Esileht Rasestumine ja lapse ootamine Juuli beebid 2017

Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 178 )

Teema: Juuli beebid 2017

Postitas:

Mulle meeldib ikka siin ka jutustada.FB on ka tore,aga seal läheb järg käest ära,ei jõua jälgida…..aga proovin ikka vahepeal vaadata;)

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kirjutasin eile, et soovin liituda fb-grupiga ning täna uuesti, kuid pole vastust saanud.. Kas grupp on juba loodud või on mu kirjad ehk lihtsalt kahe silma vahele jäänud?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul sama teema – kirjutasin eile, aga vastust pole tulnud. Ehk on grupilooja internetist eemal lihtsalt, puhkusel vms. Ei tahaks uskuda, et juba gruppi liikmeid juurde ei võeta nagu paljudel juhtudel varasemalt kuulnud olen ja ka ühel enda kogemusel saan sama öelda. Tore oleks ikka mõtteid vahetada teiste juulikatega 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olge mureta????Kindlasti saate lähiajal gruppi lisatud. See pole limiteeritud grupp????

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 07.11 12:39; 07.11 17:53; 11.11 15:25;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tere
Minul ka triibud käes, tähtaeg 17.07. Eelmine katkemine oli paar kuud tagasi, nüüd hoian pöialt, et hästi läheks 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul ka esimesed triibud käes 🙂
Ootasin kaua, kui kätte sain olin ehmunud 😛
Tunnusteks enne triipe oli iiveldus.. nüüd on lisandunud hirm valusad rinnad ja alakõhus valu aegajalt..
Esimene arstil käik on ka tehtud, ütles et kõik ok nii palju kui nii vara näha on. Järgmine on 28nov.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tere! Ütlen praegu ja ka tulevikus liitujatele tere tulemast ja palju õnne!
Mis puudutab FB gruppi, siis loomulikult on kõik-kõik oodatud sinna liituma. Ainuke mure, et kuna oma rasedusega nii “audis” olin, siis ei saanud tõesti kiiresti reageerida vahepealsetel päevadel. Aga pole hullu, nüüdseks on kõik oma edasised juhised meilitsi saanud ja gruppi lisatud 🙂 Kõik soovijad oodatud. Kui vastus terve päeva venib, siis ikka seetõttu, et teen seda kõike vabatahtlikult ja jõudumööda.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ise tegin neli päeva enne oletatavaid päevi ja kohe tundsin, et seekord õnnestus, läksin kohe hommikul apteeki ja sain enda triibud.
Tunnusteks tundlikud rinnad ja mitmeid päevi päevade eelne valu.
Tähtajaks on app pakkunud 15.07 aga arstile saan alles 28.11

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul pikk lugu selja taga, aga laupäeval sain oma kolmandad triibud, tähtaeg arvutuste järgi 13. juuli. Eelmised kaks rasedust on kurvalt lõppenud ja nendega sattusin esmalt valvearstile. Nüüd ongi mul küsimus, et kuidas te nii kiiresti arstiajad olete saanud? Mul arst Tartu ülikooli kliinikumis ja aja ülevaatuseks/arvele võtmiseks sain alles 13. detsembriks. Ei oskagi seisukohta võtta, et kas suudan nii kaua praadida ja oodata või mis teha.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 14.11 13:22; 21.12 09:07; 10.01 13:07; 29.06 14:49; 29.06 15:25; 07.07 13:06; 21.07 21:37;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina vist nii kaua oodata ei suudaks, et äkki on Tartus mõni teine kliinik veel, kuhu vòib aja saada? Minul endal viies rasedus, aga ootan kolmandat beebit. Viimane rasedus peetus. Avastati sept alguses kuklavoldi ultrahelis ja puhastusjärgses kontrollis lubas arst kohe peale esimesi päevi uuesti proovima hakata. Väga ei lootnud, et nii ruttu õnnestub, aga test oli kenasti positiivne niiet õnnestus esimesese kuuga. Tähtaeg kalkulaatori järgi on 15.juuli ja täna hommikul sain arstile aja 30.novembriks. Hirmsasti tahaks ikka varem teada, et kas kõik on korras, aga vist pole nii hirmus kaugel see aeg ja siis peaks laps juba suurem olema, et on ilusti juba ka südametööd näha. Fb grupiga enne kuklavoldi uh-d liituda ei julge. Loodetavasti mingil määral ka siin ikkagi suhtlus jätkub 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tere! Tore, et meid ikka juurde tuleb. Palju õnne! Mul on kolmapäeval esimene arstiaeg. See ootamine tundub nii pikk…, mis siis, et vaid kaks nädalat seda oodanud 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Liitun ootajatega 🙂 Kalkulaator andis tähtajaks 6.juuli.
End teistmoodi tundsin juba mõnda aega, aga testi tegin eelmise nädala lõpus. Tegemist 4.rasedusega, olemas 2 last ja hoiame pöidlaid, et kõik sujub. Vereproov on tehtud, homme kuulen, kas sellega ok ja plaan naistearsti juurde minna ca novembri lõpp-detsember.

