pillivaba periood, näonahk läks tuksi, valud olid ikka. Lõpuks loobusin nendest ka. Kannatasin lihtsalt, kuni 2014 novemberikuus päevad hilinesid järsku 2 nädalat ( olin endale tõmmanud telefonisse appi, mis luges kunas päevad algama peaksid) ja kui nad hakkasid, ma ei tahtnud enam elada. See oli midagi õudsat, ma karjusin valudest ja olin kõveras maas voodi kõrval nutsin, lihtsalt niiiiiiiii kohutavalt valus oli 🙁 !!!! ja see jama kestis kuskil 2-3 päeva ! Ükski valuvaigisti ei mõjunud, olin paistes ja valudes. Jooksu nagu polnudki aga valud olid ulmelised!

Mainin ära, et käis pidevalt arstide vahelt oma kõhuvaludega ja kõik arvasid ainult, perearst oli ka nii lammas, et igakord kui sisse astusin olin tema arust rase. Ütlesin, et selleks peab midagi tegema ka, et enam seda juttu ja diagnoosi kuulda ei taha. Tänu nendele valudele ei käinud ka mu kõht enam läbi ja minul oli see olukord midagi uut ja jubedat, sest vetsus käimine päästiski mind nendest valudest kui teise häda ära tehtud sai.

Perearst LÕPUKS saatis minu vingumise peale mind Tartu ma enam arsti ametinimetust ei mäleta, aga seedekulgu uurib ning rääkisin oma mure ära. Arst oli noormees, kes võttis asja väga tõsiselt, palus tuua kõik proovid ja saatis ultrahelisse. Sain temalt vastuseks, et kõik on korras aga teda paneb ikkagi muretsema, miks mul kõht valutab ja nii hullud naistevaevused mind kimbutavad. Palus, et võtaksin oma naistarstiga ühendust ja uuriksin endometrioosi kohta. Kui ise selle kohta googeldasin ja lugesin, siis pidin nutma hakkama, et võibki vabalt olla. Mind ajas nutma just mõte, et äkki asi juba nii kaugel, et ei saa lapsi 🙁 !

Minu naistearst võttis seda väga tõsiselt ning suunas endometrioosiga rohkem kokkupuutunud naistearsti juurde edasi. Ultrahelisse saadeti, avastati paremalpool midagi tsüsti laadset umbes 5 cm suurune ollus. Sain peale 4 kuuks pillid, nime enam ei mäleta ( suvi-sügis 2015) ja pidin siis uuesti ultrahelisse minema ( olin seal ka korduvalt käinud nagu püsiklient juba..See siis, mida tehakse sisemiselt, õõh jube!). Mitte midagi polud muutunud, olukord sama!
Arst lootis, et pillid muudavad selle tsüsti väiksemaks (lootis, et on tavalise munasarjatsüst, mida ma ka läbi elanud olen.. see mul lõhkes 2014 talvel). Siis arst ütles, nüüd on nii, et see siiski on endometrioos ja teeme sulle nii kiiresti operatsiooni kui saab. Ma hakkasin ikka väga nutma :(.

Detsembris käisin kontrollis, ja operatsioon (laparoskoopia) toimus 18.01.16. Eelnevalt tegi arst kontrolliks, et poleks pahaloomuline endometrioosiline tüst, igasuguseid uuringud ja proove. Õnneks oli kõik korras ja kui alguses arst kinnitaski, et ei pruugi lapsi saada, siis seekord ütles, et lootust on. Nii palju mul vedas, et see tsüst polnud kuskile end kinnitada jõudnud, ja endo koldeid ka pole, siis mul on rasedaks jäämise võimalused suuremad.

Kohe peale oppi sain Visanette ravimid peale. Arst ütles, et teeme 4 kuud kuuri, aga kui 2 kuud läbi on helista teeme kontrolli. Kui 2 kuud sai täis siis kontrolli minnes arst küsis, kas päevad jäid ära. Vastasin, et ei ja pikaks venisid. Valusid polnud aga määris kaua lihtsalt. Arst ütles, et selge need peavad ära jääma teeme ravi 6 kuud ! Ma vahtisin suu lahti, et päriselt ??? Ma olin selle kahe kuuga juba niimoodi juurde võtnud, et ma mõtlesin apppiii!!! suvi ja mina olen nagu ema elevant!
Nojah, tuleb kannatada. Nüüüd sai mul 4 kuud ravimeid võetud ja helistasin arstile, et kas midagi muud ei saa teha, et ma olen pea 10 kg juurde võtnud ja ma lihtsalt ei suuda enam, midagi selga ei lähe koguaeg igatepidi paistes ja krdi raske on olla. Arst oli nõus ära jätma juhuuu!! Ültes, et seda on tõesti palju, et kuna päevad olid ka ära jäänud ilusasti, siis ärgu ma enam võtku ja 9.06.16 lähen kontrolli. Arst küsis, et kas paneme pillid peale või hakkan beebit meisterdama, siis minu vastust oli kindel, et soovin last saada. Hetkel mul maailma parim mees, kes hoolib minust nii palju ja on ka lapse saamiseks valmis ja õnnelik, siis mis me enam ootame 🙂 !

