Esileht Väikelaps Lasteaed – probleemi lahendamise abi

Näitan 15 postitust - vahemik 1 kuni 15 (kokku 15 )

Teema: Lasteaed – probleemi lahendamise abi

Postitas:

Tere, juba nädala ega lapsele järele minnes on ta sokkis. Kuna ma läksin siis järele kui nad hakkasid õue minema siis ma arvasin, et ju jõudis kappi panna , et väliajalanõusid vahetada. Täna aga läksin varem ja jälle sokkis. Nu sellest ma ei räägi, et soki kannad on päka peal ja küsimusele, et miks, tuli uhke vastus- ise panin. Siit esimene küsimus- kas tänapäeval enam üldse ei aita rühma personal riietumisel?
tegu siis kolmesega ja rühmas hetkel kohal 5 last ja õpetaja ja ka õpetaja abi olemas.
HAkkaisn siis uurima, et miks sul sandaale jalas pole? Tegu selliste krõpsudega , otsast varvas lahti, et jalg ikka õhku saaks.
Siis ütleski, et kui ma jooksen või käin siis tulevad jalast ära. Ma imestasin, et kodus ei tule ju . Nu kodus sina aitad aga kui ma ise panen siis tulevad.Hakkasin siis proovima. Tulevad jah, sest kolmene paneb lihtsalt selle takja osa nii et seisaks. Mina panin korralikult ja lõpuni. Ja nüüd ma jälle imestan- ühesõnaga õpetaja ei aita enam üldse?
Andke nüüd nõu kuidas ma selle probleemi seal selgeks räägin?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 09.08 00:07; 09.08 12:44;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tere, juba nädala ega lapsele järele minnes on ta sokkis. Kuna ma läksin siis järele kui nad hakkasid õue minema siis ma arvasin, et ju jõudis kappi panna , et väliajalanõusid vahetada. Täna aga läksin varem ja jälle sokkis. Nu sellest ma ei räägi, et soki kannad on päka peal ja küsimusele, et miks, tuli uhke vastus- ise panin. Siit esimene küsimus- kas tänapäeval enam üldse ei aita rühma personal riietumisel?
tegu siis kolmesega ja rühmas hetkel kohal 5 last ja õpetaja ja ka õpetaja abi olemas.
HAkkaisn siis uurima, et miks sul sandaale jalas pole? Tegu selliste krõpsudega , otsast varvas lahti, et jalg ikka õhku saaks.
Siis ütleski, et kui ma jooksen või käin siis tulevad jalast ära. Ma imestasin, et kodus ei tule ju . Nu kodus sina aitad aga kui ma ise panen siis tulevad.Hakkasin siis proovima. Tulevad jah, sest kolmene paneb lihtsalt selle takja osa nii et seisaks. Mina panin korralikult ja lõpuni. Ja nüüd ma jälle imestan- ühesõnaga õpetaja ei aita enam üldse?
Andke nüüd nõu kuidas ma selle probleemi seal selgeks räägin?

Harjuta parem lapsega sandaali krõpsude korralikku kinnitamist. See ei tohiks 3-aastasele keeruline olla. Näita talle siis, mis nipiga ta saaks sandaali korralikult kinni või osta korralikud sandaalid, mille krõpsud püsivad kinni. Ma saaks aru, kui nööpide kinni panemise või paelte sidumisega peab 3-aastast aitama, kuid krõpsudegs sandaalide puhul võiks küll 3-aastane ise hakkama saada

