Esileht Pereelu ja suhted Kui teie mees oleks vanglas

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 46 )

Teema: Kui teie mees oleks vanglas

Postitas:

Ajendatuna sellest Kalvi-Kalle vangla teemast, tekkis küsimus uue teema jaoks.
Kui teie mees satuks vanglasse, siis kas ootaksite ära? Kui kaua oleksite nõus maksimaalselt ootama? Näeksite sellisel suhtel tulevikku?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oleneb, mis ta tegi.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 16.06 22:06; 16.06 23:22;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei, ei ootaks. Õigemini – ei annakski lubadust oodata (nii talle, kui endale). Minu jaoks on välistatud seaduserikkujatega suhtlemine. Sorry!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 16.06 22:12; 17.06 03:39; 17.06 08:48; 17.06 08:52;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Naljakas väljend – “vanglasse sattuma”. Ei mõtle midagi teemaalgataja suhtes halvasti, lihtsalt veidi arusaamatu on see mõttekonstruktsioon. Mina olen “sattunud” baarist ööklubisse, aga vanglasse mitte kunagi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oleneb, mis tegi ja oleneb, kui kaua tuleb oodata.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 16.06 22:20; 16.06 23:12;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei. Lõpetaksin suhte, kui peaks selguma, et nii madala intelligentsiga mehega sattusin kokku. Intelligentsed mehed vangi ei satu. Vaata näiteks Eesti poliitikuid ja ärimehi – vaid madalalaubalised lõpetavad vangis.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Asi ei oleks ootamises, asi oleks vanglas. Kui mu mees paneks toime kuriteo, oleks suhtel nagnii lõpp, ka siis, kui ta vanglasse ei satu. Ja kui oleks mingil ausal põhjusel kodust sama kaua ära kui siin vanglat on mõeldud, siis ootaks igatahes. Ma ei tea vaid, mis põhjus see saaks olla.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tahaks vastata, et oleneb, mida ta tegi. Siiski oleks ilmselt nii, et ei ootaks, sest kui juba midagi nii valesti tegi, et vangi pandi, siis ei usu, et sealt välja saades enam üldse midagi õigesti teha oskaks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Asi ei oleks ootamises, asi oleks vanglas. Kui mu mees paneks toime kuriteo, oleks suhtel nagnii lõpp, ka siis, kui ta vanglasse ei satu. Ja kui oleks mingil ausal põhjusel kodust sama kaua ära kui siin vanglat on mõeldud, siis ootaks igatahes. Ma ei tea vaid, mis põhjus see saaks olla.

Oletame, et keegi sooritab võika kuriteo sinu lapse suhtes. Mees satub peale ja lööb kurjategija kohapeal maha. Läheb kinni, ilmselt aastateks. Ja sinu seisukoht on milline? Nõme pätt ja kurjategija, see minu mees? Mina isiklikult peaksin teda kangelaseks, aga noh, eks igale oma.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 16.06 22:20; 16.06 23:12;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Asi ei oleks ootamises, asi oleks vanglas. Kui mu mees paneks toime kuriteo, oleks suhtel nagnii lõpp, ka siis, kui ta vanglasse ei satu. Ja kui oleks mingil ausal põhjusel kodust sama kaua ära kui siin vanglat on mõeldud, siis ootaks igatahes. Ma ei tea vaid, mis põhjus see saaks olla.

Oletame, et keegi sooritab võika kuriteo sinu lapse suhtes. Mees satub peale ja lööb kurjategija kohapeal maha. Läheb kinni, ilmselt aastateks. Ja sinu seisukoht on milline? Nõme pätt ja kurjategija, see minu mees? Mina isiklikult peaksin teda kangelaseks, aga noh, eks igale oma.

