Esileht Beebi ja mitmikud Madratsikaitselina kaisubeebil (vanemate voodi) – mis lahendused, kust ostsite?

Näitan 8 postitust - vahemik 1 kuni 8 (kokku 8 )

Teema: Madratsikaitselina kaisubeebil (vanemate voodi) – mis lahendused, kust ostsite?

Postitas:

Palun nõu neilt, kellel beebi magab täiesti või osalt ema-isa voodis – kuidas kaitsete madratsit pissi-kaka- ja okseõnnetuste eest? Mõtlesin algul, et ostan ja panen kõrvuti üle voodi risti kaks “suuremat” madratsikaitselina (140 cm x 70 cm; voodi laius on 120 cm, mehega magame eraldi), aga polegi leidnud selliseid suuri ja tugevaid kaitselinu ILMA kummita servades.

Kuidas teistel see teema lahenatud on?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 29.04 06:22; 29.04 09:17; 29.04 10:42;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuule, aitäh, ma küll päris üks ühele Su lahendust üle võtta ei saa (mul pole üldse kattemadratsit vedrumadratsi peal ning tahaks, et vooderdatud oleks laiem pind kui vannilina ulatuses, sest eks imetamiseks ja muudes situatsioonides saab imikut ikka tõstetud ja mida vähem jamamist sellega kaasneb, seda mugavam), aga sain Su postitusest idee, et järsku tõesti pole vajagi mingit veekindlat kaitselina, vaid piisab, kui paigutada kummiga aluslina alla risti üle voodi hoopis paar pehmet baikatekki – head pehmed ja hingavad, kergesti pestavad, mingi tagavara vahetuseks on mul niikuinii kodus olemas ka ning midagi need kindlasti imaksid ka. Niikuinii on imikul ju mähe ja magamiskott, pea all lapid toidu tagasiheite jaoks – paljukest ta siis ikka reostada suudab. 🙂

Aga kui kellelgi on veel geniaalsemaid lahendusi, siis muidugi on need teretulnud. 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 29.04 06:22; 29.04 09:17; 29.04 10:42;
To report this post you need to login first.
Postitas:

No kui sa paned ööseks lina alal mingi katte – kas sa reaalselt kujutad ette, et hakkad öösel voodipesu vahetama? Sisi ju vaja nii need baikatekid kui voodilina välja vahetada, kui ikka kakaõnnetus suuremat sorti. Kõige mõistlikum tundub ikka saunalina otse lina peale. Ise kasutasin seda, kui rinnad kõvemini lekkisid. Saunalinasid on ju päris pikkasid, selle paned ju risti, ega su enda tagumiku alla pole seda vaja. Kui voodi servast jääbki 20 cm puudu – no vaevalt, et sa lasedki lapsel nii voodi servas magada, see ju ohtlik.

ja kui palju neid õnnetusi siis juhtub, et nii üleni peab olema ära kaitstud? võibolla oleks hoopis aeg suuremad mähkmed lapsele osta. Kui lapsel on öösiti tagasiheide probleemiks, siis imetada mingis muus kui pikali asendis ja last krooksutada – selline öine oksendamine võib ju lapsele ohtlik olla, sinu mugavus siin teisejärguline

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

No kui sa paned ööseks lina alal mingi katte – kas sa reaalselt kujutad ette, et hakkad öösel voodipesu vahetama? Sisi ju vaja nii need baikatekid kui voodilina välja vahetada, kui ikka kakaõnnetus suuremat sorti. Kõige mõistlikum tundub ikka saunalina otse lina peale. Ise kasutasin seda, kui rinnad kõvemini lekkisid. Saunalinasid on ju päris pikkasid, selle paned ju risti, ega su enda tagumiku alla pole seda vaja. Kui voodi servast jääbki 20 cm puudu – no vaevalt, et sa lasedki lapsel nii voodi servas magada, see ju ohtlik.

ja kui palju neid õnnetusi siis juhtub, et nii üleni peab olema ära kaitstud? võibolla oleks hoopis aeg suuremad mähkmed lapsele osta. Kui lapsel on öösiti tagasiheide probleemiks, siis imetada mingis muus kui pikali asendis ja last krooksutada – selline öine oksendamine võib ju lapsele ohtlik olla, sinu mugavus siin teisejärguline

No üldiselt ma eeldan, et sellises mõõtmes õnnetusi, kus tõesti on mähe läbi lasknud ning lisaks magamiskotile on määrdunud ka aluslina ning selle all olev kiht, ei juhtu rohkem kui kord-paar kogu lapse titeea jooksul. Vähemalt mu esimese lapsega küll ei juhtunud. Ning selle korra või paar olen ma küll valmis kogu voodipesu ära vahetama. Samas ei ole ma valmis sellele ühele või kahele korrale oma madratsit ohverdada, nii et tahaks siiski mingit püsivat ja vähem kortsuvat lahendust, mis toimiks ühtviisi tõhusalt nii öösel kui ka päeval ja olenemata sellest, millisesse voodi ossa ma lapse parasjagu magama paigutanud olen.

