Näitan 28 postitust - vahemik 1 kuni 28 (kokku 28 )

Teema: kodulaen

Postitas:

On keegi hiljuti tegelenud maja ostuga laenuga? Kui keerulised tingimused hetkel on, kas antakse lihtsasti või on palju piiranguid? Kas olete teinud sissemakse rahas või on sobinud ka teine kinnisvara lisatagatiseks? Miinus on see, et ma hetkel ei tööta, ainult mees, aga tal eesti mõistes ok palk. Olen ise natuke kahtlev, aga sobiv maja välja vaadatud ja mees soovib tegutsema hakata. Vara meil üht-teist on, mida müüa, aga tõenäoliselt jääb ikkagi veel puudu 50-100 tuh.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 07.02 23:45; 19.02 23:05;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei ole küll hiljuti, aga meie saime laenu aprillis. Kinnistu pakkumine toodi lausa kandikul ette, ei saanud keelduda ka. Polnud enne üldse uurinudki, kas üldse oleme laenukõlblikud või mitte, kartsime ka, et kuna mina põhimõtteliselt töötu(hooajatöö sügisel mõned kuud), siis kindlasti ütlevad ära. Läksime siis panka ja seal läks hästi, uuriti, et kuna hindamisakti saab, et kõik muu on korras. Meie(tegelikult ju ainult mehe) keskmiseks sissetulekuks loeti 1300 euri, meil on 1 laps, mehel veel teine laps, kellele maksab min.elatist, muid järelmakse ega laene ei ole. Uuriti, et palju saame sisse maksta, kas paneme tagatiseks meile kuuluva korteri( 1-toaline, väikelinnas, vähe väärt). ütlesime, et meil sissemakseks vajalik summa kogutud ( tegelikult saime selle väga healt tuttavalt laenuks, ei mingi intressita) lisaks oli meil pangas just hoiusel pea 1500 euri lisaraha. Kusjuures, see, et mina olin töötu, aga ometigi õnnestus meil igakuiselt u 150 euri kõrvale panna, tõstis meie usaldusväärsust panga silmis väga palju. Muidugi, meil oli eluasemelaenu vaja ikka häbematult vähe, võrreldes linna ostetavate majadega, aga kõik oleneb ikkagi sellest, kui suureks kujuneb laenuga seonduv igakuine väljaminek ning kas see on jõukohane.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Laenu antakse, AGA täna ollakse väga valivad tagatise suhtes.
Näiteks mina tahtsin maja osta, aga kuna sellel ei olnud juurdeehituse paberid korras (sellele osale ei olnud kasutusõigust taodeldud ning ehitusregistri andmed ja tegelik olid erinevad), siis pank seda endale laenu tagatiseks väga võtta ei tahtnud. Tõenäoliselt oleks pank leebunud, sest maja oli tõsiselt alahinnatud ning hindamisakt oleks tulnud ca 50% kõrgem, kui maja ostuhind… Kuid ei viitsinud jamada.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina võtsin 2016.a. juunis laenu suvekodu ostuks.
Võtsin kodukapitalilaenu ja 5 aasta peale.
Tagatiseks andsin ühe teise kinnisvara, mingit rahalist sissemakset ei teinud.

Väga lihtne oli laenu saada, aga minu igakuine sissetulek üksi on juba nii suur, et ma oleks võinud oma vajaminevale laenusummale nulli lõppu kirjutada ja ikka oleks saanud.:) Lisaks veel mehe samaväärne sissetulek.

Nii et eks see laenu saamine sõltub suuresti laenukliendist ja mitte pangast. Kui oled usaldusväärne ja atraktiivne klient, siis pakutakse ka rohkem kui vaja.
Nagu mul praegugi – internetipangas on ridamisi pakkumisi küll ühe küll teistsuguse laenu juurde võtmiseks, krediitkaartide pakkumised ja lisaks veel järjekordne autoliisingu pakkumine.
No kui palju kinnisvara üks inimene ikka jõuab aasta jooksul laenuga hankida? Krediitkaarti mul tõesti ei ole, aga alles möödunud suvel liisisin uue auto. Paistab, et panka eriti ei huvita, palju juba kohustusi on, muudkui võta aga juurde, kui sissetulek kannatab. 🙂

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tegime selle kadalipu septembris läbi. Soovitud maja maksis 192 000, sisse maksime 25 000 ja laenu saime 167 000. Käisime Nordeas, Swedis ja Sebis. Seb neist kõigi kitsim oli ja oleks andnud vaid 120 000, lõpuks valisime Swedi. Kahepeale kokku mehega teenime ca 2700 €. Tagatis on ka olemas 40 000 väärtuses. Ilma sissemakse ja tagatiseta me poleks saanud midagi.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 08.02 16:06; 17.02 20:20; 17.02 22:44; 18.02 15:46; 18.02 17:57;
To report this post you need to login first.
Postitas:

PP, eestlased v6tavad julgelt laenu. Meil peaaegu sama kallis maja ja 30 aastat maksta, aga palka saame ca 7000 kuus. 2700 ei julgeks kyll nii kallist kodu osta.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tegime selle kadalipu septembris läbi. Soovitud maja maksis 192 000, sisse maksime 25 000 ja laenu saime 167 000. Käisime Nordeas, Swedis ja Sebis. Seb neist kõigi kitsim oli ja oleks andnud vaid 120 000, lõpuks valisime Swedi. Kahepeale kokku mehega teenime ca 2700 €. Tagatis on ka olemas 40 000 väärtuses. Ilma sissemakse ja tagatiseta me poleks saanud midagi.

Teenite mõlemad nõksa üle keskmise ja julgesite 167 000 eurot laenata? Mina võtsin laenu 30 000 eurot (üksi) ja arvutasin igatepidi läbi, kas jõuan ikka maksta. Julged inimesed.

VÄGA julged (arvatavasti) noored. Ehk on seal mingi arvestatav (mitteametlik) lisasissetulek veel või väga tugev turvavõrk (nt vanemate näol) seljataga.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ärge elage üle oma võimete! Laenu võtmine on igakuine kohustus aastakümneteks. Saan aru, et oma maja on tore asi küll, aga kui raha pole, siis mida te majaga peale hakkate? Seda enam, et üks osapooltest tööl ei käi. Maja ei ole odav üleval pidada.

Mina ja mu abikaasa teenime kahe peale kokku ca 6500€ kuus (mees Norra palga peal, mina Eestis).
Soovisime laenu 120000€, et päranduseks saadud pooleliolev majakarp lõpuni ehitada. Ja ainuke pank, kes laenu andis, oli Nordea. Teised ütlesid kõik ei. Seega pangad ei anna midagi nii kergekäeliselt laenu!
Lisatagatis oli meil olemas.

Ning liisinguid meil pole, autod on välja ostetud. Järelmaksud puuduvad, teisi laene pole, maksekäitumine on olnud puhas.

0
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 15.02 17:36; 15.02 22:33; 16.02 09:59;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina ja mu abikaasa teenime kahe peale kokku ca 6500€ kuus (mees Norra palga peal, mina Eestis).
Soovisime laenu 120000€, et päranduseks saadud pooleliolev majakarp lõpuni ehitada. Ja ainuke pank, kes laenu andis, oli Nordea. Teised ütlesid kõik ei. Seega pangad ei anna midagi nii kergekäeliselt laenu!
Lisatagatis oli meil olemas.

Imelik. 15-aastaks oleks tulnud ca 650.- kuumakseks.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ärge elage üle oma võimete! Laenu võtmine on igakuine kohustus aastakümneteks. Saan aru, et oma maja on tore asi küll, aga kui raha pole, siis mida te majaga peale hakkate? Seda enam, et üks osapooltest tööl ei käi. Maja ei ole odav üleval pidada.

Mina ja mu abikaasa teenime kahe peale kokku ca 6500€ kuus (mees Norra palga peal, mina Eestis).
Soovisime laenu 120000€, et päranduseks saadud pooleliolev majakarp lõpuni ehitada. Ja ainuke pank, kes laenu andis, oli Nordea. Teised ütlesid kõik ei. Seega pangad ei anna midagi nii kergekäeliselt laenu!
Lisatagatis oli meil olemas.

Ning liisinguid meil pole, autod on välja ostetud. Järelmaksud puuduvad, teisi laene pole, maksekäitumine on olnud puhas.

Mingi konks pidi teie laenutaotluse tagasilükkamises siiski olema. Ma ei taha hästi uskuda, et sellise sissetulekuga ei antud laenu. Kas abikaasa teenib KOGU palga ametlikult? Meie saime 2,5 aastat tagasi laenu veidi alla 120 000, siis oli meie sissetulek kokku umbes 2000. Sissemaksu ei olnud, lisatagatiseks oli tagasihoidlik korter. Selle 2,5 aasta jooksul on meie sissetulek päris arvestatavalt kasvanud ja selle 2,5 aasta jooksul majas müüdud korterite müügihinda vaadates on ka korteri hind tõusnud. Ma maksan iga kuu oma sisetulekust vähem kui 20% laenumakseks. Üürida ei saaks ma sellise hinnaga midagi peale puukuuri, üürituru hinnad on üle mõistuse!