Just nimelt.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 16.06 22:06; 16.06 23:22;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oleneb mille pärast. Kui oli mingi jõhker kuritegu siis lõpetaksin suhtluse. Pisema rikkumise puhul ei oska öelda. Kui tean kindlalt et istub süütult ja omavaheline suhe on hea, siis prooviksin ikka ära oodata, isegi kui karistus on pikk (nii 10 aastat ehk). Ma ei tea kui kaua maksimumkaristus kestab aga aastakümneid vast ka ei ootaks, elu jääks ju elamata muidu.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui tean kindlalt et istub süütult ja…

Mille eest meie riigis pannakse süütult kinni? Võid sa mõne juhtumi, pretsedendi näiteks tuua?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 16.06 22:12; 17.06 03:39; 17.06 08:48; 17.06 08:52;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina ootasin kunagi 12 kuud meest. Kui ta kinni läks, olin 7 kuud rase. Olin noor ja loll, ei teeks sellise mehega üldse tegemist, kui praegu tutvuks. Siis aga olin noor ja armunud, mees oli ja on manipulaator. Istus kinnu purj5s peaga sõitmiste jms eest, lisaks alimentide mittemaksmise pärast. Ilmselge ohumärk oli juba see, et ta eelmise lapse hooletusse jättis. Meie lapsest ta ka ei hooli.
Ootasin selle aasta ära, sest kardsin, mida teised mõtlevad, kui jätan mehe sellises olukorras maha. Olin igati korralik naine talle, saatsin talle iga kuu emapalgast raha, käisime vaatamas vanglas. Aga.. Kui ta välja sai, siis jõi end täis ja tuli mulle füüsiliselt kallale, mul beebi süles. See oli piisav põhjuslahku minekuks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Võid sa mõne juhtumi, pretsedendi näiteks tuua?

Võin küll.
Ja ka selle kohta kuidas vanglasse võib täiesti vabalt ka juhuslikult sattuda.

Võrus üks mees andis mingile öösel tema naabri auto ümbruses juhuslikult viibinud pubekale kolakat ja viimane andis kohapeal otsad. (pätikamp sosistas eemal, need muidugi ei julenud halligi kosta, et tema pole süüdi ja ära teda peksa vms, jobud nagu nad on).
See mees ei teadnud, et poisil peas mingi veresoon kohe-kohe lõhkemas on.
Mehed on eluaeg üksteisele molli andnud, pole meist keegi sellest ära surnud. Isegi jalgadega maas lebavat inimest näkku pekstes ei tapa noort ja tervet meest ära.
Mees, kes naabri eest välja astus, sai 4 aastat reaalset.
(kas need pubekad, kes Pärnus mingit neid korralekutsunud meest kambakesi tema poja silme all peksid, üldse said mingi karistuse? – ei mäleta)

Teine variant. Sõidad öösel kõrtsust koju (olid enne praadi söönud ühe õlle) ja äkitselt astub teele ette mingi tume kogu.
Kokkupõrget vältida ei õnnestu ja kannatanu sureb. Hiljem selgub, et too oli mingi tähtis nina.
Arva ära kes süüdi jääb ja kes hiljem lauslakku täis tunnistatakse ja kes purukainena pimedas koos saja helkuriga tee peal töllerdas? See teema juhtus mu tuttavaga ja seetõttu väga ebaselgelt kirjeldatud. Aga nii oli.

Soomes istus üks Eesti mees 9 kuud kinni, kuna üks tunnistaja väitis, et see mees organiseeris narkovedu. Hiljem tunnistaja loobus sellest tunnistusest, kuna teda olevat “kästud” nii tunnistada.
Noh, siin võib mõni nüüd öelda, et kus suitsu seal tuld, aga fakt on see, et kinniistunud mees lasti koos 30000€-se valurahaga Soome riigi poolt vabaks.

Ma viitsi rohkem trükkida, aga selliseid näiteid on kahjuks siiski palju.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 17.06 08:40; 17.06 08:44; 17.06 12:53; 17.06 14:47; 18.06 13:01; 18.06 14:57;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mille eest meie riigis pannakse süütult kinni? Võid sa mõne juhtumi, pretsedendi näiteks tuua?

