Esileht Väikelaps küsimus poiste vanematele (aluspesu)

Näitan 15 postitust - vahemik 1 kuni 15 (kokku 15 )

Teema: küsimus poiste vanematele (aluspesu)

Postitas:

Kuna esimene laps on tüdruk ja teine nüüd poiss, siis seoses vanema lapse riiete allesjätmisega tekkis mul küsimus,e t kas päris pisikestel, nii 1,5-3 aastat, on aluspükste ja sukkpükste puhul tüdrukutel ja poistel mingi lõike-erinevus? No et aluspükstel on poistel seal veidike rohkem ruumi noku jaoks või nii väikselt pole veel oluline? ja et sukkpükstel on ees 2 õmblust, mitte üks keskõmblus? või pole vahet ja saab esialgu samu kasutada?

Teksapükstega pole vist vahet?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 05.06 08:36; 26.06 11:12; 26.06 16:28;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aluspüksid on küll erineva lõikega. Sukkpükstel ei ole vahet.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aluspükstel siiski mingi lõike erinevus on ja juba väikeste mudelitel. Sõbranna just paar aastat tagasi rääkis, et oli tütre aluspüksid kõik pojale jätnud, aga ühtki paari kasutada ei saanud, kuna kõik jäid eest kuidagi ebamugavalt kiskuma ja kitsaks. Samuti tõi üks teine sõbranna minu tütrele kotitäie aluspükse. Keegi oli tema pojale toonud (oli oma tüdrukule ostnud, aga ei võtnud kohe kasutusse ja jäid väikseks), aga jalga pannes istusid kuidagi valesti, olid kah kitsad eest. Kuna need aluspüksid olid täiesti uued, siis ei saanud olla ka seda, et kuidagi vale temperatuuriga väiksemaks pestud vms.
Need kõik olid siis sellised 2-3 aastaste alukad.

Sukkpükste osas küll vahet pole märganud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aluspüksid on jah erinevad. Sukkpükstel need mis ees ühe õmblusega, taga kahe õmblusega on sobilikud nii poistele kui tüdrukutele, vahe on ainult värvis ja piltides.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

ma pole märganudki, et neil alukatel, millel just ees seda topeltosa pole, oleks olulisi erinevusi, välja arvatud värvis. mu tütar kandis väikelapsevanuses edukalt vanema venna alukaid, mis olid nö unisex värvitooniga.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma saan aru, et suurema lapse riided lähevad väiksematele kasutusse teinekord, aga palun ärge ihupesu nüüd küll taaskasutusse laske. Või ostate second handist ka kellegi vanu aluspükse? Brrr…

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma saan aru, et suurema lapse riided lähevad väiksematele kasutusse teinekord, aga palun ärge ihupesu nüüd küll taaskasutusse laske. Või ostate second handist ka kellegi vanu aluspükse? Brrr…

See läheb nüüd teemast välja, aga mina ei näe probleemi selles, kui väikelaps n-ö teise ringi aluspükse kannab. Üldjuhul need küll ei “säiligi” teise ringi jaoks, sest neid on pestud lihtsalt nii palju. Aga kui on korralikud, siis miks mitte? Eeldusel, et jalga lähevad lapsele puhtad ja pestud püksid?
Olen õpetaja sõimes ja pigem soovitaks lapse pepusid rohkem pesta… Sest see hais, mis lastel pükse alla tõmmates ja lapsi potile pannes levib, on mõne lapse puhul pehmelt öeldes ikka võigas… Sõltumata sellest, kas tal on jalas on esimese või teise ringi alukad.

Teemasse ka: tegelikult on ikka aru saada küll, kas on tegemist poisi või tüdruku aluspükstega… Aga jällegi, ei näe ma probleemi selles, kui nt. väike tüdruk väikese poisi pesu kannab. Rõhutan, seda juhul, kui tegemist on väikelastega, kel on tegelikult üsna suva, kas neil on püksid jalas või mitte 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aluspükstes on vahe, sest poistel on noku jaoks rohkem ruumi jäetud- tüdrukute alukaid poisid kanda ei saa. Tüdrukutele poiste omad ehk isegi passivad, kui ees veidi ,,kottis” oleks ei häiri. Sukapükstel peale värvi mingit vahet pole- pole eraldi poiste/tüdrukute omi. Teksadel on küll vahe sees!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ka ei saa aru, miks palutakse ihupesu mitte taaskasutusse lasta. Kas tõesti see kujutluspilt, et püksid on varem mingi teise lapse intiimsete kehaosade vastu puutunud, on nii võigas? Pesus ju ometi igasugused pisikud ja lõhnad tulevad välja – veel enam, tuleb välja ka suurem osa puuvilla kasvatamisel, töötlemisel ja värvimisel kasutatud kemikaale. Muidugi võib ka uusi riideid enne kandmist mõned korrad pesumasinast läbi lasta, aga kui on olemas korralikud riided, millega seda juba tehtud, milleks neid siis ära visata? Kvaliteetne pesu, mis lapsele üsna ruttu väikseks on jäänud, kannatab paar-kolm-neli last välja küll, enne kui katki läheb.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 26.06 10:30; 27.06 14:08;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma saan aru, et suurema lapse riided lähevad väiksematele kasutusse teinekord, aga palun ärge ihupesu nüüd küll taaskasutusse laske. Või ostate second handist ka kellegi vanu aluspükse? Brrr…

Hmm, ilmselt sa oled suhteliselt noor ja pole elanud või ei mäleta sea aega, kui isegi taskurätikuid, just, taskurätikuid, korduvkasutati! ja ei olnud igal pereliikmel oma taskurätiku kappi – ikka keedeti läbi ja siis kõik ühte kappi. JA ei surnudki me ära ega polnud nohus sagedamini kui praegu.

