Esileht Tööelu, raha ja seadused. lhp lõpp ja väike lisatasu mujalt, koondamine

Näitan 6 postitust - vahemik 1 kuni 6 (kokku 6 )

Teema: lhp lõpp ja väike lisatasu mujalt, koondamine

Postitas:

Mul lõpeb augustis ära vanemahüvitis. Saan ühest MTÜ-st töövõtulepingu alusel väga väikest lisatasu (10-20 eur), mis on rohkem osaliselt kulude katteks kui töötasuks. Põhitöökohale tagasi minna ei plaani, aga sain nüüd teada, et minu ametikohta tagasi minnes enam ei ole ja ees ootab koondamine. Kui nüüd kunagi lapsehoolduspuhkuse esimeselt töökohalt ära lõpetan ja koondamise saan, siis kuidas edasi jääb töötukassaga jms hüvitistega? Tööandjaga asjad korras, aga mind huvitab just see, et kas nüüd see mängib täiega minu kahjuks, et ma seda üliväikest tasu saan? Kas seda arvestatakse minu sissetulekuks ja arvutatakse nüüd selle järgi hüvitist ning saangi kuu aja eest mõned eurod kuigi põhitöökoha palk ja vh on oluliselt suurem? Kas ma saan üldse end tööotsijaks vormistada kui mul see sisuliselt vabatahtliku töö tegemiseks sõlmitud töövõtuleping on?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 16.06 18:12; 16.06 20:36;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Väga jama lugu. Töötukassa vaatab viimast töist sotsmaksuga maksustatud tulu x kuu jooksul, vahet pole kust või mis summas see saadud on.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui oled seda pisukest tasu saanud üle 3k siis mõjutab:

tkh arvutatakse viimase 12 maksest 9 esimese alusel.

/Arvesse lähevad viimasele kolmele töötamise kuule eelnenud üheksal töötamise kuul makstud tasud, millelt on kinni peetud töötuskindlustusmakse. Nende üheksa kuu tasude summa jagatakse 270ga ning tulemusena saadakse teie ühe kalendripäeva keskmine töötasu. Keskmise töötasu arvutamisel ei võeta arvesse teile viimasel kolmel töötatud kuul makstud tasusid, samuti tasusid, millelt ei maksta töötuskindlustusmakset (nt koondamishüvitis, lähetustasud jne)./

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul oli ka üks lisatöökoht, kust sain 20-40 eurot kuus. Kui mind põhitöökohalt koondati, siis ei saanud ennast töötuks vormistada, ega töötukassalt tasu, sest mul oli ju töökoht olemas. Absurdne igatahes. Uuri ennetavalt, kas töövõtuleping muudab midagi. Äkki pead sealt koha üles ütlema, et saaksid olla koondamise hetkeks vaba! 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui oled seda pisukest tasu saanud üle 3k siis mõjutab:

tkh arvutatakse viimase 12 maksest 9 esimese alusel.

/Arvesse lähevad viimasele kolmele töötamise kuule eelnenud üheksal töötamise kuul makstud tasud, millelt on kinni peetud töötuskindlustusmakse. Nende üheksa kuu tasude summa jagatakse 270ga ning tulemusena saadakse teie ühe kalendripäeva keskmine töötasu. Keskmise töötasu arvutamisel ei võeta arvesse teile viimasel kolmel töötatud kuul makstud tasusid, samuti tasusid, millelt ei maksta töötuskindlustusmakset (nt koondamishüvitis, lähetustasud jne)./

Ohh, suur tänu! Olen seda tasu saanud küll rohkem kui 3 kuud, aga kui praegu selle tasu saamise ära lõpetan, siis pole päris kõik veel kadunud. Absurdne olukord igaljuhul ja kaotan palju. Ehk asi sinnani ei lähegi ja äkki leian uue töögi enne. Lapse 3a-ks saamiseni veel palju aega ka.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 16.06 18:12; 16.06 20:36;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Koondamishüvitise saad tööandjalt 1 kuu ulatuses. Töötukassa maksab lisaks 1 kuu, kui oled selles ettevõttes töötanud 5-10a ja 2 kuu eest, kui üle 10a. Koondamishüvitist saad ka siis, kui sul on rohkem töökohti kui see, kust koondatakse. Kui tahad aga saada töötuskindlustushüvitist, siis see teine töökoht “segab” töötuks registreerimist, mis on üheks eelduseks töötuskindlustushüvitise saamisel.

Töötuskindlustushüvitise suuruse arvutamisega on nii nagu eelpool on kommenteeritud. Väikese tasu eest lapsehoolduspuhkusel töötades maksab põhitöö kadudes kurjalt kätte.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 6 postitust - vahemik 1 kuni 6 (kokku 6 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. lhp lõpp ja väike lisatasu mujalt, koondamine

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.