Mida see jutt, siis a la väga julge laenuvõtja, a la ärge elage üle enda võimete sellele käole annab? Laen juba vaetud, siis tuleb maksta. Või peaks nad nüüd Perekooli kägude soovituse peale kodu müüki panema?

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ärge elage üle oma võimete! Laenu võtmine on igakuine kohustus aastakümneteks. Saan aru, et oma maja on tore asi küll, aga kui raha pole, siis mida te majaga peale hakkate? Seda enam, et üks osapooltest tööl ei käi. Maja ei ole odav üleval pidada.

Mina ja mu abikaasa teenime kahe peale kokku ca 6500€ kuus (mees Norra palga peal, mina Eestis).
Soovisime laenu 120000€, et päranduseks saadud pooleliolev majakarp lõpuni ehitada. Ja ainuke pank, kes laenu andis, oli Nordea. Teised ütlesid kõik ei. Seega pangad ei anna midagi nii kergekäeliselt laenu!
Lisatagatis oli meil olemas.

Ning liisinguid meil pole, autod on välja ostetud. Järelmaksud puuduvad, teisi laene pole, maksekäitumine on olnud puhas.

Mingi konks pidi teie laenutaotluse tagasilükkamises siiski olema. Ma ei taha hästi uskuda, et sellise sissetulekuga ei antud laenu. Kas abikaasa teenib KOGU palga ametlikult? Meie saime 2,5 aastat tagasi laenu veidi alla 120 000, siis oli meie sissetulek kokku umbes 2000. Sissemaksu ei olnud, lisatagatiseks oli tagasihoidlik korter. Selle 2,5 aasta jooksul on meie sissetulek päris arvestatavalt kasvanud ja selle 2,5 aasta jooksul majas müüdud korterite müügihinda vaadates on ka korteri hind tõusnud. Ma maksan iga kuu oma sisetulekust vähem kui 20% laenumakseks. Üürida ei saaks ma sellise hinnaga midagi peale puukuuri, üürituru hinnad on üle mõistuse!

Mida see jutt, siis a la väga julge laenuvõtja, a la ärge elage üle enda võimete sellele käole annab? Laen juba vaetud, siis tuleb maksta. Või peaks nad nüüd Perekooli kägude soovituse peale kodu müüki panema?

Kust sa välja lugesid, et teemaalgatajal laen võetud on?

Jah, Swedbank ei andnud laenu, kuna neile ei sobinud 10 aastat tagasi ehitatud maaküttesüsteem.
SEB nõudis, et saaksime oma raha eest maja katuse alla ja sealt edasi nemad võivad finantseerida. Ajuvaba.
Nordea oli kohe nõus.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 15.02 17:36; 15.02 22:33; 16.02 09:59;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ärge elage üle oma võimete! Laenu võtmine on igakuine kohustus aastakümneteks. Saan aru, et oma maja on tore asi küll, aga kui raha pole, siis mida te majaga peale hakkate? Seda enam, et üks osapooltest tööl ei käi. Maja ei ole odav üleval pidada.

Mina ja mu abikaasa teenime kahe peale kokku ca 6500€ kuus (mees Norra palga peal, mina Eestis).
Soovisime laenu 120000€, et päranduseks saadud pooleliolev majakarp lõpuni ehitada. Ja ainuke pank, kes laenu andis, oli Nordea. Teised ütlesid kõik ei. Seega pangad ei anna midagi nii kergekäeliselt laenu!
Lisatagatis oli meil olemas.

Ning liisinguid meil pole, autod on välja ostetud. Järelmaksud puuduvad, teisi laene pole, maksekäitumine on olnud puhas.

Mingi konks pidi teie laenutaotluse tagasilükkamises siiski olema. Ma ei taha hästi uskuda, et sellise sissetulekuga ei antud laenu. Kas abikaasa teenib KOGU palga ametlikult? Meie saime 2,5 aastat tagasi laenu veidi alla 120 000, siis oli meie sissetulek kokku umbes 2000. Sissemaksu ei olnud, lisatagatiseks oli tagasihoidlik korter. Selle 2,5 aasta jooksul on meie sissetulek päris arvestatavalt kasvanud ja selle 2,5 aasta jooksul majas müüdud korterite müügihinda vaadates on ka korteri hind tõusnud. Ma maksan iga kuu oma sisetulekust vähem kui 20% laenumakseks. Üürida ei saaks ma sellise hinnaga midagi peale puukuuri, üürituru hinnad on üle mõistuse!