Näiteks mõrva.
Loomulikult võin.
Aga guugelda ise.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga guugelda ise.

See inimene tõenäoliselt ei kasuta või ei oska kasutada seda otsingumootorit.
Vastasel korral ta nii lolle küsimusi ei esitaks.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 17.06 08:40; 17.06 08:44; 17.06 12:53; 17.06 14:47; 18.06 13:01; 18.06 14:57;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Võid sa mõne juhtumi, pretsedendi näiteks tuua?

Võin küll.
Ja ka selle kohta kuidas vanglasse võib täiesti vabalt ka juhuslikult sattuda.

Võrus üks mees andis mingile öösel tema naabri auto ümbruses juhuslikult viibinud pubekale kolakat ja viimane andis kohapeal otsad. (pätikamp sosistas eemal, need muidugi ei julenud halligi kosta, et tema pole süüdi ja ära teda peksa vms, jobud nagu nad on).
See mees ei teadnud, et poisil peas mingi veresoon kohe-kohe lõhkemas on.
Mehed on eluaeg üksteisele molli andnud, pole meist keegi sellest ära surnud. Isegi jalgadega maas lebavat inimest näkku pekstes ei tapa noort ja tervet meest ära.
Mees, kes naabri eest välja astus, sai 4 aastat reaalset.
(kas need pubekad, kes Pärnus mingit neid korralekutsunud meest kambakesi tema poja silme all peksid, üldse said mingi karistuse? – ei mäleta)

Teine variant. Sõidad öösel kõrtsust koju (olid enne praadi söönud ühe õlle) ja äkitselt astub teele ette mingi tume kogu.
Kokkupõrget vältida ei õnnestu ja kannatanu sureb. Hiljem selgub, et too oli mingi tähtis nina.
Arva ära kes süüdi jääb ja kes hiljem lauslakku täis tunnistatakse ja kes purukainena pimedas koos saja helkuriga tee peal töllerdas? See teema juhtus mu tuttavaga ja seetõttu väga ebaselgelt kirjeldatud. Aga nii oli.

Soomes istus üks Eesti mees 9 kuud kinni, kuna üks tunnistaja väitis, et see mees organiseeris narkovedu. Hiljem tunnistaja loobus sellest tunnistusest, kuna teda olevat “kästud” nii tunnistada.
Noh, siin võib mõni nüüd öelda, et kus suitsu seal tuld, aga fakt on see, et kinniistunud mees lasti koos 30000€-se valurahaga Soome riigi poolt vabaks.

Ma viitsi rohkem trükkida, aga selliseid näiteid on kahjuks siiski palju.

Ma ei pea rusikatega vehkleja kaitsmist, alkoholijoonuna rooliistumist ja narkokahtlusega seltskonnaga lävimist süütuks.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 16.06 22:12; 17.06 03:39; 17.06 08:48; 17.06 08:52;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga guugelda ise.

See inimene tõenäoliselt ei kasuta või ei oska kasutada seda otsingumootorit.
Vastasel korral ta nii lolle küsimusi ei esitaks.

Oskan-oskan. Paraku on Perekoolis käimine õpetanud, et seda Google varianti pakutakse söögi alla ja söögi peale, aga kui konkreetselt küsida, siis kaob keksija ära. Ka niisugused turumutilikud “kõik teavad” ja “mujal maailmas” on ülilevinud. Küsid näiteid, on teadja vait.

Ülaltoodud näited viitavad siiski sellele, et inimesed ei olnud nii süütud midagi. Kas just õige karistus on kinniminek, on iseasi, aga päris süütud nad küll polnud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 16.06 22:12; 17.06 03:39; 17.06 08:48; 17.06 08:52;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei pea rusikatega vehkleja kaitsmist, alkoholijoonuna rooliistumist ja narkokahtlusega seltskonnaga lävimist süütuks.

