Esileht Väikelaps Kui sageli vahetate lapsel öösärki/pidžaamat?

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 33 )

Teema: Kui sageli vahetate lapsel öösärki/pidžaamat?

Postitas:

Selline küsimus ongi. Eeldusel, et pole juhtunud mingeid pissi- või okseõnnetusi, laps pole end magades vesimärjaks higistanud vmt. Ja et magama minnakse ikkagi puhtana, pärast pesemist.

Minul on juba oma lapsepõlvekodust saadik olnud harjumus, et ööriided on pessu pandud üks kord nädalas – ja samamoodi olen seni talitanud nii oma kui ka laste ööpesuga. Aga nüüd mul sõbranna täie enesestmõistetavusega juhtus mainima kuskil jutu sees, et loomulikult lähevad laste ööriided pessu lausa iga päev, ja mul tekkis selline tunne, et appi-appi, kas ma olen siis enda teadmata mingi viimane räpakoll või mis … Ühesõnaga, soov oleks teada saada, kumb meist reaalselt “normilähedasemalt” või tavapärasemalt käitub.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 21.03 09:21; 21.03 09:55;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Korra nädalas on väga norm. Paljudel inimestel on tekkinud mingi puhtusekiiks. Kas äkki sellepärast, et lapsepõlves ei olnud piisavalt puhtust või on see mingisugune kiiksuga kontrollivajaduse väljendus. Igapäevaselt kõigi riiete pesemine on täiesti ebavajalik ja kurnav nii pesijale kui ka keskkonnale.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ka kord nädalas. Mida nii hullu selle pesutükiga 1 öö jooksul juhtub, et seda igapäevaselt vaja pesta on? Paljud jah pesevad kõike mis on 1 kord seljas olnud, minu jaoks on see mõttetu vee-elektri-riide ja ressursiraiskamine. Aluspesu iga päev vahetada on ok või kui riie ikka mustaks saab (lapsel nt).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kord nädalas; voodipesu vahetan üldjuhul kahe nädala tagant.
Ma ise armastan triigitud riideid, aga saan täiesti aru ka nendest, kes on triikimisest loobunud. Kujutan ette, et eriti need iga päev pesijad küll triikimisele ei peaks aega/energiat kulutama.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 21.03 09:38; 22.03 14:27; 24.03 09:48;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vastavalt vajadusele. Mõnikord higistab palju, siis panen uue, pärast vanni panen enamasti uue, mõnikord tuleb piss püksi jms. Enamasti ma vahetan 1-2 korda nädalas, aga on juhtunud, et vahetan päevas mitu korda.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nädalas korra ja minu arvates täiesti piisav.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

1x nädalas, saunapäeval.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tänan vastanuid. 🙂 Siis ma rohkem ei põe ja jätkan samamoodi, nagu ma seni olen teinud.

PS. Asjad, mis meie peres täie enesestmõistetavusega iga päev mustapesukasti rändavad, on aluspüksid, sukkpüksid ja sokid. Ülejäänud vastavalt vajadusele (mis muidugi laste puhul võib teinekord tekkida ka mitu korda päevas) ja isegi omaenda rinnahoidjat ei vaheta ma iga päev (ma pole kuigi suur higistaja, kindlasti on inimesi, kes on sunnitud rinnahoidjat iga päev vahetama).

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 21.03 09:21; 21.03 09:55;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Selline küsimus ongi. Eeldusel, et pole juhtunud mingeid pissi- või okseõnnetusi, laps pole end magades vesimärjaks higistanud vmt. Ja et magama minnakse ikkagi puhtana, pärast pesemist.

Minul on juba oma lapsepõlvekodust saadik olnud harjumus, et ööriided on pessu pandud üks kord nädalas – ja samamoodi olen seni talitanud nii oma kui ka laste ööpesuga. Aga nüüd mul sõbranna täie enesestmõistetavusega juhtus mainima kuskil jutu sees, et loomulikult lähevad laste ööriided pessu lausa iga päev, ja mul tekkis selline tunne, et appi-appi, kas ma olen siis enda teadmata mingi viimane räpakoll või mis … Ühesõnaga, soov oleks teada saada, kumb meist reaalselt “normilähedasemalt” või tavapärasemalt käitub.

Kuidas te saate ööriietega magada? 😀 Meil terve pere magab alasti, need riided öösel on nii ahistavad. Mäletan siiamaani kuidas ema ja vanaema ikka toppisid mulle neid öösärke selga, ma nii vihkasin seda.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 21.03 10:38; 22.03 05:43;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuidas te saate ööriietega magada? ???? Meil terve pere magab alasti, need riided öösel on nii ahistavad. Mäletan siiamaani kuidas ema ja vanaema ikka toppisid mulle neid öösärke selga, ma nii vihkasin seda.