Samas minu jaoks ei oleks ka see probleem, et laps oli sokkis

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eks see aitamine ole selline kahe otsaga asi. Kui kolmene pusib omale ise sokid ja sandaalid jalga ning õpetaja tõttab seepeale kohale, et “oi, sokid täitsa tagurpidi, võtame kingad ära ja keerame sokid õigeks”, siis sellega nullib ta ära eduelamuse, mille laps sai. Ei ole ju tegelikult vahet, mispidi need on. Pigem tasub õpetada, kuidas panna. Eks nad niimoodi ise tehes õpivadki.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu lapsel oli ka vahepeal sokkis käimise mood. Lihtsalt talle meeldis niimoodi käia. Kui oli juba oktoober ja sokid iga kord porised, nii et viska minema, siis küsisin, et mis värk sellega on. Õpetaja ütles, et laps olevat talle öelnud, et tal konnasilmad valutavad. Siis mu silmad läksid küll veidi suureks, õpetaja laseb oktoobrikuus lapsel sokkis loikudes käia ja mingit jama ajada. Seda, et lastel lasti ka talvel sallid ripnemas, mütsid peast ringi käia, kedagi ei huvitanud, sellest ma ei räägigi. Kogu aeg kurtsid hoopis, et meil on nii terve rühm, näe samavanad kõrval on muudkui haiged ja kedagi pole, aga neil iga päev üle 20 lapse kohal.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eks see aitamine ole selline kahe otsaga asi. Kui kolmene pusib omale ise sokid ja sandaalid jalga ning õpetaja tõttab seepeale kohale, et “oi, sokid täitsa tagurpidi, võtame kingad ära ja keerame sokid õigeks”, siis sellega nullib ta ära eduelamuse, mille laps sai. Ei ole ju tegelikult vahet, mispidi need on. Pigem tasub õpetada, kuidas panna. Eks nad niimoodi ise tehes õpivadki.

Nõus. Vanuses, kui laps ise õpib riidesse panema, peab ta saama eduelamust sellest, kui ise riidesse saab, isegi siis, kui miski on meie täiskasvanu silmale valesti. Kui selgapandu last kuidagi ei ohusta (nt nagu need valepidi sokid või pahupidi pluus), siis mingi aeg tuleb täiskasvanul selle koha pealt silm kinni pigistada ja tunnustada last selle eest, et ta “täitsa ise tegi ja sai hakkama”.
Sandaalide osas vast tasub vaadata, kas sellest ilma sandaalideta olekust on miskit juhtunud või mitte. Kui nt sokid on ilma sandaalideta pesuruumis käimisest märjad, siis tasub õpetajale mainida, kui aga nt sandaalid on jalast ära mänguruumis mängides, siis jällegi, mina sellest mingit probleemi ei teeks ja pigem keskenduks sellele, et õpetaks lapsele selliselt sandaalide jalgapanekut, et need jalas ka seisaks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Seni, kuni laps õpib ise neid korralikult kinnitama, ütleksin õpetajale, et ta vajadusel aitaks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui sandaalide kinnipanemisel on mingi “nipp”, siis on ju elementaarne, et ka lapsele see “nipp” selgeks õpetatakse, sina õpetad. Või osta korralikud (mitte kasutatud) sandaalid, mille krõpsud on tugevad.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Täitsa nõus, et sai ise ja tunnustada vaja. Aga… kuidas laps õpib, et tuleks õigesti panna? Väike abi seal juures on ju õpetamine või ei?
Eile suhtlesin paari emaga ja neil sama probleem. Ja pole meie oma ainus sokkides. Üks poiss väitis, et sokid teevad sussi sees haiget. Nu ja miks teevad- kannad ju jala peal kortsus.

Sandaalid meil uued, pole kasutatud.
Eile karistati ühte alla kolmest kes nuttis söögi ajal ( emme emme, kuna esimesi päevi lasteaias) söögist ilma jätmisega. Mine magama kui sa söödud ei saa?
Kas tõega siis aastatega on kasvatus nii muutunud, et las laps paneb kuidagi riidesse, nutule ja igatsusele vastame söömata jätmisega ja õhtul me õue ei lähe, sest õpetaja ei jaksa neid riiidesse panna? Miks õue ei saa? Selleks, et õpetaja väga ülekaaluline inimene ( kusjuures mind ei huvita üldse välimus, kaal ega rass aga antud kontekstis kahjuks pean mainima) ja ta kurtis juhatajale, et ta ei jaksa. Ootame kui mõni teist koju läheb.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 09.08 00:07; 09.08 12:44;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Andke nüüd nõu kuidas ma selle probleemi seal selgeks räägin?

