Esileht Väikelaps Kuidas on Nõmmel lood lasteaiakohtadega?

Näitan 13 postitust - vahemik 1 kuni 13 (kokku 13 )

Teema: Kuidas on Nõmmel lood lasteaiakohtadega?

Postitas:

Tere

Kolime peagi Tallinna, Nõmmele. Laps on 2,5 aastane. Kuna lasteaiakoha saamisele lootma ei jää, paneme ta erahoidu. Aga et linn toetaks 150 euroga kuus, peab laps olema siiski kahe munutsipaallasteaia järjekorras. Samas kui ma lapse juba hoidu panen, tahaksin et ta oleks seal terve õppeaasta, mitte ei hakkaks peale paari kuud vahetama. Kuidas Nõmmel lasteaiakohtadega lood on? Ja kui laps on praegu 2,5, siis kas pean panema sõimerühma järjekorda või antakse kohad automaatselt? Rumalad küsimused aga ehk keegi hea aitab 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 07.08 21:23; 09.08 17:57; 11.08 14:12;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nõmme kohta ei tea, kuid Mustamäel saaksid kindlasti koha munitsipaallasteaias. 1-2 bussipeatuse kaugusel vaid.
Kui lasteaed on valitud, siis paned järjekorda. Lisad kohasoovi aasta, mis näitabki, kas sõime- või aiarühma.
Kui koht on olemas, saad kohateate. Kuna Tallinnas vabad kohad, siis see 150 eur võid unustada.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meie elame Nõmmel, laps käib kesklinnas eralasteaias ja saame linnapoolset toetust.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 08.08 23:50; 10.08 19:12; 10.08 23:08;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nõmmel on sõimed Hellik ja Mõmmik. Mõlemad väga armsad väiksed kohad. Juba paar aastat on neis pigem laste- mitte kohtadepuudus. Uuri neist, olen kindel, et saate juba kohe koha.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 09.08 12:49; 14.08 15:14;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuna Tallinnas vabad kohad, siis see 150 eur võid unustada.

Ära räägi, kui ei tea. Lastehoiutoetust saab igal juhul, kui laps käib erahoius ja on samas riikliku järjekorras. Isegi see ei loe, kui reaalselt on lapsele munitsipaallasteaias kohta pakutud ja vanemad sellest loobunud.

Kui teema autori esimene eelistus on munitsipaallasteaed või -sõim, tasuks valikus olevad kohad läbi helistada ja uurida, võib-olla on mõni koht kohe olemas. Kui ei ole või on ikkagi soov laps esimeseks aastaks väiksemasse hoidu panna, märgi lihtsalt avaldussw kohasooviaastaks 2018 sügis ja asi korras. Mul sai tüdruk 1,5 a lastehoiukompensatsiooni, munitsipaalis oli järjekorras küll, aga kohasooviaastaks oligi märgitud täpselt see, kui ta reaalselt aeda läks.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 09.08 16:01; 10.08 19:40; 11.08 07:46;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Suur aitäh! Õnneks Tallinnas on teised reeglid. Minu eelmises elukohas maksis linn ainult siis hüvitist hoiu eest, kui laps oli munitsipaallasteaias härjekorras. Ja kohe kui tavalasteaias kohta pakuti, pidi kas lapse ümber viima tavalasteaeda või tasuma hoiu eest ise täishinna. Tallinas ei peagi laps olema üldse tavalasteaia järjekorras. Tahtsingi sel aastal last väikses hoius hoida ja järgmine aasta alles tavalasteaeda panna. Muretsesin, et äkki on Nõmmel lasteaias kohe kohta pakkuda ja siis läheb lapse solgutamiseks ühest hoiust teise. Aga sain nüüd asjad korda, aitäh.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 07.08 21:23; 09.08 17:57; 11.08 14:12;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nõmmel on sõimed Hellik ja Mõmmik. Mõlemad väga armsad väiksed kohad. Juba paar aastat on neis pigem laste- mitte kohtadepuudus. Uuri neist, olen kindel, et saate juba kohe koha.

Huvitav väide. Minu lapse rühmas Mõmmiku lastesõimes oli 21 last. Ja mitte millalgi ammu, vaid üsna hiljuti. Kui mitu last tegelikult seaduse järgi sõimerühmas olla tohib? Juhataja vaid ohkas, kui selle kohta selgitust küsisin, ja väitis, et surve ülaltpoolt on suur ja keelduda pole väga võimalik.