Jube pikaks sai ja võib olla vigu palju vabandan, aga ehk kellegil kasu!
Arst natuke kahtlustab ja ma ise ka, et võin juba rase olla, aga ma ei julge unistada :). Mainin ära, et hetkel olen 24 :).

Kõike kaunist!
M.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tere!

Mina pean ka natuke auru välja laskma. Satun end ikka aeg-ajalt mõtetelt, miks mul endometrioos, miks ma ei võiks rasedaks jääda jne. Kohe kurb hakkab endal 🙁 Samas mõtlen, et mul tegelikult üks laps juba olemas ja kõik nagu hästi 🙂 Kuidas Teie endometrioosiga toime tulete?
Ma püüan mõelda ka nii, et elus on veel hullemaid asju ja mul vähemalt üks laps olemas. Aga ikkagi tahaks nii teist last ka, kui arvestada seda, et laps ise ka tahab õde või venda, teised ka uurivad, millal siis teine beebi tuleb jne. Ohh vahest tekib selline nõutu ja kurb tunne. Ma panin endale viljatuskliinikusse aja ka kinni 30.augustiks, sest mu enda arst ütles et kui 6-8 kuu jooksul ikka ei õnnestus ise rasestuda, pean pöörduma sinna. Praegu läheb mul 6 kuu üritamast. Nii loodan, et jääks ise rasedaks 🙂 Eks lootus sureb viimasena 🙂 Aga seda ma tean, et lähen võiduka lõpuni, olgu selleks siis kasvõi IVF 🙂 Alla ma ei anna, vähemalt hetkel on selline tunne, kuigi on ka päevi, kus ei tahaks selle rasestumisega üldse tegeleda, mõtlen liiga palju juba sellele.

Edu meile naised!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mammu23 ega mul ka viskab päevi vahele, kui tunnen, et enam ei jõua. Tuttavad jäävad järjest rasedaks, pered suurenevad. Mind eriti häirib, kui tullakse ja öeldakse, et teil ju nii tore laps, miks siis rohkem lapsi ei taha saada?! Aaa noja vot siis lööb mul küll kaane maha, mis mõttes ei taha. Tahame küll ja kuidas veel.
Nüüd ma ei teagi, need aprillis saadud triibud tunduvad ka justkui unenägu, mida ma ette kujutasin.
Aga ehk oligi see selle tulemus, et lasin täiesti vabaks, sest teadsin mais kunstlik ootamas. Mingitel OV testidel ei näinud mõtet, kõige naljakam ongi see, et tean täpselt millal asjatasime ja see ei langenud üldse õigele ajale. Noja nüüd kui arst ütles, et paar kuud tee OV teste ja toimetage õigel ajal, mul juba paljast OV testide tegemise mõttest hakkab sees keerama. Mõtlen, et ehk see kuu teen, aga järgmisel kuul lasen minna asjal. Septembris kunstlik ootamas.

Veidrad stabiilsed alaselja ja alakõhu valud ka sellest kuust platsis, kuigi muidu on duphaston mu olemise väga heaks teinud. Ei oska siin midagi enam mõelda 🙂

Ära muretse, küll tulevad sinu triibud ka! Minu omad ka 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mammu23 ega mul ka viskab päevi vahele, kui tunnen, et enam ei jõua. Tuttavad jäävad järjest rasedaks, pered suurenevad. Mind eriti häirib, kui tullakse ja öeldakse, et teil ju nii tore laps, miks siis rohkem lapsi ei taha saada?! Aaa noja vot siis lööb mul küll kaane maha, mis mõttes ei taha. Tahame küll ja kuidas veel.
Nüüd ma ei teagi, need aprillis saadud triibud tunduvad ka justkui unenägu, mida ma ette kujutasin.
Aga ehk oligi see selle tulemus, et lasin täiesti vabaks, sest teadsin mais kunstlik ootamas. Mingitel OV testidel ei näinud mõtet, kõige naljakam ongi see, et tean täpselt millal asjatasime ja see ei langenud üldse õigele ajale. Noja nüüd kui arst ütles, et paar kuud tee OV teste ja toimetage õigel ajal, mul juba paljast OV testide tegemise mõttest hakkab sees keerama. Mõtlen, et ehk see kuu teen, aga järgmisel kuul lasen minna asjal. Septembris kunstlik ootamas.

