Esileht Rasestumine ja lapse ootamine Kõrge hemoglobiin

Näitan 12 postitust - vahemik 1 kuni 12 (kokku 12 )

Teema: Kõrge hemoglobiin

Postitas:

Kas kõrge hemoglobiin takistab rasestumist? Hemoglobiin 150.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 19.05 12:24; 19.05 13:03;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei, miks peaks? Rasestumist ei takista ka madal hemoglobiini tase.
Kui pole aasta jooksul iseseisvalt rasestunud (kuigi oled teinud OV teste ja võtnus vitamiine), pane aeg arstile kirja.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 19.05 12:38; 19.05 13:15; 19.05 13:32;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on ka kõrge hemoglobiin ja pole 2 aasta jooksul rasestunud. Viimane aasta on kulunud igasugu analüüside ja uuringute tegemiseks. Muidu kõik muud analüüsid ja uuringud on nii minul kui mehel korras. Oktoobriks olen juba ivf järjekorras.

Ma ei mäleta, kas tummine veri võis pesastumist takistada vms. Minu naistearst soovitas igatahes muuhulgas doonoriks käia ja verd anda. See peaks hemoglobiini madalamaks võtma.

Win-win situatsioon verd annetades võidad parema rasestumise võimalikkuse ja vereülekande vajajad võidavad ka.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 19.05 12:46; 19.05 13:22; 19.05 13:30;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nii, et teie puhul on siis viljatuse põhjus sinu kõrge hemoglobiin?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 19.05 12:24; 19.05 13:03;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kõrge hemoglobiini tase ei saa olla põhjuseks viljatuseks. Muideks naistel peetakse normaalseks hemoglobiini tasemeks 115-150 g/l.
Lihtsalt mõnikord ei jää rasedaks, mis teha. Meil mehega kõik korras (analüüsid), kuid siiani ei ole rasestunud. Mul pole kordagi mõttesse tulnud asi, et selleks võiks olla süüdi hemoglobiin. 😀 Rumalus.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 19.05 12:38; 19.05 13:15; 19.05 13:32;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei, kõrget hemoglobiini ei loeta minu teada viljatuse põhjuseks. Senistes uuringutes pole ilmselt seda tegurit hinnatud. Selleks peaks olema piisavalt palju kõrge hemoglobiinäiduga patsiente, kes ei rasestu päris pika aja jooksul ja kellel pole mitte mingit muud põhjust. Siis tuleks neil hemoglobiin madalamaks saada ja vaadata, kas nad ka siis ei rasestu.

Lihtsalt viljatusel on nii palju muid suuremaid põhjuseid, mida uuritakse. Aga kui ma nüüd doonoriks käies enne oktoobrit peaks rasestuma, siis oleks mul küll alust arvata, et põhjus võis olla kõrges hemoglobiinis.

Vere loovutamine ei võta mul tükki küljest pealegi sünnitusel võin ise olla see, kes vajab vereülekannet.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 19.05 12:46; 19.05 13:22; 19.05 13:30;
To report this post you need to login first.
Postitas:

???? Rumalus.

Saab öelda, et kõrge hemoglobiini seost rasestumisega pole uuritud. Rumalus oleks väita, et seos kindlasti puudub ja rumalus oleks mitte kahtlustada või uurida, kas seal võib seos olla.

Rumalus oleks ka istuda oma ülempiiripealse hemoglobiini näiduga edasi ja mitte minna doonriks, sest keegi Perekoolis kirjutas “rumalus”.

0
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 19.05 12:46; 19.05 13:22; 19.05 13:30;
To report this post you need to login first.
Postitas:

???? Rumalus.

Saab öelda, et kõrge hemoglobiini seost rasestumisega pole uuritud. Rumalus oleks väita, et seos kindlasti puudub ja rumalus oleks mitte kahtlustada või uurida, kas seal võib seos olla.

Rumalus oleks ka istuda oma ülempiiripealse hemoglobiini näiduga edasi ja mitte minna doonriks, sest keegi Perekoolis kirjutas “rumalus”.

Keegi pole ju keelanud minna doonoriks. Kust sa seda üldse välja lugesid?
Mina olen doonor ja käin nii palju abis, kui saab.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 19.05 12:38; 19.05 13:15; 19.05 13:32;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kõrge hemoglobiin pole sama mis “paks veri” ja kui kahtlustate vere suurt viskoossust (paks veri ei liigu väikestes (platsenta ja emaka)veresoontes nii hästi edasi ja ei suuda loodet piisavalt hästi varustada, med.termin see pole), siis esmane soovitus oleks oma vedelikutarbimist suurendada. Veel üks aspekt, mis rasestumist takistab, on vere autoimmuunsed antikehad (nt mul olid kilpnäärme antikehad, oma keha takistas kilpnäärn´me tööd ja ühtlasi tekitas segadust ka rasestumisega, selle vastu ja vere vedeldamiseks tarvitatakse südameaspiriini mõnikord viljatusarsti ettekirjutusel).
Kõrge hemoglobiin pole haiguslik, vähemalt mitte 150 kanti pole veel tohutult kõrge (kui see kogu aeg pole 150 ja rohkem). Mine doonoriks, saad ka üleliigsest korraga lahti 🙂 Meestele just seda vere vedeldamiseks soovitatakse mõnikord (doonoriks käimine on südame tervisele hea), naised savaad oma vere “ülejääkidest” nagunii igakuiselt lahti. Olen aastaid doonor ja minu hgb on 140-150 kanti tihti, doonoril seda ainult kiidetakse muidugi, ei teki ohtu, et ise kehvveresusse jääd.
Ka minu teada ei ole hemoglobiin ja rasestumine seotud, otsi põhjust siiski mujalt. Kilpnääre tsh – prolaktiin, tsükkel, hormoonid jne.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu ka kõrge hemoglobiin, 2 last ja probleemideta rasestunud ning lapsed lõpuni kandnud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas kõrge hemoglobiin takistab rasestumist? Hemoglobiin 150.

Pigem ikka hea!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

No naisterahvana saad sa mingi 3 või 4 korda aastas verd anda – iga 3-4 kuu järel. vereandmine mõjutab hemoglobiini ikka väga lühiajaliselt, kuivõrd võetav kogus ei ole organismile probleemiks ise taastuda.

Endal hemoglobiin pidevalt 145 ringis (pikaaegase doonorina tean seda) ja pole rasestumisega probleeme olnud. Igaks juhuks mainin ka ära, et teistkordsel rasestumisel polnud 2 aastat verd andnud, kuna olin vahepeal ju rase ja imetasin jne 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 12 postitust - vahemik 1 kuni 12 (kokku 12 )


Esileht Rasestumine ja lapse ootamine Kõrge hemoglobiin

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.