Kas sa pead siis paremaks sellist lahendust: http://www.postimees.ee/3608519/tv3-video-vaikelaps-pidi-pealt-vaatama-kuidas-kamp-tartu-huligaane-peksid-tema-suutut-maaslamavat-isa ???
Või seda, et jalutad mehega õhtul linnapeal, tullakse norima, mees saab hoobi näkku, palub viisakalt, et ärge rohkem lööge, saab veel ja siis palub juba maas lamades läbi vere soigudes uuesti?
Sinu valik.

Osad mehed teavad, kuidas asjad käivad, nimelt nii, et kui sa poistekamba liidrile kohe sisse sõidad, siis jooksevad teised juba ise nagu lambad laiali. Mingit omavahel solidaarsust sellistel ju pole.
Kui sa kaasagse mehe tavasid järgides astud neile viisakalt ligi ja palud mitte enam sigadusi teha, siis lõpetad ise vereloigus. (loe seda postimehe lugu uuesti, kui ei usu)

Tuttav, kes autoga inimese tappis, puhus kohapeal 0.00. Sest, loomulikult, kohusetundliku inimesena kutsus kohe kiirabi ja politsei.
See narkovärk on jah, nii ja naa.

Mis sellesse KäsnaKallesse puutub, siis see võiks küll aastakese rahulikult järele mõelda.
Tal on nimekiri ju hoopis pikem ja näha on, et aru ta ei saa, et mingid reeglid peavad olema.
Aga sellist ära oodata – noomaitea. Aga eks idioote leidub.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 17.06 08:40; 17.06 08:44; 17.06 12:53; 17.06 14:47; 18.06 13:01; 18.06 14:57;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jah, oleneb kuriteost, kui tegu on selline, mida oleksin isegi võimeline sooritama, näiteks:

Oletame, et keegi sooritab võika kuriteo sinu lapse suhtes. Mees satub peale ja lööb kurjategija kohapeal maha. Läheb kinni, ilmselt aastateks. Ja sinu seisukoht on milline? Nõme pätt ja kurjategija, see minu mees? Mina isiklikult peaksin teda kangelaseks, aga noh, eks igale oma.

Või kui tungitakse koju või näiteks kuskil metsas kallale, põgenemine pole võimalik ja ennast või oma lapsi kaitstes saab kurjategija viga.

Sellistel juhtudel jääksin kindlasti mehe kõrvale ja ootaksin ta ära.

Igasugused pettuste, varguste, rahadega sahkerdamise, teistele inimestele liiga tegemise, narko, joobes juhtimise jms puhul tuleks kindlasti lahkuminek, selleks ei kavatseks ma isegi ära oodata millal ta vahele jääb ja vanglasse satub, piisab vaid et ma ise teada saan.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mõrv, põhjuseta vägivald, vägistamine – kindlasti ei ootaks ära. Ei tahaks sellest mehest enam midagi kuulda.

Muudel juhtudel oleneb asjaoludest. Kui tegemist on enesekaitsega, kindlustuspettuse või altkäemaksuga, kui neil on loogiline seletus või ka kellegi surmaga hooletuse ja ettevaatamatuse tõttu (nt on mees tööandja ja tööülesannete täitmisel on surma saanud keegi töötajatest või on juhtunud (kaine) mehe süül kellegi surmaga lõppenud autoavarii), siis suure tõenäosusega ootaksin ära. Aga see oleneb kindlasti meie omavahelisest läbisaamisest, laste olemasolust ja isa-laste omavahelistest suhetest, kuriteo toimepanemise asjaoludest ja veel paljudest muudest asjadest.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.06 14:02; 18.06 15:01;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hakkasin siinkohal mõtlema, et kaua need meie laevakaitsjad juba kinni on? Kas neid ikka oodatakse ära?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hakkasin siinkohal mõtlema, et kaua need meie laevakaitsjad juba kinni on? Kas neid ikka oodatakse ära?