Mida see jutt, siis a la väga julge laenuvõtja, a la ärge elage üle enda võimete sellele käole annab? Laen juba vaetud, siis tuleb maksta. Või peaks nad nüüd Perekooli kägude soovituse peale kodu müüki panema?

Kust sa välja lugesid, et teemaalgatajal laen võetud on?

Jah, Swedbank ei andnud laenu, kuna neile ei sobinud 10 aastat tagasi ehitatud maaküttesüsteem.
SEB nõudis, et saaksime oma raha eest maja katuse alla ja sealt edasi nemad võivad finantseerida. Ajuvaba.
Nordea oli kohe nõus.

On ju kirjas, et laenu andis Nordea.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 16.02 08:07; 16.02 08:16; 16.02 15:34; 25.02 13:31;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tegime selle kadalipu septembris läbi. Soovitud maja maksis 192 000, sisse maksime 25 000 ja laenu saime 167 000. Käisime Nordeas, Swedis ja Sebis. Seb neist kõigi kitsim oli ja oleks andnud vaid 120 000, lõpuks valisime Swedi. Kahepeale kokku mehega teenime ca 2700 €. Tagatis on ka olemas 40 000 väärtuses. Ilma sissemakse ja tagatiseta me poleks saanud midagi.

Teenite mõlemad nõksa üle keskmise ja julgesite 167 000 eurot laenata? Mina võtsin laenu 30 000 eurot (üksi) ja arvutasin igatepidi läbi, kas jõuan ikka maksta. Julged inimesed.

Kui 167 000 võetud 30 aastaks, siis laenumakse 700? Ma ei leia, et see väga suur oleks selle sissetuleku juures, kui muid kohustusi pole. Muidugi ei tea maja ülevalpidamise kulusid. Kui maja vastas täiesti soovidele, st midagi remontida pole vaja ja nt köögimööbel ka ok, siis ei näe ma probleemi.

Meie pere netosissetulek hetkel 2400 (mina käin poole kohaga tööl), kaks last, muid kohustusi pole, kindlad töökohad (perspektiivikad alad) ja vaatame ka suuremat kodu (elame Tartus kodulaenuga kodus, aga pool juba makstud). Päris 192 000€ maksvaid objekte me ei vaata, alla 150 000€ pigem (700€ laenumakset ei soovi, sest elus muudki, kuhu rahaga panustada). Inimesed on aga erinevad.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 16.02 08:07; 16.02 08:16; 16.02 15:34; 25.02 13:31;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ärge elage üle oma võimete! Laenu võtmine on igakuine kohustus aastakümneteks. Saan aru, et oma maja on tore asi küll, aga kui raha pole, siis mida te majaga peale hakkate? Seda enam, et üks osapooltest tööl ei käi. Maja ei ole odav üleval pidada.

Mina ja mu abikaasa teenime kahe peale kokku ca 6500€ kuus (mees Norra palga peal, mina Eestis).
Soovisime laenu 120000€, et päranduseks saadud pooleliolev majakarp lõpuni ehitada. Ja ainuke pank, kes laenu andis, oli Nordea. Teised ütlesid kõik ei. Seega pangad ei anna midagi nii kergekäeliselt laenu!
Lisatagatis oli meil olemas.

Ning liisinguid meil pole, autod on välja ostetud. Järelmaksud puuduvad, teisi laene pole, maksekäitumine on olnud puhas.

Mingi konks pidi teie laenutaotluse tagasilükkamises siiski olema. Ma ei taha hästi uskuda, et sellise sissetulekuga ei antud laenu. Kas abikaasa teenib KOGU palga ametlikult? Meie saime 2,5 aastat tagasi laenu veidi alla 120 000, siis oli meie sissetulek kokku umbes 2000. Sissemaksu ei olnud, lisatagatiseks oli tagasihoidlik korter. Selle 2,5 aasta jooksul on meie sissetulek päris arvestatavalt kasvanud ja selle 2,5 aasta jooksul majas müüdud korterite müügihinda vaadates on ka korteri hind tõusnud. Ma maksan iga kuu oma sisetulekust vähem kui 20% laenumakseks. Üürida ei saaks ma sellise hinnaga midagi peale puukuuri, üürituru hinnad on üle mõistuse!

Mida see jutt, siis a la väga julge laenuvõtja, a la ärge elage üle enda võimete sellele käole annab? Laen juba vaetud, siis tuleb maksta. Või peaks nad nüüd Perekooli kägude soovituse peale kodu müüki panema?

Kust sa välja lugesid, et teemaalgatajal laen võetud on?

