Esileht Tööelu, raha ja seadused. Ettevõtte pankrott lapsehoolduspuhkuse ajal

Näitan 7 postitust - vahemik 1 kuni 7 (kokku 7 )

Teema: Ettevõtte pankrott lapsehoolduspuhkuse ajal

Postitas:

Tere!

Minul mure järgmine: Olen hetkel lapsehoolduspuhkusel ning ettevõtel, kus töötasin, hetkel pankrotimenetlus. Ise avastasin selle juhuslikult, mind sellest keegi ei teavitanudki. Võtsin ühendust pankrotihalduriga ning pean talle esitama nüüd nõudeavalduse. Sellest aga tekkiski mul probleem, et mida mul siis õigus nõuda on. Saan aru, et dekreedi ajal tekkinud puhkuse päevade eest (neid vist 6?), aga kas on õigust ka nõuda koondamistasu ühe kuupalga ulatuses ja mismoodi ma seda puhkusetasu arvestan?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Rsp(dekreet) kestab 140p, selle ajal tekib min 11 puhkusepäeva(kui puhkus muidu 28p), kui neid enne rsp ei võtnud, siis muidugi õigus nõuda.

Sisuliselt peaks toimuma koondamine st 1 kuupalk koondamishüvitist ka.

Ja kindlasti see, et sinu töölepingu lõpp korrektselt vormistatakse, et saad kohe Töötukassasse pöörduda, sul on õigus töötuskindlustushüvitisele (NB! ära oota lapse 3a saamist, pöördu varem)

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

lisaks koondamistasule ju ka etteteatamisaja puudumise kompensatsioon, sõltub tööstaažist

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 16.02 17:07; 16.02 19:28;
To report this post you need to login first.
Postitas:

No normaalses firmas arvutab raamatupidaja kõik need asjad välja, need peavad inimesel koondamise hetkel teada olema juba. Meie tegime nõudeavalduse ninast sabani valmis, töötajal jäi üle vaid allkiri panna. Küsi nõu tööinspektsiooni juristi nõuandetelefonilt.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 16.02 18:22; 18.02 13:17;
To report this post you need to login first.
Postitas:

No normaalses firmas arvutab raamatupidaja kõik need asjad välja, need peavad inimesel koondamise hetkel teada olema juba. Meie tegime nõudeavalduse ninast sabani valmis, töötajal jäi üle vaid allkiri panna. Küsi nõu tööinspektsiooni juristi nõuandetelefonilt.

sealsed juristid ei aita arvutada

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 16.02 17:07; 16.02 19:28;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lihtsalt infoks neile, kel toööandja pankrott samaaegselt vanemahüvitise perioodiga. Mina pidin tagasi maksma osa vanemahüvitist, sest pankrotimenetluse käigus selgus, et tööandja oli jätnud mitme kuu sotsmaksu tasumata, kuid minu vanemahüvitis oli arvestatud deklaratsioonide järgi ja suurem, kui oli alust saada makstud sotsmaksu järgi. Alati seda muidugi ei juhtu, peab olema eriline ebaõnn, et arvestamise ja pankroti ajastus just selliseks kujuneb.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

No normaalses firmas arvutab raamatupidaja kõik need asjad välja, need peavad inimesel koondamise hetkel teada olema juba. Meie tegime nõudeavalduse ninast sabani valmis, töötajal jäi üle vaid allkiri panna. Küsi nõu tööinspektsiooni juristi nõuandetelefonilt.

sealsed juristid ei aita arvutada

Loomulikult ei aita arvutada, aga see ongi ebanormaalne, et inimene ise peab arvutama nõude suurust. Ma pole veel kuulnud, et keegi tavatööline peaks ise pankroti puhul selle välja arvutama. Selle arvutab ikka firma välja. Pigem mul tekib tahtmine pankotihalduri peale kuhugi kaevata, et ta ei ole koondanud kõiki töötajaid ja on koondanud firma raamatupidaja enne kui too on välja arvutanud kõik firma kohustused töötajate ees.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 16.02 18:22; 18.02 13:17;
To report this post you need to login first.
Näitan 7 postitust - vahemik 1 kuni 7 (kokku 7 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Ettevõtte pankrott lapsehoolduspuhkuse ajal

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.