Mu esimesel lapsel oli kolossaalne toidu tagasiheide, mis kestis esimese eluaasta lõpuni. Igasugused võimalikud pissi- ja kakaõnnetused kahvatusid nende pidevate piimajugade kõrval. Aga asendist see tal küll ei sõltunud, oksendas täpselt samamoodi nii pikali kui ka püsti (sh siis, kui juba ise kõndis), täiesti ükskõik oli, mis asendis imetada või kas krooksutada – piima voolas ojadena, sh mitte ainult vahetult pärast söötmist, vaid ka mitu tundi pärast viimast söögikorda. Ega ma teda sellepärast kogu esimese eluaasta jooksul püstiasendis hoida ei saanud (pealegi see ju ei mõiganud midagi), magas ikka külili, tugi selja taga.

Üldiselt tuleb mul kogu imikuea trall praegu läbi teha teise lapse kõrvalt, kes on ka veel päris väike, nii et eesmärk on kuidagimoodigi püsida elusana ning lastele ohutuna (nii et ma näiteks istudes magama ei jää ja last sülest maha ei pilla jne). Mul on veel üsna värskelt meeles vanema lapse esimese eluaasta lootusetu magamatus ja enda zombie-olek (õieti polegi ma veel ennast välja puhata jõudnud, vanem laps ei maga veel tervet ööd järjest), mingist “minu mugavusest” siinkohal rääkida on suht naerukoht.

Selliseid asju voodis, mis mul lina peal iga liigutusega kortsuvad, ma ei talu. Mul on ülimalt survetundlik nahk ning iga väiksemgi kortsuke külje all tekitab ülikergelt valusa vorbi nahale. Ses mõttes ma usun natuke rohkem nendesse lahendustesse, mis on kuidagigi (nt tihedalt pealetõmmatud kummiga lina abil) fikseeritud ega lähe mu keha all kogu aeg krousi – viimasel juhul pole neist ka suuremat kasu. Isegi ilma kummita voodilina on minu jaoks õudus, mis absoluutselt all ei taha püsida, rääkimata siis jumalast lahtisest rätikust voodis.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 29.04 06:22; 29.04 09:17; 29.04 10:42;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina ostsin sellise madratsikatte: http://www.looduspere.ee/toode/disana-madratsikaitse-70x90cm/
Ei krõbise, aga midagi läbi ka ei lase. Räti võib ka veel alla panna linade peale. Kannatab ka pesu väga hästi, pärast saab hea hinnaga maha müüa.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Otsin selle http://www.haldjakodu.ee/pehme-niiskuskindel-madratsikott-nieve-super
ma alles rase seega ei oska veel kommeteerida, kuid materjal on mõnusalt pehme

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.

Oled alles ootel?

Arvan, et Sa mõtled üle. Beebi ühekordsed mähkmed, siis veel magamiskotti ja pea alla lapid? Ja lisaks veel alla midagi? Mu kujutluspilt oma armsast poolpaljast titest lambanahal, nabani särk seljas ja marlimähe vaba käega pepu ümber keeratud tundub küll teine maailm, ehkki endal palju kogetud 😉

Laps ei ole tõesti suur reostaja. Kui on suur toidutagasiheide, siis lapimajandusest ei pääse, sest see tagasiheide hakkab väga ruttu ja rõvedasti haisema. Rinnalapse kaka ei haise pooltki nii jubedalt, kui piim. Väsid ruttu ära suuri aluslinu pestes ja vahetades, vaja on midagi käepärast. Kellelgi oli siin saunalina, mina kasutasin ka vanemaid pehmeks pestud froteerätte, sai ka endale külje alla pandud piimapaisu ajal.

Ajutine kattemadratsi ostmine ja kasutamine ei ole üldse halb mõte muide. Võid osta midagi lihtsamat. Saab kasutada seni, kuni lapsel ka potil käimine selge ja öösel kuivaks jääb. Baikatekid on ka hea mõte.

Magamiskotti kasutades pead vaatama, et laps üle ei kuumene ja et imetamisasend oleks normaalne. Magamiskotis laps kipub jääma emast kaugele ja imemisvõte läheb valeks, laps hakkab nibu kiskuma. Ise eelistasin lapse jaoks eraldi väikest tekki. Ja vastsündinuga ikka jagasin oma tekki, ikka nahk-naha kontaktis, võimalikult vähe riideid seljas.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Invarus on müügil imavad kaitselinad (kuni liiter vedelikku pidavat imema), riidematerjalist ja masinpestavad. See siis beebi all. Beebi palju ei mäkerda aga ikka ajab veidi rinnapiima välja või soolab piss mähkmest välja. Kuna see on meie voodiriiete peal siis lekke korral ei pea kogu voodiriideid ära kiskuma ja vahetama vaid võtan teise samasuguse aluse lihtsalt.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 8 postitust - vahemik 1 kuni 8 (kokku 8 )


Esileht Beebi ja mitmikud Madratsikaitselina kaisubeebil (vanemate voodi) – mis lahendused, kust ostsite?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.