Esileht Rasestumine ja lapse ootamine Kui palju olete juurde võtnud 16ndaks nädalaks?

Näitan 23 postitust - vahemik 1 kuni 23 (kokku 23 )

Teema: Kui palju olete juurde võtnud 16ndaks nädalaks?

Postitas:

Mind huvitab et kui palju olete juurde võtnud kellel teine rasedus ja nädalaid 16+.
Mulle keegi ütles, et 1. trimestril ei oleks võinud üldse kaalus juurde võtta :/

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teise rasedusega võtsin 16ndaks nädalaks juurde pea 3kg.
Miks ei tohi juurde võtta? Iga naine ja rasedus on erinev.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

17.nädalal kaalumas käies oli -2kg ehk olin alla võtnud (mul iiveldas 24/7 kuni 16.nädalani, peale seda on paar korda veel paha olnud – aga ma olen end kõigi rasedustega alguses väga halvasti tundnud). Ka teise rasedusega olin sel ajal täiega miinuses (esimese kohta ei mäleta – rasedakaarti, kust vaadata, pole enam alles).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mõlema rasedusega võtsin esimesel trimestril juurde 4-5 kg, teisel 3-4 kg ja viimasel 1-2 kg. Algkaal oli mõlema rasedusega sama 59 kg (pikkus 168 cm), raseduse lõpus kõikus kaal 68-69 vahel. Nii et mina olen pigem see, kes võtab juurde raseduse alguses. Esimese rasedusega iiveldas kohutavalt terve esimese trimestri, aga kordagi ei oksendanud, sõin küll tavapärasest vähem, aga kaalus võtsin sellegipoolest üsna palju juurde, samas edasi kaalutõus pidurdus ja viimane kuu ei võtnud midagi juurde.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma olin u 5 kilo selleks ajaks juurde võtnud. Kokku tuleb u 11 kg (hetkel 40nes nädal).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul praegu nädalaid 16+3 ja juures 2,5 kg. Tundub just parajalt. Ämmaemand paneb kaalu alati lihtsalt kirja, kommenteerinud pole kordagi.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 25.03 16:02; 25.03 17:48;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul 21 nädalat ja hetkel olen 1kg tagasi(juurde) võtnud. Kuni 18ndl oli langus 8kg

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Just lugesin siit http://raseduskalender.nupsu.ee/17-nadal/ 17. nädala kohta (mis ongi ju 16+1 – 17), et :
“Praeguseks võid sa olla juurde võtnud ligi viis kilogrammi. Aga ei maksa muretseda, kui kaalu on lisandunud veidi rohkem või hoopis vähem.”

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 25.03 16:02; 25.03 17:48;
To report this post you need to login first.
Postitas:

16.nädalaks oli juures umbes 4 kg

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

0,3 kg selleks ajaks. Nüüd 21 nädalat täis ning kokku 1,3 kg.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul hetkel 17 nädal, olen kogu rasedusega juurde võtnud ca 1 kg. Kuna esimene rasedus, siis ei oskagi edasist kaalutõusu ennustada. Mõned tuttavad maininud, et võtsid juurde lausa 30 kg – loodan et pääsen kergemalt.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

14+4 ja juures 2kg. Kolmas rasedus. Eelmise raseduse ajal oli sama palju umbes. Kokku rasedusega võtsin juurde 32kg, enamus sellest tuli teise trimestri lõpust alates. Samamoodi oli esimesega. Rämpstoitu sõin mõlema rasedusega tõesti loetud korrad, kuna elustiil on teine ja selliseid isusid lihtsalt polnudki. Suur osa kaalutõusust oli puhas vesi ehk siis tursed, mis peale sünnitust ka kiirelt läinud olid. Jalga ei läinud lõpus isegi abikaasa plätud 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 26.03 14:26; 27.03 10:40; 28.03 15:16; 28.03 15:19;
To report this post you need to login first.
Postitas:

