Esileht Väikelaps Lapse pikkus

Näitan 22 postitust - vahemik 1 kuni 22 (kokku 22 )

Teema: Lapse pikkus

Postitas:

Tere,
Olen veidi murelik poisslapse pikkuse koha pealt. Laps on 1a 4 kuud vana ning 74cm. Mulle tundub,et tema eakaaslased tunduvalt pikemad.
Kui pikad olid teie lapsed taolises vanuses? Kas on tehtud ka uuringuid vms

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.02 11:38; 17.02 16:13;
To report this post you need to login first.
Postitas:

74cm tundub ikka väga vähe tõesti. Meie esimene laps oli aastaselt 78cm pikk. Nüüd saab kohe 10-aastaseks ja on 138cm pikk. Poiss on oma klassi kõige lühem laps ja suht õnnetu oma kasvu pärast. Aga eks geenid mängivad ka oma rolli. Me oleks väga õnnelikud, kui ta suurena vähemalt 175cm pikk oleks. Isa on tal 166cm.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

1,4 kuud ja juba 74cm pikk?? Teed vist nalja, et eakaaslased tunduvalt pikemad…

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kasvutabeli järgi on tõesti väike. Kas on alati pisem olnud või on kasv äkitselt kinni jäänud? Kas d-vit. saab? Mis perearst arvab? Kui on alati väiksem olnud aga stabiilselt kasvanud, siis ma väga ei muretseks aga kui äkitselt on lõpetanud kasvamise siis peaks nõu juba lastearstiga.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu poiss oli ka selles vanuses ca 10 cm pikem – aastasena 82 ja 1,5 a 88 cm. Aga ta on kogu aeg eakaaslastest vähemalt natuke pikem olnud, ja siin peab ikka ka vanemaid vaatama – mina olen ligi 180 ja mees on üle 190. Kui te mehega mõlemad olete nt 155 ja 175, siis ei peagi ju teie last meiesarnaste omaga võrdlema.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aastaselt oli 76 cm ja 1a6k oli 81 cm, kasvugraafiku järgi keskmisest natukene lühem. Sündides oli 51 cm. Mina olen 172 cm ja mees 180 cm.

Kasvugraafiku järgi on 1a4k vana lapse minimaalne normaalne pikkus 75 cm. Mina konsulteeriks arstiga, eriti juhul, kui kasv on äkitselt pidurdunud ja/või kaalu ka juurde ei tule eriti.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.02 14:10; 27.02 09:20;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oleneb ikka sellest kas ta on kogu aeg väiksemat kasvu olnud, kas kasv on mitu kuud muutumatuna püsinud, kui pikad teie lapse isaga olete jne. Minu laps on 1a2k ja 85+cm pikk aga ta oli juba sündides 57cm ning mu abikaasa on samuti pikemat kasvu. Mida perearst arvab?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

18-kuuselt oli mu laps 87 cm. üsna keskmine tundus.aastaselt oli 79.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kasvutabeli järgi on tõesti väike. Kas on alati pisem olnud või on kasv äkitselt kinni jäänud? Kas d-vit. saab? Mis perearst arvab? Kui on alati väiksem olnud aga stabiilselt kasvanud, siis ma väga ei muretseks aga kui äkitselt on lõpetanud kasvamise siis peaks nõu juba lastearstiga.