Ka aluspesu on alati korduvkasutatud nooremate laste poolt. Ja ei levinud meil mingid suguhaigused siis lasteseas seetõttu või mida täpsemalt peaks kartma?

Kasutatult saadud korraliku aluspesu (mittekorralikku eeldan,e t keegi ei jätagi alles) keedan eelnevalt läbi ja siis pesumasinasse.

Ma olen isegi hambaharja keetnud, kui enda oma ununes maha teismelisena, siis saime ikka kõik oma hambad pestud – enne jälle keevast veest läbi ja järgmine sai kasutada 😀

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 05.06 08:36; 26.06 11:12; 26.06 16:28;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma saan aru, et suurema lapse riided lähevad väiksematele kasutusse teinekord, aga palun ärge ihupesu nüüd küll taaskasutusse laske. Või ostate second handist ka kellegi vanu aluspükse? Brrr…

Need vanad aluspüksid on palju puhtamad ja tervislikumad kui uued. Uues riided on nimelt “keemiaga” immutatud, palju kordi pestud riided seevastu puhtad.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oi oi, ma just pakkisin riideid ära andmiseks ja pistsin portsu alukaid ka sinna:S Ma tõesti ei tulnudki selle peale, et ei võiks neid sinna panna. Peaks küsima, kas läksid kasutusse või prügikasti:) Nendesse aluspükstesse pole ei pissitud ega kakatud. Laps oskab potil käia.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Väikseid nr on ikka raske leida, ka suure raha eest. Eestis ikka naljalt nr 80, 86 aluspükse ei leia. Nr 92 juba ok. Mäletan, kuidas otsisin tikutulega tüdrukule esimesi pükse, mothercare müüa ütles otse, et nii väikseid tuuakse harva ja vähe ja siis kohe ostetakse ära ka.

Olin üliônnelik, kui ostsin kasutatud kleidid ja müüa pani môned paarid nr 80 pükse kaasa ???? muidu oleks pidanud käima mähkmes kuni suuremaks saab, kuigi potile küsis juba

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 05.06 08:36; 26.06 11:12; 26.06 16:28;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Väikseid nr on ikka raske leida, ka suure raha eest. Eestis ikka naljalt nr 80, 86 aluspükse ei leia. Nr 92 juba ok. Mäletan, kuidas otsisin tikutulega tüdrukule esimesi pükse, mothercare müüa ütles otse, et nii väikseid tuuakse harva ja vähe ja siis kohe ostetakse ära ka.

Olin üliônnelik, kui ostsin kasutatud kleidid ja müüa pani môned paarid nr 80 pükse kaasa ???? muidu oleks pidanud käima mähkmes kuni suuremaks saab, kuigi potile küsis juba

http://www.pood.beebikaubad.ee/component/page,shop.browse/category_id,3/option,com_virtuemart/Itemid,26/
Näiteks sellelt lehelt saab osta juba 62 suurus aluspükse.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

No aga vanasti tehti seda taaskasutust just asjade mittesaadavuse pärast. Tänapäeval saab alukaid naljaraha eest, kui õigetest kohtadest otsida ja osta. H&m on tõesti ülehinnatud. On hirmkallid.

Kas sa ise sooviksid nüüd suurena kanda oma õe stringe näiteks?

Ei tea, minul on ka selle koha pealt kiiks ja oma lapsele ma teiste kasutatud aluspesu jalga panna ei taha. Veelvähem ise kellegi kasutatud(läbi keedetud) alukaid kanda.

Just nimelt kiiks.
Stringe ma ei armasta, aga mingeid ilusaid alukaid, mis mulle meeldivad ja mis õde millegipärast ära annab (on näiteks paksuks läinud ja ei lähe enam jalga) – miks ma ei peaks soovima neid kanda? Pesust tulnud riided, ükskõik ju mis nendega varem tehti. (No võibolla kui pesti autot, siis mingeid õlijääke on sealt lihtsalt raske eemaldada.)
Naljaraha eest saab üldiselt kergesti üleshargnevat ja luituvat kaupa, aga kui aluspüksid on lapsele väikseks jäädes veel korralikud, siis nende prügikasti viskamine on minu jaoks palju valusam kui 5 euro eest uute ostmine. Seega, kellegi teise lapse väikseksjäänud püksid annan hea meelega oma lapsele jalga.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 26.06 10:30; 27.06 14:08;
To report this post you need to login first.
Näitan 15 postitust - vahemik 1 kuni 15 (kokku 15 )


Esileht Väikelaps küsimus poiste vanematele (aluspesu)

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.