Esileht Beebi ja mitmikud Mähkmete vahetamine öösel

Näitan 15 postitust - vahemik 1 kuni 15 (kokku 15 )

Teema: Mähkmete vahetamine öösel

Postitas:

Uuriks kuidas teistel on öise mähkmevahetusega.
Kas laps magab terve öö samade mähetega?
Kui vahetate, siis mitu korda? Kas laps on üleval või äratate ta või õnnestub magaval lapsel vahetada mähkmeid?
Mitu korda öö jooksul vahetate?
Võib ära märkida ka kui vana laps on ning mis mähkmeid kasutate.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu laps ei ole enam beebi. Kuid me ei vahetanud kunagi öösel mähet, kui just kaka ei juhtunud tulema. Kasutasin valdavalt Pampersi mähkmeid ja kui see oli ikka korralikult alla pandud, ei lekkinud sealt hommikuks midagi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vahetasin üldiselt vaid siis kui beebi nagunii üles oli ärganud ja mähe tundus täis. Minu meelest on need esimesed mähkmed niivõrd hea imamisega, et need kestsid ikka väga rahulikult hommikuni. Seepärast kasutasin Newbornikaid nii kaua kuni kaal vähegi kannatas. Vahepeal juba võtsin kasutusele järgmise suuruse, aga pöördusin Newborn suuruse juurde tagasi. Vastsündinul olid kasutusel Libero omad ja nüüd viie kuusena Libero või Huggies.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Laps 2 kuune. Vahest vahetan, aga enamasti mitte, sest imetan nn läbi une ja ei ärka ka ise üles.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 12.01 13:23; 04.10 14:39;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui last ennast täis mähe ei häiri, nahale halba reaktsiooni ei tekita ja juhuslikult ei määri vms… no ei nãe mina põhjust last keset und häirida ja väntsutada, ükskõik kui vana ta on.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

vahetan ainult siis, kui on kakanud ja teda häirib või pole last häirinud, aga on söögiaeg nagunii. Kui laps magab kakase mähkmega rahulikult edasi, siis mina ei torgi teda.

Mähkmevahetus äratab alati ülesse, seetõttu teen äärmisel vajadusel. Pimedas toas ei saa mina vahetatud, tahan ikka näha, mida ma seal puhastan. Pealegi pesen peput jooksva veega – paar korda proovisin, et öösel teen salvakatega, aga see võttis nii kaua aega (pole harjunud) ja laps ärkas ikka täitsa ülesse. Meil ka vannituppa pandud ekstra hämaram lambike öise mähkmevahetuse ajaks, aga põhimõtteliselt ärkab laps kohe, kui ta mähkimisalusele panen ja jalad pidžaamast välja võtan. Nii et vahet pole, mis toiminguid teen. Rohkem määrab see, mis kell see kõik aset leiab ja palju tal veel ööund jagub. Kui pärast kella 5, siis on jama 🙁

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pissimähkme võib öösel vahetada pesemata, kui kakab, siis märgade rätikutega võib pühkida (linade ja enda ärapritsimise oht, kui juurde kakab või pissib. Et soovitav on võimalikult teine mähe poolenisti alla valmis panna enne eelmise ära võtmist)

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Esimesed neli kuud vahetasin beebil öösiti mähkmeid kolm-neli korda ööune jooksul. Ta on kergelt atoopik ja iga kauemaks allajäänud pissine mähe maksis kurjalt kätte. Mul oli selleks tarbeks öölamp, termos sooja veega, kausike, vatipadjad (niisked salvrätid tekitasid punetust, neid ei saanud üldse kasutada) ja mähkmed kohe voodi kõrval ootel. Vahetasin mõnikord enne toitmist, kui laps nagunii juba kägisema hakkas või siis peale toitmist, kui juba uuesti magas. Riideid tuli ööseks hoolega valida, et saaks kergelt mähkmeid vahetada, ilma et last liigselt solgutaks. Tuba pidi olema hämar, vaikne, ma ise hoidsin oma suu kinni ja mähet vahetades lapsega silmsidet ei loonud – nii polnud tal põhjust oma poolunest loobuda, magas kohe peale tissi suhusaamist sügavalt edasi.
Mähkmeid kasutasin erinevaid, alguses olid põhilised Muumid, Huggiesed, Liberod. Hiljem kasutasin juba teisi sorte ka, ainult neid üliodavaid pole kunagi ostnud. Siiski, Lovingud on käigus olnud.
Minu laps sõi palju, pissis palju, kakas palju – ööpäevas läks alguses ca 20 mähet. Suuresti seepärast, et vahetasin mähet ka siis, kui seal oli ainult üks piss sees. Praegu on laps 1,5 aastat vana ja ikka vahetan ühe pissi pärast mähkme ära. Enne magamaminekut kindlasti ja vajadusel ka öösel. Ja puhastan ainult kraani all või siis veega niisutatud vatipatjadega. Natuke sekeldamist ju on, aga ikka parem, kui pärast punast peput vaadates oiata ja kreemidega ravida. Esimese lapsega sain oma vitsad kätte, rohkem ei tahtnud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