Laps on kasvanud stabiilselt. Saab d-vit.Ise olen 162cm, abikaasa 181cm. Perearst on siiani Ta arvanud, et me pole ise ka kõige pikemad ja ei ole muretsenud. Kui läheme 1a6k kontrolli, soovin lasta lapsel kasvuhormooni verest määrata.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.02 11:38; 17.02 16:13;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Alati ei saa lapsevanema pikkusega võrrelda. Oleme mehega mõlemad pigem lühikesed kui pikad, kuid tütar oli sündides juba 57cm (täitsa õigeaegne) ning 5-kuuselt juba 73cm. Kõikidest kasvukõveratest igati üle. Aastaselt 82cm ja 1a6k 85cm. Nüüd sai just 7a ja 125cm. Kasvuspurt pole õnneks jäädavalt jäänud. Teemaalgataja peaks jah nagu juba eelpool kirjutanud jälgima, et kasv poleks järsult pidurdunud. Kuigi ka siin vist ei saa päris üheselt võtta, sest praegu on ta lapsel just selline vanus äsja saabunud, et liigub palju ja kulutab oma energiat pigem sellele. Arstiga tasub nõu ikka pidada.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas mõõtmisviis ei muutunud? Mõtlen siis, et aastaselt näiteks mõõdeti veel pikali ja viimati seistes?

Aga enda kolm last on ka alguses pigem lühemat sorti olnud. 1a3k-selt olid poisid 76cm ja tüdruk 75.5cm – pole ka just 74-st märkimisväärselt rohkem ju. Viiestena jõudsid kõik kolm järgi riiete nö standardmõõdule ehk 5a=110cm.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mõlemad tütred olid 1,5-aastaselt 86 cm pikad (1-aastaselt oli vanem laps 79 cm ja noorem laps 80 cm). Mäletan, et olid tuttavate sama vanadest lastest 1-2 cm pikemad sel ajal.

Praegu on ka oma lasteaiarühmades pikemate laste seas (vanem on 5,5 a ja 118 cm, noorem on 4 a ja 108 cm).

Mehega mõlemad eriti pikad ei ole, mina 167 cm, mees 177 cm, nii et ilmselt on lapsed alguses lihtsalt kiire kasvuga. Kui sugulasi ja teisi pereliikmeid vaadata, siis pikkasid väga ei ole, kõik pigem sellised keskmised või naised ka lühemat sorti (u 160-165 cm). Mina ja õde olime ka algklassides veel klassis pikkuselt esimeste seas, keskkooli lõpuks aga ühed lühemad klassis.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vaatasin järgi, et minu poiss on olnud 1a3k ka 74cm. Sündides oli 53cm. Ikka väga pisike oli omavanuste hulgas kaua aega. Hetkel on 12a4k ja 154cm. Rohkem kasvama hakkas kuskil 10-ndast eluaastast.
1a6k – 78cm
1a9k – 80cm
2a – 83cm
3a – 91cm
Me mehega ise ka lühikesed – 164cm ja 172cm.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mu noorim on lühikest kasvu laps. 14kuusena oli 76 cm ja nüüd, 4 ja poole aastasena on napilt alla meetri 🙂 kulgeb rahulikult eelviimasel kasvugraafiku joonel.
Kui muretsed, lase testid teha. Üldiselt, kui laps kasvab vähemalt 4 cm aastas, midagi ette ei võeta.

Lisan veel, et mul on poeg.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul ka teine poeg selline “kompaktne”. 1a 5k, pikkust 78 ja kaalu 10,5 kg. Juurdekasv on olnud stabiilne al. 4. elukuust 200 gr/kuus. Imikuna on olnud b12 ja d vitamiinide puudus, neid sai jooksvalt juurde. Rp laps ja kehv lisa sööja. Hetkel analüüsid korras ja lastearst probleemi ei näe.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

1,4 kuud ja juba 74cm pikk?? Teed vist nalja, et eakaaslased tunduvalt pikemad…

Teemaalgataja ei ole põhjuseta mures. Homme saab mu tütar aastaseks ja tema on 76 cm. Keskelt läbi iga kuu u 4 cm kasvanud, mõni kuu rohkem, mõni kuu natuke vähem.

Lase proovid võtta. Kõik vitamiinid jms. B12 kindlasti, D vit ja raud.
Ehk on millegi puudus, mis mõjutab kasvu.