Tunnustest niipalju, et lisaks suurenenud tundlikele rindadele on päeval üsna külm olla, käin tihti tualetis, aga kõht on suht kinni. Täna nt iiveldab ja natuke unetust ka, lõhnataju on oluliselt suurenenud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul pikk lugu selja taga, aga laupäeval sain oma kolmandad triibud, tähtaeg arvutuste järgi 13. juuli. Eelmised kaks rasedust on kurvalt lõppenud ja nendega sattusin esmalt valvearstile. Nüüd ongi mul küsimus, et kuidas te nii kiiresti arstiajad olete saanud? Mul arst Tartu ülikooli kliinikumis ja aja ülevaatuseks/arvele võtmiseks sain alles 13. detsembriks. Ei oskagi seisukohta võtta, et kas suudan nii kaua praadida ja oodata või mis teha.

Vaata epatsiendi lehelt, tänaseks kl 18.20 Karmen Muhhina juurde vaba aeg!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 09.11 07:03; 15.11 08:19;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tere! Kuna mul 100% teistsugune rasedus kui esimene siis hakkasin mõtlema,et kuivõrd see lapse sooga võib seotud olla;) Esimene on poiss aga siis ei olnud iiveldust,väsimust jne….hakkasin kohe kaalus juurde võtma ja kõhtu kasvatama;) Nüüd aga kõik tunnused: iiveldus,väsimus,öösel unetus ja kaal pigem langenud;) Kas kellelgi on nii olnud et samast soost lapsed aga rasedused täiesti erinevad?;);) Tegelikult mul pole vahet kas poiss või tüdruk,aga lihtsat põnev on arutleda;););)

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul just rasedused sarnased ja olemas nii tüdruk kui poiss.
Ei usu, et see lapse sooga seotud, pigem enda organismis ikka asi.

Tere! Kuna mul 100% teistsugune rasedus kui esimene siis hakkasin mõtlema,et kuivõrd see lapse sooga võib seotud olla;) Esimene on poiss aga siis ei olnud iiveldust,väsimust jne….hakkasin kohe kaalus juurde võtma ja kõhtu kasvatama;) Nüüd aga kõik tunnused: iiveldus,väsimus,öösel unetus ja kaal pigem langenud;) Kas kellelgi on nii olnud et samast soost lapsed aga rasedused täiesti erinevad?;);) Tegelikult mul pole vahet kas poiss või tüdruk,aga lihtsat põnev on arutleda;););)

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 01.11 14:13; 01.11 17:16; 15.11 22:51; 20.11 15:46; 10.01 22:04; 14.02 23:03;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul ka arsti juures käidud, lootekott ja kõik muud asjad olid olemas. Nägin väikest “seebimulli”, aga loode ise peitis end nii seina ääres ja “seebimulli” vahel, et teda ei saanudki kuidagi uurida. Sain kahe nädala pärast uue aja, siis juba saab anda hinnangu kaugel rasedus täpselt on ja mis tähtajaks pannakse ning kas kõik on korras. Arvele võeti küll juba nüüd.

Ise olen arvutanud, et peaks käsil olema seitsmes nädal ja tule taevas appi – mul on umbes nädal aega olnud selline iiveldus, et see on kohutav. Ma ei saa terve päeva midagi süüa peale banaanide, isegi rääkimine või püsti tõusmine tekitab tõsiseid oksereflekse ja majast ei julge ausalt öeldes väljagi minna, kuna paar päeva tagasi tulin jooksuga koju tagasi, kuna olin sekundi kaugusel tänavale oksendamisest.

