Esileht Pereelu ja suhted Kes saab lapsed tuludeklarisse?

Näitan 24 postitust - vahemik 1 kuni 24 (kokku 24 )

Teema: Kes saab lapsed tuludeklarisse?

Postitas:

Abielupaar, kaks last ja tekkis teema tuludeklaratsiooni esitamisel. Mina väikeettevõtja – maksan endale töötasu, kuid tulumaksusoodustust eelmisel aastal ei kasutanud. Et justnimelt saada sel aastal tulumaksutagastusena tagasi natuke rohkem kui muidu, et lõpetada vannitoa remont. Abikaasal saada tagasi polnud midagi, kui aga proovis mõlemad lapsed deklarisse sai tagastamisele kuuluvaks summaks päris mitusada euri. Kui mina eemaldasin lapsed oma deklarist, siis minu summa kahanes peaagu-täpselt poole väiksemaks. Ühesõnaga ega summa siis kokkuvõttes meil ei muutu. Mehel lihtsalt arusaam, et teeme siis võrdselt pooleks. Mina aga mõtlen, et krt ma kaotasin igakuiselt töötasust, et aasta aega koguda ja tema tahab seda summat poolitada. Nõme ma tean….kuid kõik huviringid ja trennid maksan mina, lastele riided ostan mina. Mees siis maksab elukohaga seotud maksud (kommunaalid). Mõtlen ma valesti, kui avaldan soovi teha pooleks ainult lastega seotud tagastus? Nagu aru saate, siis ühisraha meil pole.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 16.02 12:28; 16.02 12:43;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Huh huh on ikka mured. Abielupaar saeb kasvõi sendi pooleks, et teine jumala eest rohkem ei saaks. Naljakas, õnneks selliseid “peresid” ei tunne.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

jah, ongi tegelt halenaljakas. Aga mis teha….ise oleme elanud elud selliseks. Kahju on.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 16.02 12:28; 16.02 12:43;
To report this post you need to login first.
Postitas:

kui olete abielus siis oleks kõige lihtsam koos teha ja raha ka koos perena jagada.
Minu jaoks on kummaline minu raha ja sinu raha, kooselu mõte on ikka see, et kõik on ühine? ja kui plaanis remont teha, siis paneks ka kõik raha remondile, sest näiteks vannitoa remondist saavad ju kasu kõik

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei soovita eeltäidetud deklarit muutma hakata, siis läheb see ilmselt käsitsi ülevaatamisele. Ja probleemist samuti ei saa aru, kas teil on eraldi rahakotid? Kui nii, siis lepi parem kokku, et annad pool sulas abikaasale.

Trennid ja huvialaringid annavad ju samuti tulumaksutagastust. Saab see, kes maksis.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

PAistab, et sul on vist mees, kellel on vaja excelit, selleks et ta aru saaks.

Kui sina hoidsid aasta jooksul kokku siis see on ilmselgelt sinu varem saamata tulu ning selle poolitamisest ei saa olla juttugi. Eriti veel, kui selle plaanid panna täies ulatuses ühiselt kasutatava asja st vannitoa remonti.

Panedki excelisse selle kui palju sa oled aasta jooksul mitte tulumaksutagastust võtnud.
Ning näitad ära et sa oled justkui ise selle raha aasta jooksul kogunud.
Lisaks näitad ära et oled maksnud lastega seotud huviringid.

Ja exceli pealt arutate, mitte niisama sõnadega, sest siis ei lase sa endale liiga teha.

PS!mina ei leiaks endas jõudu koos elada mehega, kes niimoodi ühise raha osas mõtleb. kas ta nagu päriselt ka sinust hoolib või on tal mingi asperger või muu puue. Aga inimesed ja elud on erinevad.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

lapsed on esialgu selle deklaris, kes saab riigilt lastetoetust. kas tahad neid mehe deklarisse tõsta või jätad omale, on sinu otsustada. mees ilma sinu nõusolekuta lapsi enda deklarisse ei saa.

miks sellise sendisaagijaga elada, ei saa ka mina aru

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 16.02 13:18; 16.02 19:46;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui võrdselt jagada, siis ikka ausalt, mitte lihtsalt pooleks tehes. Või su mees ei saa üldse aru, kust need summad tulevad? Teise lapse eest saate tagasi 369,6 eurot, enda töötasu tulumaksuvaba miinumumi kasutamata jätmise eest saad tagasi 432 eurot. Kui sul seal midagi veel on (lasteaiatasud vms), siis neid pead ise teadma. Mina selle 432 võtaks julmalt endale, sest see on sinu teenitud raha, mehel pole siin midagi nõuda. Teise lapse eest saadava 369,6 eurot teeks mehega pooleks, kui nii väga tahaks. Lasteaiatasudelt tagastused saaks see, kes neid maksnud on.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 16.02 14:39; 16.02 14:52; 16.02 20:25; 17.02 15:55;
To report this post you need to login first.
Postitas:

kui olete abielus siis oleks kõige lihtsam koos teha ja raha ka koos perena jagada.
Minu jaoks on kummaline minu raha ja sinu raha, kooselu mõte on ikka see, et kõik on ühine? ja kui plaanis remont teha, siis paneks ka kõik raha remondile, sest näiteks vannitoa remondist saavad ju kasu kõik