Veidrad stabiilsed alaselja ja alakõhu valud ka sellest kuust platsis, kuigi muidu on duphaston mu olemise väga heaks teinud. Ei oska siin midagi enam mõelda :)

Ära muretse, küll tulevad sinu triibud ka! Minu omad ka :)

Aitäh Sulle kaasa mõtlemast 🙂 Vahest ongi nii hea kuulda inimeste mõtteid, kellel samad mured ja rõõmud 🙂 Aitäh!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina ka mõtlesin vahepeal siin OV teste tegema hakata, aga siis loobusin, kuna arvasin, et mõtlen niigi palju sellele rasestumisele ja kui veel testin end iga päev, siis täitsa segane oleksin valmis peagi 🙂 Ma kardan, et siis ma muule ei mõtlegi, kui lapse saamisele 🙂

Ma loodan, et peagi meie unistused ja soovid täituvad 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tere!

Mina vaatasin eile ITK Viljatuskillinikus tehtud intervjuud ja seal räägiti ka endometrioosist ja isegi IFV-ga on raske rasestuda. Mul kadus nagu igasugune lootus nüüd 🙁

http://tallinnatv.eu/index.php/saated-sarjad/tervis/terve-tervis

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ta ütleb seal, et kulub rohkem aega lihtsalt, rohkem ringe aga lootust on meil kõigil, tuleb ainult uskuda 🙂
Oh ma tean, mul ka vahepeal sellised nukrad mõtted, kui jälle kuu möödas ja negatiivne test vastu vaatab. Aga mina usun, et sügisel kunstlik minul õnnestub, peab lihtsalt õnnestuma 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

2yhes…sinu positiivsus on nnii hea 🙂 Ma ka ikka loodan, aga alati kui punased kohal, siis kurbus ka platsis 🙁 Eks ma nii kaua loodan, kuni 40.eluaastani, kui ikka jaksu sellega tegeleda 🙂

Võiduka lõpuni!

Ma soovin Sulle kiireid triipe 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen selle teema algataja 2yhes. Kogemata läks Käona

Nonii, mina siis lõpuks oma teemasse kirjutamas taas 🙂

Jaa meil on häid uudiseid.

Aprillis saadud triibud kahjuks katkesid, rõõmu oli neist meil vaid kaks nädalat. Kuu pidime pausi pidama ja siis saime jälle rohelise tee proovimiseks 🙂
Noja siis proovisimegi, kuu ja kaks jaa 🙂 Arsti juures käisin OV kontrollimas, duphastoni võtsin jätkuvalt kuust-kuusse. Koguaeg teadsin, et sügisel kunstlik ootamas 🙂

Raviarst arvas, et paar kuud proovime veel serophene+ovitrelle+duphastoni ka ära ja, kui siis ka triipe ei tule ongi kunstliku aeg käes 🙂

Septembris siis võtsin esimest korda tsükli 3-7 päevani serophene, tsükli 10päeval tegin ovitrelle süsti ja 12ndast päevast läks duphaston peale. Ausalt oli sellest vist kohe aru saada, et midagi toimub. Selline möll käis kõhus, et tegin isegi siia foorumisse teema, et kas see normaalne. Valutas, kiskus jms kõik veel. Tsükli 22päeval tegin testi ja seal nad olid, minu triibud. Hele küll ja arst arvas ka, et ehk annab veel ovitrelle süst selle triibu hoopis, aga minul süda aimas juba siis muud ja õieti arvas ka 🙂 Kaks päeva hiljem olid testil juba väga rasvased triibud ja mina rase, mis rase 🙂

Edasi järgnesid väga närvilised 4 nädalat, mil pidin ootama UH aega. Veresteste ei tahtnud ise minna andma, et kui katkeb siis katkeb, mis see veretest selle vastu ikka aitab, seekord oli ka toetav ravi duphastoni näol peal, see tekitas natuke kindlamat tunnet.

Ja siis saabus see kaua oodatud päev ja nüüd kõige vahvam uudis üldse, mis olla saab. Me ootame KAKSIKUID 🙂 Ja päriselt ongi neid kaks, esimesel UH sain ma leebelt öeldes shoki osaliseks, aga serophene üllatas meid siis sellisel moel siin elus 🙂

Eile oli Oscar test ja meie tegelased terved ja tublid. Saabumas on meie perre segapaar, niiet mina ei oska elus enam küll midagi rohkemat tahta.

Oleme nii kaua seda rõõmu oodanud ja nüüd saame kohe kaks rõõmurulli korraga, täiuslik.

Niiet kõik teie endometrioosiga elavad naised, see ei ole kindlasti maailma lõpp. Minule alguses tundus, et on. Ja nüüd kolm aastat hiljem, tunnen, et pole ma midagi nii viljatu 🙂

Kõigile rasvaseid triipe, meie haigusest olenemata!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 40 )


Esileht Rasestumine ja lapse ootamine Endometrioos, jagaks mõtteid :)

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.