Ma pole nagu mingit lahendust ka leidnud sellele. Olen proovinud nii kohe süüa kui ka oodata, aga erilist vahet ei näe. Mingi lahenduse samas tahaks leida, sest varsti tuleb rohkem käike ette ja ma ei taha igalpool oodata kas nüüd oksendan või mitte.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 01.11 14:29; 01.11 19:09; 16.11 12:55; 25.11 19:42; 30.11 18:06;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tere!

Käisin täna esimest korda arsti juures, süda lõi ja kõik on korras. Kalendri järgi 6+4, UH järgi 5+6.
Järgmine aeg on 19.12, enne seda tuleb anda uriini- ja vereproov.
Olen palju lugenud, et mitmed arstid ei pea vajalikuks vitamiine võtta, va muidugi foolhape, aga minu naistearst küll ütles, et võtaksin teisi ka lisaks. Soovitas Pregnacare, kuna see sisaldab K-vitamiini. Seda ma võtan ka. Kas teie võtate lisaks foolhappele muid vitamiine?
Lisaks, kas plaanite teha mingeid täiendavaid analüüse/uuringuid ka? Nt OSCAR vms või rahuldute nendega, mis tavapäraselt tehakse.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tere kõigile juuli-beebide ootajatele!
2 triipu ka minul ???? Testi tegin eelmine esmaspäev ja oli õrn triip näha. Esimene rasedus siis mul. Sain aja ämmaka juurde ning esmasel vastuvõtul käidud eelmisel reedel. Ämmakas lasi teha kohe ka vereproovid. Helistasin esmaspäeval ning ütles, et rasedus olemas aga alles väike. Homme pidin tagasi minema ja uriiniproovi viima ja siis tehakse ka esimene UH. Raseduskalkulaatori järgi hetkel 5 nädala lõpp ja TA 14.07. Eks siis homme kuuleb täpsemalt ☺ Kas keegi võtab teist juba ka mingeid vitamiine? Ämmakas soovitas hakata võtma Elevit Pronatali. Nüüd siis täna läheb kolmas päev. Kas kellelgi veel probleeme kõhukinnisuse ja gaasidega? Mul algusest peale kõhus nii raske tunne ja vaevab. Kõht punnis nagu oleks juba mitmendat kuud rase ???? Lisaks on viimasel ajal pulss ka kiire. Koguaeg 90-100 kanti. Nii tore, et meid siia juba päris palju kogunenud! Mõnusat ootust kõigile ????