Jah, Swedbank ei andnud laenu, kuna neile ei sobinud 10 aastat tagasi ehitatud maaküttesüsteem.
SEB nõudis, et saaksime oma raha eest maja katuse alla ja sealt edasi nemad võivad finantseerida. Ajuvaba.
Nordea oli kohe nõus.

On ju kirjas, et laenu andis Nordea.

Loe nüüd korralikult. Teemaalgataja ei ole laenu saanud, selle kohta ta ju küsibki.
Nordea andis minule.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 15.02 17:36; 15.02 22:33; 16.02 09:59;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kahe aasta pärast võib palganumber suurem ka olla.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 16.02 08:07; 16.02 08:16; 16.02 15:34; 25.02 13:31;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kahe aasta pärast võib palganumber suurem ka olla.

Aga ei pruugi. Võib hoopis väiksem ka olla. Euribor aga kohe kindlasti väiksemaks ei lähe ja võib ainult tõusta.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ärge elage üle oma võimete! Laenu võtmine on igakuine kohustus aastakümneteks. Saan aru, et oma maja on tore asi küll, aga kui raha pole, siis mida te majaga peale hakkate? Seda enam, et üks osapooltest tööl ei käi. Maja ei ole odav üleval pidada.

Mina ja mu abikaasa teenime kahe peale kokku ca 6500€ kuus (mees Norra palga peal, mina Eestis).
Soovisime laenu 120000€, et päranduseks saadud pooleliolev majakarp lõpuni ehitada. Ja ainuke pank, kes laenu andis, oli Nordea. Teised ütlesid kõik ei. Seega pangad ei anna midagi nii kergekäeliselt laenu!
Lisatagatis oli meil olemas.

Ning liisinguid meil pole, autod on välja ostetud. Järelmaksud puuduvad, teisi laene pole, maksekäitumine on olnud puhas.

Mingi konks pidi teie laenutaotluse tagasilükkamises siiski olema. Ma ei taha hästi uskuda, et sellise sissetulekuga ei antud laenu. Kas abikaasa teenib KOGU palga ametlikult? Meie saime 2,5 aastat tagasi laenu veidi alla 120 000, siis oli meie sissetulek kokku umbes 2000. Sissemaksu ei olnud, lisatagatiseks oli tagasihoidlik korter. Selle 2,5 aasta jooksul on meie sissetulek päris arvestatavalt kasvanud ja selle 2,5 aasta jooksul majas müüdud korterite müügihinda vaadates on ka korteri hind tõusnud. Ma maksan iga kuu oma sisetulekust vähem kui 20% laenumakseks. Üürida ei saaks ma sellise hinnaga midagi peale puukuuri, üürituru hinnad on üle mõistuse!

Mida see jutt, siis a la väga julge laenuvõtja, a la ärge elage üle enda võimete sellele käole annab? Laen juba vaetud, siis tuleb maksta. Või peaks nad nüüd Perekooli kägude soovituse peale kodu müüki panema?

Ilmselt ei pidanud vastaja silmas konkreetset kommenteerijat, vaid ütles üldiselt, kõigile, et ei tasu elada üle enda võimete.

Töötan laenuhaldurina ja olen täiesti nõus sellise soovitusega.

Mis puudutab “konksu”, siis välismaal töötavate inimeste puhul vaadatakse taotlust pisut teise pilguga, ja seal võib tõesti erinevaid konkse olla.

Väga õige on ka Kägu 16.02.2017 10:39 jutt.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.02 19:24; 17.02 21:31;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tegime selle kadalipu septembris läbi. Soovitud maja maksis 192 000, sisse maksime 25 000 ja laenu saime 167 000. Käisime Nordeas, Swedis ja Sebis. Seb neist kõigi kitsim oli ja oleks andnud vaid 120 000, lõpuks valisime Swedi. Kahepeale kokku mehega teenime ca 2700 €. Tagatis on ka olemas 40 000 väärtuses. Ilma sissemakse ja tagatiseta me poleks saanud midagi.

Oi näen, et meie laen on kellelegi hambusse jäänud.
Meie kuumakse on 604 eurot ja kommunaalid kokku ca 100 eurot. Maja on uus ja ostetud mõttega, et siin me vananeme koos ehk siis maja on ostetud selle mõttega, et see on ja jääb meie koduks. Laenuvõtmine ei olnud kergekäeline otsus. Elasime enne Mustamäel uues majas korteris, mis maksis 110 000 eurot ja selle laenu omanik oli abikaasa üksi, temal on arvestatavalt suurem palk kui mul, lisaks tuleb siit-sealt ka raha lisaks. Ametid on sellised, mis meid töötuks ei jäta. Kavatsen ka lapsega 3 aastat kodus olla ja kodu saame makstud ja nälga ei jää, reisida saame ka korra aastas. Kõikide kägude kiuste 🙂

NB! Vanemad on meil tublid ja toredad, kuid rahaliselt toetamine meie pigem neid!