16.nädalaks oli umbes 2kg juures, hea isuga olin, ei iiveldanud.
Minu arst sellest kaalust üldse suurt numbrit ei tee.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma olen küll 14+3, aga juurde olen võtnud 2 kilo. Mu enda jaoks tundub see nii uskumatuna, kuna ma olen juba 10 nädalat vaevelnud kohutava iivelduse käes päevad läbi. Õues jalutamas olen tõsiselt ainult 2 korda käinud selle 10 nädala jooksul, kuna mul on lihtsalt nii paha, seega mu päevad mööduvad vooodis olles ja mu toitumine on ka ikka väga kohutav, kuna mitte midagi tervislikku väga suust alla ei taha minna peale puuviljade. Mul on päevi olnud, kus sööngi lihtsalt kiirnuudleid ja soolaseid küpsiseid kuna midagi alla ei lähe. Kuigi mul on olnud mega iiveldus, see mu söömist vähendanud pole. Peangi just tihti koguaeg sööma, et iiveldama ei hakkaks. Ma ise arvaks, et mul peaks vähemalt 5kg juures olema 😀 seega ma ei mõistagi neid inimesi, kes võtavad julmalt juurde. Siin oli postitus, kus keegi oli 8 kg kuuga juurde võtnud. Ei kujuta ettegi, mis kogustes siis rämpsu sööma peab, sest pealt näha ma olen kõikvõimaliku teinud, et kaalust juurde võtta 😀 ja mul on alati kiirelt kaal juurde tulnud, pole mingi piitspeenike.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 27.03 02:07; 28.03 07:01;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Esimese lapsega olin selleks ajaks juurde võtnud umbes 6 kg, nüüd teist last oodates (17+) on kaal ligikaudu sama mis alguses. Aga seekord olin ma rasedaks jäädes 5kg raskem kui esimest last ootama hakates. Samas tuli esimese lapsega kaalu juurde kokku 12 kg.
Loomulikult üritan toidulauda hoida mitmekesisena, piirata maiustamist ja teha sporti. Imetamine ei ole minu puhul imerohi kaalu langetamiseks, nii et üritan mitte üle 10kg juurde võtta.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma olen küll 14+3, aga juurde olen võtnud 2 kilo. Mu enda jaoks tundub see nii uskumatuna, kuna ma olen juba 10 nädalat vaevelnud kohutava iivelduse käes päevad läbi. Õues jalutamas olen tõsiselt ainult 2 korda käinud selle 10 nädala jooksul, kuna mul on lihtsalt nii paha, seega mu päevad mööduvad vooodis olles ja mu toitumine on ka ikka väga kohutav, kuna mitte midagi tervislikku väga suust alla ei taha minna peale puuviljade. Mul on päevi olnud, kus sööngi lihtsalt kiirnuudleid ja soolaseid küpsiseid kuna midagi alla ei lähe. Kuigi mul on olnud mega iiveldus, see mu söömist vähendanud pole. Peangi just tihti koguaeg sööma, et iiveldama ei hakkaks. Ma ise arvaks, et mul peaks vähemalt 5kg juures olema ???? seega ma ei mõistagi neid inimesi, kes võtavad julmalt juurde. Siin oli postitus, kus keegi oli 8 kg kuuga juurde võtnud. Ei kujuta ettegi, mis kogustes siis rämpsu sööma peab, sest pealt näha ma olen kõikvõimaliku teinud, et kaalust juurde võtta ???? ja mul on alati kiirelt kaal juurde tulnud, pole mingi piitspeenike.

Saad ikka aru, et kaal ei lisandu ainult rämpsu söömisest? Sina jah sööd rämpsu, palju õnne! Teine ema sööb tervislikult, aga tal lisandubki 8kg kuus. Need 8kg võivad olla tema ainsad 8kg kogu raseduse jooksul samas kui teine kogub iga kuu stabiilselt 2-3kg. Mõni ei võta alguses üldse juurde, võtab hoopis alla, aga lõpus võtab järjest 20kg paari kuuga. Kaotab need ka ilma pingutuseta paari kuuga jnejne.
Organismid on erinevad.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 26.03 14:26; 27.03 10:40; 28.03 15:16; 28.03 15:19;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma olen küll 14+3, aga juurde olen võtnud 2 kilo. Mu enda jaoks tundub see nii uskumatuna, kuna ma olen juba 10 nädalat vaevelnud kohutava iivelduse käes päevad läbi. Õues jalutamas olen tõsiselt ainult 2 korda käinud selle 10 nädala jooksul, kuna mul on lihtsalt nii paha, seega mu päevad mööduvad vooodis olles ja mu toitumine on ka ikka väga kohutav, kuna mitte midagi tervislikku väga suust alla ei taha minna peale puuviljade. Mul on päevi olnud, kus sööngi lihtsalt kiirnuudleid ja soolaseid küpsiseid kuna midagi alla ei lähe. Kuigi mul on olnud mega iiveldus, see mu söömist vähendanud pole. Peangi just tihti koguaeg sööma, et iiveldama ei hakkaks. Ma ise arvaks, et mul peaks vähemalt 5kg juures olema ???? seega ma ei mõistagi neid inimesi, kes võtavad julmalt juurde. Siin oli postitus, kus keegi oli 8 kg kuuga juurde võtnud. Ei kujuta ettegi, mis kogustes siis rämpsu sööma peab, sest pealt näha ma olen kõikvõimaliku teinud, et kaalust juurde võtta ???? ja mul on alati kiirelt kaal juurde tulnud, pole mingi piitspeenike.