Miks PEAB teistel olema nii, et sulle õige tunduks? Meil on peres eraldi rahakotid, varasuhe on lahusvara ning meil tundub nii kõige õigem, ometi ei pea ma kummaliseks, et kõik nii ei tee.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 16.02 14:39; 16.02 14:52; 16.02 20:25; 17.02 15:55;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Appi, kas ta on sul muidu ka nii nõme mees või muudes asjades on ta ikka mõistlik?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

aga kui on selline seis:
mees, kellel 2 last erinevate naistega. kas tema saab teha üksi koos kahe lapsega deklari? kui jah, siis kas mul oleks enda lapsele õigus pool raha küsida?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 16.02 16:05; 17.02 12:37;
To report this post you need to login first.
Postitas:

… Teise lapse eest saadava 369,6 eurot teeks mehega pooleks, kui nii väga tahaks…

… ja mina remondiks siis ka ainult pool vannituba lõpuni, teise poole võib ABIKAASA saadud raha eest remontida. Ja üldsegi, varsti ostan poest pooleldi täis piimapakke, teise poole võib ABIKAASA ise osta.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

/Täitsin deklaratsiooni ja polnud mul last seal automaatselt (peretoetus laekub minule). Olid lihtsalt tühjad lahtrid./

Kui on ainult ÜKS LAPS, siis polegi andmeid, sest 1. lapse eest täiendavat tulumaksuvabastust ju ei saa.

Lapsed on kirjas, kui neid on 2 või rohkem

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nõme ma tean

Perekoolil väga hea soovitus: LAHUTA!! See on siin teemas nagu rusikas silmaaauku.
Kas mees ise nagu aru ei saa, et ta soovid on pehmeltöeldes totrad??

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

kui olete abielus siis oleks kõige lihtsam koos teha ja raha ka koos perena jagada.
Minu jaoks on kummaline minu raha ja sinu raha, kooselu mõte on ikka see, et kõik on ühine? ja kui plaanis remont teha, siis paneks ka kõik raha remondile, sest näiteks vannitoa remondist saavad ju kasu kõik

Miks PEAB teistel olema nii, et sulle õige tunduks? Meil on peres eraldi rahakotid, varasuhe on lahusvara ning meil tundub nii kõige õigem, ometi ei pea ma kummaliseks, et kõik nii ei tee.

mis mõte on üldse abielluda, kui kõik elu on eraldi?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 16.02 13:18; 16.02 19:46;
To report this post you need to login first.
Postitas:

kui olete abielus siis oleks kõige lihtsam koos teha ja raha ka koos perena jagada.
Minu jaoks on kummaline minu raha ja sinu raha, kooselu mõte on ikka see, et kõik on ühine? ja kui plaanis remont teha, siis paneks ka kõik raha remondile, sest näiteks vannitoa remondist saavad ju kasu kõik

Miks PEAB teistel olema nii, et sulle õige tunduks? Meil on peres eraldi rahakotid, varasuhe on lahusvara ning meil tundub nii kõige õigem, ometi ei pea ma kummaliseks, et kõik nii ei tee.

mis mõte on üldse abielluda, kui kõik elu on eraldi?

Me abiellusime kõige muu kui raha pärast. Kuidas elud on eraldi? Kodu on ühine, käimised on ühised, sõbrad on ühised, lapsed on ühised, huvid on ühised, ühiselt panustame pere eelarvesse, remonti, reisidesse, lastesse jne. Meil on lihtsalt omad isiklikud sissetulekud millega peres majandame. Siiani pole probleeme olnud, et keegi tunneks, nagu teine panustaks pere väljaminekutesse ebavõrdselt. Ühtegi arvet ei poolita ja sente ei sae. Varasuhe muutub oluliseks ju alles siis, kui mingil põhjusel peaks lahutama.

ps. Ma ei ole teemaalgataja ja selliseid probleeme meil ei ole.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 16.02 14:39; 16.02 14:52; 16.02 20:25; 17.02 15:55;
To report this post you need to login first.
Postitas:

aga kui on selline seis:
mees, kellel 2 last erinevate naistega. kas tema saab teha üksi koos kahe lapsega deklari? kui jah, siis kas mul oleks enda lapsele õigus pool raha küsida?

Õigustatud oleks äärmisel juhul pool ühe lapse rahast, mitte pool kogu tagastusest.

Teemaalgataja, võta asja nii. Vahet pole, kelle kätte raha laekub, aga kuluma peab see laste peale. Pange paika ja tabelisse mõlemapoolsed kulutused perele, sh kulutused lastele, sest lapsed on ka pere osa! Selle järgi vaatategi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

aga kui on selline seis:
mees, kellel 2 last erinevate naistega. kas tema saab teha üksi koos kahe lapsega deklari? kui jah, siis kas mul oleks enda lapsele õigus pool raha küsida?

