Esileht Tööelu, raha ja seadused. lastetoetuse saaja muutmine-mida see endaga kaasa toob?

Näitan 8 postitust - vahemik 1 kuni 8 (kokku 8 )

Teema: lastetoetuse saaja muutmine-mida see endaga kaasa toob?

Postitas:

Hetkel saan mina lastetoetust, ent kuna lapse isa peresse on varsti veel üks pisike sündimas, siis ehk määraks hoopiski tema lastetoetuse saajaks, saaks ta siis lasterikka pere toetust, mis pole teps mitte väike summa. Tean ja usaldan teda, kannaks ta lastetoetuse loomulikult mulle tagasi+ lisatoetuse näol saaks ta lapsele igakuiselt rohkem lubada.
Olen aga kuulnud “naised saunas rääkisid” jutte, et lastetoetuse saaja muutmisega tuleb sotsaaltöötaja kontrollima kas laps ikka reaalselt elab selle vanema juures kes toetust saab. Ja kui mina elan Tallinnas, siis kas on ka kohustuslik lapse sissekirjutuse muutmine(isa elab lähivallas). Tallinnas on siiski lapse kool+ huviringid mida Tallinna linn toetab jne.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 16.08 22:43; 17.08 11:08;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eelnev jutt ei vasta tõele
st
sotsiaaltöötaja ei kontrolli tavaperes kas laps viibib kogu aeg selle vanemaga kes on peretoetuste saaja või teisega(lapse viibimist jm kontrollitakse vajadusel, kui on kahtlused, et last väärkoheldakse, tema elutingimused on halvad jne), see, kelle nimel on peretoetused, see pole kuidagi sotstöötaja teada v a kui lähed toimetulekutoetust saama vms-siis on õigus nõuda, et miks te lapsetoetust ei saa jms.

Lapse registrijärgne elukoht ei pea olema sama kui peretoetusi saaval vanemal. Lapse registrijärgse elukoha otsustavad tema vanemad ja see võib olla ühest vanemast eraldi(antud juhul ema juures ja isast eraldi). Registri muutus nõuab mõlema vanema nõusolekut st isa ei saa seda teha ka ema nõusolekuta
ja
antud juhul pole üldse vaja muuta kui tegelikult lapse peamine elukoht on emaga. Siis on emal ka seaduslik õigus Tallinna kõigile soodustustele kui lapse registreeritud elukoht on Tallinn.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.08 07:27; 17.08 13:51;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eelnev jutt ei vasta tõele
st
sotsiaaltöötaja ei kontrolli tavaperes kas laps viibib kogu aeg selle vanemaga kes on peretoetuste saaja või teisega(lapse viibimist jm kontrollitakse vajadusel, kui on kahtlused, et last väärkoheldakse, tema elutingimused on halvad jne), see, kelle nimel on peretoetused, see pole kuidagi sotstöötaja teada v a kui lähed toimetulekutoetust saama vms-siis on õigus nõuda, et miks te lapsetoetust ei saa jms.

Lapse registrijärgne elukoht ei pea olema sama kui peretoetusi saaval vanemal. Lapse registrijärgse elukoha otsustavad tema vanemad ja see võib olla ühest vanemast eraldi(antud juhul ema juures ja isast eraldi). Registri muutus nõuab mõlema vanema nõusolekut st isa ei saa seda teha ka ema nõusolekuta
ja
antud juhul pole üldse vaja muuta kui tegelikult lapse peamine elukoht on emaga. Siis on emal ka seaduslik õigus Tallinna kõigile soodustustele kui lapse registreeritud elukoht on Tallinn.

Seni on see reeglina nii olnud. Kes aga ütleb, et nüüd, kus toetuste summad, millest jutt, on oluliselt tõusnud, ei hakata raha kokku hoidmiseks seda kontrollima? Seadus ütleb, et toetust makstakse lapse reaalse elukoha järgi. Lahus elav vanem ei tohi last oma pere hulka kuuluvaks lugeda (Perehüvitiste seadus §26 (2)). Vaid lapse 50/50 elukoha puhul loeb vanemate omavaheline kokkulepe, sellisel juhul aga pole jälle alust saada teiselt vanemalt lapsele elatist.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eelnev jutt ei vasta tõele
st
sotsiaaltöötaja ei kontrolli tavaperes kas laps viibib kogu aeg selle vanemaga kes on peretoetuste saaja või teisega(lapse viibimist jm kontrollitakse vajadusel, kui on kahtlused, et last väärkoheldakse, tema elutingimused on halvad jne), see, kelle nimel on peretoetused, see pole kuidagi sotstöötaja teada v a kui lähed toimetulekutoetust saama vms-siis on õigus nõuda, et miks te lapsetoetust ei saa jms.