Saad ikka aru, et kaal ei lisandu ainult rämpsu söömisest? Sina jah sööd rämpsu, palju õnne! Teine ema sööb tervislikult, aga tal lisandubki 8kg kuus. Need 8kg võivad olla tema ainsad 8kg kogu raseduse jooksul samas kui teine kogub iga kuu stabiilselt 2-3kg. Mõni ei võta alguses üldse juurde, võtab hoopis alla, aga lõpus võtab järjest 20kg paari kuuga. Kaotab need ka ilma pingutuseta paari kuuga jnejne.
Organismid on erinevad.

Millest see kaal juurde tuleb siis? Tervislik toit kaalu ei tõsta. Tervisliku toidu all muidugi mõtlen ainult puu ja juurvilju ja teravilju. Selleks, et ikkagi kaal juurde tuleks tuleb ÜLEsüüa. Pead sööma rohkem kui põletad. Kui sööd nii palju kui keha vajab, juurde ju ei tule. Lihtne.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 27.03 02:07; 28.03 07:01;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Millest see kaal juurde tuleb siis? Tervislik toit kaalu ei tõsta. Tervisliku toidu all muidugi mõtlen ainult puu ja juurvilju ja teravilju. Selleks, et ikkagi kaal juurde tuleks tuleb ÜLEsüüa. Pead sööma rohkem kui põletad. Kui sööd nii palju kui keha vajab, juurde ju ei tule. Lihtne.

Päris nii lihtne see ka raseduse ajal pole. Ma lugesin viimased kuud kaloreid, sõin tervislikult 4-5x päevas ja liikusin palju, aga ikka võtsin iga kuu 2-3 kilo juurde. Osaliselt oli näha, et mõned kilod olid tursetest. Kokku tuli küll 14, mis oli ok, sest alustasin normaalkaaluga. Praegu samamoodi toitudes(aga natuke vähem kaloreid) võtan ma pigem alla.
Peale rasedust olid kilod 3 kuuga kõik läinud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma olen küll 14+3, aga juurde olen võtnud 2 kilo. Mu enda jaoks tundub see nii uskumatuna, kuna ma olen juba 10 nädalat vaevelnud kohutava iivelduse käes päevad läbi. Õues jalutamas olen tõsiselt ainult 2 korda käinud selle 10 nädala jooksul, kuna mul on lihtsalt nii paha, seega mu päevad mööduvad vooodis olles ja mu toitumine on ka ikka väga kohutav, kuna mitte midagi tervislikku väga suust alla ei taha minna peale puuviljade. Mul on päevi olnud, kus sööngi lihtsalt kiirnuudleid ja soolaseid küpsiseid kuna midagi alla ei lähe. Kuigi mul on olnud mega iiveldus, see mu söömist vähendanud pole. Peangi just tihti koguaeg sööma, et iiveldama ei hakkaks. Ma ise arvaks, et mul peaks vähemalt 5kg juures olema ???? seega ma ei mõistagi neid inimesi, kes võtavad julmalt juurde. Siin oli postitus, kus keegi oli 8 kg kuuga juurde võtnud. Ei kujuta ettegi, mis kogustes siis rämpsu sööma peab, sest pealt näha ma olen kõikvõimaliku teinud, et kaalust juurde võtta ???? ja mul on alati kiirelt kaal juurde tulnud, pole mingi piitspeenike.