Kõigepealt võiks sellele vastata kägu, kes öösel kell 03:39 ärritus selle peale, et keegi üldse süütult võiks vangi sattuda ja palus näiteid tuua.
Loodetavasti on ta praeguseks hetkeks end välja maganud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 17.06 08:40; 17.06 08:44; 17.06 12:53; 17.06 14:47; 18.06 13:01; 18.06 14:57;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hakkasin siinkohal mõtlema, et kaua need meie laevakaitsjad juba kinni on? Kas neid ikka oodatakse ära?

Kui kaunis sõna- laevakaitsjad. Oled sa nende looga tutvunud? Sinu meelest on nad süütud?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ajendatuna sellest Kalvi-Kalle vangla teemast, tekkis küsimus uue teema jaoks.
Kui teie mees satuks vanglasse, siis kas ootaksite ära? Kui kaua oleksite nõus maksimaalselt ootama? Näeksite sellisel suhtel tulevikku?

jätaks kohe maha. samas ma suhtlen yhe endise vangiga, sezt tema kuritegu minu jaoks ei olnud jube. aga ma usun, et kui seda oleks teinud minu meez, siis saadaks pikalt

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oleneb, mis ta tegi.

Mis mõttes? Isegi suurte kuritegude eest saab vaid tingimisi…

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 18.06 08:32; 18.06 08:36;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hakkasin siinkohal mõtlema, et kaua need meie laevakaitsjad juba kinni on? Kas neid ikka oodatakse ära?

Kui kaunis sõna- laevakaitsjad. Oled sa nende looga tutvunud? Sinu meelest on nad süütud?

Just nimelt. Kui sama teeksid välismaalased meie vetes, siis oleks ka õilsad laevakaitsjad?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 18.06 08:32; 18.06 08:36;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tundes oma meest, võin öelda, et ta teadlikult ja pahatahtikult kindlasti mingit kuritegu toime ei paneks, ta isegi ei vihasta kunagi. Aga kui paneks, siis oleneb kuriteost, kui ta kellegi ära vägistaks või niisama maha koksaks, siis ilmselt jätaks maha tõesti. Kui aga enese või kellegi teise kaitseks tegutseb, siis mitte.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

sõltub…
Minu mees on väga tasakaalukas ja rahulik inimene ja kellegagi ise kunagi nori.
Ühel päeval ründas teda tema töökohal äärmiselt ärritunud purjus (narkojoobes?)klient. Tuli kätega kallale ja virutas mehele paar korda rusikaga näkku ning ka jalaga kõhtu, mees lõi ühe korra vastu ja sellest läks selle riiukuke ninaluu katki. Muidugi tegi kakleja politseisse avalduse ja oli kohus ja minu mees sai tingimisi, kuna tekitas teisele füüsilise vigastuse. See, et see oli enesekaitse, võeti siiski arvesse. Aga poleks ju võimatu olnud, et ta oleks reaalse karistuse saanud ja paar aastat kinni istunud. Kas sel juhul oleks ka need, kes suure suuga deklareerivad, et kurjategijaga tema edasi koos ei ole, enda mehe maha jätnud?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 18.06 10:57; 20.06 11:42;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Muidugi tegi kakleja politseisse avalduse ja oli kohus ja minu mees sai tingimisi, kuna tekitas teisele füüsilise vigastuse.

Mismoodi see võimalik on?
Ja kas mees siis ei teinud avaldust, et suvaline klient teda ründas? Pealegi, on igas putkas tänapäeval kaamera…

Kuidagi kahtlane jutt.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 17.06 08:40; 17.06 08:44; 17.06 12:53; 17.06 14:47; 18.06 13:01; 18.06 14:57;
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 46 )


Esileht Pereelu ja suhted Kui teie mees oleks vanglas

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.