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 08.02 16:06; 17.02 20:20; 17.02 22:44; 18.02 15:46; 18.02 17:57;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tegime selle kadalipu septembris läbi. Soovitud maja maksis 192 000, sisse maksime 25 000 ja laenu saime 167 000. Käisime Nordeas, Swedis ja Sebis. Seb neist kõigi kitsim oli ja oleks andnud vaid 120 000, lõpuks valisime Swedi. Kahepeale kokku mehega teenime ca 2700 €. Tagatis on ka olemas 40 000 väärtuses. Ilma sissemakse ja tagatiseta me poleks saanud midagi.

Oi näen, et meie laen on kellelegi hambusse jäänud.
Meie kuumakse on 604 eurot ja kommunaalid kokku ca 100 eurot. Maja on uus ja ostetud mõttega, et siin me vananeme koos ehk siis maja on ostetud selle mõttega, et see on ja jääb meie koduks. Laenuvõtmine ei olnud kergekäeline otsus. Elasime enne Mustamäel uues majas korteris, mis maksis 110 000 eurot ja selle laenu omanik oli abikaasa üksi, temal on arvestatavalt suurem palk kui mul, lisaks tuleb siit-sealt ka raha lisaks. Ametid on sellised, mis meid töötuks ei jäta. Kavatsen ka lapsega 3 aastat kodus olla ja kodu saame makstud ja nälga ei jää, reisida saame ka korra aastas. Kõikide kägude kiuste ????

NB! Vanemad on meil tublid ja toredad, kuid rahaliselt toetamine meie pigem neid!

Kas te kumbki jaksaksite laenu tasuda ka täiesti üksinda?

Ütled, et teenid oluliselt vähem kui mees, kuid isegi kui teeniksid poole ehk siis 1 350 eurot üksinda, siis võiks su laenusumma olla mitte enam kui 78 000 eurot ja kuumakse ca 350 eurot. Seega, väga julge samm ikka sellist laenukoormust nii väikese sissetuleku (isegi teie kahe sissetuleku) juures võtta.

0
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.02 19:24; 17.02 21:31;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kõik on väga murelikud meie laenu pärast. Tänan muret tundmast, me saame hästi hakkama. Ei tea mis kalkulaatorit sa kasutada, et intress 1 tuli, meil on see üle 1, alla 2.
Oleme endid kindlasutanud kõige vastu. Ja kui lähebki pekki, on alati võimalus maja realiseerida 🙂

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 08.02 16:06; 17.02 20:20; 17.02 22:44; 18.02 15:46; 18.02 17:57;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Laenukalkulaatorid tõesti näitavad, et ilma laenukaitse kindlustuseta ei saa teil kuumakse olla vaid 604 eurot. Tõenäoliselt lisandub 604 eurole laenukaitse u 70-80 eurot+ kodukindlustus.

Ma täpselt ei mõista miks sind meie laen nii huvitab? Sinu kurvastuseks ütlen, et meil puudub laenukaitse, selle asemel on meil ca 2 aasta kulude varu tagavaraks.
Miks paneb imestama, et noored inimesed on töökad, teevad tööd, mis maailmast otsa ei lõppe (nt meditsiin, haridus, it valdkond jms) ja tahavad omale luua kodu kus elupäevade lõpuni elada. Ei saa elada hirmus, et äkki jään töötuks või haigeks, nii ei saakski elatud.
Me tuleme oma sissetulekutega väga hästi toime, iga kuu saame 500€ ka kõrvale panna reisimiseks, tagavaraks.
Pole vaja muretseda, oleme oma riski võtnud ja teadlikud kõigest ning moraali ei vaja ????

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 08.02 16:06; 17.02 20:20; 17.02 22:44; 18.02 15:46; 18.02 17:57;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Laenukalkulaatorid tõesti näitavad, et ilma laenukaitse kindlustuseta ei saa teil kuumakse olla vaid 604 eurot. Tõenäoliselt lisandub 604 eurole laenukaitse u 70-80 eurot+ kodukindlustus.

Ma täpselt ei mõista miks sind meie laen nii huvitab? Sinu kurvastuseks ütlen, et meil puudub laenukaitse, selle asemel on meil ca 2 aasta kulude varu tagavaraks.
Miks paneb imestama, et noored inimesed on töökad, teevad tööd, mis maailmast otsa ei lõppe (nt meditsiin, haridus, it valdkond jms) ja tahavad omale luua kodu kus elupäevade lõpuni elada. Ei saa elada hirmus, et äkki jään töötuks või haigeks, nii ei saakski elatud.
Me tuleme oma sissetulekutega väga hästi toime, iga kuu saame 500€ ka kõrvale panna reisimiseks, tagavaraks.
Pole vaja muretseda, oleme oma riski võtnud ja teadlikud kõigest ning moraali ei vaja ????