Et kui väiksem laps hilisõhtul halba und näeb või haigeks jääb ja sageli ärkab, rohtu, lohutust, juua vm vajab, jooksed ripprindade lehvides teise tuppa, mis siis, et teismeline poeg sealsamas läbikäidavas elutoas raamatut loeb? Või riietud iga piiksu ja wc-s käimise pärast ümber? Ja erinevast soost lapsed öösel unise peaga jalutavad alasti wc-sse läbi maja? Kui isa läheb oma nutvat tütart öösel vaatama, siis kellad ja muu kraam lehvivad täpselt tütre kohal, kui ta seal voodi ees uurib, mis lapsel mureks?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 21.03 11:13; 21.03 11:19;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma isiklikult arvan, et igapäevane ööriiete vahetamine on kokkuvõttes tervisele kahjulikum, magadki koguaeg värskelt uuendatud pesuainejääkide keskel. Aluspükse ja sokke vahetame ka meie igapäevaselt, kuigi tervise seisukohalt ma ei ole sugugi kindel, kas see mõistlik on, pigem on see meede, kuidas vältida haisemist.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 21.03 11:13; 21.03 11:19;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kord nädalas reeglina. On juhtunud ka 2 nädalat.
Äkki kes iga õhtu vahetab – magavad samas aluspesus, millega päeval käivad? Mul mees teeb nii ja siis ongi “ööriided” iga päev vahetuses.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuidas te saate ööriietega magada? Meil terve pere magab alasti, need riided öösel on nii ahistavad. Mäletan siiamaani kuidas ema ja vanaema ikka toppisid mulle neid öösärke selga, ma nii vihkasin seda.

Et kui väiksem laps hilisõhtul halba und näeb või haigeks jääb ja sageli ärkab, rohtu, lohutust, juua vm vajab, jooksed ripprindade lehvides teise tuppa, mis siis, et teismeline poeg sealsamas läbikäidavas elutoas raamatut loeb? Või riietud iga piiksu ja wc-s käimise pärast ümber? Ja erinevast soost lapsed öösel unise peaga jalutavad alasti wc-sse läbi maja? Kui isa läheb oma nutvat tütart öösel vaatama, siis kellad ja muu kraam lehvivad täpselt tütre kohal, kui ta seal voodi ees uurib, mis lapsel mureks?

Ma pole küll see, keda sa tsiteerid, aga minu abikaasa magab ka alasti. Pole ma elus näinud, et tal isegi aluspüksid öösel jalas oleks. Mina magan ka alasti, aga üksi magades magan öösärgiga. Kui on vaja minna laste juurde, siis selleks on hommikumantel, mis kohe magamistoas käeulatuses ripub. Ei ole vaja ennast riidesse panna. Aga kui meie mehega öösel pissil käime, siis muidugi alasti. WC on meie magamistoa kõrval. Lapsed ei käi öösiti pissil, aga ega meil muidugi teismelisi majas ka pole. On 8aastane tüdruk ja 10aastane poiss. Mees käib duši all ja kõnnib alasti magamistuppa. Lapsed on sellega harjunud. Midagi eriskummalist pole. Keegi ei häbene kedagi. Aga kui poiss suuremaks saab, siis mina igal juhul alasti tema ees ei figureeri. Isegi praegu ma alasti väga toas ei liigu. Samas lapsed magavad ööriietega. Alasti ei magata. Meil pole toad nii soojadki, et võiks alasti magada.
Ööriideid vahetame ikka üks kord nädalas.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Umbes kord nädalas. Laps (2a8k) käib igal õhtul pesus, nii et mismoodi need ööriided väga räpaseks saavad minna. Pesukast ajab niikuinii kogu aeg üle – igapäevaselt lähevad lapse riietest pessu aluspüksid, sokid, sukkpüksid, üsna sageli ka retuusid/püksid ja pluusid. Ikka läheb söögilauas midagi pluusile ning lisaks aeleb laps kodus pidevalt koeraga põrandal.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tütar 6a- öösärki vahetan korra nädalas, alukad paneb igal õhtul peale pesu uued.

Poeg 10a- magab viimasel ajal alukates, paneb igal õhtul puhtad.

Muud riided peale pesu ja sokkide meil ka vastavalt vajadusele- vahel lähevad pluusid-püksid peale ühte korda pessu, vahel käivad mitu korda.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 21.03 18:14; 31.03 21:47;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kord nädalas; voodipesu vahetan üldjuhul kahe nädala tagant.

Meil täpselt samamoodi.