Lapse registrijärgne elukoht ei pea olema sama kui peretoetusi saaval vanemal. Lapse registrijärgse elukoha otsustavad tema vanemad ja see võib olla ühest vanemast eraldi(antud juhul ema juures ja isast eraldi). Registri muutus nõuab mõlema vanema nõusolekut st isa ei saa seda teha ka ema nõusolekuta
ja
antud juhul pole üldse vaja muuta kui tegelikult lapse peamine elukoht on emaga. Siis on emal ka seaduslik õigus Tallinna kõigile soodustustele kui lapse registreeritud elukoht on Tallinn.

su oma jutt ei vasta tõele
lapsetoetust saaks ta mehe nimele vormistada vaid siis, kui lapse peamine elukoht (ka reaalselt, kui satud kontrolli valimisse) on isa juures.
arvestades seda, et toetused on nii palju tõusnud, siis suureneb ka kontroll selle üle, kas toetusi saavad lapsed ka reaalselt koos elavad. väiksema valla puhul kohalikud ametnikud tavaliselt teavad, kes kus ja kellega elab.
sissekirjutus ei ole oluline, vaadatakse lapse reaalset elukohta
variant on muidugi ka susserdamine, st muudad toetuse saaja ja siis loodad, et ei satu kontrollitavate hulka. kui satud, siis vastutad riigile valeandmete esitamise ja toetuse ebaõige saamise eest ning pead liigselt saadu riigile intressidega tagasi maksma

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei soovita sul seda teha, sellise asjaga kaasneb ainult jama, hakkab see isa ka last veel enda juurde elama nõudma ja pole sellest usaldusest enam alles teragi.

Raha ajab riidu ka parimad sõbrad, saati siis eksid.

Sellel su lapse isal on siis uus naine ja selle uue naisega peagi kaks last, nagu ma aru saan?

Või on sinul kaks last selle mehega ja mees saab uue naisega lapse ja naisel on ka eelnevast kooselust lapsi?

Mina oma last mingi 100 euro eest kuus küll maha ei müüks. Kui sul on üks laps, siis saad praegu umbes 60 eurot, lased toetuse mehele kirjutada, mees hakkab saama 500, jätab sellest osa raha teistele lastele, 500:3=178 – hakkad saama senisest rohkem umbes 110 eurot, juhul kui mees on tõesti aus. Aga hakkab see uus naine ussitama ja muutub ahneks, siis näed sa seda raha nagu oma kõrvu.

Mina antud olukorras käituksin selle reegli järgi, et parem varblane pihus kui tuvi katusel.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuna pea viie aasta jooksul pole eksiga mitte mingeid jamasid olnud, saame väga mõistlikult läbi, siis tõesti-ma usaldan teda. Ka lapse isa uus elukaaslane on väga mõistlik naine ja kui ta nende aastate jooksul pole oma nina mehe rahakotti pistnud, siis miks ta peaks seda nüüdki tegema. Laps viibib periooditi pikalt isa juures aga isa maksab ka selle aja eest nn. alimente(ta teab küll, et ei pea, aga maksab siiski ja selle võrra saan mina ka lapsele rohkemat pakkuda-teha mõne väljasõidu jmt). Siinsete teemade järgi tundub haruldlane mees olevat vist 🙂

Seega tõesti, mina selles probleemi ei näe, et mees saaks lastetoetust, aga samas jamasid ka talle ei taha.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 16.08 22:43; 17.08 11:08;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina ei lugenud kuskilt välja, et laps üldse isa juures ei viibi, isegi kui sotstöötaja kontrollib…saabki teada, et laps elab nii siin kui seal kuidas parajasti vaja, vanemate kokkulepe. Iseasi kui teil on kohtus määratud lapse peamine elukoht ema juurde, siis tekib küsimusi.

Kui see on mõlemale perele rahaliselt kasulik ja kokku lepitud, miks ei või isa olla mõlema pere laste eest peretoetuste saaja? Kumbki pere võidab lapsele/lastele 150 kuus.

Veel infoks:
kui isa praegune elukaaslane(sündiva lapse ema) soovib lhp-l olla ka pärast VH lõppu, siis võib tal tekkida probleem ravikindlustusega, sest ta pole peretoetuste saaja=alla 3a lapse vanem=riigi poolt ravikindlustatud(need asjad st peretoetuste saamine ja koduse vanema ravikindlustus on seotud).

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.08 07:27; 17.08 13:51;
To report this post you need to login first.
Postitas:

kui isa praegune elukaaslane(sündiva lapse ema) soovib lhp-l olla ka pärast VH lõppu, siis võib tal tekkida probleem ravikindlustusega, sest ta pole peretoetuste saaja=alla 3a lapse vanem=riigi poolt ravikindlustatud(need asjad st peretoetuste saamine ja koduse vanema ravikindlustus on seotud).

Väga hea tähelepanek. Ravikindlustuse teema peale tuleb sellistel “raamist välja” puhkudel kindlasti mõelda. Ravikindlustatud on isik, kes saab lapsehooldustasu.
Mul on sama tee just läbi käidud. Mul on 3 (minuga koos elavat) last. Neist viimase isa on minu praegune abikaasa, kes on lapsega lapsehoolduspuhkusel. Veidi enne tema VH lõppu saatsime Sotsiaalkindlustusametisse avaldused, kus mina loobusin selle kõige väiksema lapse lapsehooldustasust ja abikaasa taotles selle endale.
Peretoetuste ja lapsehooldustasu saaja ei pea olema isik, aga selle teemaga tuleb tegeleda, et ebameeldivaid üllatusi poleks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 8 postitust - vahemik 1 kuni 8 (kokku 8 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. lastetoetuse saaja muutmine-mida see endaga kaasa toob?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.