Õigustatud oleks äärmisel juhul pool ühe lapse rahast, mitte pool kogu tagastusest.

aga tänu minu lapsele ta ju üldse midagi tagasi saab. mis see summa on? 400?
200 võiks ju siis minu lapsele olla ja 200 tema teisele? kui ma lapse oma deklarisse panen, siis ta ei saaks ju seda 200 ka mitte?
kas siis kui kunagi sai laps isa deklarisse kirja seoses õppemaksudega jne. siis on ta seal automaatselt edasi?mulle tundub, et minu deklaris teda küll kirjas pole.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 16.02 16:05; 17.02 12:37;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teemaalgataja, võta asja nii. Vahet pole, kelle kätte raha laekub, aga kuluma peab see laste peale. Pange paika ja tabelisse mõlemapoolsed kulutused perele, sh kulutused lastele, sest lapsed on ka pere osa! Selle järgi vaatategi.

Teemaalgataja enda isiklik tulumaksuvaba miinimum ei puutu küll kuidagi lastesse. Mitte, et sellist kokkulepet mehega teha ei võiks, aga sellegi poolest ei tulene see lastest.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 16.02 14:39; 16.02 14:52; 16.02 20:25; 17.02 15:55;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nii naljakas, teine eesti teeb deklarit ????????????

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kes ees see mees, kes taga see magab 🙂

Tegelt laekub ka mehe deklariraha minule 🙂 Alati vaatan, kuidas rohkem saab,siis otsustan, kas talle või mulle lapsed 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teemaalgatajale vihje: mu meelest saab ka abielus olles lastele ametlikku elatist küsida (vanasti vähemalt sai). Sa algatuseks vihja abikaasale, et kui tema teise lapse TM-tagastuses isiklikku süllesadanud “taskuraha” näeb, hakkab edaspidi kolinal igakuist miinimummääras elatist maksma 🙂

/meenub hiljutine teema tööelu ja raha rubriigist, kus üks isane leidis, et tema peaks “tegemisvaeva eest” pool lapse sünnitoetust endale taskurahaks saama…/

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

lapsed on esialgu selle deklaris, kes saab riigilt lastetoetust. kas tahad neid mehe deklarisse tõsta või jätad omale, on sinu otsustada. mees ilma sinu nõusolekuta lapsi enda deklarisse ei saa.

miks sellise sendisaagijaga elada, ei saa ka mina aru

Täitsin deklaratsiooni ja polnud mul last seal automaatselt (peretoetus laekub minule). Olid lihtsalt tühjad lahtrid.

See on jama, lapsed pannakse automaatselt selle inimese, kellele laekuvad lastetoetused, deklarisse. Konks on ilmselt selles, et sul on ainult üks laps, kelle pealt ei saa mingit tulumaksutagastust, mistõttu pole mõtet ka teda deklarisse lisada. Lapsed lisatakse deklarisse automaatselt, kui peres on 2 või enam last.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 18.02 21:10; 18.02 21:13;
To report this post you need to login first.
Postitas:

aga kui on selline seis:
mees, kellel 2 last erinevate naistega. kas tema saab teha üksi koos kahe lapsega deklari? kui jah, siis kas mul oleks enda lapsele õigus pool raha küsida?

Õigustatud oleks äärmisel juhul pool ühe lapse rahast, mitte pool kogu tagastusest.

aga tänu minu lapsele ta ju üldse midagi tagasi saab. mis see summa on? 400?
200 võiks ju siis minu lapsele olla ja 200 tema teisele? kui ma lapse oma deklarisse panen, siis ta ei saaks ju seda 200 ka mitte?
kas siis kui kunagi sai laps isa deklarisse kirja seoses õppemaksudega jne. siis on ta seal automaatselt edasi?mulle tundub, et minu deklaris teda küll kirjas pole.

Kui sinu on ainult üks laps, siis sa ei saa tema pealt mingit tulumaksutagastust ja teda ei lisata ka sinu deklaratsiooni. Kunagi muuseas sai ka ühelt lapselt. Automaatsel lisatakse laps tavaliselt sellele, kelle kontole laekuvad peretoetused. Kui mehel on kokku 2 bioloogilist (või lapsendatud) last, aga sinul ainult 1, on tõenäoline, et lapsed lisatakse tema deklaratsiooni. Pead järele küsima.
Kui mees saab tulumaksutagastuse ainult tänu lastele ja ilma lasteta ei saaks midagi, siis kehvade suhete korral oleks loogiline, et ta annaks pool sellest rahast sulle. Normaalsete peresuhete korral pole ju oluline, kumb selle raha kulutab – pere heaolu teenib see nii ühe kui teise rahakotis.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 18.02 21:10; 18.02 21:13;
To report this post you need to login first.
Näitan 24 postitust - vahemik 1 kuni 24 (kokku 24 )


Esileht Pereelu ja suhted Kes saab lapsed tuludeklarisse?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.