Esileht Kodunurk kas kotletis toores või keedetud muna

Näitan 11 postitust - vahemik 1 kuni 11 (kokku 11 )

Teema: kas kotletis toores või keedetud muna

Postitas:

hakkan täna esimest korda elus kotlette tegema, no tundub suht lihtne, odav ja jõukohane. olemas mitu retsepti, mis kõik sisaldavad muna. aga kirjas pole, kas see muna on toores või keedetud, ilmselt see on nii elementaarne asi, mille peale toiduprofid üldse ei tule, et märkida. aga mina pole isegi mitte keskmine ja tõesti ei tea.
aitäh, kes vastab 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.06 13:03; 17.06 13:11;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Toores, muna peab pudi kokku liimima. Nagu koogiski.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.06 13:05; 17.06 13:20;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Toores, muna peab pudi kokku liimima. Nagu koogiski.

suur aitäh, kui lugeda seda vastust, siis kõlab nii loogiliselt 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.06 13:03; 17.06 13:11;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Edu keemia

Toores, muna peab pudi kokku liimima. Nagu koogiski.

suur aitäh, kui lugeda seda vastust, siis kõlab nii loogiliselt ????

Edu keemiakatsetel, või on see füüsika..

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.06 13:05; 17.06 13:20;
To report this post you need to login first.
Postitas:

ma kasutan muna asemel üldse hapukoort.
aga kotlettidesse võib panna igasugust kraami, mis muidu seisma jääks. ka hakitud keedumuna, riivitud porgandit jne. kui peeti paned, tulevad tumeroosad kotletid.
head katsetamist!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Keedetud muna (ja porgand) pannakse rulaadi ja pikkpoisi sisse. 🙂 Edu!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tegin just täna kotletti ja panin sisse värsket hapukurki, ootamatult toreda nüansi andis.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina riivin alati suvikõrvitsat sisse, palju mahlasemad jäävad. Vahel panen natuke riivjuustu ka.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

kindlasti tuleb panna vedelikku – vanaema leotas saia piimas ja pani piimaga koos. mina lisan lausa vett v. puljongit – siis jääb mahlasem.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Te jõuate neid kotlette elu jooksul teha sadu kordi – katsetage igatmoodi! Ma lisan kõike, mis parasjagu tundub hea või külmikus üle jäävat. No muidugi mitte korraga.
Toorest riivitud porgandit, peeti, kõrvitsat, suvikõrvitsat, kartulit, õuna.
Riivjuustu, kodujuustu, toorjuustu.
Praetud seeni, sibulat, hautatud herneid, lillakpsast, porgandit, kaalikat, paprikat.
Peeneks hakitud suitsuvorsti või -sinki. Keedumuna, keedetud ja riivitud kartulit. Riivsaia või riivleiba. Riisi olen pannud ja ka hommikuse herkulopudru ülejäägi 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Keedetud muna (ja porgand) pannakse rulaadi ja pikkpoisi sisse. ???? Edu!

Pole ju reegleid, kulla inimene???? On lihtsalt harjumused, traditsioonid, ka rahvuslikud eripärad (no näiteks soomlaste rosolli, pole kaugeltki meie rosolje, kuigi seegi on peediga tehtud ning inglaste potato salad ei ole meie kartulusalat; see viimane on neil jälle coctail salad jne).

Mina ei pane muna kotlettidesse – munavalge teeb taina tuimaks ja kõvaks. Muna panen frikadellidesse lihapallidele, pikka poissi – seal tahan, et toode püsiks tugevam; keetes ei laguneks.

Kotlettidele panen lisaks lihale (ei kasuta kunagi poe hakkliha, alati teen ise) sibulat, törtsu hapukoort, koores/ piimas paisutatud riivsaia (ikka ise teen kuivanud saiakontsudest) ja lusikatäie tärklist. Tärklis seob niiskust ja kotletid tulevad mahlased. Soola ja värskeltjahvatatud musta pipart ka (ka seda teen ise – poe omad on lahtunud maitsega ja peenpipar… no see on mingi tehase põrandalt kokkupühitud tolm – mõttetu ja maitsetu).
Paneerin väga kergelt nisu – või rukkijahus.

Üldiselt igapäevasteks lõunateks ma taolisi toite ei tee – me lihtsalt sööme pisut teistsugusemaid asju. Aga kuskile matkale, lastele trennilaagritesse, mõnele peolauale, kui külla lähme, olen ikka teinud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 11 postitust - vahemik 1 kuni 11 (kokku 11 )


Esileht Kodunurk kas kotletis toores või keedetud muna

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.