Arvan, et kuna aluspüksid ja sokid lähevad pessu iga päev ja alussärki vahetame 2 korda nädalas, siis ei saa ööriided eriti mustaks minna.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil vahetavad 4 a ja 5 a ise üsna tihti uneriideid, paar ööd magavad nt alussärgiga, siis tuleb pidžaamatuju jne, nii et tegelikult rändavad ööriided 2-3 x nädalas pesumasinasse, kuna nad ise panevad sinna ja võtavad teised. Nii et võib-olla on su sõbranna laps sama tüüpi, et ise vahetab ja paneb pessu ja on lihtsalt huvitav ülepäeva teine särk magamiseks võtta.

Lasteaias lõunaune ajal seljas olevat särki vahetame kord nädalas, tavaliselt võtan reedel koju pessu. Kord nädalas on mu meelest täiesti ok sagedus, voodipesusid vahetame ka kord nädalas.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 21.03 20:52; 23.03 18:30;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuidas te saate ööriietega magada? Meil terve pere magab alasti, need riided öösel on nii ahistavad. Mäletan siiamaani kuidas ema ja vanaema ikka toppisid mulle neid öösärke selga, ma nii vihkasin seda.

Et kui väiksem laps hilisõhtul halba und näeb või haigeks jääb ja sageli ärkab, rohtu, lohutust, juua vm vajab, jooksed ripprindade lehvides teise tuppa, mis siis, et teismeline poeg sealsamas läbikäidavas elutoas raamatut loeb? Või riietud iga piiksu ja wc-s käimise pärast ümber? Ja erinevast soost lapsed öösel unise peaga jalutavad alasti wc-sse läbi maja? Kui isa läheb oma nutvat tütart öösel vaatama, siis kellad ja muu kraam lehvivad täpselt tütre kohal, kui ta seal voodi ees uurib, mis lapsel mureks?

Sa hommikumantlist pole kuulnud?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 21.03 10:38; 22.03 05:43;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pehmest trikotaažist pidžaama, püksikumm õige pingsusega, ei ahista öösel kuskilt otsast. Ma olen paras külmavares, 18-20kraadises toas hakkab mul raudselt külm alasti magades. Eks harjumuse asi ka muidugi. 5aastane laps on alles viimasel ajal hakanud endale magades ise tekki peale kiskuma, kui see pealt ära läheb – kui ta paljalt magaks, oleks pidanud tal kogu aeg igal öösel käima tekki kohendamas.
Pesuainejääke meil pesusse loodetavasti eriti ei jää, kasutan pesupähkligeeli ja mõõdukas koguses, aga mul lihtsalt on muud targemat ka teha kui pidevalt pesu pesta, lihtsalt sellepärast et äkki on sinna öö jooksul mõni bakter siginenud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 21.03 09:38; 22.03 14:27; 24.03 09:48;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Võibolla kord kuus, kui pole õnnetusi juhtunud. Aga ma olen ka tänapäevamõistes hügieenipuudeline, voodipesu vahetame ka ca kord kuus.

Ainsad vahetatavad asjad iga päev on aluspesu ja sokid. Ma ise ei viitsi sokkegi iga päev vahetada, mees peab seda küll tegema. Lapse sukkpüksid käivad ka mitu päeva enne kui pessu lähevad – tallad peavad ikka mustad olema, muidu pole mõtet pesta. Särk käib niimitu päeva, kuniks midagi peale ei aeta. Väikelapsed eriti higistama ja haisema ei kipu.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina vahetan iga päev laste ööriideid, voodipesu iga nädal. Lapsed söövad pidžaamades hommikust ja tihti läheb toitu peale. Aluspesu, sokid, riided saavad igal hommikul puhtad lasteaeda selga. Pidžaamapükse soovitatakse vahetada tihti, sest see väldib bakteriaalsete põletike teket, ka lastel.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 23.03 15:41; 26.03 16:06;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kes iga päev vahetab, kas pesete käsitsi? Kangas, eriti niit, st õmblused lähevad igas pesus kõvemaks. Pesu luitub. Sellise pesu peab kindlasti enne väljakasvamist minema viskama, st 2-4 kuud?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kes iga päev vahetab, kas pesete käsitsi? Kangas, eriti niit, st õmblused lähevad igas pesus kõvemaks. Pesu luitub. Sellise pesu peab kindlasti enne väljakasvamist minema viskama, st 2-4 kuud?