(linade ja enda ärapritsimise oht, kui juurde kakab või pissib. Et soovitav on võimalikult teine mähe poolenisti alla valmis panna enne eelmise ära võtmist)

Ühekordsed aluslinad on selleks, müüakse apteekides igas suuruses. Ega neid peale üht kasutuskorda ära ei pea viskama, kui puhtaks jäävad.
Mina vahetan lapsel öösel mähet, laps 6-kuune ja olen sünnist saati iga öö vahetanud. Sel lihtsal põhjusel, et ta magab mul praktiliselt öö läbi rinna otsas ja kui ei vaheta, lekib hommikuks läbi. Niiske salvrätiga pühin ainult juhul, kui on kakane (juhtub nüüdseks üsna harva), muidu panen lihtsalt uue alla. Tavaliselt vahetan siis, kui laps nagunii üleval on, vahel jääb ta kohe peale mähkmevahetust mulle rinna otsa uuesti magama, vahel on tunnikese üleval. Kui ta enam öösiti nii palju ei pissi, loobun hea meelega mähkmevahetusest, ei näe samuti mõtet last keset ööd asja eest, teist taga solgutada. Kindlasti ei viiks last öösel vannituppa pesema.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

vajadusel ja mina ei vahetanud mitte kunagi, ikka mehe tööks oli see, te siin puha ise kõik ärkate ja tuigute oma väänikutega vee alla, no pole miskit öeldagi, jätkake samas vaimus siis,

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

minu beebi 3 kuune. Ta magab päris pikalt öösel ja sööb ainult korra, siis kui ta öösel ärkab mees vahetab mähku ja siis toob lapse minu kaissu, sööb ja magab edasi. Me algusest peale öösiti ka vahetanud sest nagunii ärkab ta ja tahab süüa. Aga meil oli ka tihti pepu lööve seega pepu tahtis õhutamist.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Esimestel elukuudel vahetasin mähet paar korda öö jooksul. Tissi otsas jäi laps magama ja siis vahetasin magaval lapsel voodis. Varsti saab laps aastaseks, nüüd ta magab terve öö ilma ärkamata ja mähet ma ei vaheta. Ta vast ühe pissi teeb öö jooksul kui sedagi. Hommikul panen ta esimese asjana potile ning siis pissib korraliku laari.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 12.01 13:23; 04.10 14:39;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vahetan kolm korda öösel, peale toitmist, st kui piss ikka sees. 1-vatise öötulega. Kasutan Liberot või Solet. Pampersiga on pepu Wpäris märg, beebi ei kannata sellist olemist sugugi. Tital vanust 2 kuud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vahetasin siis, kui kakas. Pesin vannitoas. Kakas öösiti u kuni 1,5 kuud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Esimesed kaks kuud vahetasin ühe korra öösel lapsele mähet. Küll oli täis või siis kakas. Laps ise üles ei ärkanud sel ajal, magas edasi nagu poleks midagi juhtunud. Praegu 5,5-kuune, tavaliselt öösel ei vaheta mähet, aga varahommikul hakkab üpris täis saama, siis vahetame. Siis ta ärkab ülesse ka.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 15 postitust - vahemik 1 kuni 15 (kokku 15 )


Esileht Beebi ja mitmikud Mähkmete vahetamine öösel

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.