Kas sa, noor ja rumal, arvad, et kõik need “Võlast vabaks” saates osalejad võtsid oma laenud mõttega, et
jäävad töötuks või haigeks? Ei, nemad olid laenu võttes sama enesekindlad, et ega töö ilmast otsa ei saa. Aga nagu öeldakse: inimene mõtleb, jumal juhib. Piisav sellestki, kui sinu hästiteenivat meest hammustab suvel haige puuk ja ongi teie töökus ja tublidus läinud. Ja hirmkallis maja läheks siis takkajärgi.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ilmselgelt on mõtetu kanakarjaga siin vaielda. Hästiteeniv mees on muide kindlustatud nii surma kui haigusega seotud olukordade vastu.
Tallinnas on keskmise 2-toal üürikorteri üür 500€ + kommud 150, miks me peaks 500 eurot kulutama kellegi teise taskusse, kui maksame 100 juurde ja meil on oma kodu. Ma ei kavatse siin rohkem s6na võtta, et üürikates või vanades paneelmajades nukrad ja õnnetud naised ei peaks rohkem kadedust tundma!

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 08.02 16:06; 17.02 20:20; 17.02 22:44; 18.02 15:46; 18.02 17:57;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teemaalgataja olen. Päris huvitavad arvamused inimestel. Minu arust pole see 167tuh laen sugugi üle mõistuse palju. Kui inimesed tunnevad, et saavad hakkama, las elavad.
Meil endal praegune korter Tallinnas ja ilma laenuta. Lisatagatised ka Tallinnas. Üle võimete elada ei soovi, aga 2 väikse lapsega on lihtsalt 3-toalises korteris kitsas. Nii tahaks oma aeda, kus lapsed mängida saavad. Muidugi lähen ma varsti tööle tagasi, aga annan aru, et väikeste laste kõrvalt töölkäimine ei tarvitse väga tulus olla kui peab sageli haiguslehel olema nendega. Sellepärast teemegi oma arvestused mehe palga järgi ja kui minu palk ka lisandub, on see boonus ja saame lahedamalt hakkama.
Olen päris palju kinnisvara pakkumistesse süvenenud ja minu arust on turg päris palju üle hinnatud. Näiteks pole mingi probleem küsida krundi või puulobudikuga majaga kinnistu eest Nõmmel 200tuh. Siin mõtlen, et kas tõesti on ka hindamisaktides arvutatud hinnad sellised või mis hinnaga see vara reaalselt müüakse. Muidugi saab uusarendustesse maja 200-250tuh eest kätte, aga seal teine probleem, transport suhteliselt kehv. Otsin kodu ikkagi Tallinnasse ja soovin, et lapsed tulevikus ise koolis käidud saaksid, mitte et lapsevanemad taksojuhid oleksid kogu aeg.
Õnneks või kahjuks meie soovitud maja omanik hinda alla ei lase ja seega pole me panka veel jõudnudki. Mehel on pangas küll arvutatud limiitidega pakkumised üleval, aga see ei tähenda veel, et soovitud laenusumma saaksime. Ulmehinnaga maja ei osta, vajadusel ootame. Positiivne kuulda, et laenu ikkagi keegi võtnud ja tingimused pole üle mõistuse. Küll me ka oma unistuste koduni jõuame kui õige aeg.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 07.02 23:45; 19.02 23:05;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teemaalgataja olen. Päris huvitavad arvamused inimestel. Minu arust pole see 167tuh laen sugugi üle mõistuse palju. Kui inimesed tunnevad, et saavad hakkama, las elavad.
Meil endal praegune korter Tallinnas ja ilma laenuta. Lisatagatised ka Tallinnas. Üle võimete elada ei soovi, aga 2 väikse lapsega on lihtsalt 3-toalises korteris kitsas. Nii tahaks oma aeda, kus lapsed mängida saavad. Muidugi lähen ma varsti tööle tagasi, aga annan aru, et väikeste laste kõrvalt töölkäimine ei tarvitse väga tulus olla kui peab sageli haiguslehel olema nendega. Sellepärast teemegi oma arvestused mehe palga järgi ja kui minu palk ka lisandub, on see boonus ja saame lahedamalt hakkama.
Olen päris palju kinnisvara pakkumistesse süvenenud ja minu arust on turg päris palju üle hinnatud. Näiteks pole mingi probleem küsida krundi või puulobudikuga majaga kinnistu eest Nõmmel 200tuh. Siin mõtlen, et kas tõesti on ka hindamisaktides arvutatud hinnad sellised või mis hinnaga see vara reaalselt müüakse. Muidugi saab uusarendustesse maja 200-250tuh eest kätte, aga seal teine probleem, transport suhteliselt kehv. Otsin kodu ikkagi Tallinnasse ja soovin, et lapsed tulevikus ise koolis käidud saaksid, mitte et lapsevanemad taksojuhid oleksid kogu aeg.
Õnneks või kahjuks meie soovitud maja omanik hinda alla ei lase ja seega pole me panka veel jõudnudki. Mehel on pangas küll arvutatud limiitidega pakkumised üleval, aga see ei tähenda veel, et soovitud laenusumma saaksime. Ulmehinnaga maja ei osta, vajadusel ootame. Positiivne kuulda, et laenu ikkagi keegi võtnud ja tingimused pole üle mõistuse. Küll me ka oma unistuste koduni jõuame kui õige aeg.

