Esileht Koolilaps Jõuluvana tegi kurvaks

Näitan 11 postitust - vahemik 61 kuni 71 (kokku 71 )

Teema: Jõuluvana tegi kurvaks

Postitas:

Viga oli juba see, et kokkulepe oli “mäng või raamat”, oleks pidanud olema “mäng” või “raamat”.

Uhest küljest on sul õigus, et lastel on kinkidele liiga suured ootused, aga teisest küljets, selliste kollektiivis tehtavate ja avatavate kinkide puhul on täiesti selge, et lapsed hakkavad oma kinki võrdlema teiste omaga aja pettumus on kerge tulema.

Küllap oleks ka siis tekkinud probleem, et miks tema sai lahedama raamatu või parema mängu. Kõik ei meeldi kunagi kõigile, aga laste kollektiivis peaks kingitus olema kõigile täpselt sama, siis jääb vähemalt see võrdlusmoment ära, isegi kui kink nii väga ei meeldi, sest teised ei saanud ka paremat asja.
Järgmine kord tehke nt õpetaja soovitusel kollektiivselt midagi, mida neil kõigil koolis vaja läheks, kui komme jms ei taha teha. Nt mingi tarve, mida saab õpetaja loovaks tegevuseks tundides ära kasutada, plastiliin/savi või mingid joonistustarbed. Isegi kui mõni laps pettub, siis seda on väiksematele lastele suht kerge serveerida, et näed, kooli jõuluvana toobki selliseid asju, mida koolis vaja on.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu allergikust laps tuli koolist kommipakiga ja vaatas päris kurvalt neid kalevi draakonikomme, mis on tõelised allergiapommid ja mida ta süüa ei või. Ütlesin, et kodus on igasugu muid komme küll ja pole mõtet nii tühise asja pärast pead vaevata.
Noorema tütre lastaia rühmas tegi iga lapsevanem lapsele ise kingi, kokkulepe 10 eurot. Mina ostsin play dohi jäätise kaunistamise komplekti (9,97 eur) ja kuna lapse sõbra ema oli haige ja poes käisin mina sai lapse sõber samasuguse. Mõlemad lapsed olid rõõmsad aga meie kõrval istunud tüdruk, kes sai kokkulepitust tuntavalt kallima lego komplekti oli pettunud, et tema sellist ei saanud.
Ja oli näha, et nii mõnigi lapsevanem ei pea hinnapiirist kinni. Üks isa ütles juba koosolekul, et tema oma lapsele kräppi ei osta ja 10 euro eest normaalset kinki ei saa. Mina sain ja selle plastiliiniga mängitakse siiani. Kuigi kodusel jõuluõhtul oli kinke veel teisigi.
Oma lapsepõlvest mäletan, et villane sokk ja marati dress olid pubekana ikka tõeline pettumus.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sa räägid lasteaia lastest jah neile saad osta plastiliini, aga koolilapsele sa ei osta plastiliini. Olen selle isaga täiesti nõus, kes ütles et tema kräppi ei osta, mina ka pole nõus 10€ lego ostma koolilapsele, meil on see aktiivses kasutuses u 10min ja siis ta muutub lihtsalt legoklotsideks ja neid ma ka pole nõus 10 euro kaupa ostma. See ju sama mis sina ütlesid kommide kohta mida su laps ei saa tarbida. Ütleksin ikkagi et kõige turvalisem on raamat mille ostab vanem ise või kommipakk allergikute vanemad ostavad pähklid või puuvilja paki ka kuivatatud puuviljad. Koolilapsele 10 raha eest ka lauamängu eriti pole kuna mis saadaval on odavad lauamängud ja kaardid need on ju müügil olnud ju aastaid ja enamikes kodudes olemas ja kõiki ei pea ma ka vajalikuks, asja ostma pean ju ikkagi mina ja siis ikka otsustan mida olen nõus ostma ja mida mitte.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 22.12 12:00; 22.12 12:58; 22.12 15:42; 23.12 09:09; 02.01 15:14; 10.01 10:11; 10.01 10:55; 13.01 09:26;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu lapsed tunnevad üldiselt kinkidest rõõmu. Mina isiklikult eriti mitte. Lapsi kodus 4. Üks laps on mul kodus, kes loeb iga päev raamatut. Peaaegu igapäev üks raamat! Aga tema ka ütleb, et ta ei taha kingiks raamatut – tema meelest on palju “mõistlikum” neid laenutada raamatukogust. Kodus on ka iga lapse toas päris suur riiul raamatutega. Minu meelest pole ka mõtet neid sinna riiulitesse koguda. Ainukesed mõistlikud raamatud on minu silmis teatmeteosed, sõnaraamatud jms. Muidugi on ka väga häid jutukaid – mida olen lastele ette lugenud, nii, et need on ribadeks loetud. Aga ikkagi olen praktiline inimene ja neid topelt kingituid asju on kodus lademetes. Samuti on aastatega kogunenud samasugused hunnikud lauamänge, muid mänguasju. Üldse tehakse kinke liiga palju. Meie peres on sugulased ka veel lisaks need, kes lastele kingitusi teevad ja neid sugulasi on palju. Arvan, et ei liialda, kui ikka 5-6 kartulikotitäit tuleb meil lõpuks uksest sisse kingitusi. Samuti neid kommipakke. Ma ei mahu varsti siia asjade sisse ära! Aga keegi ei lõpeta seda kinkimist. Ikka oli koolis loosipakid lastel + sugulased + minu ja mehe tööjuurest kingid ja ise ka kingid ikka midagi lastele. Terve jaanuari kuu püüan neid asju kuskile mahutada.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Õnneks meil see olukord nii hull pole, mulle see meeldib et lastele sõbrad sünnipäevaks enam ei kingi nodi vaid raha. Lapsed korjavad selle kokku ja ostavad ühe kallima ja suurema asja mida nad tõesti soovivad. Lasteaias viisin isegi sünnipäevaks saadud asjad lasteaeda. Mida ma selle nodiga teen varsti ei mahu ise ära aga nodi on palju. Kommipakid meil ikka ajapeale kuluvad ära no niipalju meil neid ehk ka pole. Raamatuid muidugi koguneb koju ja nende vanade kollaseks koltunud lehtedega raamatut lapsed lugeda ei soovi, laenutamegi raamatukogust uuema kaasaegsema väljaande kuigi see raamat on meil kodus olemas. Seiklusjutte Maalt ja Merelt selline näide ja neid veelgi.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 22.12 12:00; 22.12 12:58; 22.12 15:42; 23.12 09:09; 02.01 15:14; 10.01 10:11; 10.01 10:55; 13.01 09:26;
To report this post you need to login first.
Postitas:

No kuulge, ka meie,kes 80-90 jõuluvana ootasid, ei rõõmustanud raamatu üle. Olgem ausad,nagu seda on meie lapsed. No maks 2 last 10st äkki rõõmustasid. Sokkide üle aga loomulikult. Polnud ju riideid palju. 🙂 seega ei saa tänapäeva hästi elame kaela ajada.
Raamatust tunnevad rõõmu juba vanemad lapsed ja täiskasvanud (mitte kõik).
Lugeda ei meeldi paljudele.
Ma ise loen palju, minu laps mitte
Ma ise lapsena lükkasin lugemist edasi nii palju kui vähegi sain.
Aastaid hiljem olin raamatute järgi hull. Huvi uue info vastu tuleb hiljem, seega ka armastus raamatute vastu.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mida sa

No kuulge, ka meie,kes 80-90 jõuluvana ootasid, ei rõõmustanud raamatu üle. Olgem ausad,nagu seda on meie lapsed. No maks 2 last 10st äkki rõõmustasid. Sokkide üle aga loomulikult. Polnud ju riideid palju. seega ei saa tänapäeva hästi elame kaela ajada.
Raamatust tunnevad rõõmu juba vanemad lapsed ja täiskasvanud (mitte kõik).
Lugeda ei meeldi paljudele.
Ma ise loen palju, minu laps mitte
Ma ise lapsena lükkasin lugemist edasi nii palju kui vähegi sain.
Aastaid hiljem olin raamatute järgi hull. Huvi uue info vastu tuleb hiljem, seega ka armastus raamatute vastu.