Sul ei paista eneseväljendusega probleeme olevat, seega lihtsalt ütled lapsele järgi minnes õpetajale, et sinu arvates on see probleem ja palud last aidata sokkide ja kingade jalgapanekul. Vastavalt vastusele siis jätkad vestlust või lähed koju.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas laps mingid muud jalanõud saab ise jalga? Minu 1a6k laps paneb sandaalid jalga suure pusimisega ja vajab selleks palju aega. Samas Crocside panekuga saab ta hästi ja kiirelt hakkama juba 1a3k vanusest.
Jalanõude probleemi saab niimoodi ära lahendada, aga tundub, et selliste õpetajatega teil kerge olema ei saa.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eks see aitamine ole selline kahe otsaga asi. Kui kolmene pusib omale ise sokid ja sandaalid jalga ning õpetaja tõttab seepeale kohale, et “oi, sokid täitsa tagurpidi, võtame kingad ära ja keerame sokid õigeks”, siis sellega nullib ta ära eduelamuse, mille laps sai. Ei ole ju tegelikult vahet, mispidi need on. Pigem tasub õpetada, kuidas panna. Eks nad niimoodi ise tehes õpivadki.

Just. Läksin oma kolmesele järgi, kes seisis särava näoga kasvataja kõrval, kõik riided pahupidi, tagurpidi jms seljas. Kasvataja kiitis, et ta pani kõik ise!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui krõpsud ei pea ja raha vähe, võib ju uue takjapaela õmmelda. Abakhan abiks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina leian küll, et 3-aastase puhul peaks õpetaja siiski jälgima, kas üldse ja kuidas laps end riidesse pandud ja jalatsid jalga saab. Seda enam, et lapsi veel rühmas vähe ja peaks suutma silma peal hoida küll.

Meie lapse eelmise aasta rühmapildil (3-4-aastased) olid kahel lapsel kingad vales jalas ja ühel rippus tatt ninast välja. Mina ütleks küll, et mitte lapsevanema tegemata töö, aga puhtalt õpetajate lohakus.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meie ei pane lapsi riidesse – peavad seca ise tegema. Küll aga kontrollime ilmale vastavust ja anname abi, kui keegi mingi nööbi või paelaga hädas. Aga põhimõtteliselt panevad ise (kõige noorem veidi alla kolme).
Aga on neid vanemaid, kes tulevad ja panevad oma lapsed ise riidesse, sest “meil on väga kiire” (iga päev ja alati samad vanemad). Seda, et nad sellega iseendale karuteene teevad nad ei taju.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tajun ikka, miks ma ei taju – st et pole eriti hea mõte last liigse aitamisega ära harjutada. Aga mul lihtsalt absoluutselt ei ole annet töödejuhataja ameti peale ja nii olengi üks neist “iga päev samadest”, kes last riietavad. Õigemini olen olnud. Viiene juba tahab ise hakkama saada, teiste ees hakkab piinlik. Käelist osavust on ta saanud harjutada enda jaoks huvitavamate tegevuste juures, samuti kui mina juures pole, peab ta ise hakkama saama – nii et ma tegelikult ei ole väga põdenud. Põhiline: ma olen talle kogu aeg selgitanud, et see minu abi ei ole midagi igavest või normaalset, tegelikult peab igaüks ise ennast teenindama. No aga kui mul tõepoolest on väga kiire, siis ma tema järel oodata tõesti ei saa.
Ja tegelikult ma imetlen ja natuke kadestan vanemaid nagu eelmine kägu, kes delegeerimisega ilusti toime tulevad. Aga lohutan ennast, et põhiline on siiski terve ja usaldusliku suhte hoidmine lapsega, siis on võimalik talle ka igal eluetapil vajalikud oskused selgeks õpetada.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 15 postitust - vahemik 1 kuni 15 (kokku 15 )


Esileht Väikelaps Lasteaed – probleemi lahendamise abi

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.