Esileht Tööelu, raha ja seadused. Lapsega reisile

Näitan 7 postitust - vahemik 1 kuni 7 (kokku 7 )

Teema: Lapsega reisile

Postitas:

Vabandage mu rumalus, aga jäin mõtlema, et kui üks vanem tahab lapsega (1 aastasega) reisile minna, siis peab olema teise vanema nôusolek/volitus eks. Kui lähme kõik koos, siis seda olema ei pea, aga kes see ütleb, et ma selle lapse vanem üldse olen kui meil (lapse isaga) erinevad perekonnanimed on? 😀 äkki ma olen mingi suvaline lennujaamast leitud naine, kellega koos lapse isa koos lapsega saaks näiteks riigist põgeneda?

Ja näiteks kui mu laps on “isatu” (sünnitunnistusele ei ole märgitud), siis kuidas siis selle reisimisega on? Notar annab tõendi, et laps vaid minu ja isa nõusolekut pole vaja v 😀

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

See on tüüpiline Perekooli paberimajandajate hüsteeria- nad teevad kõigist dokumentidest koopiad, võtavad kaasa kõik kindlustuspaberid, notaris kinnitatud dokumendid mitmes keeles, kõigi paberite originaalid ja koopiad. Ja siis lähevad nädalaks Saksamaale. Või Rootsi kruiisile.
Reaalsus on see, et enamikes Euroopa lennujaamades, ei taheta näha isegi isikut tõendavat dokumenti, check in tehakse automaadis, oma kohvritele paned ise need paberiribad külge ja viskad lindile. Kuskohas te neid piirivalvureid pidevalt kohtate? Turvakontrollis ei huvita küll kedagi, kes sa oled ja kellega koos sa oled, vaadatakse vaid su pagasit, mitte piletit või dokumenti.

Euroopast väljaspool (Aasias, Ladina-Ameerikas), saab samuti paljudes kohtades riiki siseneda nii, et pistad passi lugeri alla ja korras. Aga kui meeldib, mapp paberitega kaenlas, ringi käia, siis palun väga.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

See on tüüpiline Perekooli paberimajandajate hüsteeria- nad teevad kõigist dokumentidest koopiad, võtavad kaasa kõik kindlustuspaberid, notaris kinnitatud dokumendid mitmes keeles, kõigi paberite originaalid ja koopiad. Ja siis lähevad nädalaks Saksamaale. Või Rootsi kruiisile.
Reaalsus on see, et enamikes Euroopa lennujaamades, ei taheta näha isegi isikut tõendavat dokumenti, check in tehakse automaadis, oma kohvritele paned ise need paberiribad külge ja viskad lindile. Kuskohas te neid piirivalvureid pidevalt kohtate? Turvakontrollis ei huvita küll kedagi, kes sa oled ja kellega koos sa oled, vaadatakse vaid su pagasit, mitte piletit või dokumenti.

Euroopast väljaspool (Aasias, Ladina-Ameerikas), saab samuti paljudes kohtades riiki siseneda nii, et pistad passi lugeri alla ja korras. Aga kui meeldib, mapp paberitega kaenlas, ringi käia, siis palun väga.

Minul oleks jäänud lastega Türki sõitmata, kui mul poleks “paberimajandust” kaasas olnud.
Probleem tekkis Tallinna lennujaamas, passikontrollis eelmisel suvel. Üks laps minust erineva perenimega.
Kuna olin eelnevalt lugenud, et võib selline olukord tekkida oli kaasas rahvastikuregistri inglisekeelne väljavõte ja teise nimega vanema volitus (Välisministeeriumi kodulehel olev blankett, mitte notariaalne volitus). Sellest piisas ja saime edasi liikuda. Sihtriigis ei huvitanud erinevad nimed kedagi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma olen väikelapsega reisinud. Isa nõusolekut ei küsitud. Me ei ela Eestis ja siin on lapse id-kaardil vanemate nimed kohe kirjas.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

https://www.politsei.ee/et/nouanded/piiriuletusinfo/kusimusi-piiriyletusest/ p7

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

See on tüüpiline Perekooli paberimajandajate hüsteeria- nad teevad kõigist dokumentidest koopiad, võtavad kaasa kõik kindlustuspaberid, notaris kinnitatud dokumendid mitmes keeles, kõigi paberite originaalid ja koopiad. Ja siis lähevad nädalaks Saksamaale. Või Rootsi kruiisile.
Reaalsus on see, et enamikes Euroopa lennujaamades, ei taheta näha isegi isikut tõendavat dokumenti, check in tehakse automaadis, oma kohvritele paned ise need paberiribad külge ja viskad lindile. Kuskohas te neid piirivalvureid pidevalt kohtate? Turvakontrollis ei huvita küll kedagi, kes sa oled ja kellega koos sa oled, vaadatakse vaid su pagasit, mitte piletit või dokumenti.

Euroopast väljaspool (Aasias, Ladina-Ameerikas), saab samuti paljudes kohtades riiki siseneda nii, et pistad passi lugeri alla ja korras. Aga kui meeldib, mapp paberitega kaenlas, ringi käia, siis palun väga.

Panen paar enda kogemust kirja. Lendasin Tallinnast Londonisse ja sellisel juhul tuleb läbida passikontroll. Kahel korral on küsitud lapse sünnitunnistuse koopiat. Kui mujale euroopasse lennata, siis passikontrolli ei ole.
Lendasin Amsterdamist Mehhikosse ja Amsterdamis küsiti tõendit, et laps ikka minu on, meil samuti erinevad perekonnanimed.
Helsinki lennujaamas lendasime samuti väljapoole EU-d ja lapsega ei automaatset piiriületust teha. Ise võid sa küll biomeetrilise passiga selle läbida, aga lapsega ei saa.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul oleks jäänud lastega Türki sõitmata, kui mul poleks “paberimajandust” kaasas olnud.
Probleem tekkis Tallinna lennujaamas, passikontrollis eelmisel suvel. Üks laps minust erineva perenimega.
Kuna olin eelnevalt lugenud, et võib selline olukord tekkida oli kaasas rahvastikuregistri inglisekeelne väljavõte ja teise nimega vanema volitus (Välisministeeriumi kodulehel olev blankett, mitte notariaalne volitus). Sellest piisas ja saime edasi liikuda. Sihtriigis ei huvitanud erinevad nimed kedagi.

Just. Tallinna lennujaam on üks hullemaid kontrollijaid, edasi huvitutakse suht vähe.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 7 postitust - vahemik 1 kuni 7 (kokku 7 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Lapsega reisile

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.