Saad ikka aru, et kaal ei lisandu ainult rämpsu söömisest? Sina jah sööd rämpsu, palju õnne! Teine ema sööb tervislikult, aga tal lisandubki 8kg kuus. Need 8kg võivad olla tema ainsad 8kg kogu raseduse jooksul samas kui teine kogub iga kuu stabiilselt 2-3kg. Mõni ei võta alguses üldse juurde, võtab hoopis alla, aga lõpus võtab järjest 20kg paari kuuga. Kaotab need ka ilma pingutuseta paari kuuga jnejne.
Organismid on erinevad.

Millest see kaal juurde tuleb siis? Tervislik toit kaalu ei tõsta. Tervisliku toidu all muidugi mõtlen ainult puu ja juurvilju ja teravilju. Selleks, et ikkagi kaal juurde tuleks tuleb ÜLEsüüa. Pead sööma rohkem kui põletad. Kui sööd nii palju kui keha vajab, juurde ju ei tule. Lihtne.

Esiteks, ei ole puu- ja juurviljad ning teraviljad sugugi tervislik toitumine. Inimene vajab ka teisi toitainegruppe. Teraviljade tervislikkus on üleüldse pigem küsitav.
Teiseks pole asi sugugi nii lihtne. Esiteks rasedus=kasvav loode, eks? Too kaalub ka midagi. Lisaks platsenta, lootevesi. Need ainuüksi kokku keskmiselt 6-7kg. Lisame siia juurde kasvanud vedeliku (sh veri) hulga ema kehas juhul kui ei ole turseid, saame veel 2-3kg otsa. Suurenenud rinnad veel omakorda oma 1kg. Naise keha on loodud raseduse ajal ka imetamise jaoks rasva talletama. Mida iganes sa sööd, ainevahetus on muutunud ja see talletub rohkem rasvana kui enne rasedust. Lisaks veel lõpus esinevad tursed, mis on sisuliselt lihtsalt vesi mida keha kinni hoiab, aga mille arvelt võib kaal väga kiiresti väga palju tõusta. Söömisega puudub igasugune seos. Küll aga on seos nt aastaaegadega. Tursetega lisandunud kaaluga on hea see, et peale sünnitust on see paari päeva jooksul ka läinud.
Sul ei tasu hõisata enne õhtut. Mul on käsil kolmas rasedus ning 14+ nädalaks pole kunagi rohkem kui 2kg juurde võtnud. Raseduse lõpuks aga üle 30kg lisandunud. Ning erinevalt sinust mina ei söö rämpstoitu 😉

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 26.03 14:26; 27.03 10:40; 28.03 15:16; 28.03 15:19;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul tuli nt esimese-teise trimestri jooksul tsellupolster ümber, säärtele ka, nii et saapad ei läinud jalga. Ei söönud üle. Mu arust raseduse ajal see päris nii lihtne ei ole, et söö nii paöju, kui keha vajab ja juurde ei tule. Ega ma ise ka ehk ei usuks, kui poleks seda läbi teinud. Nii et ma soovitaks olla veidi empaatilisem raseduse ajal juurde tulnud kilodega ja näha enda mätta otsast kaugemale. Muide, kogu polster kadus paari kuuga pärast sünnitust ja enam pole tsellust jälgegi.
Uhh, ma olen natuke liiga tundlik selle rasedusaegse kaalu teemal. Pidevalt tuleb end tõestada, et ei ole kaamel, et ei õginud jne…

Ahh, ära lase end mingi esmaraseda tibina kõiketeadja suhtumisest häirida. 🙂 Ta veel sellisel “soodsal” ajal lõpurase, et tuleb siia mõne kuu pärast ise kaalu üle kurtma. Seda enam et rämpsu ka sööb.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 26.03 14:26; 27.03 10:40; 28.03 15:16; 28.03 15:19;
To report this post you need to login first.
Postitas:

16ndl oli kaal sama mis enne rasedust.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul ka 16 nädalal sama mis enne rasedust!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina olin selleks ajaks juurde võtnud ca 4 kg.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 23 postitust - vahemik 1 kuni 23 (kokku 23 )


Esileht Rasestumine ja lapse ootamine Kui palju olete juurde võtnud 16ndaks nädalaks?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.