2-4 kuuga ei juhtu asjadega veel midagi, kui neid ka iga päev pesta. Sellist luitumist või kanga muutumist, mille pärast peaks asju ära viskama, küll ei teki, siis peaks asi juba alguses väga viletsa kvaliteediga olema. Keskmise kvaliteediga asjaga nii ei lähe, et sagedasest pesemisest mõne kuuga värvid luituks või topiliseks või koledaks läheks.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 21.03 20:52; 23.03 18:30;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Poiss 3 aastane. Magab palja tagumikuga ja tudu särgi väel. Särk on alati puhas. Meil pole sellist kommet, et tuduriietes sööma minnakse. Vahetan särki iga kahe nädala tagant. Laps käib iga õhtu dushi all. Lasteaias magab pidzaamas ja koju võtan selle moe pärast iga nädal ja olen sunnitud seda pesema, kuigi ta on täiesti puhas. Laps käib aias 3-4x nädalas.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meie poiss küll nii kiiresti kasvada ei viska, et pidžaama 2-4 kuuga väikseks jääks. Kui on veel kerge kasvuvaruga ostetud, siis on käinud ligi 2 aastat. Meil on ka teise ringi pidžaamasid, võibolla kergelt luitunud jah, aga ilmselt nii kvaliteetsest riidest, et täiesti terved, liiatigi võin olla kindel, et puuvilla kasvatamise ja töötlemise kemikaalid on sealt lõplikult kadunud. Aga ühte Lotte pildiga pidžaamat olen tõesti ainult käsitsi pesnud, sest lapsel oleks jube kahju, kui see pilt sealt maha tuleks – sarnaste piltidega meil selliseid kogemusi on juba.
Lasteaia pidžaama jääb minu meelest ka nädalaga praktiliselt puhtaks – tegelikult piisaks, kui mõneks ajaks tuulduma panna ja käiks jälle nädal aega, aga olen tõesti ka ikka muu pesuga masinasse visanud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 21.03 09:38; 22.03 14:27; 24.03 09:48;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kes iga päev vahetab, kas pesete käsitsi? Kangas, eriti niit, st õmblused lähevad igas pesus kõvemaks. Pesu luitub. Sellise pesu peab kindlasti enne väljakasvamist minema viskama, st 2-4 kuud?

Iga päev vahetamine ei tähenda iga päev pesemist. Ma ööriideid küll ei vaheta iga päev, aga aluspesu küll. Pesen neid sellegipoolest kord või kaks nädalas. Lihtsalt varud peavad suuremad olema.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kes iga päev vahetab, kas pesete käsitsi? Kangas, eriti niit, st õmblused lähevad igas pesus kõvemaks. Pesu luitub. Sellise pesu peab kindlasti enne väljakasvamist minema viskama, st 2-4 kuud?

Pesen pesu ökopesupulbriga ja puuvillasele pesule mõeldud programmiga. Mul püsivad riided väga kenad ja pole luitunud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 23.03 15:41; 26.03 16:06;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Esimeste naaskelsabadeni siis jätkake oma nädalast tsüklit 🙂
2x nädalas vähemalt tuleb vahetada ööriideid. Sisuliselt tegu ju aluspesuga.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 31.03 16:54; 02.04 08:25;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Selline küsimus ongi. Eeldusel, et pole juhtunud mingeid pissi- või okseõnnetusi, laps pole end magades vesimärjaks higistanud vmt. Ja et magama minnakse ikkagi puhtana, pärast pesemist.

Minul on juba oma lapsepõlvekodust saadik olnud harjumus, et ööriided on pessu pandud üks kord nädalas – ja samamoodi olen seni talitanud nii oma kui ka laste ööpesuga. Aga nüüd mul sõbranna täie enesestmõistetavusega juhtus mainima kuskil jutu sees, et loomulikult lähevad laste ööriided pessu lausa iga päev, ja mul tekkis selline tunne, et appi-appi, kas ma olen siis enda teadmata mingi viimane räpakoll või mis … Ühesõnaga, soov oleks teada saada, kumb meist reaalselt “normilähedasemalt” või tavapärasemalt käitub.

njaa samas kui mõelda pidzaama pykstele ja aluspesule, siis on nad täpselt sama kaua jalas, sama määrdumisega.
Iga inimese oma asi kui tihti ta riideid vahetab,peseb jne.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 31.03 20:51; 31.03 20:53;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tütar 6a- öösärki vahetan korra nädalas, alukad paneb igal õhtul peale pesu uued.

Poeg 10a- magab viimasel ajal alukates, paneb igal õhtul puhtad.

Muud riided peale pesu ja sokkide meil ka vastavalt vajadusele- vahel lähevad pluusid-püksid peale ühte korda pessu, vahel käivad mitu korda.

nagu päriselt magab laps öösel ALUSPESUGA?? no ma arvan, et suurena ta sulle aitäh kyll ei ytle.

Kõige tervislikum on alasti magamine.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 31.03 20:51; 31.03 20:53;
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 33 )


Esileht Väikelaps Kui sageli vahetate lapsel öösärki/pidžaamat?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.