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 16.11 14:59; 16.11 21:38; 17.11 21:29;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina võtan foolhapet koos magneesiumi ja B6 ja B12 vitamiinidega. Kuna mul on kilpnäärne häired olnud varasemalt, siis ma ei julge neid rasedate vitamiine võtta, sest need sisaldavad joodi. Ma arvan, et rasedale vajalik on kindlasti foolhape, aga viimane rasedus mul ämmakas ütles, et iiveldust aitavat veidi leevendada B6 vitamiin (seda eraldi ei müüda, ongi teistega koos tavaliselt). Kuna iiveldus tulenevat minu arusaama järgi hormoonidest, siis lugesingi paki infolehelt, et B6 pidavat aitama hormonaalset tööd tasakaalustada. Viimasel rasedusel võtsin ka seda ja võik öelda et iiveldas küll veidi vähem kui tavaliselt. Muidu raseduse sümptomitest rääkida, siis mul kõik rasedused suhteliselt sarnased ja enamasti kõikvõimalikud sümptomid mis raamatutes olemas: iiveldus, (kahe rasedusega on olnud ka oksendamine), väsimus, metallimaitse on vahel suus, suurenenud ja tundlikud rinnad, väike palavik ja külmatunne, kõhukinnisus ja gaasid. Iiveldus mul seekord veel kòige hullem ei ole, et ma ei tea kas veel liiga vara (nt nooremat poega oodates algas okseralli alles 8.ndast nädalast) või tõesti see B6 vitamiin aitab väheke. Muidu varasematel rasedustel aitas mind pidev näksimine (kuivikud ja rõngikud olid kogu aeg läheduses ja nt lutsukommid aitasid ka mind). Põhiline reegel oli, et kõhtu ei tohtinud tühjaks lasta.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on ainult rinnad valusad. Väsimust väga ei ole, vb veidi varem lähen nüüd magama, aga teinekord jälle pigem unetu. Paha ka olla ei ole, aga kui siin mõnel eelmine kord alles 8. ndl algas, siis ei saa siin liiga kindel olla, et mööda läheb 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul arvutuste järgi tähtaeg 15.07 ja mu esimene tunnus (tagantjärgi vaadates) oligi kõhukinnisus 😀 Kõht on punnis ja väga kinni. Mustikad, peet ja soe vesi on nii palju aidanud, et natuke saab end kergendatud, aga see pole lihtne 😛 Punnitada ka ei julge. Kas üldse tohib?
Nüüd teist päeva on gaasid ka… Imeline! Aga! Kui korra sooled tühjaks sain, oli nii kerge olla, et hakkasin juba kahtlema, kas ikka olen rase 😀 Vähemalt punnis kõht hoiab valvsana.
Ainult rinnad on pisut valusad. Aga ma ütlen ausalt, ootasin enamat 😀
Vitamiine võtan juba planeerimisest alates- foolhapet, omega3 ja pregnacare’i.
Minul on ka pulss kõrgem ja kiirelt võtab võhmale.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 16.11 21:12; 16.12 21:14; 06.01 18:07;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul arvutuste järgi tähtaeg 15.07 ja mu esimene tunnus (tagantjärgi vaadates) oligi kõhukinnisus ???? Kõht on punnis ja väga kinni. Mustikad, peet ja soe vesi on nii palju aidanud, et natuke saab end kergendatud, aga see pole lihtne ???? Punnitada ka ei julge. Kas üldse tohib?
Nüüd teist päeva on gaasid ka… Imeline! Aga! Kui korra sooled tühjaks sain, oli nii kerge olla, et hakkasin juba kahtlema, kas ikka olen rase ???? Vähemalt punnis kõht hoiab valvsana.
Ainult rinnad on pisut valusad. Aga ma ütlen ausalt, ootasin enamat ????
Vitamiine võtan juba planeerimisest alates- foolhapet, omega3 ja pregnacare’i.
Minul on ka pulss kõrgem ja kiirelt võtab võhmale.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kusjuures naljakas on see, et mul algasid gaasid ja kõhukinnisus täpselt sellest hetkest kui testi tegin ning rasedusest teada sain ???? varem nagu polnud muud kui kohe-kohe algavate päevade taoline valu alakõhus. Natuke varem hakkasin tundma kuidas samuti väga kergelt hingeldama võttis ning hapnikku nagu jääks väheks. Rääkides ka poole jutu peal nagu saaks võhm otsa ???? Rinnad on samuti tundlikud ja valusad, magades külje peal lausa raske olla ???? Ma nüüd ei teagi kas peaks Eleviti vahetama mõne teise vitamiini vastu kuigi ämmakas seda soovitas. Avastasin, et selles päris suur raua kogus – 60mg ühes tabletis. Kuskilt samas lugesin, et päevane norm rasedatel 20-25mg kanti. Samas mul hetkel vereproovi järgi oli hemoglobiini näit korras. Alates Eleviti võtma hakkamist on väljaheide tumedam ka (kohati tundub nagu rohekas või lausa must, nagu ka söetabletti võttes)…infolehel kirjas et raua sisaldus võib seda põhjustada. Kas kellelgi veel sarnaseid kokkupuuteid Elevitiga? Lisaks olen ka palju väsinum viimasel ajal aga samas mõni öö ei maga üldse hästi, ärkan öösel üles ja enam magama ei jää. Kas käite öö jooksul juba tihedamalt wc-s ka? ????