Mingit lastepuudust seal küll ei paista minu arvates.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tallinas ei peagi laps olema üldse tavalasteaia järjekorras

Peab küll. Ilma selleta toetust ei saa.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 08.08 23:50; 10.08 19:12; 10.08 23:08;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tallinas ei peagi laps olema üldse tavalasteaia järjekorras

Peab küll. Ilma selleta toetust ei saa.

Ei pea. Miks levitad sellist valeinfot???

http://www.tallinn.ee/Teenus-Lapsehoiuteenuse-huvitamine

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 09.08 16:01; 10.08 19:40; 11.08 07:46;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tallinas ei peagi laps olema üldse tavalasteaia järjekorras

Peab küll. Ilma selleta toetust ei saa.

Ei pea. Miks levitad sellist valeinfot???

http://www.tallinn.ee/Teenus-L…..huvitamine

Sellel lingil pole sõnagi sellest ju. Meie laps käib eralasteaias alates 2014, saab linna toetust ja meilt nõutakse munitsipaali järjekorras olemist selleks. Iga õppeaasta algul saadab juhataja vanematele vastavasisulise meeldetuletuse koos viitega linna kodukale. Aga vajadusel saad ju linnaosavalitsusest üle küsida.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 08.08 23:50; 10.08 19:12; 10.08 23:08;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tallinas ei peagi laps olema üldse tavalasteaia järjekorras

Peab küll. Ilma selleta toetust ei saa.

Ei pea. Miks levitad sellist valeinfot???

http://www.tallinn.ee/Teenus-L…..huvitamine

Sellel lingil pole sõnagi sellest ju. Meie laps käib eralasteaias alates 2014, saab linna toetust ja meilt nõutakse munitsipaali järjekorras olemist selleks. Iga õppeaasta algul saadab juhataja vanematele vastavasisulise meeldetuletuse koos viitega linna kodukale. Aga vajadusel saad ju linnaosavalitsusest üle küsida.

Just nimelt, ei ole sõnagi, sest sellist nõuet ei ole (enam ammu). Sellel lingil on toodud kolme konkreetse punktina hüvitise taotlemiseks PIISAVAD tingimused. Ja tegu ongi Tallinna linna ametliku kodulehega. See, mida teie jujataja vanast harjumusest saadab või kirjutab, ei mõjuta kuidagi Tallinna hüvitiste maksmise reegleid.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 09.08 16:01; 10.08 19:40; 11.08 07:46;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teemaalagataja siin. Küsisin järele Mustamäe linnaosavalitsusest ja kinnitasid, et ei pea olema munitsipaallasteaia järjekorras. Olin isegi üllatunud. Seega märkisin lasteaia järjekordades ka, et soovin kohta alates august 2018.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 07.08 21:23; 09.08 17:57; 11.08 14:12;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nõmmel on sõimed Hellik ja Mõmmik. Mõlemad väga armsad väiksed kohad. Juba paar aastat on neis pigem laste- mitte kohtadepuudus. Uuri neist, olen kindel, et saate juba kohe koha.

Huvitav väide. Minu lapse rühmas Mõmmiku lastesõimes oli 21 last. Ja mitte millalgi ammu, vaid üsna hiljuti. Kui mitu last tegelikult seaduse järgi sõimerühmas olla tohib? Juhataja vaid ohkas, kui selle kohta selgitust küsisin, ja väitis, et surve ülaltpoolt on suur ja keelduda pole väga võimalik.

Mingit lastepuudust seal küll ei paista minu arvates.

Nii saavad nad võtta rohkem kui 18 last, et osad on nö poole kohaga.
Seda, et nende kahe sõime vahel laste eest võitlus käib juba viimased paar aastat, olen kuulnud otse allikatest, st mõlema sõime juhatajalt, isiklikult. Mingit meeletut tungi ja järjekorda sinna juba paar hooaega ei ole. Noorimad alustavad lapsed on 1a2k ja 1a3k, seega ilmselgelt on 1a6k, ehk sõimeealiste tüüpiga, järjekorrast otsas.

Olen veendunud, olles süsteemis sees seda liikumist paar aastat näinud, et kui hetkel mõni 1a6k kohta vajaks, siis lähikuudel ta selle ka saaks. Paljud pisikeste vanemad panevad nad entusiastlikult sõime, aga siis nädala-kuuga taipavad, et laps pole veel valmis ja lükkavad tuleku aastaks edasi.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 09.08 12:49; 14.08 15:14;
To report this post you need to login first.
Näitan 13 postitust - vahemik 1 kuni 13 (kokku 13 )


Esileht Väikelaps Kuidas on Nõmmel lood lasteaiakohtadega?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.