Esileht Koolilaps Kuidas siis koolitoetuse maksmisega juunis kui I klassi laps jääb istuma

Näitan 10 postitust - vahemik 1 kuni 10 (kokku 10 )

Teema: Kuidas siis koolitoetuse maksmisega juunis kui I klassi laps jääb istuma

Postitas:

Kas siis ikka makstakse või jääb sellest 160 eurost ilma,teab keegi?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

See on niivõrd erandlik asi, et 1.kl laps jääb klassi kordama. Seega küsi otse Haridusametist. Ma ise pakuks, et makstakse välja, aga uuel aastal sa seda toatlust uuesti teha ei saa, kuigi laps alustab 1.klassis.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei taha olla õel, aga ilmselt jääb ilma. Arvan, et tal pole vaja juba uut ranitsat, pinalit jms

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

http://www.tallinn.ee/Teenus-Esmakordselt-kooli-mineva-lapse-toetus-koolitoetus
Kuna laps jätkuvalt õpib Tallinna koolis (ja muud lingil toodud tingimused on täidetud), siis juunis välja makstava osa peaksid saama.
Sügisel uut taotlust teha ei saa, sest siis pole laps enam esmakordselt koolimineja.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

kui laps jääb 1 klassis istuma, siis kas ei peaks hoopis koolivalikut muutma????

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

kui laps jääb 1 klassis istuma, siis kas ei peaks hoopis koolivalikut muutma????

Aga äkki ei jäänud istuma sellepärast, et ei saanud hakkama, äkki oli hoopis mingi hullem tervisehäda keset kooliaastat vms? Katsuks vähem ülbitseda ja rohkem mõista!

Teemaalgatajale – arvan, et makstakse ikka välja, aga tasub Haridusametist üle küsida.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vaat sellest ma tõesti enam aru ei saa. See on nüüd ehe väljalüpsmine, mis lüpsta annab. Ta ei ole ju esmakordselt koolimineja, aga ikkagi tahetakse seda toetust.

Ja keegi pole siin ülbitsenud ega poolt sõna öelnud istumajäämise kohta, pole vaja fantaseerida. Mulle jälle ei sobi selline mentaliteet. Miks sa kaks korda toetust tahad?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 20.06 08:29; 24.06 16:48;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Rahu, ainult rahu. Keegi ei lüpsa siin ju kedagi.
Tallinnas makstakse esmakordselt koolimineva lapse toetus välja kahes osas: pool sügisel kui on kooli alustatud ja teine pool kevadel, kui kool on läbi.
Antud juhul läks ju teemaalgataja laps sügisel esimest korda kooli, seega on tal õigus saada esmakordselt koolimineva lapse toetust, mis nagu juba eelpool öeldud, makstakse Tallinnas välja kahes osas.
Seega on teemaalgataja lapsel õigus vastavale Tallinna toetusele, mille teine pool makstakse juhtumisi välja suve algul.
Sügisel ta uuesti taotleda esmakordselt koolimineva lapse toetust ei saa, aga sellest pole teemaalgataja ju rääkinudki.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

kui laps jääb 1 klassis istuma, siis kas ei peaks hoopis koolivalikut muutma????

Minu poja klassiõde jäi esimeses klassis istuma. Probleem oli selles, et ta ei suutnud terve selle aasta jooksul lugema õppida, vaatamata logopeedilisele abile ja ema/vanaema pingutustele. Koolirütmiga harjumine ning ka muud ained olid pisut rasked, seega otsustati, et parim lapsele on klassikursust korrata.
Suvel õppis lugema ja uuesti esimeses klassis suutis vajaliku omandada, et edaspidi koolitee normaalselt kulgeks. Tema puhul vähemalt praegu polnud tegu HEV lapsega, aga kui oleks 2. klassi niisama üle viidud, oleks HEV küll kohe tekkinud.
Mu sugulasel läks nõukogude ajal samuti lugemaõppimisega tavapärasest kauem aega ja õppimine loomulikult kannatas tugevalt. Aga kui lõpuks lugemise selgeks sai, selgus, et tegu polegi rumala lapsega, lõpetas lõpuks probleemideta ülikooligi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

kui laps jääb 1 klassis istuma, siis kas ei peaks hoopis koolivalikut muutma????

Minu poja klassiõde jäi esimeses klassis istuma. Probleem oli selles, et ta ei suutnud terve selle aasta jooksul lugema õppida, vaatamata logopeedilisele abile ja ema/vanaema pingutustele. Koolirütmiga harjumine ning ka muud ained olid pisut rasked, seega otsustati, et parim lapsele on klassikursust korrata.
Suvel õppis lugema ja uuesti esimeses klassis suutis vajaliku omandada, et edaspidi koolitee normaalselt kulgeks. Tema puhul vähemalt praegu polnud tegu HEV lapsega, aga kui oleks 2. klassi niisama üle viidud, oleks HEV küll kohe tekkinud.
Mu sugulasel läks nõukogude ajal samuti lugemaõppimisega tavapärasest kauem aega ja õppimine loomulikult kannatas tugevalt. Aga kui lõpuks lugemise selgeks sai, selgus, et tegu polegi rumala lapsega, lõpetas lõpuks probleemideta ülikooligi.

MIsmoodi see kõik koolitoetusega seotud on?

Seega on teemaalgataja lapsel õigus vastavale Tallinna toetusele, mille teine pool makstakse juhtumisi välja suve algul.

Aa, selge. Ma ei lugenud välja, sest ei teadnud kui suur see toetus on. Jah. 160 on pool toetust. Vabandust.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 20.06 08:29; 24.06 16:48;
To report this post you need to login first.
Näitan 10 postitust - vahemik 1 kuni 10 (kokku 10 )


Esileht Koolilaps Kuidas siis koolitoetuse maksmisega juunis kui I klassi laps jääb istuma

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.