Loodan, et kõik korras ja ta lihtsalt ongi pisike. 🙂
Rahulikku meelt!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

1,4 kuud ja juba 74cm pikk?? Teed vist nalja, et eakaaslased tunduvalt pikemad…

Teemaalgataja ei ole põhjuseta mures. Homme saab mu tütar aastaseks ja tema on 76 cm. Keskelt läbi iga kuu u 4 cm kasvanud, mõni kuu rohkem, mõni kuu natuke vähem.

Lase proovid võtta. Kõik vitamiinid jms. B12 kindlasti, D vit ja raud.
Ehk on millegi puudus, mis mõjutab kasvu.

Loodan, et kõik korras ja ta lihtsalt ongi pisike. ????
Rahulikku meelt!

1,4 kuud tähendab 1 kuu ja 12 päeva, seda mõtles Kägu, kes imestas, et nii noor laps ja juba 74 cm pikk 🙂 Teemaalgataja kirjutas algselt, et laps on 1,4 kuud vana.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.02 14:10; 27.02 09:20;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mu tuttava poeg oli 2,5 aastaselt 80cm, mis oli ka tõesti vähe. Nüüd 9 aastasena on ta oma klassis üks pikemaid.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mu poeg oli 2a 6k 87 cm. Sündides oli ainult 39 cm. Olen harjunud, et ta igal pool kõige väiksem. Nüüd kevadel saab 3a ja mõõtnud pole, aga 90-92 cm ta umbes on. Teised poisid rühmas on sama vanalt ca peajagu pikemad. Arst probleemi ei näe, analüüsid korras. Ta liigub kaalu ja kasvukõvera alumises otsas omas tempos. Ma ise 165 cm ja kui laps minusse siis nii ongi, et väike. Mees on ca 183 cm ja tundub, et õde on temasse. Looduse vingerpuss, oleks ju võinud vastupidi olla.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on küll tüdruk, aga sündides oli 50cm (3,2kg), 1a oli 71cm (8,7kg), 2a 79cm, 3a 88cm, 3a10k on 94cm (15,5kg). Väga hea sööja.
Tal on lasteaias rühmas sama vanad poisid, 3tk neist minu tüdrukust pea pool pead lühemad.

Poeg oli mul sündides 50cm (3,1kg), 1a oli 80cm (9,8kg), 2a 91cm, 3a 103cm (12,5kg). Praegu 11a6k 159cm. Pikk ja peenike (34kg).
Elu aeg olnud kehv sööja.

Ise olen 169cm, mees 183cm. Lapsed kasvavad nagu kasvavad.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen ise 164cm, mees 180. Tütar oli sünd 48cm ja 1a 77cm. Poeg oli sündides 49cm ja 1a pikkust ei mäleta, tütrest pikem igatahes. Sinu laps tundub pisike. Äkki mõõdeti valesti. Minu arst mõõtis küll mõni kuu lühemaks kui eelmine, et siis päris mitu cm võib kõikuda, kui laps on mõõtes pikali. Kas peaümbermõõt on normis?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

tütar, sündides 48cm, 1-aastaselt 70cm, 2-aastaselt 74cm, 3-aastaselt 80cm, 4-aastaselt 92cm, 5-aastaselt 98cm, 6-aastaselt 104cm, 7-aastaselt 108cm, 8-aastaselt 114cm ja nüüd 9-aastaselt on 120cm.
perearst suunas lapse endokrinoloogi juurde. Seni on näitajad kõik korras olnud, kuid käime iga 4 kuu tagant endokrinoloogi juures mõõtmas, kaalumas, vereanalüüse andmas, tehtud on röntgen luustiku vanuse määramiseks (see ka korras) ning ultraheli siseorganide uurimiseks (see uuring väga ei õnnestunud, kuna lapsel olid kõhus gaasis ja ultrahelis tänu sellele ei saanud nad kõike vaadata, mida arst tahtis)
praeguse seisuga, lapsel kõik analüüsid (ka kasvuhormoon) korras, lihtsalt ongi väiksemat kasvu.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 22 postitust - vahemik 1 kuni 22 (kokku 22 )


Esileht Väikelaps Lapse pikkus

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.