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 16.11 14:59; 16.11 21:38; 17.11 21:29;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vetsu vahet öösel veel ei käi 🙂 Aga kõht on küll ka jah kinni. Mind on aidanud kuivatatud ploomid.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina võtan ka Eleviti vitamiine ja täpselt samad probleemid …21 arsti aeg,siis küsin nõu;) Uni on ka öösiti kehv,kui miski ajab üles siis enam und ei tule….väga väsitav tegelikult,sest hoolimata magsmatusest ei tule ka päeval und.Ootan väga esimest arstiaega;)

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul nüüd lõunaune aeg läks vist üle. Energiat on kuidagi rohkem ja tore on olla. Aga öösiti ärkan ka mina üles,päris tihti. Külmatundest sain ka enamvähem lahti. Päevade eelne tunne on nüüd ka väga harvaks ja leebeks jäänud. Pissil käin küll maru palju. Enne rasedust kord öö jooksul, nüüd 2 kindlasti. Kui rinnad valusad poleks ja rasedustest positiivset poleks näidanud, ma ei usukski, et rase olen. Ma ei tea, kuidas ma 30ndani ära ootan. Lähen vist enne uuesti vereproovi tegema. No, üldse ei usu 😀

Minul selle Pregnacare’iga, v lihtsalt kõhukinnisusest, on sama mure,väljaheide on rohekas ja tume.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tere! 🙂 Mina sain oma kaks triipu eile. Teine laps tulekul. Osalt tuli üllatusena, ise olin kindel, et ei ole rase. Seda enam, et esmaspäeval määris veidi ja klappis päevade algusega. Kuna mul on hetkel seen, siis otsustasin enne arstile helistamist kindluse mõttes testida, kaks tugevat triipu ilmusid kohe. Mida selles olukorras teha? Kas rasedatele ka mingeid ravimeid selle jaoks on? Kas panna vastuvõtuaeg kuhugi tasulisele günekoloogile?

Tähtaeg peaks olema 24.07.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Täna käisin siis ämmaka juures ja ka esimene UH tehti ära. Viimase menstruatsiooni järgi peaks täna olema 5+6 ja kuna rasedus pidavat olema veel väike, siis täna oli UH-ga näha vaid lootekott. Nüüd siis kutsuti järgmist UH-d tegema 30ndal ja siis selleks ajaks peaks juba loode näha olema ja kuulma ka südant. Loodan parimat ???? Uurisin ka ämmakalt kas see normaalne, et raua sisaldus Elevitis nii kõrge ja et sellest mul väljaheide tumedamaks muutunud. Aga ämmakas ütles, et seal on täpselt rasedale mõeldud kogused ja et kõik peab nii olema. Ka Eleviti infolehel on kirjas, et see on tingitud rauast. Aga samas jah paneb kahtlema kas nii suur raua kogus on ikka hea kui paljudes teistes vitamiinides on see kordades väiksem. Ja liigne raua tarbimine ei pidavat ka samas hea olema. Kui teie, kes te ka siin Eleviti tarvitate ja oma arstilt olete uurinud, siis andke teada mis öeldi ☺ Mul muidu vahest lausa nii, et kui öösel üles ärkan ja vetsus ära käin siis läheb kõht tühjaks. Üks öö lausa pidin omale võileiba tegema sest muidu kõht korises ja ei suutnud magama jääda ???? Kusjuures minul oli samuti nii, et laupäeval veel määris ja sel ajal oleks pidanudki päevad algama aga samas see oli nii vähe ja esmaspäeval kui testi tegin, sain 2 triipu. Arsti sõnul pidi pesastumise ajal ka natuke määrima. Ma sain täna ka oma pap-testi vastuse teada ja ämmakas ütles et natuke seent pidavat olema aga kui ise ennast kehvasti ei tunne ja ei sügele vms, siis hetkel küünlaid välja ei kirjutaks kuna I trimestril parem kui mingeid ravimeid ei kasutaks. Aga muidugi oleneb kuidas sul on ja kui ikkagi vaja ravi, siis usun et peaksid kasutama aga arstilt kuuled juba täpsemalt ☺

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 16.11 14:59; 16.11 21:38; 17.11 21:29;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu naistearst soovitas seene puhul, kui tugev sügelus, Vagisan kreemi välispidiselt määrida.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tere!
Mina käisin paari päeva eest määrimise ja päevadevaly sarnase valuga igaks juhuks erakorralises oli 5+5 ja nägin ära nii rebukoti kuu ka südametöö:)
See oli nii lahe vaatepilt!

Edu meile kõigile!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 178 )


Esileht Rasestumine ja lapse ootamine Juuli beebid 2017

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.