Mida sa selle jutuga öelda soovisid, et järgmisel aastal toob jõuluvana lastele sokid?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 22.12 12:00; 22.12 12:58; 22.12 15:42; 23.12 09:09; 02.01 15:14; 10.01 10:11; 10.01 10:55; 13.01 09:26;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mida sa

No kuulge, ka meie,kes 80-90 jõuluvana ootasid, ei rõõmustanud raamatu üle. Olgem ausad,nagu seda on meie lapsed. No maks 2 last 10st äkki rõõmustasid. Sokkide üle aga loomulikult. Polnud ju riideid palju. seega ei saa tänapäeva hästi elame kaela ajada.
Raamatust tunnevad rõõmu juba vanemad lapsed ja täiskasvanud (mitte kõik).
Lugeda ei meeldi paljudele.
Ma ise loen palju, minu laps mitte
Ma ise lapsena lükkasin lugemist edasi nii palju kui vähegi sain.
Aastaid hiljem olin raamatute järgi hull. Huvi uue info vastu tuleb hiljem, seega ka armastus raamatute vastu.

Mida sa selle jutuga öelda soovisid, et järgmisel aastal toob jõuluvana lastele sokid?

Minu 18a laps telliski jõuluvanalt sokke, sest ütles et ei ole mõtet mingi kasutu nänni peale raha raisata, sokid aga kuluvad ikka ära 🙂 Saigi neid palju ja mitmelt poolt ning oli väga õnnelik 🙂
Siiski noorem laps (10a) ei oleks sokkide üle rõõmustanud – tema aga rõõmustas näiteks väga ühe raamatu üle.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 22.12 12:50; 13.01 09:44;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu tuttava laste lasteaias tehti nö secret santat ehk siis iga lapsevanem sai kellegi lapse nime loosiga ja pidi sellele lapsele siis kingituse tegema kuskil 10 euro väärtuses. See oli ikka väga mööda – paar vanemat olid unustanud teha kingitused niiet 4 väikest last, kes kusjuures olid ühed kõige eeskujulikumad lapsed, jäid kingitustest üldse ilma ning osad lapsed said lEGO komplekti või kaisukad samas kui teine laps sai klaasist küünla (??) või paki kommi. Peale seda enam kingitusi ei tehtud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu tuttava laste lasteaias tehti nö secret santat ehk siis iga lapsevanem sai kellegi lapse nime loosiga ja pidi sellele lapsele siis kingituse tegema kuskil 10 euro väärtuses. See oli ikka väga mööda – paar vanemat olid unustanud teha kingitused niiet 4 väikest last, kes kusjuures olid ühed kõige eeskujulikumad lapsed, jäid kingitustest üldse ilma ning osad lapsed said lEGO komplekti või kaisukad samas kui teine laps sai klaasist küünla (??) või paki kommi. Peale seda enam kingitusi ei tehtud.

Siin on suur süü ka kasvatajal. Kui tehakse loosipaki kokkulepe, siis on kasvataja kohustus kontrollida, kas kõik on kingitused toonud. Tõesti ei mõista, miks kasvataja sellist asja ei märganud.

Mäletan enda algklassidest. Meile tuli ka klassiõhtul näärivana. KÕIK said kingitused. Mina ainsana jäin ilma. Õpetaja ei ütelnud selle peale midagi. Võite arvata, mida väikese lapse süda sel momendil tundis.

Ma ei tea siiamaani, kas niimoodi oligi mõeldud – et mina ei pidanudki saama või juhtus see kogemata. Kui kogemata, siis oleks võinud õpetaja ju käigupealt midagi välja mõelda – panna paar piparkooki, kommi või pliiatsikarbi kingikotti. Kui enne näärivana tulekut ei märganud, siis oleks võinud kas või pärast midagi kiiresti organiseerida ja kuidagi olukorrast mänguliselt välja tulla.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 23.12 17:06; 23.12 18:00; 23.12 19:56; 14.01 11:49;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu arust on just kommid jõulude ajal kehv kingitus, neid voolab niigi koju igast august, mõned lapsed ei oska piiri ka pidada. Meie klassi lapsevanemad leppisid kokku, et tulevad loosipakid ca 5 EURi ulatuses (ja kusjuures on ka täiesti asjalikke asju selle raha eest saada, näiteks väiksemad kaardimängud jms). Ise ostsingi 7 EURise kaardimängu. Mu oma poiss sai mingi luustiku kivistises, mille pidi välja toksima ja talle meeldis see väga.

Miks see kehv on, meil ei voola komme mitte kuskilt. Kui vanemad ise neid koju ei osta, vanavanemad samuti komme ei kingi, siis kus neid veel niiväga tuleks. Mõnel teevad töökohad kommipaki aga kaugeltki mitte kõigil.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 11 postitust - vahemik 61 kuni 71 (kokku 71 )


Esileht Koolilaps Jõuluvana tegi kurvaks

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.