Jajah, müüja peaks hinda alla laskma, sest teemaalgataja ju “nii tahaks oma aeda, kus lapsed mängida saavad”. Siinseid vastuseid lugedes jääb kohati tunne nagu maja oleks inimõigus. 3-toaline korter olevat noorele perele liiga kitas – no mida veel!!

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mu enda arvamus on see, et eluasemekulud (laen või üür + kommunaalmaksed) võiksid olla umbes 20-25% sissetulekutest maksimaalselt. See tähendab, et jääb raha elamiseks ka ja mingi euribori või küttehinna tõus ei löö kohe põhja alt ära. Samuti jõuab sellise suhte juures koguda raha reservideks või muudeks investeeringuteks, mis omakorda aitab sissetulekute ajutise languse korral hakkama saada ja laenumakset pikema perioodi jooksul teenindada.

167 000 € laenu koos kindlustusega tähendab minimaalselt 650 € kuus (2,2% turu keskmine marginaal, 30a periood), lisaks kommunaalid, mis tõenäoliselt tähendab 800-900€ kodukulusid kuus. 2700 € sissetulekute juures saab kindlasti sellega hakkama, aga minu meelest siiski natuke liiga suur protsent. Mingeid muid kulusid peaks selle võrra piirama. Nii suure laenu võtmine justkui eeldab, et inimesel on vähemalt 10-20 000 € mustade päevade reservi, et aastajagu ilma tööta hakkama saada.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kahe aasta pärast võib palganumber suurem ka olla.

Võib ka juhtuda, et kahe aasta pärast oled töötu.

Kõike võib juhtuda, nii mõeldes ei saa laenu võttagi.
Eks igaüks teab oma töövõimalusi. Mina oma pere näitel võin öelda, et töötuks jäämine meid mehega ei kummita. Mõlemal eriala, kus nõudlus suurem kui pakkumine.

Ma ei saa aru, mis häda on nüüd selle pere ümber, kes võttis maja ostuks 167 000€ laenu. Viige end kurssi hindadega Tallinnas ja Tartus. Pere tahtis maja ja nüüd selline hädaldamine käib, küll mees jääb haigeks, palgad langevad, jäävad töötuks jne. Kade meel on või?
Ei ole see mingi megalaen! Minu tutvusringkonnas on paljud ostnud sellist hinda maksva kinnisvara, kodulaenu abil ikka. Ja veel kallimaidki! Noored pereinimesed, haridus olemas, samuti head ning kindlad töökohad.

Jah, mind ning mu abikaasat ka hirmutab üle 150 000€ maksev kinnisvara, aga ega alla selle sobivat suurt polegi.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 16.02 08:07; 16.02 08:16; 16.02 15:34; 25.02 13:31;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Konks on siin selles, et ühe palk tuleb välismaalt, kus ta on tööpagulasena, kui seal kehvad ajad, siis ilmselt Eestis töötades kukub palk kolinal. St. Eestis saaks ta 1000 eurot.
Teine aspekt panga jaoks: kui teil tekivad probleemid, panete Norra poole ajama, laenu keegi ei maksa, pank peab hakkama teid taga ajama mööda maailma, liiga suur risk neile.

Mul on mitu kolleegi, kes töötavad Soomes ja on soovinud Eesti pankadest laenu saada, ei anta, just nendel kahel põhjusel või saavad oluliselt väiksema summa kui küsivad.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 28 postitust - vahemik 1 kuni 28 (kokku 28 )


See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.